Październik 24 2018 03:24:28
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Zestaw helikopterowy z trupkiem lub żywą rybką
dawid16
Witam, stoję przed dylematem czy zestaw helikopterowy będzie dobrym zestawem z żywą lub martwą rybką, dodam że chce łowić w rzece, co myślicie o takim zestawie??
MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

Pablo40404
Wydaje mi się, ze taki zestaw nie był by zbyt dobry. Ponieważ ryba, która złapie przynętę będzie czuła opór ciężarka, co przy połowie drapieżników, na martwa lub żywa rybkę ma znaczenie. Najlepszy moim zdaniem zestaw, to najprostszy zestaw przelotowy. Oczywiście to tylko moje zdanie Wink.
Jak byś jednak próbował łowić na helikopterka, to daj znać jak wynikiWink

okoniolowca
Jako ze ostatnio wróciłem do wędkarstwa to się wypowiem Pfft
Nie sprawdzisz to sie nie dowiedz tak na prawdę. Nie znamy warunków w jakich łowisz to trochę ciężko odpowiedzieć.
Kolega wyżej napisał ze przelotowy zestaw jest najlepszy - zgadzam się w 100% W prostocie siła. Sam wróciłem do korzeni systemów i przelotowy ciężarek dobrany do typu dna i uciągu wody, stopowany krętlikiem z odpowiednio długim przyponem i hakiem dobranym do przynęty to jest to.

Sam łowię tylko na rzekach i z powodzeniem zasadzam sie na większość drapieżników występujących w wodzie właśnie z takim zestawem. W przypadku utrudnień w postaci wodnej roślinności, grubej warstwy mulu itp można modyfikować zestawy a dopóki warunki sprzyjają został bym przy najprostszym zestawie. Wink
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

dawid16
A więc wypad na rzeke zamieniłem na wypad na jezioro, tak jak pisała spróbowałem zestawu helikopterowego. Na jednym kiju była martwa rybka a na drugim kijaszku rosówka, na martwą rybke nic się nie działo a na rosówke złowiłem sumika 35cm, więc z tego co mogę powiedzieć na zamulonych zbiornikach zestaw helikopterowy się może sprawdzić jeśli jest duża populacja suma, bo sum bierze przynęte w pysk i jedzie, ale znowu gdy nastawiamy się na sandacza to nie ma co kombinować z zestawem helikopterowym tylko tak jak wyżej napisali koledzy, zwykłym ciężarkiem przelotowym zbroić zestaw bo jak wiemy sandacz jest rybą delikatną. Jutro znów planuje wypad na nocne wędkowanie ale tym razem uzbrajam zestawy w ciężarki przelotowe, zobaczymy jak tym razem będą efekty. Trzeba kombinować a nie siedzieć i narzekać jak co niektórzy wędkarze Smile
MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się