Luty 25 2018 18:21:33
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić jazia??
Skin
Ma ktoś dobry sposób na jazia??Frown

Kubek
Ja kupuję jakąś owocową zanętę na koszyczek i na hak ochotkę haczykową wszystkie jazie jakie złapałem to właśnie na ten sposób.[thumbsup]
]

GrzesiuS
Przepływanka ze sp[ławikiem na robaczki białe lub pęczak. Regularne nęcenie co 40minut. I czasem jest tak, że trzeba wyczekać z 2h nim się zacznie. Ale ładne są jazie nawet takie ledwo miarowe więc łatwo na tą rybke czekać.

TomekSpin
Polecam spining. Przynęty takie jak na klenia. Małe najlepiej takie co smużą. Czyli biedronka żuczek imitacja wylęgu itp. Rzucasz i powolutku spuszczasz z nurtem. Co jakiś czas możesz przytrzymać troszkę podciągnąć, i tak cały czas. Jeśli znajdują się w okolicy jakieś przelane rozwalone opaski to jesteś u jazia w pokoju. Jest go tu zawsze sporo bo to jakiś owad spadnie i narybek też lubi takie miejsca. Wiróweczki malutkie i płytko chodzące. Prowadz wzdłuż opaski a jeśli nie biorą to wtedy wachlarzem. Zaczynaj raczej od prowadzenia powoli wzdłuż opaski. Szukaj za wszystkim co zatrzymuje i spowalnia wodę. Gumki ?? Można i tak ale nie przekonany jestem do nich. Wszystko co małe ale bez tęczy bo wydaje mi się że nie są w niej zakochane jazie. Z gruntu nie polecam ( wszędobylska drobnica kiełbie itp ) Spławik?? No tak ale to już nie moja działka. Aha byle by było na dnie twardo i 1m wody to dobre miejsce. Możesz spotkać klenia i pstrąga. Powodzenia.Frown
Edytowane przez TomekSpin dnia 04-09-2007 17:46

dziasza
lapie tylko na spinning takze tylko o tej metodzie moge cos powiedziec... Jaź piekna waleczna ryba ja lapie je na obrotowki w kolorach: czerwony czarny lub zielono-żółty dobry sposob to szybkie sciaganie z nurtem na jakis przelewikach i wyplyceniach. w tym roku mialem takiego ok 60 cm niestety na zylce 0,12 zrobil ze mna co chcial Pfft

JohnyQ
Witam

Odświerzę temat

Dzisiaj byłem na łowisku PZW i pływały 2 stadka nęciłem i łowiłem na grunt i spławik ale rybka nie chciała współpracować.

2 do 3 metrów odemnie pływały sobie, miały przynętę pod nosem i żadna się nie skusiła.

Na hak dawałem kuku, białe, czerwone, pinke.

Jutro też się tam wybieram.
Łowię na jeziorku

Co byście mi poradzili cobym zawiesił na kiju rybkę ??
Edytowane przez JohnyQ dnia 26-04-2010 23:49

Moris
Johny pewnie musisz poczekać parę dni na brania, bo to co widziałeś oznaczało pewnie, że jazie są na tarle. Można im podawać przynętę pod nos, a i tak się nie zainteresują - miałem to samo w tamtym roku - pływały parę metrów ode mnie, a moje najlepsze przynęty nie wywoływały w nich nawet chęci zobaczenia, co to jest...

gorgo9
Ja łapełem na skorke od chleba Wink
! gorgo9 - Białogard !

BartosH
Jeśli chodzi o metodę spławikową to polecam chleb i białe robaki, radzę stosować długie przypony.
Zdecydowanie wolę łowić ten gatunek na spinning, używam nieco większych przynęt niż na klenia i głębiej schodzących, moje ulubione jaziowe woby mają 4-5 cm. Stosując głęboko schodzącego wobka możemy obławiać doły nawet rzucając w poprzek rzeki, a brania są często "spod kija", kiedy przynęta jest 3-4 metry od wędkarza, wg mnie opinie o ostrożności tego gatunku są nieco na wyrost.
Jak zrobi się cieplej, nad brzegami pojawi się więcej robactwa, to większe wobki idą w odstawkę, wtedy dobre są kleniowe bączki oraz smużaki imitujące owady, jako że nie można nimi dostatecznie mocno rzucić, wypuszczam je z nurtem nad jaziowe miejsce, dłużej w nim przytrzymuję i drażnię je ruchami szczytówki.
Edytowane przez BartosH dnia 28-04-2010 19:29
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Dariusz foss
Mój sposób na rzecznego Jazia.Po pierwsze,wybór łowiska z reguły są to miejsca przed główkami lub po miedzy o stromych podmytych brzegach z często porośnięte okazałymi wierzbami o gałęziach zwisających nad wodę.Mile widziane zwalone drzewa do wody,minimum metr wody przy samym brzegu.Następne miejsce które preferuje to długie w połowie przerwane główki przez większy rok zalane.Z mojego doświadczenia wynika że raz znalezione takie miejsca ,o ile został tam złapany Jaz o wadze powyżej kg ,to jest to znak że łowisko zostało odpowiednio zlokalizowane i warte jest zasiadki.Droga sprawa to pogoda im upalniej tym lepiej,w pochmurne dni niezbyt się kwapi do brań a upalne dni jeszcze o wysokim stanie wody w rzece to wymarzona sytuacja,,łowimy go wtedy nawet metr od brzegu.Gdy woda ma niski stan szukamy go przed napływem na główkę lub dwa trzy metry od brzegu a najlepiej w obydwu miejscach naraz ja zanęcam te bliższe miejsce.Trzecia z mych reguł to cisza im mniej łowiących w pobliżu tym lepiej ,jak najmniej rzutów jeśli jest to możliwe i czekamy,błędem jest odchodzenie od wędek,w mojej karierze dwa razy ta rybka zaskoczyła mnie wciągając mi wędkę do wody .Za pierwszym razem była to rybka o masie 3,150 zaś za drugim wchodziłem do wody po piersi ,i gdyby nie świetlik pewnie bym był o jedna wędkę uboższy a o jedno piwko po wizycie u kolegi bogatszyWinkNastępna z mych rad to nęcenie, zanętę wrzucam na raz jest to około dziesięciu kul wielkości pomarańcza ,skład ustalam sam ,u mnie jest to śruta kukurydziana ,pszenna z dodatkiem słodkiego łubinu w całości z dodatkiem mączki rybnej zalanej wrzątkiem.Do tego dodaje pól puszki kukurydzy konserwowej a pozostała kukurydza służy mi jako przynęta na haczyk,nr.8gamakatsu 2210 lub 2230 uatrakcyjniając go czerwoną pinką .Koszyk 50 g z dnem oraz przypon 020 xt69 Dragona o długości ok 70 cm tak mniej więcej wygląda mój zestaw końcowy.Do koszyka daje zanętę pól na pół z kupną ważne by była wilgotna a zarazem sypka.Chcąc przestrzec młodych kolegów przed popełnieniem błędów jakie i ja popełniałem tracąc ryby mego życia , holując je na skręconym hamulcu ,zawsze sprawdzajmy wyregulowanie przed łowieniem,ta ryba walczy do końca potrafi w ostatniej fazie holu wykorzystac każdą przeszkodę oraz okazje do zmiany kierunku by uciec płosząc resztę stadka.Jeszcze jedno na drugi dzień jeśli planujemy zasiadkę w tym samym miejscu w pierwszych dwóch godzinach nie nęcimy ,próbujemy tylko na koszyczki ewentualnie z dwie garści kukurydzy z procy ,przeważnie branie następuje zaraz po przyjechaniu i rozłożeniu jednej wędki zaskakując wędkarza.Częstym gościem na tym samym miejscu jest kleń,a i z rzeczy dziwnych i sandacz nie pogardzi kukurydza dryfującą po dnie, u mnie zdarzyło się to czterokrotnie a jeden nawet jest moim rekordem sandacz 88cm.Myślę że ten rok będzie mym złotym rokiem czego i wam życzę a i może i jakaś z mych rad zostanie wykorzystana i przyczyni się do złapania okazu życia znam wielu wędkarzy ale niewielu z nich łowi jazie wybiórczo jako cel a nie jak ja z przypadku sandacza .
Dariusz foss dodał/a następującą grafiki:
036.jpg 047_1.jpg

kesu
Jaź lubi dużo karmy i kuku a i sandacza na tą złowiłem, gdzieś foty dawałem ze złowionym na kuku na malutkim haku ale nie znajdę. Dla mnie wszystko prawdą ouch .
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Fendt
Łowie często Jazie na wodzie stojącej lub zalewach tylko na spławik (tyczką) . Zanęta jaką stosuje to głównie zanęty VDEM mieszanka płociowa ponieważ musi mocno pracować dlatego, że Jaź to ryba toni ale też często największe okazy pobierają pokarm z dna. W takiej zanęcie obowiązkowo muszą się znajdować konopie mielone, pieczywo fluo mix żółty i czerwony ( nie żałować ) i oczywiście dużo robaka białego, pinki z tym że ja uśmiercam je poprzez topienie lubi też ochotkę zanętową . Na haka trafia oczywiście pinka , gruby biały , ochotka haczykowa , robak czerwony ( gnojak, można też dodać do zanęty posiekane ale trzeba wiedzieć czy w danym łowisku jaź pobiera gnojaka ) Jaź w moich łowiskach nie przepada za dużą ilością glin smużących więc raczej unikać tego typu glin, ale wiadomo że coś tam musi smużyć więc symboliczne 2 kg gliny wystarczy . Co do samego łowienia Zjazia trzeba szukać w wodzie dlatego, że lubi pływać góra dół raz jest na dnie a po 20 min będzie w toni pływał ale to się tyczy dni gorących i bardzo słonecznych.

Połamania wiosna i jesienią bo wtedy są najaktywniejsze.
Łowienie z głową przynosi efekty nie kieszeń ...

Dariusz foss
Nadchodzi czwarty sezon uganiania się za tą sprytną acz dość liczną w Wiśle rybą,dość rzadko poławianą przez wędkarzy. Chciałbym tu polecić znany, być może niedoceniany składnik mej zanęty jaką stosuje.Chodzi o łubin słodki,doskonale wabi jazie i klenie, wręcz nie mogą mu się oprzeć, mielony grubo, sparzony nadaje specyficzny zapach, odrobina cukru oraz oleju rzepakowego lub innego jaki mamy w kuchni wabi te rybki wprost pod nasz zestaw, powoduje szał jedzenia. Można nęcić z procy sparzonym . Na haczyku nie polecam, polecam raczej kukurydzę konserwową. Sezon 2015 zakończyłem 25 sztukami tej rybki. Najmniejszy miał 43 cm, a największy 49 cm,szału nie było. Ryby średnie w mojej ocenie, lecz jak na 5 miesięcy od marca do lipca na 50 wypadów w większości 4 godzinnych/ W tym czasie złowiłem 25 jazi tyle samo kleni, oraz 30 leszczy. Daje to niezłą średnią i stawia zanętę w dobrym świetle i godną polecenia i zastosowania.
Edytowane przez Kondzio154 dnia 22-01-2016 22:35

woblerangeln
Darek,fajne masz tam łowisko na Wiśle , widać że woda ma tam u ciebie niezły potencjał .Napewno jeszcze nie jednego takiego jaźia + 50 złowisz.Frown
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Grzes77
Ja do tego gatuku nie miałem szczęścia do tej pory, nie powiem, że nie chciałem go złowić, bo jazie i klenie bardziej mi pasują wędkarsko niż leszcze. Nawet na jednym z kilkugodzinnych wypadów 2-3 sezony temu kolega siedzący kilka metrów ode mnie złowił dwa jazie i kilka kleni, a ja tylko krapiki i małe leszcze. W tym sezonie gdy zawitam nad Wisłę planuję stawiać jeden kij z koszyczkiem wypełnionym ziarnami, drugi drobnym pelletem nasączonym zmieloną wątróbką. Również jak Darek robię swoje zanety do koszyczka na Wisłę, śruta kukurydziana, pszenica itp drogo nie wychodzi Wink.

Jaź, ten duży półmetrowy jest ciężki do złowienia. Słyszałem od Daniela (Joshi u nas na forum), że na pobliskiej zaporówce w jednym miejscu łowią własnie takie jazie, ale o tym wie kilka osób, no a jazie zawsze biorą wiosna/lato około 23 w nocy, wtedy takie sztuki można wyjąć, ale sie tym nikt nie chwali, nie wiem ile w tym prawdy, ale może w tym sezonie posadzę tam moje cztery litery i zobaczę czy to prawda.

woblerangeln
Ja też w całej karierze wędkarskiej złowiłem jednego takiego ok. 35 na blachę.Adrugi zabrał podczas zasiadki na sandacza na martwą rybę . Mierzył 53cm,ale podczas tamtego połowu miałem jeszcze jednego też na trupka i przypuszczam po cholu i charakterystycznych szarpnięciach że był jeszcze większy.Ale blisko brzegu się spiął.Przypuszczam że też jak ten pierwszy był lekko tylko zaczepiony za wargę...hahaha
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się