Maj 25 2018 09:16:20
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wakacyjne spotkanie Mazowsza i nie tylko.
Pozioma1993
Tomku rano jak wstałem i Cię nie było to w pierwszej chwili myślałem że Cię wiatr porwał huha. Panowie trzeba jeszcze się kiedyś spotkać.

marec-ki
Może ten Oleśnik ? Wink Powiem Wam, że w ten weekend padło sporo rybek tam w tym pełnołuski 20kg !! ouch

Ja dopiero w październiku bym dał radę. Do końca września mam już wsio zaplanowane.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
gatun0
Spoko jestem za, tym razem bez przyczepy nie jadę Grin ( przynajmniej będzie miejsce gdzie wszyscy się zmieszczą i można będzie spokojnie posiedzieć i pogadać ouch
Michał próbowałem ciebie obudzić zanim odjechałem, ale niestety spałeś twardo huha

marec-ki
W takim razie pomyślcie i jakoś pod koniec sierpnia będziemy wiedzieć na czym stoimy. Wydaje mi się, że właściciel p.Jacek nie będzie robił problemów jeżeli chodzi o wjazd przyczepą Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Pozioma1993
Mi Oleśnik odpowiada a termin to już do ustalenia, studia itd. Więc ciężko mi powiedzieć jaki przynajmniej mi by odpowiadał.
Tym razem musisz Tomku przyjechać z przyczepą bo znowu będziesz całą noc trzymał parasol żeby Ci dach z nad głowy nie odleciał hahaha

Może na spotkaniu pojawił by się ktoś nowy bo ekipa z tego spotkania musi być w całości.beer

Grzes77
Oleśnik fajna sprawa, tylko czy znów nie będzie koleś wydziwiał ??

Dziś przypomina mi się ciągle moja pierwsza ryba złowiona na kulkę na Całowaniu, ten karaś 10-12cm przebił wszystkie ryby złowione prze zemnie do tej pory na kulki huha. Mogłem mu fotę zrobić, jego głowa była prawie wielkości kulki, to się nazywa mały głód hahaha.

Pozioma1993
No tym karasiem to pobiłeś wszystkich hahaha
A to w ogóle było branie czy tylko zestaw zwijałeś ? Angry

marec-ki
Grzesiek, październik to taki okres, że jak znajdzie się 8 osób chętnych na cały weekend z nockami to raczej z "pocałowaniem w rękę" weźmie i wynajmie nam staw Wink

Przecież sam słyszałeś co mówili Daniele. W systemie rezerwacji wszystko zajęte a potem się okazuje, że ludziska nie przyjeżdżają Smile dla niego to strata kasy, także myślę, że nie będzie robił problemów teraz. Liczę również, że będzie nas z 10 osób teraz. Tyle na to łowisko to już aż nadto Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

marec-ki
Jak nie zapomnę to jakąś krótką relację przygotuję z naszego pierwszego spotkania ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Pozioma1993
Czekamy na to Marku Wink A co z tym naszym kolejnym spotkaniem ?

marec-ki
Myślę, że dopiero pod koniec sierpnia się tym zajmę tzn. kolejnym Zlotem Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Pozioma1993
To ja już standardowo się piszę na zlot. Wink

gatun0
Marec-ki czekamy na podsumowanie Wink
Ja w sobotę może pojadę na nauki na komercję z Tramwaj Team Karp. Może coś od nich podpatrzę i czegoś się nauczę Pfft

marec-ki
Panowie, a co myślicie aby na październikowe spotkanie złożyć się po parę złotych na statuetkę za największą rybę ? Wink

PS. Michał i Tomek widzę, że grubo się szykujecie i przygotowujecie do łowienia karpi ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Pozioma1993
No powiedzmy że ja już jestem przygotowany sprzętowo, pozostaje teraz tylko wiedza teoretyczna i praktyczna.

Jestem za składką, tylko chyba już wiem kto wygra tą nagrodę sleep

Ustalmy może jakiś termin bo nie chciał bym coś zaplanować na ten dzień. Nie może też być już za zimno bo ja nie mam jeszcze namiotu karpiowego, łóżka i śpiwora na późno jesienne zasiadki.
Ja proponuję koniec września początek października Wink

marec-ki
chyba już wiem kto wygra tą nagrodę

Każdy ma równe szanse Wink

Ja proponuję koniec września początek października

Hmmm 19-23 września oraz 4-6 października mam już zaplanowane. 27-29 września ja nie mogę disa

Myślałem właśnie o 11-13 października. Ze skromnego doświadczenia powiem, że wczesnowiosenne i późnojesienne łowienie w dużym stopniu ułatwia mała butla turystyczna. Wystarczy dosłownie 2-3minuty odpalić i w namiocie robią się tropiki Wink

Jest jeszcze taka opcja, że na Oleśniku jest prąd w którejś z tych wiat. Może się uda dogadać z właścicielem i za drobną opłatą podpiąć farelki Wink

Ja myślę, że jak się zahartujecie w trudnych warunkach to lepiej się w to karpiowanie wciągniecie ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Pozioma1993
Marku nie wiem jak podejście reszty karpiarzy ale ja staram się żeby to był relaks a nie męczarnia. Zobaczę jak będę miał zajęcia na studiach ale coś czuje że będę musiał opuścić. A w tych budach to spać by się nie dało ? Bo ja w tym śmiesznym namiocie turystycznym to zamarznę Wink

marec-ki
Temat spotkania się na rybach zapaleńców z narybki.net urodził się już jakoś w marcu Wink przedłużająca się w nieskończoność zima powodowała, że w naszych głowach rodziły się co raz to nowsze pomysły i plany na ten sezon. Jak to standardowo bywa na początku chętnych było sporo. Z doświadczenia wiem, że planowanie odległych w czasie zasiadek czy innych "imprez" obarczone jest ryzykiem, że nagle coś komuś wypadnie i nie będzie mógł przyjechać.
Jako łowisko wybraliśmy Oleśnikową Dolinę. Z właścicielem wszystko było dogadane co do ceny za rezerwację całego stawu. Niestety wynikły pewne komplikacje i musieliśmy szukać innego miejsca. Grzesiek zaproponował Całowanie ...... bez skojarzeń Pfft chodzi o łowisko Całowanie, które znajduje się w takiej miejscowości Wink Ponieważ nigdy tam nie byłem a Grzesiek tak, to on zajął się dogadywaniem szczegółów z właścicielem. Miało nas być 7-8 osób dlatego odpadała opcja rezerwacji całego łowiska, które było z 4 razy większe od Oleśnikowej Doliny. Dlatego zdecydowaliśmy wziąć jeden brzeg dla siebie. Grzesiek po konsultacjach z Danielami wybrał groblę i od razu zarezerwował sobie i chłopakom miejsca naprzeciw wyspy ..... cwaniaczek Pfft
Termin naszego spotkania tj. 12-14 lipca zbliżał się co raz szybciej, aż w końcu nadszedł ouch Pozioma z Gatun0 zjawili się już po południu. Marcin (mój kolega) dojechał po godzinie 18ej, a ja po męczarniach tj. staniu w korkach dojechałem po 19ej. Grzesiek z Danielami dojechali dopiero w sobotę rano. Rozbiliśmy swoje namioty i przygotowaliśmy zestawy, które raz dwa poszły do wody. Czekając na branie rozsiedliśmy się na krzesełkach i gawędziliśmy popijając małe co nieco beer Na sąsiednim brzegu była jakaś wesoła ekipa. Music, śmiechy i oświetlanie jupiterami całego brzegu. Na szczęście właściciel łowiska, który w sezonie siedzi na łowisku 24h na dobę, 7 dni w tygodniu ich uciszył i można było bardziej wczuć się w atmosferę zasiadki. Skutecznie pomagały nam w tym komary, które gryzły jak wściekłe i nic na nie nie działało conf Pozioma próbował nam "wcisnąć" jakiś skuteczny środek, ale po przeczytaniu ostrzeżenia producenta przed możliwością wżerania się tego środka w plastik zrezygnowaliśmy z popsikania się nim Pfft Michał (Pozioma) dostał SMSa od swojej piękniejszej połówki, aby przyszedł i się wtulił w śpiwór i tak o to zostało nas już tylko trzech na placu boju: ja, Tomek (Gatun0) i Marcin. W końcu na mojej wędce pik, oddechy wstrzymane ..... i jedzie Wink Wigilia ląduje w podbieraku. Wywożę zestaw i za parę minut powtórka.
Po północy stwierdzamy, że czas iść spać. Nocka u mnie spokojna, bez brania. U chłopaków coś się działo wczesnym rankiem ale ja wtedy chrapałem Wink

s6.ifotos.pl/mini/DSCN3240J_nneaswr.JPG
Michał holuje karpia na wędce Tomka. Tomek w tym czasie poszedł do auta. Ojjj zakup centralki konieczny ! Wink

W sobotę dojechał Grzesiek z Danielami. Szybko rozbili namiot, poskładali wędki i napompowali ponton. Załadowali 20kg jedzenia i zanęcili miejscówkę przed wyspą Wink Mieli branie za braniem. Były to głównie karpie wigilijne. Ryby na Całowaniu są jednak silne. Jeszcze nigdzie nie spotkałem się z tak mocnymi karpiami. Hol karpia 3-5kg to w moim odczuciu jak hol karpia 10+ na innych wodach, gdzie miałem okazję łowić. Praktycznie każdy z nas coś w sobotę łowi, jednak waga nie przekracza 5kg. W końcu Daniel (Joshi) łowi ładnego karpia. Męczący i ostrożny hol aby nie stracić ryby, przynosi Danielowi karpia 11kg !! ouch

s4.ifotos.pl/mini/DSCN3253J_nneaapq.JPG
11kg Daniela

Ja wieczorem doławiam karpia 9.5kg. Myślałem, że będzie coś większego ale jak już wspomniałem, są tam waleczne karpie i łatwo można się oszukać.

s6.ifotos.pl/mini/k1jpg_nnenqqa.jpg
Mój karp 9.5kg.

Wieczorem posiedzieliśmy ciut krócej niż w piątek ale to głównie za sprawą pogody. Ta się pogorszyła. Zaczęło mocniej wiać i przelotnie padać. W nocy padało przelotnie, czasami była to niezła ulewa. Najbardziej hardcorowo miał Tomek. Za namiot służył mu parasol z doczepionym bokiem, który na silniejszym wietrze zachowywał się jak chorągiewka Wink Ok 2ej w nocy mam branie. Wyskakuję z namiotu, zacinam i jest. Holuję rybę dość długo. Od razu myśl, w końcu jakaś ładna rybka ale za chwilę przypominam sobie jak walczą tutaj karpie i już nie zawracam sobie głowy obstawianiem wagi. Gdy holuję karpia jest dziwna sytuacja. Niemal w tym samym zcasie u innych są brania ! Na przeciwległym brzegu u dwóch osób jedzie. Na kolejnym brzegu też słychać dźwięk sygnalizatora. Ja w końcu mam karpia w podbieraku i jedzie u Marcina. Pech chce, ze zaczyna lać i to dosłownie !! Zmokłem jak nie wiem co. Marcin robi mi fotkę z karpikiem 8kg.

s6.ifotos.pl/mini/k2jpg_nneepnq.jpg
Karp 8kg.

Idziemy do namiotów się przebrać. Kładę się spać. Leje równo ! Słysze jak obok namiotów przejeżdża samochód. Ktoś nie wytrzymał i się zwinął. Po 3ej mam kolejne branie. Wybiegam, zacinam i jest. Tomek już nie spał. Przyszedł podebrać rybę. Niestety ta się spina. W tym czasie branie ma Tomek. Nie pamiętam czy u niego ryba również się spięła czy ją wyholował ale postanowił się zwinąć i wracać do domu. Jego "namiot" nie wytrzymał tych ulew. Tomek cały zmarznięty raz dwa się spakował i pojechał do domu. Obudziłem się przed godziną 8. Tomek był już spakowany, a Grzesiek ze swoją ekipą kończyli się pakować. Nocne ulewy dały im w kość. Zostałem sam z Marcinem. Wykorzystaliśmy fakt, że zaczęło się rozpogadzać to zostaliśmy dłużej aby namioty nam wyschły. Szybkie pakowanie aby nie trafić znów na jakiś przelotny deszcz i wracamy do domu.

Padło sporo karpików. W większości były to karpie do 5kg. Trzy rybki trafiły się większe. Moje 8 i 9,5kg oraz rodzynek 11kg Daniela. W nocy u Daniela wziął jesiotr, który splątał im kilka zestawów, a że w nocy pogoda była w kratkę to chłopaki nie mieli ochoty bawić się w odplątywanie.

s4.ifotos.pl/mini/DSCN3265J_nneaahp.JPG
Jesiotr rozbójnik !

Mam nadzieję, że Tomek i Michał skorzystali na tym wyjeździe. Mimo iż nie jesteśmy doświadczonymi karpiarzami to mogli się czegoś nauczyć. Jedno jest pewne. Mogli "poczuć", że karpiowe zasiadki to nie jest zwykły biwak. Trzeba być przygotowanym na każdą sytuację, a w szczególności na załamania pogody, Nie ma nic gorszego jak na rybach marznąć bo ubrania zmokły i nie ma innych na zmianę i/lub namiot przecieka i kapie nam na głowę. Widząc jakie zakupy robią chłopaki jestem pewien, że karpiowanie ich wkręciło i przed nimi same karpiowe sukcesy ouch
Edytowane przez marec-ki dnia 09-08-2013 11:12
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

gatun0
Marec-ki świetnie opisane. Braki w sprzęcie pomału uzupełniam (Michał czekam na opinie twoich sygnalizatorów). Nie ukrywam że ostatnio trochę ćwiczę z "zawodowcami" których pewnie będę chciał zabrać na kolejnego spota ( fajny widok jak dziewczyny ciągną miśki aż huczy Frown ).
Popracowałem trochę nad zestawami końcowymi, zaczęły wyglądać już "normalnie" a nie jak ukręcone przez emeryta huha . Mam nadzieję że w końcu będą efekty bo mam apetyt na dwu cyfrówkę w tym roku.
Pozdrowienia dla wędkarskiej braci Smile

marec-ki
Panowie ja już niestety nie zjawię się na Zlocie.

Pierwszy weekend października to u mnie ostatnie GP i wtedy kończę sezon.

Mam duże problemy z kolanem i każdy $$ u mnie teraz się liczy na wizyty u lekarza, rezonans itp Smile
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się