Listopad 18 2018 03:04:01
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Łowienie na żywca i trupka
Arteczek
Czy mogę łowić na żywca i truPKa w czasie gdy szczupak ma okres ochronny?? Bo np chcę łowić węgorza na martwą rybkę ,a jest okres ochronny szczupaka i sandacza.

Pablo40404
Nie za wcześnie na węgorze ?

Arek1231
Na węgorza to raczej bym sie w maju nastawiał najwcześniej .Jeszcze trochę za wcześnie na tę rybę.

Ron
tego nie lubię w regulaminie pzw.
-ludzie w marcu kwietniu latają ze spinami bo ściemniają że polują na okonia...taka wymówka na wypadek kontroli
-stawiają truPKi,żywce i mówią że na okonia,klenia bo można i już!!
-w styczniu ryją zimowiska hacząc rybki za kapote bo niby na okonia można rzucać..
Arteczek dajmy rybą trochę odpoczynku jeszcze troszkę i maj długa zima była niech rybki dojdą do siebie oczywiście nie twierdze że chcesz szczupaka celowo łowić ale jest niedopracowany regulamin pzw i własna etyka wędkarska...
Połamania wędki na dużych drapieżnikach ale jak im się okres skończy Smile a i na same węgory za wcześnie trochę,sam bym mógł ganiać za okoniem teraz ale wiem że będą się wieszały szczupaki po co mam je męczyć??
Osobiście bym był za zakazem całkowitego łowienia na rzekach od stycznia do kwietnia a nawet maja.
Masa kłusoli wykorzystuje to i haczy ryby na szarpanego zimą i na tarciu wiosną.

Semi
Osobiście bym był za zakazem całkowitego łowienia na rzekach od stycznia do kwietnia a nawet maja.

Oczywiście mowa tu o spinningowaniu. Bo nie wyobrażam sobie żeby ze spławikiem nie posiedzieć za wiosenną płocią.Wink
Co do Twojego pytania Arteczek, to możesz ale tak jak chłopaki Ci powyżej napisali jaki jest tego sens?? A jak trafisz na nadgorliwego strażnika to zaraz będziesz musiał się produkować na co, po co i dlaczego. Złowić o tej porze węgorza graniczy z cudem, za to szczupaka i sandacza pewnie bez problemu.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

piecior92
Ludzie nie męczmy ryb w okresie tarła. Co byście Wy zrobiliście jakby dla Was przeszkadzano podczas igraszek? Pewnie nie było by dla Was miło...

woblerangeln
Dużo rzeczy można robić,ale nieraz poprostu nie wypada,,,,i tak jak ci inni radzą,daj sobie spokuj i odczekaj z miesiąc albo dwa.
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Ron
Semi oczywiście mowa o spiningu + stawiania żywca/truPKa

kesu
Tu gdzie jestem czyli w NL załatwili takich raz na zawsze.Kwiecień i maj nie wolno łowić przy użyciu robaków (z wyjatkiem białych bo to nie robaki Wink ) lub ich imitacji,odpadów mięsnych,martwej ryby lub jej kawałków,wszelkich sztucznych przynęt z wyjątkiem muszki do 2,5 cm.
Arteczek nie kombinuj jak w zeszłym roku z wywózką na sandacza wiosną...
Poszukać temat? Przypomnieć?
Edytowane przez kesu dnia 20-04-2013 02:40
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

herass
Hej mam małe pytanko jak matujecie rybkę na sandacza?
Ja montowałem zawsze jak pod 1 a słyszałem ze niby pod 2 jest lepiej może ktoś odpowiedzieć ,sry ali picasso nie jestem.

Mam jeszcze jedno pytanko ile cm-trowe truPKi zakładacie i czy stosujecie jakieś atraktory na sandała?
herass dodał/a następującą grafikę:
sandale.jpg

kesu
Oczywiście jak pod 2.A tu masz duuużo na temat http://www.narybk...ost_121079.
Edytowane przez kesu dnia 30-05-2013 19:13
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

herass
dzięki za pomoc Pfft

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się