Styczeń 21 2018 11:48:03
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Tropy wydry nad stawem.
michubcm
Witam konto już miałem na tym forum nick " SIDI" ale mam problem z poprzednim mailem Sad

Tak wiec zacznijmy od początku, z początkiem zimy wydra/norka zaczęła nawiedzać mój staw wyglądało masakrycznie, pełno krwi, części ryb (najczęściej głowy, największa strata, chyba okoń, ktorego oceniłem na ok 40cm), sypałem włosy itd i nic, dopiero jako taki skutek odniosło postawienie cicho grającego starego zniszczonego radia (które i tak ktoś ukradł), no ale szybko załatwiłem kolejne radio, dziś wybrałem się na staw sprawdzić co się dzieje i zaniepokojony jestem śladami idącymi od rowu oraz przez staw:
wie ktoś może co to za tropy? Boje się że wydra znów powróciła na mój staw.
Te ślady prowadzą jakby z rowu (biorę ewentualność ze jakieś zwierze przeprawiało się przez wodę) :
aha i są ślady w tą i z powrotem jakby wyszło z rowu, doszło do grobli stawu i wróciło przy wodzie, jest widoczny mocz ( domyślam się że właściciela tych śladów, gdyż jest ok 5-10cm od rowu).

i50.tinypic.com/2ex9e2o.jpg

i49.tinypic.com/2ns2dk0.jpg
I teraz ślady które przechodzą przez staw , dodam że te ślady to jedyne ślady które znajdują się bezpośrednio na zamarzniętej tafli:

i45.tinypic.com/67npyu.jpg

i50.tinypic.com/o6fgj8.jpg

i47.tinypic.com/2ljhjcg.jpg

biorę też pod uwagę norki amerykańskie ale nie wiem czy słusznie..
Edytowane przez michubcm dnia 16-02-2013 17:36

Exodus
Tu masz pare postów i na temat pozbycia sie tego Wink http://www.narybk...post_38710
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

michubcm
Wielkie dzięki, ale mnie nadal ciekawi czego to ślady. Przez pewien czas przez radio nie było problemów, teraz znowu te ślady co wrzuciłem i sam nie wiem czego to ślady.......
Edytowane przez Semi dnia 14-02-2013 20:55

Exodus
Chyba wydra Wink http://www.kl17sl...ry_jpg.jpg
http://www.kl17sl...la/wydra_6

michubcm
Tylko coś mi nie pasuje, bo te pierwsze ślady, mają widoczne pazury i 4 palce, a te drugie znowu za małe są , Panowie ogrodzenie takie z 1.2m z drutem kolczastym na górze i na dole obroni mnie przed wydra ? bo ja juz nie mam pomysłów jak nie wydry 2-nożne to te 4 nożne gryzonie. Szkoda zarybiac bo to wszystko zeżre ciekawi mnie jak lód zejdzie co mi zostało w stawie ;/
Edytowane przez michubcm dnia 14-02-2013 21:23

Exodus
Może poczekaj aż ktoś od nas odpowie, albo idz na forum łowieckie i tam Ci pomogą Wink

BynQ
Proponuje zainwestować w żywo łapkę i złapać ta gadzinę ,na wydre skuteczny jest pastuch elektryczny ,kolega stosuje to na stawach karpiowych http://allegro.pl...apka+wydry
Nie ważne jaka ryba ,choćby mała płoćwww.otofotki.pl/img6/obrazki/kx9066_flyfisher1.gif

michubcm
Pastuch ? To nie problem tylko wiem ze max 2dni by był a potem by zniknął . Mówiłem ze znikło stare rozwalone radio z połamana antena i wogole w opłakanym stanie. Jaka jest skuteczność takiej żywołapki ? Wsadza się tam jakąś przynętę ?

Semi
Wsadza się tam jakąś przynętę ?

Dokładnie, używa się przynęty, a jaka skuteczność to się dowiesz jak spróbujesz, bo niewielu stosowało ten patent i nie wiem czy na tym forum ktokolwiek tego próbował. Skoro boisz się że ci ukradną to jak chcesz cokolwiek zdziałać nad tym stawem??Nie tylko Ty masz problem z wydrami, stawy położone w pobliżu rzek i małych rzeczek często są trzebione przez te zwierzęta. Do tego jeszcze dochodzi norka amerykańska, której jest już na naszych terenach naprawdę plaga i rybostan znika z naszych stawów.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

michubcm
Niestety miszekam w takiej okolicy ze kradną co popadnie byle nie trzebabyło sie namęczyć zeby wyniesc , dlatego szukam takiego rozwiazania dla którego złodzieje nie będą problemem.

Semi
Skoro tak kradną, to ja żadnego rozwiązania nie widzę. Do tego nie wiem, czy jest sens, bo skoro kradną stare radio to ryby pewnie też. Jaki jest sens zajmować się taką wodą.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Ron
To nie wydra wydra posiada 5 palców bardziej rozczłapane na boki ślady,norka to też nie jest też ma odciski trochę jak by rączekWink,coś psowatego foto gdzie widać but świadczy o lisie...tak samo następne foto gdzie odciski są jak po sznurku równo a może lis wybiera ryby idące do oddechu z jakiegoś oparzeliska??Kiedyś widziałem jak lis wyciągał z przerębla stłoczone płotki.

maciek72
witam, po zdjęciach tropów ciężko jednoznacznie stwierdzić ale w 95% jest to norka, bo patrząc na zdjęcie gdzie jest but to na pewno nie jest to wydra gdyż ma większe tropy! U znajomego przy stawie też jest rów, zanim pokazał się lód to na brzegu znaleźliśmy przez okres kilku dni kilka pancerzy po ogromnych rakach. Żadnych ryb pomimo ,że jest ich tam mnóstwo. Po założeniu jednej żywołapki prze okres kilku dni złapaliśmy 6 norek amerykańskich. Przynetą były fragmenty po wigilijnym karpiu.

kesu
Coś mi świta że wydra ma błonę między palcami do pływania i na tropie pwinno ją widać.Gdzieś w jakiejś książce miałem szkice ale w kraju.Łapa wydry na pewno duża,nie to co lisa.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

michubcm
Trochę śnieg stopniał ale porobiłem jeszcze kilka fot (ślady te same co z pierwszego). Na razie nowe ślady się nie pokazały Smile Radyjko sobie gra , żaden zwierzak nawet na lód nie wchodził.

i45.tinypic.com/p59qc.jpg

i50.tinypic.com/rrv2ae.jpg

na 1 focie to włosy rozrzucone w celu odstraszenia ludzkim zapachem zwierzyny Smile
Edytowane przez Kondzio154 dnia 17-02-2013 10:44

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się