Styczeń 22 2018 19:11:46
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » O wszystkim
 Drukuj temat
Gdzie najczęściej łowimy i dlaczego?
Exodus
Pomysłodawcą tego posty był Rybcio, tzn. jego post dlaczego ludzie odchodzą z PZW. W sumie to mało jest z tym związane, ale pare osób kiedyś zapytało mnie, dlaczego łowie tam....... a nie na PZW.
Proponuje aby osoby które tutaj coś napiszą opisały nam gdzie łowią i dlaczego akurat tam. Kiedyś był post podobny, ale nie wznawiam go. Ten temat przyklejam Posty w formie pytań, krótkich odpowiedzi będą usuwane

Więc zaczne może ja Wink
Moimi łowiskami gdzie najczęściej łowie to : TW Karp w Kłaju, oraz Łowisko Nieznanowice + inne łowiska komercyjne gdzie występuje duży karp i amur.
Jeszcze 3 lata temu łowiłem na każdej wodzie, ale w większości poławiałem karpie, liny i amury, Pózniej miałem dwa lata przerwy, gdzie na rybach byłem tylko pare razy. Kiedy znów w tym roku wróciłem do systematycznych wędkowań, postanowiłem że będe łowił tylko amury i karpie i to im poświęce najwięcej czasu. Dlatego wybrałem te łowiska.
Mam też do nich najbliżej i to czyni że jestem na nich systematycznie. Mam tez obok rabe, ale nie lubie łowić na spławik, a wogóle nie lubie łowić na wodach płynących Wink
I to by było na tyle Wink
Edytowane przez Exodus dnia 25-09-2007 21:07
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Rybcio
Najczęściej łowię nad stawem salinarnym który jest bardzo bliziutko mojego domu. [thumbsup]
Dlaczego w większości wędkuje nad tym stawem? bo ma dla mnie szczególne znaczenie, świetnie się nad nim czuje a zwłaszcza kiedy rybska dobrze biorą.Frown
Edytowane przez Rybcio dnia 23-07-2007 20:56
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

miros
Troszkę trudne pytanie głównie łowię na wodach PZW ze względu na to że jest ich więcej i są większe niż łowiska komercyjne może dla tego że moją ulubioną metodą jest spinning, w około mnie jest dużo jezior i mogę sobie urozmaicać, wędkuję głównie na jeziorach choć próbowałem też na rzece, trudno by tu tak wymieniać wszystkie jeziora na których łowię ale jest kilka ulubionych którymi się podzielę :łowisko Nielbark images29.fotosik.pl/35/485316d77c34f9b7m.jpgłowisko Szczuka images24.fotosik.pl/35/cc0b96b47cd271ddm.jpgpożwirowisko Radziki images29.fotosik.pl/35/425bd5168e4a5e78m.jpgJest też kilka innych jezior na których wędkuję takich jak: Sinica, Czarownica, Głęboczek, Długie, Cielęta, Okonin, Ostrowite, Górzno.

tomcio0308
ja najczesciej wedkuje na sowim jeziorku, nalezy do PZW, a dlaczego? bo mam blisko; kiedys słyneło z wielkiej ryby, jeszcze rok temu mialem pare ładnych rybek na swoim koncie, a w tym roku kompletna klapa.. wiec znalazlem nowy obiekt zainteresowania, jezioro Rosnowieckie, z którego wam pokazywałem leszcze, ktore udało mi sie złapac podczas pierwszej zasiadki 15 godz, wiec duza ryba jest przedemnaWink
dosc czesto wedkowałem jeszcze na rzece Grabowej, ale mam tylko do dyspozycji wolna niedziele aby tam isc, i jak widze miesiarzy to mnie trafia wiec coraz rzadziej na niej bywał, bo wybieram sie nad jeziorka;
pozniej dodam foteczki

RichiS52
Nie mam zbyt wielkiego wyboru ,gdzie mogę wędkować.Mam rzekę Ruhr do której mam 20km, tam najczęściej łowię wiosna i latem na grunt, w nocy na węgorze a w dzień na szczupaki.
images36.fotosik.pl/182/1e53cd22f8fdbb64m.jpg
Wędkuję tez na kanale,do kanału mam 7km i tam jeżdżę przeważnie na jesieni i w zimę na sandacze i okonie. Wink
images39.fotosik.pl/262/fbfee48018238b23m.jpg
Czasami jadę na jezioro zaporowe,ale tylko ze spiningiem.Wink
images47.fotosik.pl/202/3cbbe6b6d294b582m.jpg
Łowie również na mazurach, ale to tylko jak jestem tam urlopie .Sad
Edytowane przez RichiS52 dnia 11-11-2010 11:49
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

Kubek
Ja łowie na osadnikach Piaski, Kamień i Chabielice na Wawrzkowiznie Słoku i Zalewie Sulejowskim.Najbardziej lubię wędkować na Zalewie Sulejowski ponieważ jest tam miłe otoczenie i klimat, przy okazji są tam też niezłe rybki.Moim drugim z ulubionych łowisk jest Wawrzkowizna gdzie występuja piękne liny i leszcze jest tam takrze ośrodek sportu i rekreacji gdzie można pojeździć na koniach pograć w tenisa, w siatkówkę, w piłkę nożna jest tam także koąpielisko.Staram się łowić na wszystkich tych łowiskach i dodam że wszystkie te wody należą do PZW.[thumbsup]
]

Rafaels
Ja łowię na małym stawie w Kaszycach Wielkich, i jak jadę na lato do rodziny w Załęczu Małym obok Wielunia to często przebywam na rzece Warcie i na starorzeczu. Owszem ostatnio mało czasu poświęcałem mojemu hobby, z racji że niedawno kupiłem młode jaszczurki, więc musiałem im poświęcić ładnych kilka miesięcy aż podrosły, ale teraz nadrobię straty, dlatego tez znalazłem Tę stronę interFrownFrownFrownnetową

brak
Adriano
Ja od razu mowie nie lubie łowic na rzekach,i na spławik.
Ja to wole z gruntu w tym roku nie mam zezwolenia na wody pzw a w okolicach wiekszosc pod te wody nalezy wiec nie mam zbyt duzego wyboru wiec zostaje mi dziki staw w szczygłowicach a raczej 2 stawy jeden powstał obok kopalni gdzie wysypuja pozostałsoci weglowe a drugi w miłym zacisznym lesi.A w zeszłym roku jak i bede mial w przyszłym zezwolenie na wody pzw a także Elektrownie Rybnik wiec oczywiscie łowilem na elektrowni a także na stawach takich jak Gzel,zimny,tama w Czerwionce oraaz Rzędówka(inaczej Szachta)!!
Wędkarstwo to co Chłopy lubią najabardziej.
.................<<POZDRO>>...............

Luxi
Ja z reguły łowie na pobliskim stawku. Mam do niego najbliżej i dlatego tam jestem najczęściej. Nie pływa tam nic godnego, Ale karpie na 3-4 kg dość często się trafiają. Sami go czyścimy i sami dorybiamy. Łowisko nie należy do nikogo więc, sami nim zarządzamy.

Krystian Golon
Ja ło0wie na zalewie w Wykrocie. Może ktoś o nim słyszał? Zalew jest jusz jakieś pięć lat i wyciągano tu w tym roku karpie po 8-10kg. Zalew jest takrze pełen drapierznika, a w tym roku został zarybiony węgorzem. Jest tu 14 gatunków ryb ale nie chce mi się ich wymieniać. Łowię tu często poniewarz mam do niego blisko- jakieś 2 km. Jak jest zalew to jest i rzeka, chociarz ja na niej nie łowie- jest zarośnięta i płytka, no cóż, ale zalew w zupełności mi wystarczyWink

wojtex
ja wędkuje głównie na zbiorniku rentencyjnym w Niechlowi, starorzeczu rzeki Barycz i na rzecze Barycz. Te wody należą do PZW. wyprawiam się także na tzw. ,, kacze dołki" leżące zdłurz rzeki barycz. te wody sa ,, bezpańskie". Wszystkie wody stojące są płytkie (średnia głębokość każdego z nich to jakieś 1,5 m) i bardzo zarośnięte, ale zyją w nim naprawde duże rybki

Wiki
Łowie na łowiskach komercyjnych.Moim ulubionym łowiskiem jest łowisko w Nieznanowicach ,gdzie najczęściej łowie rybkiFrownWinkOd pierwszego mojego pobytu na tym łowisku spodobało mi się , a kiedy złowiłam tam suma spodobało mi się jeszcze bardziejWinkWiem że są tam bardzo duże ryby .Jest też wiele gatunków ryb ;karpie, amury, sumy ,szczupaki,liny, węgorze , płocie , karasie, okonie .
Chciałabym w tym sezonie złowić amuraWink
Edytowane przez Wiki dnia 04-08-2007 16:40

Razorr
Ja od dziecka łapie na stawie PZW "Rontok" w Czechowicach. W stawie znajduje się bardzo dużo rodzajów ryb. Są tam ogromne sumy ponad 1,5 metra i amury ponad 100cm. Oprócz tego są tam węgorze, szczupaki, sandacze i karpie (pełnołuskie, collie i zwykłe) Staw znajduje się niedaleko mojego domu także często tam jeżdże.

P.S Jak będe jutro na rybach zrobie parę fotek i wam pokażę miejsce Pfft
Wink

Wojti
Ja łowie na wodach PZW, najczęściej dołach wislanych. Trafiają sie ładne liny ( w tym roku po 38 i 43 cm, niestety nie mam zdjec bo aparat sie zepsułSadSad) i czasami karpie. Jest jeszcze sporo szczupaków powyzej 4kgWinkWink

biskup
ja nie łowie na wodach PZW,ponieważ w moich stronach w takich wodach niema rybSad ,pozatym jest troche za drogo.dlatego łowie na komercyjnych,bo tam można coś złapaćFrown

jezop
Ja łowię głównie na Odrze, Nysie, Turawie i jeszcze kilku jeziorkach których nazwy nie wymieniam, bo nic one nikomu pochodzącemu spoza woj. Opolskiego nie powiedzą. Czasem po 5 godzin młucenia wody, wszystkim co tylko istnieje, żeby wyłowic upragnionego okonka...Frown wędkarstwo uczy pokory i cierpliwości, trzeba zawsze zapłacić frycowe by coś złapać... ale przychodzi dzień że biorą...rzadko bo rzadko ale biorą...Wink ODRA RULEZ!!!!Shock

jarek ds-fan
Ja najczęściej łowię na zalewie Tresna(J.Żywieckie)bo leży najbliżej i jest tom dobry dojazd.Czasami łowie na Zbiorniku Międzybrodzie(też leży na rzece Sole)Ale najbardziej podoba mi sie na Solinie.

nemo309
Moja przygoda z rybami ma początek jeszcze w XX wiekuSmile a dokładnie mówiąc okres Wczesnego Gierka. Początkowo były to wypady po całej południowo-wschodniej Polsce - głównie rzeki. Po utracie swego stanu kawalerskiego(styczeń), około 6 m-cy póżniej już jako stateczny małżonek zacząłem wypady wędkarskie na stateczne wody stojące Smile. Byłem blisko 18 lat członkiem PZW. Ostatnie 4 lata to łowiska komercyjne i "bezpańskie" wody. Od nowego roku /2008/ powracam jako syn marnotrawny na łono PZW tak że będę prawie wszędzie uchwytny Wink. Trzeba należeć do PZW aby coś zmienić. "Tylko ci co nic nie robią nie popełniają błędów" .............zmieniajmy świat a także WODY na lepsze. Frown

skrzypek100
Najczęściej łowie na stawach hodowlanych ponieważ staram sie być karpiarzem. Łowię z marszu dlatego nie mam zbytnio czasu na 2 tygodniowe nęcenie karpiowatych na zbiorniku naturalnym. Sad
Wędkarstwo - To co tygrysy lubią najbardziej :-)
WYPUSZCZAJ RYBY - NO KILL!!!!
images25.fotosik.pl/214/5b9996c9e47460fd.jpg

Rob
Ja łowię najczęściej na wodach PZW w Wieliczce na stawie w Lednicy lub Brzegach, ale uwielbiam też łowić na Wiśle zwłaszcza, gdy dzwoneczek sygnalizuje, że coś jest po drugiej stronie żyłki.Frown

Brzegi:
images11.fotosik.pl/89/89943f621f8800ebm.jpg
Lednica:
images29.fotosik.pl/34/61f8f2eac26d11f6m.jpg
Wisła zalew:
images30.fotosik.pl/98/3bd1e1d649704d06m.jpg
Edytowane przez Rob dnia 24-11-2007 18:57
Rybki są P I Ę K N E ! ! !

http://mojehobby-wedkarstwo.blogspot.com/
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika