Lipiec 21 2018 11:39:35
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » O wszystkim
 Drukuj temat
Gdzie najczęściej łowimy i dlaczego?
raczek39
A ja w tym roku pozostaje nadal na moim starym jeziorku, mimo slabego poprzedniego roku.Wiem ze w tym roku wegorzom nie odpuszczeFrownShock
_________________________________________LABEDZIAK A MOJE JEZIORKA MASZ W OKOLICYPfftMOZE W KONCU ZWOLAMY JAKIES ZEBRANIE NAD WODA W TYM ROKU?????EKIPA NA PEWNO BY SIE JAKAS ZEBRALA,NOCNA ZASIADKA; NAMIOT; PIFKOShock
Edytowane przez raczek39 dnia 28-03-2009 13:02
"HEJA BVB HEJA"

error82
Ja tam sobie łapię na Odrze, bo mam tylko 2 kilometry nad rzekę. Mam też blisko stare koryto Odry gdzie są duże prawie nie płynące rozlewiska z karpiami, amurami, linami itp. Nie brakuje u mnie też stawów w pobliżu Odry także przed wałem jak i za. Na brak miejsc do zasiadek nie mogę narzekać.Wink

pzwbojadla.za.pl
Adam014
Ja wędkuje głównie nad kilkoma pobliskimi jeziorami.Jeden z nich to typowa sandaczowa woda.Duży dość płytki zbiornik z mętną wodą i mulistym dnem.Pozostałe to jeziora, gdzie bardzo dobrze czuje się biała ryba,Leszcz,Lin,Karaś,Karp,Amur, ale także szczupak z racji czystej wody i dużej ilość roślin.Również lubię wędkować na Wiśle.ouch
Edytowane przez Adam014 dnia 28-03-2009 16:56
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Soltys
Ja łowię na 3 jeziorach znajdujących się w mojej okolicy. Można z nich wyciągnąć płocie, leszcze, okonie, węgorze, czasami zdarza się szczupak sandacz i karp. Często zaglądam na małą rzeczkę. Oprócz wymienionych już gatunków występuje w niej lin i karaś.

Qamil_
Wisła w krakowskim, można trafić ładnego leszcza.
A z wód stojących to na pograniczach śląskiego i małopolskiego okoliczne stawy.

Emil0987
Ja łowię na jeziorku we wsi Konin i Linie. Jeżdżę też na małe staweczki, gdzie łowie 60 karasi na 2h, więc żywca mi nie brakuje, co do tych jeziorek, to najczęstszą zdobyczą są leszcze, linki oraz amurki.
Edytowane przez Semi dnia 14-04-2009 20:44

bungar
Ja wraz z tata tylko łowimy na Wiśle (mogłaby być trochę bliżej ok 1h drogi).
Jak dla nas Wisła to Wisła, nigdy nie wiadomo co może podejśćWink
Edytowane przez BartosH dnia 08-05-2009 11:14
http://www.rapid-...2e5458dced- darmowe konta rapidshare

CysiUuUu
ouchMieszkam w Golubiu Dobrzyniu. W pobliżu jest sporo jeziorek i rzeka Drwęca ( Dzieli miasto na Golub i Dobrzyń ). W pobliżu są: Jeziórki 1km, Grodno 3km, Słupno 3km, Okonin 10km. Łowie tam gdyż cieszą się one dość dużą popularnością wśród wędkarzy. Jak mam motor to jade na Grodno, Słupno a tak to na Jeziórki. Przeważnie łowie płotki, ale nie narzekam.Wink

Mnementh
Ja łowiłem na zalewie Mójcza, ale już od dawna tam nie jeżdżę ponieważ straszna tam nędza Sad. Teraz regularnie jeżdżę nad Umer gdzie przeważnie łowię płotki, leszcze i okonie, ale zamierzam pójść na nieco większe okazy Smile

lawinka
Łowię głównie na Odrze - okolice Zielona Góra - Nowa Sól oraz na pobliskich jeziorkach należących do PZW a także sporadycznie na kanale Obrzyca (dopływ Odry). Na razie bez spektakularnych sukcesów ale za to z ogromną frajdą hahaha

Rodryg
Ja łowię na pobliskim jeziorku PZW (rzadko) z sentymentu, tzn. mieszkałem kiedyś nad nim i połowę dzieciństwa spędziłem siedząc na brzegu z wędką w ręku.
Najczęściej wędkuję na Wdzie w okolicach Świecia, oraz miejscowości Wyrwa (7 km od Świecia). Czasami w lecie również jeziora w Wielkopolskie w pobliżu wsi Skorzęcin, bo mam tam babcie. W Skorzęcinie jest przepiękny ośrodek wypoczynkowy, a w pobliżu jezioro Długie, gdzie można dostać ładne rybki.
Wróćmy do Wdy. W tym roku 90% moich wypraw wędkarskich spinninguję, reszta to spławik, sporadycznie grunt. Złowiłem tam wiele okoni, jazi [są tam piękne jazie, jednak na spławik ojciec łapie kolosy (pszenica), ja na spinning średniaki], szczupaków do 3 kg. Udało mi się złowić kilka małych pstrągów i smoltów, miałem też na wędce jedną okazałą troć, która wyczyniała ze mną co chciała, żeby w końcu rozgiąć stary hak i odpłynąć. Hak miał kilka(naście) lat, odziedziczony wraz z przynętami po tacie, który w spinnigu nie gustuje, a ja praktycznie od tego roku zacząłem przygodę ze spinem i używałem tego co wówczas miałem. Żyłka 0.16, kołowrotek malutki bo 1000 Abu Garcia i kijek York Passion Jig 2.7m do 10g. Przynętą był mały herbaciany twisterek, branie nastąpiło przed świtem, kiedy słońce wychodziło i nad wodą unosiła się mgiełka, poziom wody był podwyższony. Pamiętam, że zawsze martwiłem się , że kijek nie poradzi sobie z dużą rybą, jednak sprawował się znakomicie. Wda w miejscowości Wyrwa jest szersza niż w okolicach Świecia, uciąg jest dużo mniejszy. Rzekę porastają gęste trzciny, pełno tam małych wysepek i konarów, które tworzą idealne kryjówki dla drapieżników, często łowi się tam ponad 1kg okonie. Uroku temu miejscu dostarcza fakt, że rzeka jest raczej trudno dostępna. Z jednej strony rozmokłe tereny a z drugiej las (łowię od strony lasu). Bardzo piękne, dziewicze, zapomniane miejsce. Od 14 do 18 września włącznie będę tam od 11:00 do 18:00 a jak będą brania to i dłużej. Taki pięciodniowy maraton wędkarski zakończony w moje urodziny (18 września), mam nadzieję, na walkę z kilkoma szczupakami, okoniami, może z trocią. Niezależnie od tego jakie będą wyniki porobię dużo zdjęć, których nie omieszkam zamieścić na "naszym" kochanym forum.

Ale się rozpisałem...
Edytowane przez Rodryg dnia 08-09-2009 14:11
des

sasori242
Ja najczęściej łowie na odrze ponieważ mam blisko do tej rzeki i można złowić ładnego leszcza, jak jeszcze czasem jeżdżę do domku letniskowego do dziadkow to mam blisko do rudy Sulowskiej i tam poluje na karpia
Edytowane przez Exodus dnia 12-12-2009 19:01

FishHead
Ja kiedyś próbowałem na Wiśle,ale nie było zbyt dużego brania,czasem jak pojadę do rodziny to mam prę dobrych miejsc na Sanie.

konrii98
Ja najczęściej łowie na stawach niczyich w brew pozorom chodzą tam niekiedy ładne sztuki bo rzadko ktoś tam łowi np: sumy szczupaki liny ale tez nikt o to nie dba tylko ja jak mam łowić to biorę grabie na sznurku i usuwam cześć roślinności żeby można było wyholować rybę.Inni tez korzystają z mojego łowiska dlatego co miesiąc tworze nowe (w lato lub jesień czy wiosnę ) ktoś w końcu musi.Wink
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

erka
Moje łowiska to przede wszystkim pożwirownie;Horniok,Roszków,Rakowina i inne w tej okolicy, rzeka Odra, poza tym rzeka Wisła powyżej Zbiornika Goczałkowice oraz Zbiornik Goczałkowice.Wszystkie łowiska są wspaniałe i wymagają indywidualnego podejścia.

grzesiek20
ja łowie na wodach PZW
staw w Janikowie [koło Kozienic]
jezioro w Mozolice [koło Kozienic]
jezioro w Kozienicach
Wisła na długości powiatu kozienickiego
ciepły kanał przy elektrowni kozienice

12PiOtReK12
ja łowie tylko na trofiarkach(doły na lakach woda zalała a ptaki ryb ponanosiły) i na małym stawie ale tam nie ma prawie ryb . łowie tak bo nie mam z kim pojechac i karty wędkarskiej nie mam . pozdro
NARAZIE zaczynam i lubię spiningowac

onomatokornica
Kornickie zakłady kredowe ładny zalew, rzeka Bug, zalew w Witulinie należący do PZW i okoliczne stawy.
Łowie też w Łosicach, zalewie należącym do PZW, niedawno odświeżony i zarybiony.Wink
Edytowane przez Labedziak dnia 11-11-2010 07:38

Labedziak
Teraz przeglądałem ten temat,i widzę ze ja tu nie pisałem,czyli trzeba napisać.

Jako ze nie mam w pobliżu mnie żadnych jezior,to łapię na rzekach.

Największe efekty mam na rzece Lippe.
Tam złowiłem szczupaka,lina,okonie,karpie i leszcze.

images42.fotosik.pl/89/5fa448ad5b235bcfm.jpg

Druga rzeka ,to Ruhr.

images41.fotosik.pl/89/d6ce94a9703b53b2m.jpg

Tam łowię brzany i leszcze i węgorze.

Pozostały jeszcze kanały.

images50.fotosik.pl/93/33a35818c63add9cm.jpg

Tam przeważnie idę na węgorza i sandacza.

Ale najczęściej łowie na rzece Lippie.a to dlatego ze jest tam możliwość spotkanie się z naprawdę dużymi rybami.
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

lakleszek
Jak dla mnie to tylko rzeki i kanały od rzek,a dlatego że rzeki rządzą się swoimi prawami są w większości dzikie i rybki w nich też co daje dodatkową satysfakcję jak się ja przechytrzyWink
Wędkarstwo-wspaniałe hobby dla każdegoShock

lakleszek@interia.pl
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się