Luty 25 2018 14:39:26
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Sposoby na Sandacza - grunt, spławik
Labedziak
Witam,mam problem ze Sandaczami.
Bylem teraz 2 razy na rybach,mialem 5 bran na zywca, ( Ukleja ok 8 do 10 cm )Cztery z nich byly to napewno brania Sandacza,bo po sladach bylo widac.
W czym rzecz--Jest brenie,Sandacz pociagnie z 3 do 5 metröw zylki i puszcza przynete.Szlag mnie wtedy trafia.Zdarza sie to bardzo czesto.Sad
Lowie na 6-metrowa wedke ze splawikiem ,ma on 5 gramm,zylka glöwna 0,25,a przypon 0,20,haczyk pojedynczy,i rybke zakladam za pyszczek.
Cos robie zle?Ale co?Moze ktos wie to niech napisze.
Albo niech opisze jakies inne sposoby.Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 22-11-2012 23:46
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

kurpiak1
Prawdopodobnie sandacz wyczuwa opór zestawu i wypluwa przynętęSmile

marek7999
czesc jak prowadzic wahadlowke i jakie sa dobre na sandacza Frown pozdrawiamWink

Exodus
Na sandacza najlepsze są gumy, sam nie łowie na wahadłówke. Ale z tego co każdemu wiadomo, sandacze łowimy z podrywania przynęty z dna, czyli to samo robi sie z wahadłówką Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Rybcio
Labedziaku i nie tylko TY Musimy kiedyś porozmawiać na temat takich brań,może jak połączymy twoją i moją wiedzę to do czegoś dojdziemy.Wink
W tamtym roku na nockach a których ustawiałem się na SUMA Angry miałem 7 brań na takie przynęty że sam sie zastanawiałem czy jest sens je zakładać a powiem Ci że brania były i to takie gwałtowne- z wysówaniem przez kilkadziesiąt metrów (sekund)żyłki że nie tylko sam niedowieżałem że w czasie zaciecia nawet nie poczułem ryby.Sad
Mam wrazenie że musimy wynależ nowy sposób w montowaniu ilości ,wielkości i odległości zakładanych haków na rybce.Wink
To jest moje zdanie.Grin
Edytowane przez Rybcio dnia 03-02-2007 10:58
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

lukaszek27
tak samo powiem jak labedziak.w tym roku nastawialem sie na sandacza na martwą rybke glownie ukleja!! moze w sumie z 7 bran bylo odzjazd,postoj odjazd i koniec!!!! strasznie sie denerwowałem co robie zle???zylka lużna ze oporu nie bylo napewno!! pare razy pytalem sie o rade labedziaka jak ja poprawnie zalozyc,znaczy rybke na hak.robilem wedlug instrukcji i zawsze to samo zmieniałem spooby zapiecia rybki,wielkosci haka ,dlugosc przyponu.!! juz nie wiem co jest.Grin moze najłatwiej bedzie podjechac do sklepu rybnego??Wink
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

Exodus
Odswieżam temat, gdyż niedługo znów można na niego polowac [sleep]
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

lukaszek27
mysle ze bede je łowil na kopytka ,1 juz mam na koncie,zobaczymuy jak dalej bedzie od czerwca zaczneShock

lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

barmsr
W nocy trzeba szukać sandacza na płytkiej wodzie przy powierzchni??
Jak uzbroić żywca a jak martwą rybkę??

Daniel Wirek
W nocy sandacz przebywa głównie na płyciznach, podąża za drobnicą.
Ja głównie żywca zaczepiam "za nos"

Labedziak
Ja lowie ostatnio na martwa rybke z gruntu.
Zywca przeszywam od glowy do ogona,haczak wsadzam do pyszczka.
Biore albo pojedynczy hak albo podwojny.

images24.fotosik.pl/10/890e8be596a13fea.jpg

Tylko nie wiem czy w Polsce jest dozwolony taki hak.
Edytowane przez Labedziak dnia 28-06-2007 13:32
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

TURMASTER
siemka na sandacza jeżdże dość często i powiem tak nie może on poczuć praktycznie żadnego oporu, rada moja taka jeżeli zaczyna wybierać żyłkę i po paru metrach puszcza to mogą być tego trzy przyczyny:
1.żywiec albo trupek jest za duży trzeba z niego zrobić fileta lub zaopatrzyć się w mniejszego żywca
2.jeżeli sandał zaczyna ciągnąć to wędkę biorę do ręki i praktycznie przy otwartym kabłąku jeszcze mu pomagam odwijając żyłkę ręką a to przez to że czasami lubi się zakleszczyć między zwojami
3.ja na przypon używam plecionek (około 10 kg wytrzymałości) i długości 25 cm jest ona miękka i sandacz jej nie wyczuje
3.haczyk używam mustada karpiowe z długim trzonkiem (bardzo wygodnie się wtedy przebija żywca) i najważniejsza sprawa hak musi być schowany tylko wystawać jego grot z częścią kolanka

jest jeszcze jedna sprawa łowisko u mnie na jednym to trzeba ciąć praktycznie po paru sekundach a na drugim trzeba czekać aż stanie on wtedy sobie rybkę poprzewraca w pyszczku i ją połknie wtedy zaczyna się następny odjazd i dopiero się go tnie

dla jaj dodam że raz to czekałem bite dziesięć minut ale się opłaciło
POZDROWIONKA DLA WSZYSTKICH MOCZYKIJÓW[thumbsup]
TURMASTER

opolanin
Najlepszy jest kawalek rybki,najlepiej ogonek od uklei albo plotki.
Zakladam go na pojedynczy hak i zarzucam na splawik albo z gruntu.

marcinjajo
mam pytanie , bo dopiero zaczynam lowic . prubowalem juz zlowic sandacza z gruntu na zywca ale mi cos to nie wychodzilo , nie wiem dlaczego. i mam pytanie jak jest go najlatwiej zlowic z gruntu???????????
i czy chamulec kolowrotka ma byc bardzo poluzowany?????????
jakiego zestawu uzywac??????????????
prosze o pomoc Wink

Howi
Sandacz wszędzie nie przebywa.
Na mulistym dnie go nie złowisz.
Powinno być piaskowe albo żwirowe,tam gdzie dużo kamieni tez dobre.

Zamiast na żywca wrzuć na fileta albo kawałek rybki,najlepiej od ogona.

Nie używaj hamulca,tylko otwórz kabłąk kołowrotka.
Wtedy nie będzie wcale oporu czul.
Jak będzie wysnuwał żyłkę z kołowrotka to pomagaj mu ręka.

Jesli łowisz na jeziorach,to najlepszy byłby zestaw spławikowy.

marcinjajo
Ale jeśli łowie na 2 wedki i otworze kablonek to nawet jak przyczepie dzwoneczek to mogę nie zauważyć brania.
A poza tym ja łowie na rzece Wiśle i jak otworze kablonek to nurt rzeki będzie mi wysnuwał żyłkę z kołowrotka.[confused]

I jeszcze jedno,kiedy jest łatwiej złowić sandacza wieczorem czy rano???
I jakich haczyków najlepiej używać??Na jakiego żywca łowić???????

Edytuj proszę posty,i zaczynaj zdania od dużej litery.
Edytowane przez Lord dnia 30-07-2007 11:20

Lord
Najprościej to nałóż sobie gumkę na rączkę kolowrotka i pod nią wsadź żyłkę,wtedy otwórz kabłąk,i wtedy żyłka sie nie będzie wysnuwać.
Wtedy będziesz przy braniu dzwoneczek słyszał,bo jak pociągnie sandacz,wędka sie lekko nagnie,żyłka wyleci spod gumki a dzwonek zadzwoni.
I rano i wieczorem sandacz bierze dobrze,a na jakiego zywca łowić,to weź takiego,jako jest w łowisko.
Ja najczęściej łowie na ukleje.
Jakie haki używać,to napisał już Labedziak w tym temacie wyżej.

Pozdrawiam
Lord

marcinjajo
Dzieki za pomoc , mysle ze dziekim waszej pomocy uda mi sie zlapac jakiegos ladnego sandacza.Wink POZDRAWIAM

PS
Mam jeszcze jedno pytanie , czy sandacz mógł by wźąść na nocule ????????????
Edytowane przez marcinjajo dnia 01-08-2007 17:57

marcinjajo
widze ze nikt dawno nie odwiedzał tej stronki , ale i tak musze zadac to pytanie . czy karasie bedą dobrym zywcem na sandacza????Frown

Pavi
Sandacz myśle zje każdą rybke (chociaż najlepsza jest ukleja wg. mnie Wink) tyle ,że bierze on na rybki słabe lub juz martwe [ouch] Tylko pamietaj o zacięciu Smile Sandacz najpierw rusza, potem stoi i jak znów rusza wtedy zacinasz Smile

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się