Sierpień 19 2018 04:13:05
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić karasia???
bobo160
david597 napisał/a:
więcej informacji na gg 12297754 ]

Po to mamy forum by się tymi wiadomościami z innymi dzielić Wink a wiec zapraszam do opisania swoich sposobów na karasia w tym temacie Wink
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

Krystian016
Witam. Mam tak problem, łowię w łowisku gdzie występuje karaś złocisty i właśnie to na niego się zastawiałem od pewnego czasu, lecz gdy tylko zacząłem nęcić miejsce i zacząłem łowić biorą mi tylko tzw" koluchy" czyli sumy karłowate. I właśnie tu jest moje pytanie, jak mogę wypędzić te sumy z tego miejsca, czy może jest jakiś skuteczny sposób?
"...Na ryby w każdziuteńki wolny czas..."

[img]http://www.danasoft.com/sig/151877474839.jpg[/img] is not a valid Image.

konrii98
Jaką zanętom nęcisz? Na co łowisz? Ja bym ci polecał nęcić zanętom na lina i karasia a na haczyk biały robal lub pęczek.
Edytowane przez konrii98 dnia 10-05-2010 17:23
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Krystian016
Nęcę kuku, a jak łowię to podsypuję zanętą lin-karaś. No i łowię na czerwonego robaka. Spróbuje dzisiaj na pęczak.
"...Na ryby w każdziuteńki wolny czas..."

[img]http://www.danasoft.com/sig/151877474839.jpg[/img] is not a valid Image.

Baium
Witam . Mam pewien problem . W ubiegłym roku próbowałem nastawić się na Lina i Karasia . Ale nie powiodło się mimo nęcenia zanętą lin karaś + kukurydza i pęczak . Zamiast karasi i linów wchodziła płotka i leszczyk ... Od razu mówię że łowię na bata . Grunt mnie nie bawi ^^ . Jak spowodować by na łowisku zostały tylko karasie i liny ?

Tyczka , bat , odległoścówka ,bolonka - na grunt może i da się wyciągnąć ogromne ryby dające ogromne emocje . Ale nie ma to jak emocje podczas zawodów .
Spławik i tylko spławik Frown

konrii98
Jest wiele sposobów dlaczego wpływają ci inne ryby w łowisko.1 można dodać atraktor do zanęty aby lepiej przyciągał dany gatunek,2 Rozmiar haka choć chyba na każdy rozmiar złowi(oprócz sumowego),3do zanęty dosyp przynęt,4metodą jaką łowię jest za zwyczaj spławik do 2,5g),5 popróbuj na kanapkę biały+czerwony biały+pinka lub na jednego białego.P.S Krystian nęć od razu zanętom lin karaś z dodatkiem kukurydzy białych i czerwonych robaków.Jeśli nęcisz inną przynętom bez tej na którą łowisz to nikłe szanse,bo ryby nastawiają się na to czym nęcisz.
Edytowane przez konrii98 dnia 10-05-2010 17:25
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Adam014
Baium, a jak możesz to opisz miejsce, gdzie nastawiasz się na liny, karasie, bo ja bynajmniej błąd upatruje właśnie w nie odpowiednio wybranym miejscu, bo przecież nie jest powiedziane, że płoć, albo leszcz nie wejdzie w zanętę linowo- karasiową w szczególności kiedy tej płoci i leszcza jest w tym zbiorniku dużo.
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Baium
Zawszę dodaję przynęty do zanęty , rozmiar haka zawsze nie większy niż 18-22 , zaś spławik 0,3 g 0,6g max ( łowię na bata i tyczkę .) A do Adama014 - Głębokość łowiska to jakieś max 0.8m - 1m, co najważniejsze w pobliżu trzcin , grążeli i różnego badziewia Wink .Dno raczej muliste od 5 do 15 cm mułu
Tyczka , bat , odległoścówka ,bolonka - na grunt może i da się wyciągnąć ogromne ryby dające ogromne emocje . Ale nie ma to jak emocje podczas zawodów .

Semi
Oj chłopie delikatnie łowisz, na lina z takim zestawem?? Co można założyć na hak nr 18, dwie pinki, lub białego. Dlatego łowisz płotki i małe leszczyki. Żyłka to pewnie do takiego haka też nie przekracza 0,10-0,12, to co chcesz z krzaków lina wyjąć??Nierealne. Zmień zestawy, zmień haki, ja łowię liny na połowę rosówki i nie szczypię się z małymi haczykami, stosuję nr. 8, a czasami nawet nr 6, gdy mi zależy tylko i wyłącznie na grubej rybie, a i tak na takie haczyki łowiłem linki nie wiele większe od dłoni i 20-sto cm karasie.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Baium
Semi miałem okazję ciągnąć linka 31 na takim zestawie muszę ci powiedzieć że doznanie niesamowite . Fakt faktem że dużego prosiaka z tym zestawem nie wyciągnę . Dobrze powiedzmy że pójdę waszym tropem . Jestem nawet wstanie przemóc się i użyć Feedera . To teraz pytanie : jaki wagller na odległoścówke na linka , a na jakich odległościach feeder na lina ( łowisko ma bodajże max 6 m )

Adam014
Baium taki waggler, aby lin czuł jak najmniejszy opór podczas brania.Tu musisz móc nim zarzucić na odległość na jaka łowisz w określonych warunkach i w tym miejscu musisz go utrzymać w, którym chcesz i ani grama więcej, żeby nie płoszył się ciężarem zestawu.Co do feederka to nie bardzo rozumiem twoje pytanie.disa

Baium
Z feederem chodzi mi oto na jakiej mniej więcej głębokości ( max ) ułożyć zestaw

Adam014
Baium teraz nie ma sensu na pewno lina szukać na 6 metrach.Prawie w ogóle nie łowi się go na takich głębokościach, choć są i może takie przypadki, bo co woda to inaczej ta sprawa wygląda.Teraz szczególnie jak łowisz w dzień i słonko podgrzewa wodę to szukaj go na płyciznach takich jak wcześniej pisałeś, bo linki lubią się w takich miejscach wygrzewać.Jeżeli łowisz w nocy możesz łowić troszkę głębiej np. na 3 metrach.To jest jeszcze taka głębokość gdzie lina można jak najbardziej drapnąć.sleep

grzyman
Siema mam pytanie niedaleko siebie mam staw dosłownie z samymi karasiami( oczywiście japońce) i mam pewien problem.Otóż nie wiem jak zanęcić by w łowisku zostały duże sztuki i jakie aromaty zastosować?? Wiem już że nie sprawdzają się zanęty sypkie a z innymi nie mam doświadczenia , na przynete mam zamiar użyć dużej rosówki lub kuku .

konrii98
Uuu jak z japońcami to trudna sprawa też łowie na takim stawie.Jest tylko jedna rada znajdź miejsce gdzie takie biorą (głębokie przy brzegu ) ja obeszłem cały staw i tylko w 1 miejscu brały co 10 min takie po 30 cm i większe ale małe też.Małe też będą sie wieszały na haku na to nie ma rady.

2 pasja- motocykle Wink

ukaszq
grzyman napisał/a:
Otóż nie wiem jak zanęcić by w łowisku zostały duże sztuki i jakie aromaty zastosować?? .

Najprościej zmienić hak na większy, automatycznie odrzuci on karasie małe, aczkolwiek i taki czasem się zaczepi. Proponuję 8, ewentualnie 6.
Co do zapachu też ci za dużo nie powiem, ale ja w tym roku użyłem zanęty trapera karaś-lin, doprawiłem ją, masą kolorowych robaczków + kuku z puszki, można też dorzucić rosówkę, i efekty przerosły to czego się spodziewałem. Na dodatek wszedł mi w tą zanętę linek i leszcz, co rzadko się w moim łowisku zdarza. Na hak w tym wypadku rozm. 8 zakładałem białego + kuku.

konrii98
Ukaszq z tym hakiem też nie będzie tak prosto bo nawet 10 cm karaś potrafi wciągnąć 2,5g spławik pod wodę nie zacinając się.Więc ciężko będzie rozpoznać "prawdziwe branie dużej sztuki" od zabawy małej rybki z haczykiem,a do reszty się zgadzam ale małe też będą wpływać i tego akurat nie zmienisz.

2 pasja- motocykle Wink

ukaszq
Konri zgadzam się z tobą i też to zaznaczyłem, udzielając odpowiedzi...

ukaszq napisał/a:
Najprościej zmienić hak na większy, automatycznie odrzuci on karasie małe, aczkolwiek i taki czasem się zaczepi.

Edytowane przez ukaszq dnia 23-06-2010 07:59

konrii98
Mam pytanie,da radę złapać karasia na koszyk? chodzi mi o sztuki 25-45 cm

2 pasja- motocykle Wink

BartosH
konrii98 napisał/a:
Mam pytanie,da radę złapać karasia na koszyk? chodzi mi o sztuki 25-45 cm

Jeśli będziesz łowił na stawie gdzie jest ich b.dużo to tak. Słyszałem o przypadkach łowienia ryb w kosze od ziemniaków, ale było to dawno temu...hahaha
Myślę, że praktycznie każdy gatunek ryb da się łowić na zestaw gruntowy z koszykiem zanętowym, karasia tym bardziej, jeśli się w odpowiedni sposób do tego zabierze.
Edytowane przez BartosH dnia 09-07-2010 12:05
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się