Październik 22 2018 21:12:40
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić karasia???
marec-ki
Łowiąc karasie zauważyłem, że są tam liny i na odwrót Wink ale w dużej mierze zależy to od łowiska. W małych często zamulonych stawach te ryby są zawsze obok siebie. W dużych jeziorach z zatoczkami z mułem są i liny i karasie ale w tych samych jeziorach w bardziej głębokich miejscach z twardym dnem są już tylko same karasie. Taką sytuację miałem w miejscowości Rynek (nie wiem jak jezioro się nazywa). Dosłownie w jednej zatoczce dość głębokiej do 4 m były ładne karasie a już w następnej oddalonej o niecały kilometr, płytszej i bardziej mulistej liny z karasiami ale karasie mniejsze Wink a czym nęcić i na co łowić ?? tym samym co na lina. Najlepiej zanętą lin-karaś. Ja jeszcze dodają duże ilości kukurydzy jeżeli nastawiam się na większe okazy. A oprócz kukurydzy to czerwone i białe robaki. Większe karasie łowię zawsze z dna ewentualnie przynęta tuż nad dnem ale przy trzcinach i oczkach w zielsku Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
wojtas8
w zalewie kolo mojej chaty jest pełno karasi, biorą z gruntu, jak i na spławik. najczęstszą przynętą jaką uzywam jest Dendrobena lub pinka.po godzinie czasu jest minimum 5.jezeli chodzi o zanęte to robie taki mix. 1\3 zanęty karasiowej reszta otręby pszenne + bułka tarta +płatki owsiane+aromat migdałowy do ciast+dendrobena. tanio i skutecznie

Frown

Grzes77
Jak złapać karasia?
odp.: Na wędkęPfft[hahaha][hahaha][hahaha]
A tak poważnie to na wszystko co wcześniej wymieniliście ( robaki, ciasta, kukurydza, itp.)
Ja jenak przypominam sobie jeden dziwny połów. Na Wiśle łowiłem na spławik z bratem i 2 wójami. Wójowie po drodze na rybki wzięli sobie po piwku a mi i bratu po jagodziance (miałem gdzieś 12 lat i nie piłem[hahaha] a brat 10 i taż nie pił[hahaha]) Nikt nic nie łowił przez dłuższy czas, wójowie powypijali piwa, brat zjadł jagodziankę a mnie coś tchnęło, żeby ulepić kulke z tej bułki i założyć na hak. To co się działo później to była masakra( jak by powiedziała Doda[hahaha]). Branie za braniem i jeszcze branie , dopóki mi się jagodzianka nie skończyłaSad. Dziwne że to działo się w głównym nurcie Wisły[thumbsup]

marcindorsz2
cześć . Koledzy napisali już chyba wszystko. Ryba musi być w łowisku - prawie zawsze blisko brzegu i płytko. Jako atraktor dobra jest kozieradka.PozdrawiamWink
Marcin pzw 39 Warszaw

togjanus
Je najlepsze efekty miałem w Maju i Czerwcu gdy karasie maja tarło. Sposób banalnie prosty. Nęcić, nęcić i jeszcze raz nęcić. Na karasie najlepsze wydawała mi się zanęta karaś, lin z trapera zmieszana z płatkami owsianymi i paczką białych robaków. Minimum 7 dni przed połowem codziennie trzeba zanęcić. Na haczyk 4 zakładałem największą jaką udało mi się złapać rasówkę, przeciętą na pół ( chodzi o to żeby gruba była ). Im mniejszy haczyk tym mniejsze karasie się tego czepiały. Metoda jak zwykle z grunty pod drugi brzeg rzeki. Zauważyłem, że grubość żyłki jest bez znaczenia - łapałem na 12, 14, 16 i 22 ( rezultaty bez zmian ). U mnie brania zaczynały się od 6.00 do 9.00 rano - słabiej wieczorem. Oczywiście na spławik też brały ale nie lubię tej metody połowu. Najlepiej biorą w Maju i Czerwcu ze względu na tarło. W tym roku zdarzała się rzecz dziwna: karasie z zalewu goczałkowickiego wypłynęły do tarła w górę rzeki. Efekt tego był taki że kto przyjechał nad Wisłę i miał jedną małą rasóweczkę, ten bez karasia nie wracał. Zdarzały się dni że w ciągu 3 godzin łapałem po 25 - 30 szt. 40 cm karasi. A sytuacje, w których jednego karasia holowałem a na drugiej wędce bombka z potężną siłą dobijała do kija były na porządku dziennym. Karasie same się zacinały !! Ale No oczywiście wszystkie trzeba było wypuścić ale za to jaka frajda Shock
Ale najśmieszniejsze były sytuacje w których przyjeżdżali tak zwani mięsierze, którzy wkładali po 20 szt. do siatek a zaraz za nimi przyjeżdżała kontrol [hahaha] no i wszystkie rybki spowrotem do wody lądowały. Oczywiście konfiskata karty + mandat ShockCool[hahaha][thumbsup]Cool i tak kilka razy za dzień objeżdżali - ale był ubaw. Aha no i to co pisali koledzy wcześniej, że lin i karaś zawsze razem występują - może i tak ale nie u mnie. Szczerze to nigdy lina nie złapałem i nie widziałem żeby ktoś złapał w mojej okolicy. Chyba im szybszy prąd nie pasuje

popex
Ja jak chce złowić karasi to jadę do kumpla na staw i tam nawet na pusty haczyk można złapać, ale tylko takie do 10 cmPfft Największe biorą tam na kukurydzę, bo na robaki to też za dużo tych maluchów się czepia więc nie łowię. A co do tych kontrolerów to chyba chodzi o tarłoWink

togjanus
Oj panowie przecież w regulaminie jest wyraźnie napisane że z łowiska można zabrać do 5 kg ryb. A ci goście to po 15 kg mieli w siatkach.Frown

togjanus
Tutaj macie wszystko jak na dłoni

http://www.pzw.org.pl/zgpzw/mod.php?dir=szablony&file=indexg&ids=73

OCHRONA RYB § 8

7. Wprowadza się następujące limity ilościowe ryb do zabrania z łowisk :
7.1. W ciągu tygodnia / od poniedziałku do niedzieli / :
- głowacica 1 szt.
7.2. W ciągu doby / w godz. 0.00 - 24.00 /
- sum 1 szt.
- troć jeziorowa, troć i łosoś / łącznie / 2 szt.
- boleń, karp, lipień, pstrąg potokowy, amur biały, sandacz, szczupak, brzana / łącznie / 3 szt.
- pstrąg tęczowy i pstrąg źródlany / łącznie / 4 szt.
- sieja, węgorz, lin / łącznie / 4 szt.
- świnka, certa / łącznie / 5 szt.
- jaź, kleń / łącznie /10 szt.
Łączna ilość złowionych i zabranych z łowisk ryb wymienionych gatunków nie może przekroczyć 10 szt. w ciągu doby.
8. Dopuszcza się zabranie z łowisk ryb innych gatunków nie wymienionych wyżej, w ilościach nie przekraczających 5 kg w ciągu doby.[thumbsup]

Pawel4
A u mnie na jeziorze wiem że jest duży karaś nawet taki po 2-3kg bo rybacy w siatki łapali ich bardzo dużo. Ale nie chcą brać na wędkę. Nęciłem przez 3 dni zanętą lin-karaś trapera+puszka kukurydzy i na haczyk probowałem i białego i rosówkę i kukurydzę (zwykłą i miodową) i nic nie brało. Drobnica opuściła tamto miejsce i dobrze ale duża ryba też nie podeszła.Sad
Edytowane przez Pawel4 dnia 14-08-2008 13:36

Exodus
Wszystkie posty w tym temacie, które nie wnosiły nic, a także były z rażącymi błędami zostały skasowane. Prosze o nie kasowanie tego tematu, gdyz jest to informacja, do którego momentu został posprzatany temat.

Czyszczenie tematów przyklejonych.

Edytowane przez Exodus dnia 18-05-2009 20:45
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

sokool
Na karachy to tylko z gruntu . W moich zestawach założone są żyłki 0.22 do tego przypon 0.18 ot tak to mam zrobione bo jeszcze wprawy mało więc zestawy mocniejsze . Zanęta własnej roboty tj . płatki owsiane mączka kuku. lub płatki kuku. bułki suche i tarta, mielone pierniki , cukier waniliowy oraz zapaszek wanilia do ciast. Czasem dosypie pinki i kasterów jeśli mam zamiar ściągnąć leszcze w łowisko , jeśli nie mam pierników to sypie gniecione kulki zbożowe o smaku czekolady takie podróby na kilogramy z marketu są wystarczajace . Przeważnie łowie na corn puffy 8 mm kolor żółty smak wanilia przy czym skuteczność poprawiam wstępnie mocząc w DIP-ach i susząc aż pokryją się przezroczystą szklistą powłoczką (przy czym kombinuję ze smakami i kolorami puffków) następnie na hak ,wraz ze spręzyną , i do wody powiem szceże że killer . A na pufki w zależności od zapachu i koloru łowie wszystko co białorybem łącznie zpołowem zestawami włosowymi . Osobiście polecam .
Edytowane przez sokool dnia 30-01-2009 18:30
nieważne jaki sprzęt , ważne jakie serce !!!!

shaman111
Ja łowie karasia na zanętę Lin karaś do której dodaje sporo ugotowanej pszenicy i płatków owsianych, na hak oczywiście pszenica, Łapie głownie je metodą ds, branie karasia u mnie praktycznie nie różni się od brania płotki, Najpierw jest lekkie podskubywanie i jeśli karasiowi zasmakuje to weźmie gwałtownie i wtedy zacinam.
Nie zabieraj karpi

Samymi rybami człowiek żyje Wink
...............................................
pozdro

KEEP MOVING FORWARD

Odol
Ja wczoraj łapałem karsie. Zanęciłem zanętą uniwersalną i łapałem na białe robaczki. Próbowałem też na kanapkę białe + kuku lecz nie miałem an to barania Wink.
Pozdrawiam!

JohnyQ
Witam

Ostatnio same Karaski łapią mi się Wink bez nęcenia, po prostu rozkładam się zarzucam wędkę i wyciągam.
Widocznie jest tego dużo w moim łowisku ale niestety małe sztuki.
Zanęta pomieszana Lin-Karaś (Dragon) + Leszcz (Traper) a na hak daje 4 białe.
Nie czekam długo max po 15 min jest branie.

Pozdrawiam
Ps. szukam większego okazu może w piątek mi się uda Wink

Adam014
JohnyQ przy łowieniu karasi, a więc ryby, której nie trzeba tak wysiedzieć jak innej, bo jest ich dość dużo w polskich wodach(podejrzewam, że japońce??) 15 minut to dość dużo, a jak chcesz zasiąść na większe sztuki to załóż większy haczyk i do tego większą przynętę.Mniejsza ryba już nie będzie tak chętnie podchodziła do większej przynęty.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

marec-ki
Załóż jedno ziarenko kuku większe drugie mniejsze na haczyk nr 10. Mniejsze karaski nie podejdą. Z kolei większy czerwony robal lub większa ilość białych na większym haczyku to małe też sobie poradzą. Karaś pazerna ryba, będzie skubał aż zdejmie robaka lub go nadgryzie Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Arturo B
JohnyQ napisał/a:
Witam

Ostatnio same Karaski łapią mi się Wink bez nęcenia, po prostu rozkładam się zarzucam wędkę i wyciągam.
Widocznie jest tego dużo w moim łowisku ale niestety małe sztuki.

Ps. szukam większego okazu może w piątek mi się uda Wink

Duży karas(złoty) tak jak wspomniałem kilka postów wczesniej nie jest łatwą zdobyczą,jest tak samo trudny do złowienia jak lin-krótko mówiac są to rybki dla cierpliwych i potrafiących spokojnie wysiedzieć tą rybe wędkarzy.Spróbuj "podkręcić" zanęte miodem w dużej ilości,te ryby przepadają za nim,dodaj też do zanęty nieco pinki,a na hak wrzuć kilka białych,to samo można zrobić z kukurydzą-mała garstka do zanęty i zadipowana miodem na hakWinkDuży karaś nie żeruje w dużych stadach,częściej są to pojedyncze sztuki,choć zdarza się złowienie kilku z jednej "dziury".Pamiętam jeden majowy dzień ,kiedy to udało mi sie z jednej "dziury" w pokrzywce wyłowić 5 ładnych linów i 5 ładnych karasi,był to co prawda pojedynczy w mojej wędkarskiej przygodzie przypadek ,ale jednak.W innych przypadkach były one przyłowem gdy sie nastawiałem typowo na lina,a trzeba podkreslic po raz kolejny ,ze sposób bycia mają bardzo zbliżony i dostając 2-3 grube liny zdarzało mi się łowić jednego ładnego karasia(złotego).
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

konrii98
Witam ja karski łapie na czerwonego,podobnie jak liny.Karasia łatwo złowić bo weźmie na większość przynęt.(np czerwony,biały robak,kukurydza,chleb itp)Frown

david597
Dla początkujących wędkarzy proponuje łapanie karasi na chleb, bardzo łatwo i dobrze się łapie, można też zrobić zanętę z chleba i płatków kukurydzianych i trochę aromatu to działa, więcej informacji na gg 12297754 :| images38.fotosik.pl/275/c4b7f60b9b4a5c8dm.jpg
Edytowane przez bobo160 dnia 02-04-2010 12:49

Bartek
david597 napisał/a:
Dla początkujących wędkarzy proponuje łapanie karasi na chleb, bardzo łatwo i dobrze się łapie, można też zrobić zanętę z chleba i płatków kukurydzianych i trochę aromatu to działa, więcej informacji na gg 12297754 Frown images38.fotosik.pl/275/c4b7f60b9b4a5c8dm.jpg

David597 Jak wiesz coś więcej to pisz tutaj a nie na gg, każdy chętnie poczyta.
{}

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się