Sierpień 16 2018 23:20:57
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić karasia???
marec-ki
A jak Ci weźmie taki 46cm ?Wink

Jasne że się da !! ja na Narwi na HeavyFeedera polując na leszcze łowiłem jazgarze 5cm Pfft

Wszystko jest kwestią odpowiedniego dobrania wielkości haczyka i rozeznania się jakie jest dno: twarde, muliste, zarośnięte ... .

tylko proszę Cię nie zadawaj pytań jaki haczyk na karasia 30-35cm a jaki na takiego 20-30cm Pfft
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Szymas
Ja łowiłem karasie na zestaw spławikowy. Na haczyk robaka którego sam wykopałem. Jeżeli z kupnych to czerwony albo dendrobena. Łowię na stawku z mulistym dnem. Grunt ustawiam na około 1 m. Łowiłem sztuki po 30 - 40 cm Wink

shaman111
Szymas napisał/a:
Łowiłem sztuki po 30 - 40 cm Wink

Może się pochwalisz nimi w postaci zdjęć
Nie zabieraj karpi

Samymi rybami człowiek żyje Wink
...............................................
pozdro

KEEP MOVING FORWARD

Szymas
No może w tym roku zrobię jak coś złowię. W tamtym roku się trafiały ale w tym coś słabo z braniami karasia u mnie ;/

konrii98
Już nałapałem trochę fachu w łowieniu karasi (japońców) i musze przyznac ze największy jakiego złowiłem miał 28cm złowiłem go koło trzcin (głębkość około 2,5m ) na czerwonego robaka spławik jakiego zawsze używam ma 1 g dociążam go tak aby sama antenka wystawała z wody jest to ważne bo jak spławik będzie niedociążony to ryba na 70% puści przynętę grunt jaki zwykle ustawiam to 1m niezależnie od głębokości . Jak narazie złowiłem tylko 12 przyzwoitych japońców od 19 do 28cm
Edytowane przez konrii98 dnia 08-02-2011 17:53
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

szczupak1237
Karaś to piękna ryba ja bym tobie radził założyć lekki zestaw spławikowy przynętę dać czerwonego robaka albo kukurydzę a zanętę uniwersalną.Obok mojego domu jest staw chodzę tam rano i rano mam najlepsze brania Frownouchdosyć sporych karasi.
Pamiętajmy nawet jedna wypuszczona ryba może w przyszłości zasilić populację w kilka nawet kilkadziesiąt sztuk Pięknych okazów:;/

kaziooo
Witam. Czytałem na forum że karasie dobrze biorą na ziemniaki. Wiecie może jak zanecac tymi ziemniakami i jak na nie łowić?

gorgo9
A więc ziemniaki kroimy w kosteczkę i nęcimy jak kukurydzą. Większych karasi szukaj przy dnie. Spławik z położona na dnie przynęto, ew na sprężynę/koszyczek kto jak woli. Osobiście preferuję różnego zapachu kukurydzę ale kto jak woli Wink Generalnie łapie się tym czym się nęci, więc na ziemniaka możesz śmiało łapać.

Zapomniałem dodać, ziemniaki gotujesz jak zwykłe na obiad z tym że wyłaczasz je wcześniej by były nieco twardsze, jak na nie łapać? Pokrojone w kosteczkę (jak ser na lipienia) trzymają sie haczyka Wink
! gorgo9 - Białogard !

kaziooo
Ale ziemniaki gotowane czy surowe? A jak bd łapał z gruntu to ziemniak nie spadnie?

gorgo9
Ziemniaki niedogotowane, surowe to są za twarde i niesmaczne . Musisz wyczuć. Nie powinien spaść jeśli będzie dobrze założony Wink
! gorgo9 - Białogard !

kaziooo
Witam Wink To znowuż ja. Łowię na dość dużym stawku i jest tam dużo karasi, takich w okolicach 25cm. Wiem że są też większe sztuki, ale nie mogę ich złapać. Większość wędkarzy łapie w tym samym miejscu (ją też) ale nikt nie może tych większych załapać. Wszyscy tam nęcą itp. ale bez efektów. Jak myślicie, czy zmiana miejsca coś da? Może na większych głębinach ?
Edytowane przez bobo160 dnia 02-07-2011 19:51
Liverpool FC!

Kondzio154
kaziooo napisał(a):
Wszyscy tam neca itp ale bez efektów.jak myślicie czy zmiana miejsca coś da? Może na większych głębinach?

Bardzo ważne jak duży jest ten staw, jak wyglądają warunki np głebokość, dnoitp. i jak dużo jest tego karasia?
Jeżeli wszyscy nęcą i sypią w jednym miejscu to łowisko może być przenęcone, a nawet zakwaszone.
Na Twoim miejscu wybrałbym inne miejsce, przygotował je i regularnie nęcił. Regularnie, ale nie bez tołkuWink. Jeżeli ryba jest to efekty przyjść powinny.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Rybcio
Zauważyłem że dobrą przynętą na nie, w nie tak dawnym czasie jakim wędkowałem, był makaronik w gwiazdki, którego zamaczałem w dipie waniliowym ouch
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

kaziooo
Ile tam ich jest? Od ... dużo jak nie wiem ale to te w okolicach 25cm. Lowisko koło tamy ma z 9m a tu gdzie lowie ok 2m.
Liverpool FC!

Dancio 333
Ja to karasie łapie prawie cały czas ,muj rekord to ponad 1 kg , nie było łatwogo wyciągnonc , wzioł na białe robaki ale tez łapałem mniejsze sztuki to najczensciej sie sprawdzało ciasto i skurka od chleba ,zanenta to trapera uniwersalna jest najlepsza karas bierze cały dzien ale jak chczesz sie przygotowac na wienksze sztuki to trzeba sie wybrac rano zestaw spławik najlepszy 1,5 grama mały, zyłka to najlepsza 16- 17 mm leka wendka kołowrotek zwykły. pozdrawiam połamania wendki.Gadu-Gadu :|

Semi
Temat ogólnie o karasiach, ale może kilka słów o tych naszych złotych, pospolitych. Przez ostatnie trzy sezony letnie poświęciłem im sporo czasu z różnymi efektami, ale ogólnie to trochę ich połowiłem na dzikich wodach. Najważniejszym spostrzeżeniem jest fakt, że złociaki nienawidzą głębokiej wody w letnich miesiącach, nie zdarzyło mi się złowić ani jednej sztuki na wodzie głębszej niż półtora metra, w przeciwieństwie do japońców, które żerowały nawet na dwóch metrach i więcej. Druga sprawa, to roślinność wodna, łowiłem głównie w zbiornikach obficie porośniętych grążelami, do tego z plagą pływającego aloesu. Czym bliżej zestaw zielska, tym większa szansa na złociaka, a najlepiej było łowić w lukach zrobionych przez wiatr w roślinności, wystarczyło że wiatr odsunął zestaw około 30-50 cm od zielska i można było zapomnieć o złociakach, srebrnym oczywiście to nie przeszkadzało. Pora dnia, w czerwcu i lipcu brały cały dzień, najlepiej w pochmurne ciepłe dni, wiatr nie grał roli w ilości brań, ani jego kierunek, ani siła. Łowiłem jeden dzień w niezłej wygwizdówie, dało się łowić tylko dlatego że zestawy były stawiane około 2 m od brzegu, a wyniki były super. W sierpniu karasie pospolite przestały brać w dzień, zacząłem więc łowić popołudniami, pierwsze branie następowało w chwili gdy już ledwie widziałem spławik, założenie świetlika równało się całkowitym zanikiem brań, więc miałem jakieś około 45 minut na łowienie, zanim całkowicie noc rozmyje kontury spławika.
Przynęta, no cóż, kukurydzę odstawiłem całkowicie, marne dawała efekty, przede wszystkim interesowały się nią wzdręgi. Najlepsze efekty dawał czerwony robak, do tego taki wypasiony, gruby z własnego kompostu, bądź niewielka rosówka.
Zestaw prosty, żyłka główna 0,18- 0,20 mm, bez żadnych przyponów, spławik około 2 g. Dlaczego bez przyponu?? Nie ma miejsca przy takim łowieniu na żadną słabszą część zestawu, gdyż czasami holuje się rybę wraz z kupą zielska. Ojciec łowił linką 0,25 i też miał takie same wyniki, czyli grubość żyłki karasiom nie przeszkadza, a gdy trzeba się zmierzyć z większym linem to wtedy człowiek doceniał taki zestaw.Wink No i jeszcze do tego należy dodać cierpliwość, nie zawsze biorą, czasami trzeba się wstrzelić w godzinę na niektórych łowiskach, biorą przez godzinę i później znikają gdzieś, kto nie ma cierpliwości nie połowi.Wink
www.narybki.net/forum/attachments/dscf8382.jpg
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się