Luty 25 2018 22:16:31
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Karpik Graboszyce
Exodus
marec-ki napisał(a):

Tutaj znalazłem krótkie nagranie z informacją o zmianach:

[youtube]http://youtu.be/QN_nqlKmVso[/youtube]

Myślałem, że mazowieckie komercje mają napchane ponad rozsądek ilość stanowisk ale u Was też nie lepiej disa

Ja mu się nie dziwie że robi geste stanowiska. Nakupił karpi to chce na nich zarabiać Wink Jego teren i robi co chce. Jednego stać, drugiego nie.
Dla niego karp jest zarobkiem, potrzebuje kasy by utrzymać ludzi i siebie. Uroki prywatnych terenów Wink
Edytowane przez Exodus dnia 15-12-2014 17:57
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Norbert
Exo stanowisk jest tak gęsto że teraz ludziska będą zmuszeni karpie łowić tylko na spławik hahaha.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Exodus
Zle nie jest, nie narzekajcie Wink to tylko złudzenie optyczne że znajdują się tak blisko Wink
Teraz więcej karpiarzy się pomieści Wink

stan2010
Byłem 12 lat temu jeden raz w życiu na komercji i stwierdziłem, że to nie dla mnie. Wolę nic nie złowić, ale posiedzieć w ciszy i spokoju Wink. Chciałbym zobaczyć, kiedy jednocześnie wezmą sztuki 10/15kg na sąsiednich dwóch stanowiskach, a na trzech.... huha nic tylko :>< }{ ?1!
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marec-ki
Pozwolę tutaj przenieść rozmowę aby nie śmiecić tematu o lodzie Pfft

marec-ki napisał(a):

No ciekaw jestem Wink Bardziej "świadomi" to kopną to łowisko w 4 litery i znajda coś innego Wink

Nie nerwij się będzie dobrze Wink jeszcze są dobre łowiska Wink

Exo - ja się nie nerwuję ouch Nie mój cyrk, nie moje małpy Wink Koń jaki jest każdy widzi Wink

Z pewnością duże karpie w wodzie będą zachętą dla innych do przyjeżdżania, nawet za cenę notorycznie plątanych zestawów }{

Ja już takie łowiska mijam szerokim łukiem. Cenię sobie swobodę i spokój ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Exodus
Marecki ja czekam na mapki, jeśli się sprawdza prognozy, a pewnie się sprawdzą, to nie będzie już tam ciekawie Wink
Jak mam zapłacić 50 zł i wnerwiać się to wole tam nie jechać, jak sam napisałeś Wink

Exodus
Nowy regulamin i cennik łowiska Karpik - duży staw - 2015 !

Łowiska Specjalnego KARPIK duży staw złów i wypuść 2015

1. Na łowisku obowiązuje bezwzględny zakaz zabierania złowionych ryb.
2. Możliwość wędkowania tylko po wykupieniu zezwolenia co skutkuje akceptacją regulaminu łowiska KARPIK.
3. Rozpoczęcie rezerwacji i opuszczenie stanowiska odbywa się wg cennika.
4. W hotelu należy opłacić i odebrać zezwolenie, pozostawić dowód osobisty.
5. Dozwolone jest wędkowanie maksymalnie na 3 wędki (3 wędka za dopłatą).
6. Dozwolone jest wędkowanie tylko na wyznaczonym stanowisku.
7. Dozwolone środki pływające tylko małe radiowe łódki wywozowe RC.
8. Zanęta i przynęta nie może być przeterminowana, nie można stosować surowych ziaren, oraz przynęty zwierzęcej nieprzetworzonej (wątroba, martwa rybka, robaki itp.).
9. Zabrania się siłowego zacinania i holu ryb (nie dotyczy połowu sumów)
10. Zabrania się przetrzymywania ryb w workach lub siatkach wędkarskich. Po sesji zdjęciowej rybę niezwłocznie i bezpiecznie wypuszczamy do wody, gdy tego wymaga sytuacja wentylujemy (np. jesiotra).
11. Od Wędkarza na łowisku wymagane jest :
Podbierak karpiowy duży ramię minimum 90 cm
Mata karpiowa płaska duża o wymiarach min. 100x70x2 cm lub kołyska
Środek do dezynfekcji ryb
Żyłka główna min. 0,30 mm, min. 200 metrów nawoju (zakaz używania plecionki-nie dotyczy połowu sumów)
Korzystania z zestawów bezpiecznych, metoda tylko włosowa, typu grunt (zakaz używania sprężyn i koszykówWink
; Fotografowania ryb w pozycji bezpiecznej nad matą - nie stojąc
Polewanie ryby wodą, gdy przebywa na macie
Przenoszenie ryby tylko na macie celem wypuszczenia do wody
12. Na łowisku obowiązuje zakaz :
Głośnego zachowania się
Zaśmiecania terenu
Niszczenia i wycinania zieleni
Załatwiania potrzeb fizjologicznych poza WC
Rozpalania ogniska poza miejscami wyznaczonymi
Kąpieli w łowisku
Płukania naczyń lub wrzucania odpadków do wody
Zakaz spożywania alkoholu
13. Zajmowanie stanowiska i wędkowanie powinno odbywać się w taki sposób, aby nie przeszkadzać innym wędkarzom.
14. Po przybyciu na stanowisko i rozpakowaniu bagaży, samochód odstawiamy i pozostawiamy na parkingu przed hotelem lub w miejscu wyznaczonym.
15. Osoby towarzyszące mają kategoryczny zakaz podjeżdżania samochodami na stanowiska wędkarskie.
16. Odpowiedzialność za osobę towarzyszącą ponosi osoba, która wykupiła zezwolenie.
17. Właściciel łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku.
18. Wędkarz jest zobowiązany udostępnić kontrolującemu sprawdzenie zawartości namiotu, samochodu lub przyczepy, oraz sprawdzenie rachunku lub zezwolenia.
19. Łamanie regulaminu oraz zachowanie niezgodne z przyjętymi normami, powoduje wyproszenie z łowiska bez możliwości zwrotu opłaty lub wezwaniem Policji. Skutkować również może odmówieniem sprzedaży zezwolenia w przyszłości.
20. W sytuacji złego traktowania ryby czego efektem będzie zabicie lub znaczące skaleczenie, właściciel łowiska ma prawo do nałożenia kary finansowej. Kara od ryb powyżej 3kg 300,00 zł od każdego kg wagi ryby.
21. Po zakończeniu wędkowania stanowisko należy pozostawić w czystości i porządku.
22. Metoda połowów sumów :
Dopuszcza się możliwość stosowania plecionek w metodzie połowu na żywca (żywiec min. 25 cm!)
Zakazuje się: stosowania żyłek poniżej 0,40mm i plecionek poniżej 0,28 mm, min. nawój na kołowrotku to 150 metrów
Zaleca się stosowanie rękawic ochronnych do podbierania sumów, oraz używania dużych mat sumowych.
Cennik

- doba 50 zł (za 2 wędki), rozpoczęcie wędkowania i opuszczenie łowiska godz. 12:00,
- dniówka 30 zł, możliwa do wykupienia w dniach: niedziela od godz. 12:00 do 22:00 i od poniedziałku do czwartku od godz. 8:00-20:00 (brak możliwości rezerwacji dniówek!),
- domek duży 250 zł (w cenie dwa stanowiska po dwie wędki) doba trwa od godz. 13:00 do 12:00,
- domek mały 160 zł (w cenie jedno stanowisko, dwie wędki) doba trwa od godz. 13:00 do 12:00,
- dopłata do 3 wędki 10 zł (maksymalna ilość wędek 3 szt.).
Opis domków:
- domek duży na stanowisku nr 13 i 14: domki posiadają dwa łóżka pojedyncze i jedną wersalkę, WC, prysznic, TV, ogrzewanie, aneks kuchenny z wyposażeniem, stół i krzesła.
- domek duży na stanowisku nr 2: domek posiada dwa łóżka pojedyncze i dwie wersalki, WC, prysznic, TV, ogrzewanie, aneks kuchenny z wyposażeniem, stół i krzesła.
- domek mały na stanowisku nr 3: domek posiada podwójne łóżko na poddaszu i wersalkę, WC, prysznic, TV, ogrzewanie, aneks kuchenny z wyposażeniem.

Przy rezerwacji obowiązuje 50 % zadatek

Exodus
I nowa mapka Wink Nie jest zle Wink
www.narybki.net/forum/attachments/werass.jpg
Exodus dodał/a następującą grafikę:
werass.jpg

marec-ki
No nie wiem ... Wink weźmy np. stanowisko nr 9 i teraz narysujmy promień i wyjdzie obszar po jakim karp może się poruszać. Cały brzeg ma wtedy przerąbane Pfft

Ale ... nie mój "cyrk" nie moje problemy ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Exodus
Według mnie facet traktuje biznes jak biznes. Te karpie maja mu przynieść kase i traktuje to w taki sposób. To ma zarobić na ludzi którzy tam pracuja, bo oni też chcą żyć WinkJedni przyjadą, drudzy sobie podarują. To jest biznes. Jak napisałeś nie mój cyrk. Właśnie Wink
Dlatego wole iść na rabe Wink

darek1958
Witam. Ja kartę mam od 1972 roku tak że już sporo latek uganiam sie za rybą , ale do komercji jakoś nie moge sie przekonac. To tak jakbym łowił w zarybionym akwarium kilka razy tę sama rybę raz ja raz ktoś inny i tak w koło. Dzikie wody to jest wedkarski raj , cisza spokój i ta niewiadoma co moze podejśc. Nie ubliżając nikomu , wielu wedkarzy robi sobie zdjecia z okazami i sami siebie oszukują bo tak naprawde to złowili wychodowaną sztucznie swinie . Obsiadą w koło stawik i w końcu ta ryba musi coś zjeść , a że własciciel ma same duze to jest okazja do zdjęć. Wszyscy narzekają na PZW i ja też ............... ale zostane przy tych wodach. Dzisiejsi myśliwi też hodują sarne waża ją wypuszczaja i do niej strzelają potem pozują z trofeum ważą ją ponownie jakby niewiedzieli jle wazyła 2 godziny temu ................. przecież to jaja .

Jako ciekawostkę opisze pewne zdarzenie , koło mojego miasta facet ma komercję - raz się wybrałem a własciwie zabrali mnie kumple. Kiedy byliśmy nad wodą i właściwie zaczynaliśmy stawiać wedki , przyjechali karpiarze , namiot karpiowy , łózka karpiowe sprzęt markowy Wszystko mieli KARPIOWE wykupili trzy nocki , my łowiliśmy 4 godz. zarówno mój kumpel i ja złowiliśmy duzego karpia i amura Oni nic , kiedy mieliśmy kolejne brania przyszedł właściciel i stwierdził że mamy za mały podbierak i nie możemy dłużej łowić ........... to była przygoda na komercji, ale ja już się tam nie pokazuje ten złapany okaz nie dał mi oczekiwanej satysfakcji.
Edytowane przez darek1958 dnia 13-02-2015 23:46

Exodus
Darek, mimo że sam karpiowałem, na łowiska komercyjnych też, to mam takie same zdanie jak Ty. Wink

stan2010
Druuuugi /to samo uważam Wink/, byłem w życiu dwa razy na 'komercji'... po raz pierwszy i ostatni :ld:
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

darek1958
Miło mi. Pozdrawiam Wszystkich Kolegów co tak uważają ............... pozostałych również ......... :;/ouch

Exodus
Myślałem że narobią stanowisk, a tu nie. Czyli nie warto słuchać co podpowiadają Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się