Sierpień 22 2018 03:25:45
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Toplista rekordów wędkarskich » Okazy już dodane
 Drukuj temat
Odrzańskie krąpie - życiówka.
wedkarz2309
Na odrzańskie łowy, wybrałem się także wczoraj. Na miejscu byłem o godz. 8 z kawałkiem. Miałem nadzieję, że "moja" miejscówka będzie wolna, ale niestety... już z daleka widziałem kilka aut, co oznaczało, że nie będę miał gdzie usiąść. Ale podszedłem do wędkarza, który siedział tam, gdzie planowałem spędzić cały dzień i okazało się, że zaraz się zwija. Sprzęt z auta wyjąłem, usiadłem obok niego, rozmawialiśmy (dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy i tę wiedzę, mam zamiar wykorzystać już niebawem na majowych boleniach i być może latem na brzanach) i powoli się rozkładałem, nie spiesząc się przy tym - nie chciałem rzucać, aż kolega po kiju nie skończy wędkować. Ale nalegał i po godz. 9, wykonałem pierwsze rzuty feederami. Po kilku minutach, "kumpel" zaczął się pakować - od godz. 5.30, złowił kilka małych krąpików do 20+ cm. Nie zdążył się spakować, a ja już miałem bardzo mocne branie. Tylko co to za ryba?? Na pewno nie leszcz, on tak nie powinien walczyć. Może kleń?? Tylko jak na niego, to branie było jednak zbyt delikatne. Nie ma szarpnięć, ryba chodzi jak karaś, tylko to na pewno nie on, branie wyklucza ten gatunek ryby. Przy brzegu okazuje się, że to... piękny i gruby krąp na rekord życiowy!! Podebranie, mierzenie i... myślałem, że będzie nieco więcej - 37 cm. Życiówka poprawiona o 1 cm. Wymarzony początekWink

Krąp: 37 cm; 24.04.2013r.; rz. Odra; kukurydza.
images40.fotosik.pl/2027/0d2d088d3dbd5e5dm.jpg

images33.fotosik.pl/643/89d809ce249290fdm.jpg
37 cm.

images36.fotosik.pl/459/65b1e36e8c8f04dem.jpg
Płyń, rozmnażaj się, rośnij i do zobaczenia za 3 cmWink

Drugi rzut i... po kilku minutach, na brzegu ląduje leszcz, taki 40+ cm. W niedługim czasie, łowię kolejnego krąpia (pod 30 cm) i leszcza (47 cm). Później zaczęła brać drobnica, więc na oba haczyki poszła kukurydza, czego efektem był kolejny krąp.

Krąp: 30 cm; 24.04.2013r.; rz. Odra; kukurydza.
images36.fotosik.pl/459/fb8c1319680ca588m.jpg

images34.fotosik.pl/639/6aada8537254f6c2m.jpg
30 cm (trochę na zdjęciu uciekło, więc jeśli nie załapie się na 30 cm, to proszę o nie dodawanie goWink).

W godzinach popołudniowych, brań nie było. Przeróżne kombinacje nie przynosiły efektów. Pod wieczór, ryba się jeszcze na chwilę ruszyła i udało mi się złowić leszcza średniaka, który miał ok. 45 cm.

O godz. 21, ruszyłem w drogę powrotną, a jutro, jak plan wypali, pierwsza w tym roku, nocka...Wink

Ostateczny wynik:
Krąp - 8 szt. (do 37 cm),
Leszcz - 4 szt. (do 47 cm),
Płoć - 1 szt.

marec-ki
No pięknie Wink w pierwszej chwili przeczytałem odrzańskie karpie ouch

A właśnie ... nie myślałeś aby kiedyś usiąść i nastawić się na karpie ? Pływa ich tam całkiem sporo.

Gratuluję des
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Grzes77
marec-ki napisał(a):

No pięknie Wink w pierwszej chwili przeczytałem odrzańskie karpie ouch

To samo i ja przeczytałem, widać Marek głodnemu chleb na myśli, no i chyba za dużo filmów z Pawłem Szewcem Wink.

Co do okazów Mańka, to kolejne piękne odrzańskie zdrowe ryby Cool. Takie krąpiska zdarzają się rzadko, jeszcze do tego pobicie rekordu i wypad całkiem udany. Maniek ty się tak jeszcze nie opalaj, bo możesz wilka dostać Wink. Jeszcze raz graty i połamania kija na kolejnych okazach, pozdro Wink.
Edytowane przez Grzes77 dnia 25-04-2013 12:50

Arturo B
Ogromne te krąpiaki- gratuluję życiówkiouch
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

kamil150490
Gdzie łowisz takie okazy? rybki ładne jest czego pozazdrościć wczoraj byłem na kanale w Bytomiu Odrz. trochę małych leszczyków nic więcej strasznie wysoka woda jest... połamania kija na większych okazach Cool
...Nie rezygnuj nigdy z celu tylko
dlatego, że osiągnięcie go wymaga
czasu...
Czas i tak upłynie...

Soltys
No takie krąpie to można łowić. Ja to takich nawet nie widziałem. Widzę, że już na Odrę zacząłeś chodzić, to teraz się dopiero zgłoszenia posypiąWink. Oczywiście połamania na kolejnychWink.

kesu
Widzę sezon na Odrze na dobre rozpocząłeś a do tego pogoda piękna ouch . Pewnie mabierzesz koloru gotowanego raka hahaha .
Krąpiki fajne a to dopiero początek .
Cool
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Kondzio154
A tu widzę jakie krąpisko. Jak życiówka to podwójne gratulacje. Brawo!

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Arteczek
Ładny Krąpik. Gratuluję za życiówkę i życzę pobicia jej za nie długo ouch

wedkarz2309
marec-ki
Dzięki. Co do karpi, to chętnie bym je ponęcił i próbował złowić, tylko (jeśli by to wypaliło) jeszcze nie teraz, może za kilka lat...Wink

Grzes77
Dzięki. No tak, ryb wielkich nie było, ale zawsze to życiówka, który cieszy podwójnie, bez względu na to, jaki to jest gatunek rybyWink
A co do opalania, to za gorąco było, żeby siedzieć ubranymPfft

Arturo B
DziękiWink

kamil150490
Dzięki. Ryby łowię głównie w Odrze, woj. dolnośląskie. Co do stanu wody w rzece, to fakt, jest wysoka, ale już fajnie opada i za kilka dni, główki powinny być odsłonięteWink

Soltys
Dzięki. Czy zgłoszenia będą, tego nie wiem. Czas pokażeWink

kesu
Dzięki. No w końcu się udało. O przeszło miesiąc później, niż w zeszłym roku, ale w końcu...Wink A jazi, jak na razie nie ma...disa

Kondzio154
DziękiWink

Arteczek
DziękiWink

Exodus
Piękne te krąpie Wink Tego to już lata nie złowiłem, graty Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

wedkarz2309
Dzięki. No to zostaw te karpie/amury (ptaki teżPfft) i na jakąś większą rzekę za kuzynem leszczaWink A wtedy pewnie i inne gatunki się trafią i będzie bogato w TLouch

Labedziak
Podoba mi się, że masz u siebie w rzece taki bogaty rybostan.Cool
Ja się boje co będzie u mnie za kilka lat, jak się te okazy potracą, co wtedy?
Nic drobnicy u mnie nie ma, jedynie to niekiedy pstrągiem zarybią i karpiem.
Gratuluje pięknej płoci, a i inne ryby też piękne.Angry
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Semi
Ho ho, Maniek się ostro za feedery wziął, będą się zgłoszenia sypały. Wink Gratki za rybki i oby następne wypady nie były gorsze.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

wedkarz2309
Labedziak
Dzięki. To fakt, na różnorodność gatunkową, nie mam prawa narzekać - m.in., za to kocham Odrę!!Wink A u Ciebie ryb nie braknie, będziesz łowił coraz większe brzany, leszcze, karpie, itd.Angry

Semi
Dzięki i wzajemnie, również życzę udanych wypadów. Teraz maj i czas na bolenia, ale pewnie nie raz i z feederem się wybioręWink

Labedziak
Ryby dodane do Toplisty, jeszcze raz gratulacje za rekord życiowy.Cool
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się