Październik 22 2018 20:32:34
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
ECHOSONDA W REAKCJI Z RADIEM
bartek67a
Witam. Już jakiś czas temu zacząłem swoją przygodę z wędkarstwem morskim i pewnie jak nie jeden z Was ciągle zmierzam się z problemami. Kolejny z nich wynikł w tą sobotę. Już opisuje co nastąpiło. Jakiś czas temu zamontowałem na łodzi echosondę humminbird wide view. Wszystko było ok i echo działało jak trzeba. Należało by mieć także pod ręką radio morskie więc sukcesywnie dokupując i to znalazło się na łodzi. No I zaczęły się kłopoty. Radyjko w domku spisywało się ok kapitanat itd słyszałem , oni mnie też i było ok. Po zwodowaniu sprzętu we Władysławowie odpaliłem wszystkie telewizory (echo , gps) i radio. Nagle radyjko zaczęło trenować pierd...ca. Trzaski szumy itd jak by ktoś blisko non stop bawił się radiem i stawiał nośną a w moim radiu "trzyt , trzyt , trzyt" itd. Po dłuższej walce z tym dziadostwem skakaniu po kanałach bandach itp wyłączyłem echosondę. Wszystko ucichło i radio zaczęło współprace. Wnioski - w momencie impulsu który wysyła echosonda ten wchodzi w radio i jest szaszor. Echosonda wysyła impuls co sekundę (mniej więcej) więc nie da się użytkować radia. Kolejne wnioski --- nie jest to wina radia bo kolega przyjechał ze swoim (także ręczniak) radiem i to samo a ma znacznie lepsze i lepszej klasy. Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją ? Czy może ktoś wie co da się z tym zrobić ? Czy echo sprzedać i upić inne ?

grucha86
Sprawdź w parametrach obydwu urządzeń na jakich częstotliwościach pracują, jest wysoce prawdopodobne że na podobnych i w pewnym zakresie nachodzą na siebie stąd występują zakłócenia. Podczas korzystania jaka była odległość miedzy urządzeniami?

bartek67a
Radio morskie działa na częstotliwości (kanał 1) 156,025 mhz do (kanał 89 nasłuch) 157,475 i w tej częstotliwości dzieją się cuda. Echosonda działa na 200 i 455 khz więc całkiem daleko od częstotliwości radiowej ale..... jednak wchodzi. Odległość --- no jeśli mówimy o odległościach miedzy urządzeniami na łodzi to możemy je oddalić max tyle ile ma jednostka pływająca. Ja próbowałem oddalić je od sienie jakieś 2 metry. Żadnej różnicy. Co ciekawe to teraz mam to wszystko w domu i w pokoju obok też się nakłada. Samo echo robi problem bo stożek został na łodzi. Teraz nasuwa się pytanie co zmieniać. Czy radio stacjonarne morskie obroni się przed echosondą czy też zmiana echosondy coś da ? Wszystko można zmienić tylko pytanie czy kupując następne wszystko będzie ok !!! Rozmawiałem z kolegą i u niego na łodzi nie ma tego problemu a radio i ekran echosondy są obok siebie. Wszystko wskazuje że echosonda jest winna - pytanie czy inne echosondy nie będą robić podobnie ?

stan2010
Musisz reklamować echo, bo coś takiego zagraża bezpieczeństwu. Wynika z tego, że echo sieje harmoniczne, a nie powinno, jeżeli ma /a musi/ certyfikat Kij
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

waldekp5
Nie sieje żadnych harmonicznych, 200kHz pełna częstotliwość która służy jako kalibrator i słyszysz ptaszki co 200khz. 455khz to prawdopodobnie druga pośrednia w radiotelefonie. Oto i cała zagadka. Piszesz że u kolegi nie ma tego problemu, odpowiedz czy używa identycznych urządzeń.

bartek67a
Kolega ma całkiem inny sprzęt. Dziwi mnie jednak to że echo wchodzi w reakcje z radiem. To tak jak by samochód nie współpracował i nie chciał jechać z pasażerem. W końcu te dwa urządzenia zazwyczaj pracują razem. Co do tych częstotliwości echosondy to jest to humminbird wide view , pracuje jako dual przy 200khz i 455khz. Nie jest to nowy sprzęt ale kupiony z ogłoszenia. Może coś z nim jest nie tak ale jako sama echosonda to działa poprawnie. No ok , pomijając wszystko to co zmieniać i jaka gwarancja że będzie ok. Albo inaczej -- co można z tym zrobić bo radio mi się podoba mimo że to Baofeng (motorola mega lepsza jak już wspominałem też miała ten sam problem przy moim echu) a echo też nie z gorsza. Duży telewizor itd.

grucha86
Widocznie twoje radio jest bardziej wrażliwe niż kolegi. Może być że Echo nadaje zbyt mocno i przez to bardziej wrażliwe urządzenie szwankuje. Piszesz że to sprzęt odkupiony, więc problemu można szukać w wielu miejscach. Zazwyczaj zakłócenia powodują przetwornice, transmitery, przekaźniki, styki kabli, także tych przy kontrolkach. Oglądałem opis urządzenia i jest bajeranckie, myślę że fachowiec znajdzie przyczynę, pytanie tylko czy warto będzie naprawiać jeśli to będzie coś większego. Kupując używane bez sprawdzenia zawsze jest ryzyko że coś pójdzie nie tak jak powinno. W sieci i na ulicy nie brakuje oszustów... uważajmy.

bartek67a
Mi się wydaje że coś jest z tym echem bo kolega był ze swoja niby na prawdę dobrą motorollą i było to samo więc radio chyba jest ok. szkoda mi tej echosondy ale cóż. Podjadę do znajomego z tym moim radiem i zobaczę czy też tak się dzieje i będzie jasność. Wtedy pomyśle nad wymianą echosondy. Co do fachowości to fachowiec był właśnie ten kolega od motorolli . Pracuje w firmie która się zajmuje krótkofalarstwem (policja straż i wszystkie służby taxi itd) ale nic nie wymyślił. Dziwne i tyle. Jak to z fachowcami to wiadomo. Radio gówno , bo za 300zł a nie za 1300 więc .... a echosonda stara wiec może tak robić itd itd.

grucha86
Z fachowcami to wiadomo różnie... auto ci się zepsuje odwiedzisz 5 mechaników i każdy będzie chciał wymieniać co innego heh. Następnym razem zainwestuj w nowy sprzęt, bo jeśli się rozwali masz komu rzucić w twarz... Owocnego namierzania

bartek67a
No niby tak ale łódź , sprzęt , nawionika , środki bezpieczeństwa itd itd to trochę dużo tych wydatków i dlatego też używany. Nowy to wydatek sporo większy. Ok -- dzięki za zainteresowanie. Powodzenia i pozdrawiam.

Edit:
A może ktoś zna, lub ma jakiś kontakt w Trójmieście i okolicach, do kogoś, czy też jakiegoś serwisu, co naprawia echosondy ?
Edytowane przez bobo160 dnia 05-12-2013 20:16

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się