Sierpień 19 2018 04:12:56
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Sprzęt wędkarski » Wędziska
 Drukuj temat
Okuma black rock travel
bormanngryf
Był ktoś nad wodą z okumą black rock travel?
Edytowane przez Kondzio154 dnia 04-09-2013 20:07

bobo160
bormanngryf napisał(a):

Był ktoś nad wodą z okumą black rock travel?

Ja osobiście nie byłem... ale kolega wspomniał, że kilka dni temu z nią się umawiał - skubana nie przyszła... !!
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

bormanngryf
Tego właśnie się obawiałem, że mnie wystawi. Tak na serio to zastanawiam się nad kupnem takiego kijka.

RichiS52
HEI!Wink Co prawda byłem kilka razy nad woda z "Okumką", ale nie z "Travelką", tylko z "Castinką" i ta była z pazurkiem, sprawowała się niezłe, w końcu oddałem ją koledze, bo mi się znudziła, koledze służy do dzisiaj Wink
A tak na serio, bylem z niej zadowolony, warta grzechu Wink
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

bormanngryf
Trzeba będzie się mocno zastanowić nad tym kijkiem, a właściwie wybrać jeden z dwóch oferowanych 5-25 lub 10-35, ale to już chyba trzeba namacalnie gdzieś w sklepie.

bobo160
bormanngryf napisał(a):

a właściwie wybrać jeden z dwóch oferowanych 5-25 lub 10-35.

Zakładając temat i pytając w nim o wędzisko, przydało by się równie dobrze podać na jaką rybę będzie przeznaczony ten kijek - jest to ważne, gdyż ciężar wyrzutu (CW) wędziska jest dostosowana do określonego typu ryby.

bormanngryf
Jeśli mam być szczery....., to nie ma za wiele spinningów travel nie będących teleskopami i zdecydowana większość to wędki o masie wyrzutowej cirka 10-35 lub w ostateczności 40. Okuma tu jest wyjątkowa i wcale nie tak tania jak jakieś tam teleskopiki z nazwą spinning travel. Jeśli ktoś miał taki kijek to coś może o nim powiedzieć, a jeśli ktoś tylko się mądruje nie mając wiedzy o temacie rozmowy, to po co mu wiedza o cw?

bobo160
bormanngryf napisał(a):

a jeśli ktoś tylko się mądruje nie mając wiedzy o temacie rozmowy, to po co mu wiedza o cw?

Po pierwsze, jak widzę w twoim temacie odpowiedziało Ci 2 osoby - czyli ja i Richi i nie widzę w nim żadnej kolejnej konkretnej odpowiedzi, bądź podpowiedzi... !! a więc, jeśli ktoś Ci chce pomóc proponując podanie na jaką rybę chcesz się nastawiać z tym kijem, by dopasować CW tego kija, a Ty okoniem się nastawiasz... więc życzę powodzenia !!

bormanngryf
Nie staję okoniem. Jest tu inny problem, którego nie zauważyłeś. Szukam wędki travel, czyli do zabierania ze sobą w różne miejsca wliczając w to być może europę wschodnią i afrykę północną jak i miejsca bliżej mi nie znane w tym kraju. Mam również inne podejście do teorii którą wyznajesz. Nie kupuję kija do wędkowania na konkretną rybę, bo to się nie uda. Nie wiem jak Ty, ale ja kupując wędkę która ma cw 10-35 nie łapę tylko sandaczy, ale również szczupaki, zdarzają się duże okonie, jak i sum. Ja kupuję wędki do różnych łowisk i robi to każdy, ale marzy o sandaczu i inne gatunki nazywa wtedy przyłowem. To łowisko i metoda stanowi, że potrzebujemy większej lub cięższej przynęty, musimy powalczyć z prądem wody lub jej głębokością lub decydując się na metodę trolingową musimy mieć odpowiedni zapas mocy.
To prawda, że odpowiedziały mi tylko dwie osoby na mój temat, ale czegokolwiek o blanku okumy dowiedziałem się od jednej osoby. Od tej najbardziej poruszonej dowiedziałem się, że jego kolega się z okumą umówił, ale nie przyszła. Więc zanim zaczniemy stroić fochy jak małe dziewczynki to zastanówmy się co wypisujemy na postach ludzi którzy chcą się dowiedzieć jakiś konkretów na zadane pytania.
Jeżeli kogoś obraziłem przepraszam.
Edytowane przez bormanngryf dnia 05-09-2013 08:19

RichiS52
Pytanie zadałeś trochę żartobliwie, dlatego też i takie były odpowiedzi, sorry że to przyjąłeś inaczej Wink
A teraz trochę o kiju który miałem a oddałem koledze, był to kij pięcioczęściowy o CW w granicy 50g, używałem go do połowu sandaczy w kanale, nie pamiętam dokładnie jakiej długości był, ale myślę że w granicy 2,7m.
Wydawał mi się za sztywny, dlatego wymieniłem na kij dwuczęściowy, nie potrzebowałem kija, który do kuferka zmieścić się musi Wink
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

bormanngryf
Dzięki za odpowiedź, jeśli ta okuma będzie miała szybką akcję to będzie super. Może kupię oba kijki i będę mógł obławiać szeroką gamą przynęt.

haaa
Mogę potwierdzić to co twierdzi przedmówca ;)

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się