Luty 23 2018 07:13:25
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Sposoby na Sandacza - grunt, spławik
Labedziak 2
raczek39 napisał/a:
Zapytaj w sklepie wedkarskim o specjalny wolfram do spinningu, jest bardziej delikatny i mieki od normalnej stalki, z przeznaczeniem miedzyinnymi do spinniguFrown

chodzi Ci o ten normalny czarny przypon wolframowy ? Mam też przypony wolframowe ale pytając o stalke wydawało mi się że jak stalka nie będzie dobra to wolfram też nie .
Dzięki za szybkie odpowiedzi [thumbsup]

Dziubek1993
No dobra chłopaki. Naczytałem się tych waszych opinii i porad, jestem pewien że się przydadzą. Nigdy jeszcze nie złapałem Sandacza i nie wiem jak go sie holuje, ale myślałem na przykład żeby zaciąć zaraz po braniu. No bo jak piszecie, że łapie rybke w pysk i ją ciągnie gdzieś głebiej czy w jakaś kryjówkę to łapie ja jak się mu trafi czyli z boku, z przodu, czy z tyłu. Tak? To więc sobie pomyślałem, żeby zaczepić rybkę za grzbiet i zaciąć zaraz jak zacznie ciągnąć. Czy ktos tak robił, próbował, czy zdało by to egzamin??
Dziubek

paradox210378
Witam wszystkich.
Sandacze łowię z dobrymi wynikami dopiero od tego roku,i jak narazi 99% skutecznosci jesli jest branie.
Metoda to Ploc od 6 do 15 cm zaczepiona za grzbiet przy pomocy kotwiczki WMC nr 8 .
Przypon min 40cm z plecionki do 16kg ,całość przewlekam wzdłuż kręgosłupa ,aż do pletwy ogonowej za pomocą specjalnej igły ,tak zmontowany zestaw daje nam gwarancje ze płoć śmiga jak szalona i nie ma szans na to ze sie zepnie. Wiemy tez ze sandacz atakuje rybe z boku i tu zwieksza nam sie szansa na 100% zaciecie
Zaobserwowalem ze nawet nie musze czekac bo zaraz po pierwszym odjezdzie
sandacz juz jest mocno zakotwiczonyWink
Labedziak sprobuj ta metode a zobaczycsz ze poprawi ci sie skutecznosc. Samo to ze zamiast jednego grota masz 3 . kotwiczka naprawde robi robote[hahaha]
Pozdrawiam

"Iloma jezykami wladasz ,tyle razy jestes czlowiekiem."

pawstaw
Nie bądź taki pewien kotwicki, zdażyło mi się, że sandacz tak złapał kotwice, że złamał się jeden hak i tyle go widziałem.
Hejka!

paradox210378
Jak się używa dziadostwa to tak jest. Kupuj dobre firmowe kotwiczki ,a nie bedziesz mial takich niespodzianek[thumbsup]
Hejka!
"Iloma jezykami wladasz ,tyle razy jestes czlowiekiem."

Adam014
Ja z kolei na sandacza preferuję nie kotwiczki a haki z tego względu, iż sandacz szczególnie ten duży odwrotnie niż szczupak jest bardzo ostrożną rybą, która to potrafi momentalnie odpuścić czując opór i ukucie, a co jedno ostrze to nie trzy jak to się ma przy kotwicach i dlatego też jest większe prawdopodobieństwo wyczucia kotwiczki niż haka przez sandała, ale podczas gdy używam haków sandacza zacinam szybko nie czekając.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

spajk140
Zabłysnę.
Ja śmigam dosyć często na sandałka na Bielinek-Żwirownia bardzo dobre miejsce Wink.
Łowię również na żywca (ale do 5cm krąpik, płotka, ukleja) zakładam za grzbiet tez na 1 haczyk, ale łapię z gruntu. Jak bestia uderzy to puszczam kabłąk i czekam niech się pobawi (wiem, że nie humanitarne łowienie na żywca) po chwili tnę i prawie zawsze siedzi.Pozdrawiam

Kolego, staraj się pisać poprawnie, nie gub liter, używaj polskich znaków, w Twoim poście poprawiłem 25 różnych błędów! Pozdrawiam
Edytowane przez BartosH dnia 27-03-2009 22:57

lukaszek27
hm Wink witam. moj sposób na sandacza to czerwiec początek moze do polowy czerwca w pozniejszym okresie nigdy jesczcze nie zlapalem. a zatem chodze ze spiningiem wzdłoż brzegów najwiecej bran wieczorem do polnocy . jako przynete głownie kopytko relax jasnego koloru biale z dodatkiem czerwonego czy cos w tym stylu dlugosci ok 11 cm i ciezka głowka od 9 do 15 gr. takie uzywam .rzuty moze do 30m technika wiadomo z podbicia . brania następują najcześciej ok 10-5 m od brzegu. z tym ze duzego jeszczce nie zlapalem glownie w granicy wymiaru. w czerwcu po tarle są one skupione przy swoich gniazdach i jest duza szansa na zlapanie go. jednego duzego zerwalem odpią sie!!! i od tego czasu dozbrajam ripperki dodatkową kotwiczką z dolu i i sprawdza sie tyle ze bardziej na zaczepy jest podatne. pozdrawiam
Edytowane przez lukaszek27 dnia 28-03-2009 11:55
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

RichiS52
...całość przewlekam wzdłuż kręgosłupa ,aż do pletwy ogonowej za pomocą specjalnej igły ,tak zmontowany zestaw daje nam gwarancje ze płoć śmiga jak szalona i nie ma szans na to ze się zepnie...

Z tego wywnioskuje ze tak traktujesz żywa rybę ??? Sad
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

michalek19
Witam mam miejscówke gdzie raczej powinny byc sandacze ( głeboko, kamienisto i znajomy tam złowił na grunt na robala kiedyś) i tu moje pytanko.
Jaka przynęta bedzie bardziej skuteczna Kopyto czy Twister, i jeśli chciałbm łowić na spinning to o jakiej porze najlepiej być nad woda ?
Na Emigracji Sad Sad Sad
Deutschland > Bawaria

michalek19
i jeszcze jedno pytanie odnośnie 1 czerwca Smile czy łowiąc wieczorem sandacze ok godz 23 i dalej czy kolor ma znaczenie ?? i czy warto stosować atraktor sandaczowy ?
Na Emigracji Sad Sad Sad
Deutschland > Bawaria

jmakd
Łowię głównie na spining ale sandacz to bardzo sporadyczna zdobycz a jest go sporo, problem w tym że jest to akwem dość płytki (zalew max2.5m) i w dodatku zarośnięty są brania sandacza na żywca ale jak poczuje opór spławika za roślinność to zaraz puszcza, a z gruntu to jest loteria znajdzie lub nie. czy ktoś łowi na takim zarośniętym akwenie?

Solina
Mam pytanko czy karaś a dokładne filet z karasia nadaje się na sandacza ??? czytam dużo tematów nie tylko na tej stronie i nikt nie łowi na te rybki wszędzie tylko ukleja albo płotka.Z góry dzięki za odp.!
Pozdrawiam Maciek Wink

sidi
ja z kolegą mamy własny sposób na sandaczaSmile
dotychczas nie zaciąłęm tylko 1 brania:]
Bierzemy spławik 3g-5g , na ciężarek doskonale nada sie łezkaSmile zakladamy stalke (mozliwosc brania szczupaka) i na koniec kotwice średniej wielkosci,
bierzemy płoć lub ukleje (wcale nei musi być mała) (najlepiej martwą) przebijamy za pysk ustawiamy grunt ok 50-80cm,
w miejsce gdzie rzucamy nęcimy suszona krwią razem z zanętą na płoć,
(można uatrakcyjnić rybke skorbiąc z łusek i spryskać atraktorem)
na moim łowisku branie wyglada tak że spławik skacze , zaczyna powli jechać i zatapia sie i wypływa, podczas drugiego zatopienia tniemySmile
na 3 wyprwaach złapalismy juz sandacze: 30cm(nie jestem pewien bo był mały i odrazu do wody poszedł) , 45cm , 55cm , 58cm , 60cm,
częstym przyłowem jest: szczupak , okońSmile
Polecam ten sposób

na grunt cos mi nie idzie zacinanie sandałówSad

pozdrawiam

Adam014
Achamd filecik z karasia powinien zdać egzamin, chociaż wydaję mi się, że dużo częściej stosowana jest płoć, ukleja, krąp czy wzdręga z tego względu, że te gatunki prędzej pasują mi do środowiska sandacza.Sandacz wiadomo mętna, mało przejrzysta woda z raczej piaszczysto-mułowatym i kamienistym dnem, a karaś woda z roślinnością i bardziej przezroczysta.Do czego zmierzam, a no do tego, że sandacz właśnie lepiej "zna" się z płocią, ukleją, krąpiem, wzdręgom.Wink
Edytowane przez Adam014 dnia 23-06-2009 19:25
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Ttrix
Chciałbym tylko powiedzieć:
ODJAZD--->STOP--->ODJAZD( najlepszy moment na zacięcie) Smile Sandacz bierze przynętę do pyska, pływa z nią parę metrów, zatrzymuje się, układa w pysku i jak już sobie ułoży to znów płynie dalej Smile
Myślę, że to rzecz oczywista, ale wolałem napisać. beer

Pugio
O jakich godzinach sandacz najintensywniej żeruje o tej porze roku?
Edytowane przez Pugio dnia 27-07-2009 19:54

kowalusek
Teraz jest lato dlatego woli w nocy najlepsze brania są 01-03 w nocy
tez dobrze biorą o 23:00 ale tylko z 15 ma wtedy krótki żer i podchodzi blizej brzegu.
Jezeli chodzi o zacięcie to jak widzicie za sandacz bieze jak wysnuwa zyłke dlatego pomagajcie mu ręką i wędke trzymajcie
na takim poziomie zeby sie szczytówka nie uginała on wtedy nie poczóje. Teraz branie sandacza : Najpierw jest odjazd moze byc do 20m. max. pozniej przewraca go w pysku i znowu płynie i wtedy najlepiej zacinać tzn. ja tak robie i zacinam sandacze tylko mi zawsze biorą takie do 60cm.A i jeszcze jak załozysz zywca jak zaczepisz za pysk to trzeba czekac z odjazdami ,a jak zaczepisz za grzbiet to jak odjezdza mozesz mu przypierdzielic tylko musi być mocno !!!
Edytowane przez kowalusek dnia 27-07-2009 20:51

dzani1987
Witam Panowie jestem tutaj nowy nie wiem czy w dobrym temacie poruszam moją prośbę .Łowie już ponad 8 lat nie jestem szpecem chodzi mi o SANDACZA byłem wczoraj na łowisku nie daleko co mieszkam zaczaiłem się na Sandaczka miałem po 6-7-8 cm japończyki założyłem 30 cm przypon metalowy plus odważnik na rurce 50 g i kotwica podwójna { włąśnie i ta kotwica } (mam ją podwójną raz mi zrobił wędkarz pokrzywił i przy pierwszym braniu złapałem sandaczka mały ale złapałem) ale piszę dalej.Zarzuciłem nie daleko wypaliłem papierosa zaczeło jechać ładnie do 10 s bezustanie później stanoł i bardzo długo się nie ruszał ( z tego co mi wędkarze mówili trzeba lepiej później ciąć niż wcześniej ) ale sie doczekałęm zaczoł jechać troszkę znów dłużej przystał poczekałęm a później ogień !!!!! GrinGrin więc zamknołęm kabłąk dwa razy obkręciłem kołowrotkiem i zaciołęm czułem coś pięknego ustawiony hamulec był gdy kołowrotkowałem cały czas żyłke mi troszke zabierał gdy miałem go od siebie około 1,5 m kotwica + rybka+ odważnik walnoł mi w głowę i to jest mój problem co takiego źle zrobiłęm ???????
1.Brat mi mówił że sandacz łykną trupa ale mu wyrwałęm zdobycz z flaków i się nie zaczepiła o nic kotwica i wyleciała ??
2.czy kotwica za mało rozszerzona bo jak zakładam na żywca to wydaje mi się że ona za bardzo przylega.
3.Czy na hama ciągnołęm go cały czas go zwijałęm nie dawałęm nic mu odpocząć nie bałem się bo mam dobre wędzisko żyłkę na 8 kg

I najlepsze jest to że miałęm takie 3 brania w tym samym dniu i wszystkie ryby poszły mi około 2 metrów odemnie i na pewno wiem że coś JA Źle robie proszę was o POMOC bo wiadomo ryba musi mieć jakieś szanse ale 3 ryby spieprzyć PROSZĘ O ODP Z góry dziękuje i pozdrawiam forumowiczów

Hubert_Str
Podejrzewam, że za słabo zaciąłeś tego sandacza. Mętnooki ma bardzo twardy pysk i dużą siłę, wielu osobom wydaje się, że zaciął go ale im się tylko wydaje, sandacz po prostu trzyma żywczyka w pysku i płynie do wędkarza a gdy ten zobaczy jaka jest sytuacja jest już za późno za ponowne zacięcie, i ryba otwiera pysk a twoje zacięcie powoduje to że ciężarek wraca do Ciebie w locie...

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się