Sierpień 28 2014 03:00:35
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Łowiąc w nocy, jako sygnalizator brań używasz ?

Dzwoneczek
Dzwoneczek
4% [2 głosów]

Świetlik
Świetlik
38% [20 głosów]

Elektroniczny sygnalizator brań
Elektroniczny sygnalizator brań
53% [28 głosów]

Małpka
Małpka
4% [2 głosów]

Inne
Inne
2% [1 głos]

Ogółem głosów: 53
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/07/2014 18:26

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » O wszystkim
 Drukuj temat
Gdzie najczęściej łowimy i dlaczego?
samsam
Najczęściej miejscem moich wypraw wędkarskich jest Zalew Sulejowski , Zalew Cieszanowice i oczywiście rzeka Pilica i Warta.
Wędkuje tylko na wodach Pzw , dlatego że łowiska komercyjne jakoś mi nie pasują.
W wodach Pzw na wymieniony akwenach nie jest najlepiej , ale każda rybka tam złapana naprawdę cieszy.
Na opisanych łowiskach jest bardzo duża presja wędkarska , ale mimo to mam jeszcze kilka miejsc w których mogę liczyć na przyzwoity połów.Wink

MatiQ
Ja przeważnie łowię na Stawie Rzęsa, a dlaczego? dlatego, że nie ma u mnie w pobliżu żadnego innego zbiornika. Mam tam wielu znajomych więc zawsze ktoś znajomy się znajdzie, a po drugie nie ma daleko i jest tam cicho.
Jednak najbardziej przydało mi do gustu łowienie na rzekach. Nie wiadomo jaka ryba Ci przyjdzie, i ogólnie łowi mi się tam lepiejouch.
Niestety nie mogę pozwolić sobie na dalsze wyjazdy samemu nad wodę, bo sami wieci jak teraz jest na ulicach. W Siemianowicach były kiedyś trzy stawy + Rzęsa należące do PZW, stawy wyschły i nic nikt nie zrobił. To Tylko została mi Rzęsa, ale i tak jestem zadowolonyWink
Edytowane przez MatiQ dnia 13-11-2010 21:30
http://ifotos.pl/zobacz/941809470_nwrsqpe.jpg/

walus695
Stawek ok. 50m od mojego domu, mało ryb ale jakiś lecholek i zębaty się nieraz uczepi.
Jezioro Gać,
Jezioro Borowe,
Staw w dzwonowie(prywatny, dziadka znajomego)
Staw s Starczanowie(Szwagra) na 20 min łowienie ok 20 karasi na żywca.
I od 2011 karpiowanie na Jeziorze Dobrym, może dobro klasztorne no i może jeszcze Na Łowisku pstrąg.
PS: Jeszcze żwirownia w złotoryjsku.
pozdrawiam waluś Grin
Wędkarstwo to co tygryski lubią najbardziej.

Bartek
Ja łowię przeważnie na wodach morskich - połowy z plaży (surfcasting) jak i też zalew szczeciński i zalew kamieński, czasem zajrzę na Regę poszukać troci. Zbiorniki to Rejowice, Trzygłowskie oba, Kołomąć. Wczesną wiosną i jesienią jeżdżę na Stuchowską Stugę są to kanały, które łączą się z zalewem kamieńskim i ryb tam nie brakuje. Czasami jak czas pozwala to udaje się jeszcze na Odrę w okolicach Gryfina zmierzyć się z najlepszą moim zdaniem rybą - Sumem. Wink
Ogólnie rzecz biorąc na brak wody w moich okolicach nie narzekam. Rzeka płynie ok. 2 km ode mnie zbiorniki wodne oddalone są o 10 min jazdy samochodem, plaża jak i kanały to odległość do 40 km.
Dawniej Freeride21 Wink
www.kb-plast.pl
adres: bw@kb-plast.pl

www.kb-plast.pl
Trzciniak
Ja łowię na jeziorze Niegocin i Doba woj. wamirńsko- mazurskie, Doba w szczególności jest rezerwatem przyrody i posiada specyficzną topografię dna, bardzo potężne głazy, niezwykłe siedzisko potężnych okoni, sandaczy,węgorzy i olbrzymich leszczy, w tamtym roku na kontrolowanym odłowie rybacy wyciągneli 11 kilogramowego węgorza- mam gdzieś zdjęcie w telefonie. Reszta jezior, a w szczególności PZW jest wyławiana masowo, takie jezioro jak Ełckie, gdzie rybacy w biały dzień ciągają sieci,jednego roku "niby" zarybiają jezioro szczupakiem, a drugiego wyławiają nawet 30, czy 40 cm sztuki które wpuścili w tamty roku. Już dawno zrezygnowałem z wędkowania na jeziorach PZW własnie z tego względu, jeszcze 14 lat temu owszem miałem wyniki, teraz jednak nic. Jedynymi jeziorami gdzie można jeszcze połowić są jeziora PGR. Jeśli już chodzi o łowiska PZW są to łowiska komercyjne, gdzie trzeba grubo płacić za wędkowanie i złapaną rybę, co uważam za totalną bzdurę, co to za frajda gdzie ryba jest podawana jak na patelni. Uważam że PZW bardzo zaniedbuje jeziora warmii i mazur. PGR widać radzi sobie lepiej, nawet jeśli chodzi o kontrole, praktycznie każdego razu kiedy jadę nad wodę jestem kontrolowany, a na PZW można praktycznie iść bez zezwolenia, wiec jak tu nie sieciować w biały dzień... Oto mapa mojego łowiska, niezwykłe jezioro i zapraszam szczerze na nie i okoliczne, Niegocin, Dargin, Kisajno
[img]http://www.batymetria.pl/charakterystyka-jezior-i-analiza-opracowan-mapowych/charakterystyka-dobskie.html#dobskie plan[/img]
Edytowane przez Trzciniak dnia 22-04-2011 08:54

Retsam
Trzciniak napisał(a):
...Uważam że PZW bardzo zaniedbuje jeziora warmii i mazur. PGR widać radzi sobie lepiej, nawet jeśli chodzi o kontrole, praktycznie każdego razu kiedy jadę nad wodę jestem kontrolowany, a na PZW można praktycznie iść bez zezwolenia, wiec jak tu nie sieciować w biały dzień...

Nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem disa, że PZW bardzo zaniedbuje jeziora Warmii i Mazur. Pisząc takie słowa bardzo uogólniasz sprawę i przedstawiasz obraz nie do końca zgodny z sytuacją . Opisujesz kilka jezior ze swojej okolicy, więc uczciwym byłoby stwierdzenie, iż tak się dzieje w twoim regionie Zolta.
Ja również mieszkam na Warmii I Mazurach, przy czym w ich południowej części. Tak na pograniczu Mazur, Warmii i Mazowsza. Należę do PZW i się tego nie wstydzę, chociaż z bardzo wieloma aspektami działalności tej organizacji się całkowicie nie zgadzam, ale to jest już inny temat. Wracając do meritum sprawy, moje koło PZW bardzo dba o jezioro, które dzierżawi, w odróżnieniu od monopolisty jakim jest na naszym terenie Gospodarstwo Rybackie Szwaderki. Polityka naszego monopolisty jest prosta, jak najmniej zarybiać i najwięcej wyłowić.
Na przyszłość proszę precyzyjnie przedstawiać swoje opinie, bo w innym przypadku mogą być niesłusznie, krzywdzące dla innych Wink.

Adrian7170
Ja uwielbiam rzeki które płyną przez moje miasto.Wadąg i Łyna,jesli chodzi o jeziorka to Wulpinskie i Kwiecewo.Super zbiorniki jeśli chodzi o jeziorka zaopatrzone w przepiękne okazy.
Łyna piękny zębaty pstrąg,piękna wzdrega którą łapie na małe paproszki na delikatny zestaw.Wadąg ... wiele by opisywać Smile jest wszystko. Kwiecewo... zębaty rządzi i piękny garbus
PozdrawiamFrown
Fanatyk rosyjskich boxerów...

CATCH&RELEASE!!

NA RYBY CHODZĘ Z PRZYJEMNOŚCI NIE PO OBIAD!!

Trzciniak
Jak najbardziej spróbuje sprecyzować chociażby jeziora o które mi chodzi

J. haleckie okręg ełcki- totalna studnia, nie ma ryby, ludzie łowią ukleje i płotki większa yba jest sukcesem, gospodarka równa zeru, jednego razu spotkałem rybaków któzy zarybiali szczupakiem, byli bodajże z okręgu olsztyńskiego- walczą o niego, tak mi powiedzieli bo rybacy z okręgu ełckiego wyławiają co popadnie nawet niewymiarowe ryby,oni zarybiają, a ełk wyławi- jezioro wytrzebione w jakiś 80%, spotkać tam raka to sukces. Co ciekawe jezioro ełckie posiada dobrze prosperującą rybakówkę!!!
J. przytulskie- ta sama sytuacja
J. herta duża- identycznie
J. barany- ta sam sytuacja- ten sam okręg
J. sołtmany okręg giżycki- przypuszczam, że wytrzebione jezioro w 90%- sieci i prąd, nic się nie robi z tamtym jeziorem, a jest piękne.
Wilkasy, Tajty, na dzień dobry widok sieci.

To tylko niewielka ilość jezior na których bywałem, pomyślcie teraz ile jeszcze musi być takich jezior, skoro ja podałem tylko kilka przykładów. Jak dotąd jeziora PGR spotkałem może jedno maksymalnie dwa w takim stanie. Gdzie połów dobowy nie przynosił żadnych rezultatów, a widok wędkarza nad wodą przyprawiał okolicznych mieszkańców o śmiech i tekst typu- panie tu nie ma ryby... Sad

To nie pretensje do PZW, ale wołanie o pomoc tym jeziorom- bo na to wygląda, że nic się z nimi nie robi... Dlaczego w krajach skandynawskich ryby jest pod dostatkiem, widocznie da się dbać o stany jezior i coraz więcej poznaje ludzi, którzy wolą pojechać do Szwecji czy Norwegii na kilka dni.
Edytowane przez Trzciniak dnia 22-04-2011 13:43

arturMD
Mieszkając w Niemczech łowiłem najczęsciej na Main w okolicach Offenbachu.Nidda okolice Gronau i Elbe koło polte.
Natomiast teraz głównie moja ukochana Nida na całej prawie długości,zalew w Chańczy i kanał w Połańcu

rexman
A ja...disa
Nigdy nie zaczynam zdania od słowa "ja".
Ps.
By zostać dawcą szpiku kostnego, wystarczy dobra wola.

Kondzio154
rexman napisał(a):

A ja...disa
Nigdy nie zaczynam zdania od słowa "ja".

To super robisz, moje gratulacje. Lepiej byś jeszcze robił, jakbyś trzymał się tematu i tu napisał o swoich łowiskach.

W ostatnim sezonie łowiłem przeważnie na dwóch zbiornikach położonych w Suwałkach, wcześniej robiłem dalsze wyjazdy.

reszczu74
WITAM JA POŁAWIAM GŁÓWNIE NA JEZIORZE SOLIŃSKIM W MIEJSCOWOŚCI TELESNICA ORAZ POLAŃCZYK

Nie piszemy z włączonym caps lockiem, wielką literą stosujemy jedynie na początku zdania.
Edytowane przez Kondzio154 dnia 13-01-2012 15:28

batis
Ostatni rok to praktycznie tylko rzeki. Taki trójkąt: Wisła, Raba, Dunajec

szczupak1237
Ja łowięFrown głównie na stawach, czasami na rzekach. Nie mam wiele fotek, znalazłem parę bardzo starych z pewnego łowiska(stawu).
http://www.fotosi...50724.html
http://www.fotosi...2d2b3.html
Edytowane przez Kondzio154 dnia 18-02-2012 18:58
Pamiętajmy nawet jedna wypuszczona ryba może w przyszłości zasilić populację w kilka nawet kilkadziesiąt sztuk Pięknych okazów:;/

Cabron
Ja lowie sobie w ciszy i spokoju mianowicie w lasku, gdzie są 3 stawy obok siebie, zawsze ide na ostatni. Jest tam mało osób ale sporo ryb, mianowicie dużo płotek, parę linow, karasi i karp. Wink

parisek1999
Ja najczęśćej łowie na gliniance ponieważ mam z tym miejscem wspomnienia emocjonalne.
C&R

parisek1999
Szczupak1237 miałem identyczny pierwszy w życiu kijek jak ty na zdjęciu Wink
C&R

jery
No teraz usiadłem trochę na tyłku , mamy w mieście kilka jezior ......ale przede wszystkim rzeki .... ganiałem i na południu jak i u nas na pomorzu
Rano skoro świt w górę rzeki kilka kilosów a potem do wieczora łowienie ... trocie , pstrągi ...brały może ich było więcej . Nad rzeką cały czas się coś dzieje idziesz za każdym razem co innego dlatego to lubię...
[img][/img]

Brzana_pl
Głównie łowie w swoim okręgu,tam gdzie wyrabiałem kartę. Mam kilka jezior czy też zbiorników wodnych,gdzie spędzam wiele wolnych chwil. Wędkowanie to czysty relaks.

Grzegorz40
Wędkuję przeważnie na stawach z reguły na spławik sporadycznie biorę do ręki spining. Wędkarstwo to raj dla człowieka na ziemi pozdrawiam serdecznie.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się