Październik 22 2018 21:07:42
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Gruntowe Mistrzostwa Świata w RPA
Luk
Ostatnio wpadł mi w ręce ostatni numer Angler's Mail gdzie w dziale poświęconym zawodom był obszerny artykuł dotyczący Mistrzostw Świata w Wędkarstwie Gruntowym rozegranych niedawno w RPA.
Wygrali gospodarze, drugie miejsce przypadło Węgrom, trzecie Anglikom. Na czwartym miejscu uplasowały się Czechy.
Ogólnie były to trudne zawody ale bardzo ciekawe. Ale nie o tym chciałem napisać. Otóż na liście krajów startujących niestety brakowało Polski. Węgry na podium, Czechy tuz poza nim. Są Niemcy i dużo krajów europejskich - z Białorusią włącznie. Ale naszych nie ma...

Być może powodem dla którego nie było polskiej reprezentacji był fakt, iż oddelegowanie ekipy do RPA wiązało się z dużymi kosztami. Jednak dlaczego byli tam nasi wszyscy sąsiedzi, za wyjątkiem Litwy tylko?
Chyba powodem tego jest fakt, że łowienie z gruntu, popularne przecież w Polsce, jest 'zacofane'; w stosunku do innych krajów - chociażby takich Czech lub Węgier. Wszędobylska rurka anty splątaniowa sprawia, że o dobrych wynikach nie ma mowy, w sklepach brak nowoczesnych akcesoriów a w wodzie - często ryb, na których można by z powodzeniem szlifować gruntowe techniki.

Mam nadzieję, że się to zmieni wkrótce... Może pomoże w tym nowy prezes PZW ?

Oto wyniki:

1. RPA 39 pkt.
2. Węgry 48 pkt.
3. Anglia 48 pkt.
4. Czechy 55 pkt.
5. Niemcy 74 pkt.
6. Belgia 76 pkt.
7. Holandia 81 pkt.
8. Portugalia 86 pkt.
9. Hiszpania 92 pkt.
10. Rosja 96 pkt.
11. Włochy 98 pkt.
12. Ukraina 101 pkt.
13. Dania 104 pkt.
14. Irlandia 117 pkt.
15. Białoruś 122 pkt.
16. Słowacja 123 pkt.

Indywidualnie:

1. Casper Willemse (RPA)
2. Josef Konopasek (Czechy)
3. Mayas Sivak (Hungary)

marec-ki
Chyba powodem tego jest fakt, że łowienie z gruntu, popularne przecież w Polsce, jest 'zacofane'; w stosunku do innych krajów - chociażby takich Czech lub Węgier.

Uuuu mocne słowa conf

Ja jednak sądzę, że głównym i chyba jedynym powodem były fundusze czyli ich brak na taki wyjazd Grin

Tak dla dania pstryczka w nosa napiszę, że parę tygodni temu w Anglii odbył się "pojedynek" polskich i angielskich karpiarzy. Jaki wynik ?!?! No niestety (a raczej stety) angielscy karpiarze dostali lanie i to na swojej wodzie Shock
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
michal184
A ten znowu swoje.Ręka opada , czepiłeś się tej rurki .
Zawsze należy pamiętać o pochodzeniu, bo to dzięki naszemu otoczeniu w dzieciństwie kształtuje się nasz charakter i dobre serce.

stan2010
Szkoda, że jako Polak, nie pojechałeś tam w barwach Polski. Znowu wychodzi, że najłatwiej krytykować i łowić w akwarium huha :*
PS. mistrz tańca na rurze ?? od wędki Cool
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Norbert
Luk zapraszam cię na moje jezioro gdzie zestaw musisz wyrzucić na ponad 100 metrów. Po godzinie łowienia pogadamy do czego służy rurka anty splątaniowa.Wink.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Luk
Nie piszę, że Anglicy są lepsi od Polaków - nie wiem dlaczego się oburzacie. Na zawodach jak te łowi się koszykiem otwartym i przypon musi mieć minimum 50 cm - i z tego co wiem zestawy nie mogą mieć żadnych rurek.
Ja wiem, że wyjazd takowy jest drogi - ale stać jakoś było Ukraińców, Rosjan, Węgrów, Czechów i Słowaków na takie wojaże. Ba! nawet Białorusinów. Tylko o Czechach można powiedzieć, że z wymienionych krajów są bardziej zamożni od Polaków.

Myślę, że po przeczytaniu takiego artykułu wnioski nasunęłyby się podobne i Wam.

Marec-ki, chłopaki z carpteam.pl w UK nie raz już pokonali Angoli i i łowią wyśmienicie, sam im dopinguję. Wink

Norbert, ja nie łowię na takich dystansach. Ale karpiarze łowią i nie widziałem nigdy u nich rurki antysplątaniowej. Poza tym to są zawody ale nie typowo karpiowe. Mimo, że łowili glównie karpie. W Europie są rozgrywane zawody gruntowe w takiej formie jak u nas zawody splawikowe, 5 godzinne. Zawody karpiarzy trwają 48 godzin lub więcej i inne są i taktyki, sprzęt i zestawy. Akurat Anglicy którzy startowali w RPA to 'matchowcy' - żaden z nich nie jest karpiarzem.

A 'matchowcy' trzepią tyłki karpiarzom jak chcą... Wink

Stan, chętnie bym się wybrał na taką imprezę w barwach Polski - ale poziom jeszcze nie ten... Tommy Pickering i Steve Ringer to jedni z najlepszych wędkarzy na świecie (reprezentowali UK na tych zawodach - miejsce 5 i 7 indywidualnie) i trzeba naprawdę wyśmienicie łowić aby im dorównać. Zwłaszcza w akwariach Wink

marec-ki
W zawodach oprócz umiejętności liczy się losowanie stanowiska. Możesz mieć złotą zanętę, najlepszy sprzęt i mega umiejętności, ale jak źle polosujesz to po zawodach Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Retsam
stan2010 napisał(a):

Szkoda, że jako Polak, nie pojechałeś tam w barwach Polski. Znowu wychodzi, że najłatwiej krytykować i łowić w akwarium huha :*
PS. mistrz tańca na rurze ?? od wędki Cool

Widzę, że nic się nie zmieniło Wink.

marec-ki napisał(a):

W zawodach oprócz umiejętności liczy się losowanie stanowiska. Możesz mieć złotą zanętę, najlepszy sprzęt i mega umiejętności, ale jak źle polosujesz to po zawodach Wink

Marek, nie na każdych zawodach los ma decydujące znaczenie. Jak nie pomożesz szczęściu odpowiednimi umiejętnościami to nawet w wannie pełnej ryb nic nie złowisz Wink.

Labedziak
Ja śledziłem trochę na Faceboku te zmagania -

https://www.faceb...amp;type=1

I też się dziwiłem że wędkarzy z polski nie ma, ale tak naprawdę, to nie mój problem.beer
Po fotkach widać, że raczej warunki mieli wszyscy jednakowe.Frown
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Luk
Faktycznie, losowanie to ważna rzecz. Zawody były dwudniowe i raz Steve Ringer wylosował miejsce pełne zaczepów (choć wszystkie wydawały się jednakowe). Dużo ryb tam potracił i z tego co wiem to Angole gdybali co by było gdyby miał lepsze miejsce... Wink

Ale mimo wszystko - po kilku zawodników z jednej drużyny, dwa dni zawodów - współczynnik szczęścia aż tak wielkiej roli nie odgrywał (drużynowo przynajmniej). A łowisko było dość nietypowe jak na zawody - wygląda jak morze...

Węgrzy zaprezentowali świetną formę - to trzeba im przyznać, Czesi też nieźle się pokazali... Słowacy natomiast gasili światełko...

Grzes77
Widzę, że znów gorący temat na forum Wink.
Wydaje mi się, że polaków mogło nie być z prostej przyczyny, chodzi o sponsorów. Nikt nie wykłada kasy na coś, co nie przyniesie zysku. Nie chodzi o zamożność nacji, lecz o problem uzyskania konkretnych sponsorów.
Trzeba przyznać, że typowe wędkarstwo gruntowe faktycznie u nas raczkuje, co innego z odłamem, jakim jest karpiarstwo.
Nie mamy w naszym kraju wędkarzy, którzy typowo by się zajmowali takim odłamem wędkarstwa, jakim jest łowienie gruntowe, może się to zmieni, bo łowienie na feeder jest świetną zabawą i super skuteczne. Na potwierdzenie tego co piszę, można zobaczyć ilu wędkarzy łowi u nas za pomocą podajników, które faktycznie prezentują świetnie przynętę i są jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem w tej dziedzinie.
Dobra czas na podsumowanie, nie dziwi mnie brak wędkarzy polskich na takich zawodach, ponieważ mało kto w naszym kraju łowi skutecznie z gruntu, no i do tego brak sponsoringu w tej kwestii.

michal184
Gruntowe mistrzostwa świata rozgrywane są bodajże trzeci raz, i w Polsce nie mamy reprezętacji gruntowców.Brak reprezentacii równa się brakowi dotacjii , dlatego na polskich reprezentantów będziemy musieli troszkę poczekać.Tak że nie chodzi tu o tą nieszczęsną rurkę czy też wędke w pionie tylko i wyłącznie o kasiorę.
Zawsze należy pamiętać o pochodzeniu, bo to dzięki naszemu otoczeniu w dzieciństwie kształtuje się nasz charakter i dobre serce.

stan2010
W Polsce nie ma krajowych zawodów gruntowych bez spławika, więc nic dziwnego, że nie ma reprezentacji. Poszczególne koła organizują swoje towarzyskie, więc michal184 podsumował temat Wink.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

wedkarz2309
W takim razie, nie pozostaje nic innego, jak pogratulować wyników, startującymCool

A co do rurki, to osobiście się z niej "wyleczyłem" jakieś 2 lata temu, jeśli dobrze pamiętamPfft
I tak, jak piszecie, u nas, wędkarstwo gruntowe, raczkuje. A przynajmniej, jest na poziomie, bardzo niskim.

marec-ki
Nie żeby złośliwie ale podajcie jakieś linki do artykułów czy filmów na YT pokazujące te nowoczesne wędkarstwo gruntowe. Bo nie kumam czemu winna miałaby być rurka ?
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

wedkarz2309
Jeśli chodzi o mnie, to nie twierdzę, że rurka jest winna/niewinnaWink Po prostu lepiej mi się łowi i szybciej robi zestaw, bez niejouch

Luk
To jest filmik autorstwa Matta Hayes'a

[youtube]oBS_jenLp1w[/youtube]

Filmów na YT jest mnóstwo, nie po polsku niestety.

Wpisz open end feeder, speed feeder, method feeder a wyskoczy masa filmów różnego autorstwa. Nie jest to metoda typowo karpiowa. Tutaj polecam filmy Kordy które wyśmienicie pokazują wszystkie zestawy karpiowe, sprzęt itd. Ostatni ich film ma aż 4 godziny ale ogląda się go bardzo dobrze. Od chod rigów, po pop-up rigi - nie widziałem tam nigdy rurki...

Labedziak
http://www.ncffi....ge_id=2387

Na drugi rok są 4 mistrzostwa, tak że szukajcie kogoś na wyjazd.Wink
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się