Wrzesień 22 2018 18:54:52
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
PTM 2013
Frantic
Poland Trolling Masters - podsumowanie zawodów
Tegoroczne PTM odbyło się pod znakiem łososia. Tyle ryb i tak okazałych - to bardzo rzadki widok... a na tegorocznych zawodach można się było na nie napatrzeć do woli. Aż żal ściska, że nie mam łódki, którą mógłbym bezpiecznie oddalić się od brzegu na odległość tych 10 czy 15 kilometrów w pogoni za królem naszego morza. Kto wybrał troć na polowanie, ten się zawiódł sromotnie. Ciężko było złowić punktowana rybę (60cm), choć wymiarowych (50cm ) padało kilka dziennie. Naszej załodze udało się złowić 7 ryb, jednak żadna nie przekroczyła normy zawodów. Było trochę jak w tym powiedzeniu o wyborze papieża - kto wchodzi na konklawe papieżem, wychodzi kardynałem... Zawodnicy, którzy byli typowani do zajęcia miejsca na podium musieli zagryźć wargi i znieść gorycz porażki. W sumie padły 4 trocie powyżej 60cm, a zwyciężyła załoga jedną rybą ponad 70 cm (z premia za przekroczenie 70cm - 100pkt.) Czy to dzieło przypadku, czy też rezultat kunsztu wędkarskiego?
"Pewniakom" nie pomogła znajomość wody, nie pomogły treningi (Marek Szymański już tydzień przed zawodami pływał codziennie, a był bez ryby na zawodach), nie pomogły jedynie słuszne przynęty... Każdy, kto miał jakieś swoje teorie czy racje mógł sobie nimi jedynie tyłek podetrzeć. Nic się nie sprawdzało - ani temperatura wody, ani nawietrzny brzeg, ani miejsca - pewniaki - jakieś strome kanty, lamparcie dno... Do ostatniego dnia każde branie mogło przesądzić o szali zwycięstwa, niestety w większości wypadków brały małe ryby, za małe i nikt nie miał na to sposobu.
W moim prywatnym odczuciu powodem małej agresji troci była duża huśtawka pogodowa - spore nagłe ocieplenie za dnia z wiatrami kręcącymi codziennie z innego kierunku, sprawiły, że ciepłe masy powierzchniowe wody szybko się przemieszczały. Jeśli w jednym miejscu woda była zdecydowanie ciepła z rana, to po południu na próżno było jej tam szukać. Wiatr przepychał ją i dezorientował ryby, minimalizując ich apetyt. Kto łowił nieco głębiej mógł spodziewać się większej ryby - tak też i było - Załoga DREAM zaliczyła piękny odjazd ryby z głębokiej wody, jednak sprzęt zawiódł.
Tydzień po zawodach temperatura nieco się wyrównała i trocie bardzo ładnie brały. Teraz tylko czekać aż belona wygoni je na głębszą wodę.
Być może w swoich domysłach mam rację, a być może zupełnie nie. W temacie troci nic mnie już nie zdziwi. Jest to ryba, która nie ma stałych miejscówek, a morze jest zbyt wielkim zbiornikiem, aby kilka lat starczyło na poznanie jego tajemnic. Przewagę mają ci, którzy mieszkają nad morzem - mogą być nad wodą niemal codziennie. Ci, co przyjeżdżają nierzadko 100 czy więcej kilometrów musza liczyć się, że przyjechali po jedno, jedyne branie lub wrócą bez brania, albo też nałowią się za wszystkie czasy w przeciągu godziny.
Wracając do zawodów - siłą rzeczy dało się odczuć duży niedosyt troci. Może więcej współzawodnictwa byłoby, gdyby wymiar zawodniczy zmniejszyć do 52cm? Za rok zobaczymy w jakim kierunku się to potoczy.

Było tak:
[img]http://img707.imageshack.us/img707/9194/dscn0574001.jpg[/img] is not a valid Image.

A miało być tak:
[img]http://img835.imageshack.us/img835/4535/dscn0498001.jpg[/img] is not a valid Image.

Zawsze pocieszam się, że za rok pokażemy...
Pokażemy Wojtku, prawda?
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
wojti80
No bo jak nie MY to kto?????
Jasne że pokażemy !!!!
To była czysta przyjemność z Tobą pływać przyjacielu. Jeszcze raz dziękuję.
www.aptekagemini.pl

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się