Sierpień 19 2018 20:58:27
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jaki wybrać kołowrotek?
bogunia
Witam.
Zastanawiam się nad kupnem kołowrotka a ponieważ jest tego sporo to mam z tym kłopot. Kołowrotek będzie zamontowany na wędce teleskopowej marki Daiwa Megaforce Tele 150 dł. 3,60m. Chodzi głównie o łowienie metodą gruntową. Mam na oku cztery kręcioły są to Cormoran Antera BR 4PiF 8000, Cormoran Black Master Big Pit 8PiF 4500, Cormoran Pro Carp 6PiF QD 4500 i Daiwa Regal-X BR 4500. Może ktoś ma lub zna te kołowrotki i wypowie się na ich temat. A może ktoś ma lepszą propozycję na kołowrotek w cenie do 300 złotych.
Z góry dziękuję za udzielenie porad.

woblerangeln
Jak masz możliwość to najlepiej wziąść do ręki a jeszcze lepiej zamontować do tej twojej wędki i porównać ....i dopiero dokonać wyboru. Sugerowanie przez osoby postronne danego modelu może okazać się mylne. Podczas porównywań oceń stabilność całości i korbki ,czy nie ma tam luzu......i nie kieruj się ilością łożysk....3 w zupełności wystarczą.Jeżeli będziesz go używał do metody gruntowej to dobrze jak będzie miał wolny bieg...........Powodzenia w wyborze
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

bogunia
woblerangeln napisał(a):

Jak masz możliwość to najlepiej wziąść do ręki a jeszcze lepiej zamontować do tej twojej wędki i porównać ....i dopiero dokonać wyboru. Sugerowanie przez osoby postronne danego modelu może okazać się mylne. Podczas porównywań oceń stabilność całości i korbki ,czy nie ma tam luzu......i nie kieruj się ilością łożysk....3 w zupełności wystarczą.Jeżeli będziesz go używał do metody gruntowej to dobrze jak będzie miał wolny bieg...........Powodzenia w wyborze

Dzięki za podpowiedź
A czy pokrętło hamulca QD Fast-Drag pozwalające na szybkie przejście z wolnego biegu do maksimum siły hamowania przy kołowrotku Cormoran Black Master Big Pit 8PiF 4500 to to samo co wolny bieg?

woblerangeln
Ten Fast/Drag to nie jest wolny bieg. To jest hamulec. Na tej stronie można ten model tanio kupić ,nawet poniżej 200 zł,ale ceny są w euro angelplatz.de
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Firecarp
QD jak nazwa Quick Drag mówi, to szybki hamulec. Taki patent abyś nie musiał się nakręcić pokrętłem przednim do całkowitego zakręcenia. Robisz pół obrotu z całkowitego luzu do całkowitego hamowania. Tak na przykładzie. Coś pomiędzy zwykłym hamulcem a wolnym biegiem. Ja osobiście wolę normalny hamulec. Przy odpowiedniej wprawie można też przód szybko dokręcić.

A jeśli chodzi o kołowrotki to poszperaj coś w okumie może? Albo shimano. Okuma ma duży wybór z wolnym biegiem za nieduże pieniądze a np Shimano Baitrunner ST? Wersja większa i mniejsza. Koszt o ile się nie mylę 260 zł. Osobiście nie polecam Cormorana. Ale to tylko moja opinia gdyż nadziałem się kilka razy.
Myślę... więc łowię...

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się