Październik 21 2018 03:44:00
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Spełnione marzenia.
Domariu
Pamiętam jak dziś, miałem wtedy z 15 lat a było to z 28 lat temu.
Mój tata zabrał mnie na ryby był to już któryś z wielu naszych wspólnych wyjazdów.
We dwóch ojciec i syn na komarku, nauczyciel i uczeń który bardzo chciał nauczyć się łapać takie ryby jak nauczyciel. Od zawsze jak pamiętam jeździliśmy na spining, a ryby które nas najbardziej interesowały to garbusy i zębate ( okonie i szczupaki).
I tamtego pamiętnego dnia nauczyciel złowił metrówkę a ja swojego największego szczupaka około 70 cm, którego pomagał mi podebrać znajomy wędkarz.
Jak rozpierała mnie duma a zarazem zazdrość o sztukę złapaną przez nauczyciela.
Od tamtego czasu minęło sporo lat nauczyciel wędkuje sporadycznie ze względu na zaawansowany wiek, a uczeń żył marzeniami o swojej metrówce. Zmienił się sprzęt, doszło wiele nowych przynęt uczeń zmienił się w dorosłego mężczyznę który nadal żył marzeniem o złapaniu kaczodziobego przekraczającego magiczne 100 cm.
Marzenia maja to do siebie że jeżeli wytrwale dążymy do ich spełnienia potrafią się ziścić.
I wtedy nadszedł dzień 15 listopada 2012 roku, ostatni dzień kalendarzowy w każdym roku w którym regulamin pozwala spinningować na rzece Postomii, ukochanej wodzie marzyciela.
Jest wczesny ranek jeszcze ciemno gdy bohater tej powiastki wstaje, udaje się do piwnicy i zaczyna rytuał przygotowań do złapania ryby życia i spełnienia dziecięcych marzeń.
Przebiera się w strój wędkarski, odpowiednie obuwie, przegląda sprzęt i dokonuje wyboru dziś tylko przynęty gumowe na ciężkich 24 gramowych główkach, na samym szczycie pudełka leży jego ulubiona Delalande Sandra 12 cm biała z czarnym grzbietem i wyraźną czerwoną głową, na plecach plecak w garści Shimano Vengeance 300h 20-50g z podpiętym Shimano Aernos 2500 fa. Już uzbrojony wychodzi ze swojego blokowiska i raczy się pierwszym haustem czystego porannego powietrza i nagle przechodzi go dreszcz dziwne przyjemne mrowienie w karku które zawsze pojawia się wtedy gdy ma zdarzyć się coś przyjemnego.
Wsiada do swojej 18- niej reni laguny i odbywa pierwszy etap podróży około 5 km jazdy poza miasteczko, odstawia autko i przechodzi do 45 minutowego marszu na swoją jedna z ulubionych miejscówek.
Gdy jest już prawie na miejscu zaczyna widnieć, słyszy głosy zaniepokojony iż już ktoś zajął jego miejsce dochodzi przyspieszonym krokiem na szczęście są to bardzo dobrzy znajomi z którymi niejednokrotnie już wędkował.
Chwila rozmowy o wszystkim i niczym po czym zaczyna się montowanie zestawu skrupulatne sprawdzenie poszczególnych elementów zestawu, ustawienie hamulca kołowrotka czy na lince nie ma przetarć, węzły agrafka krętlik stalka wszystko ok.
Można zaczynać może to właśnie dzisiaj będzie ten dzień.
Pierwsze rzuty, znajomemu udaje się złapać 60-tke samica gruba delikatne odczepienie i wraca do swojego środowiska.
Nagle jest pobicie zacięcie chwila holu i na brzegu ląduje miarowy szczupak, który to już w życiu i ile ich jeszcze będzie do tego upragnionego.
Następuje kolejny wyrzut przynęty daleko pod drugi brzeg tam idzie ładna rynna w której przeważnie siedzą ładne sztuki.
Pozwalam opaść przynęcie na dno po czym parokrotnie lekko podbijam, przy następnej próbie podbicia o nie zaczep ?
Skąd tam jest czyste dno tylko skarpa, mija dosłownie chwila i zaczep rusza coś mam ?
Zachowuje się inaczej nie szarpie nie zrywa tylko przesuwa się najpierw w prawo potem w lewo cały czas muruje do dna, może sum myślę ?
Na początku nie podejrzewam ze to może być spełnienie marzeń Smile
I tak z parę minut co odzyskam trochę plecionki to ryba mi ja odbiera, znajomi już zaczęli swoje: spokojnie nie nerwowo daj jej się zmęczyć ja czuje tylko ogromna adrenalinę i nadzieje że to może właśnie dziś.
Nie wiem ile minęło czasu, ale w końcu się pokazała się piękna samica Esoxa Luciusa próbuje ocenić wymiar w wodzie, lecz myślę najpierw trzeba ją bezpiecznie podebrać potem zobaczymy czy jest upragniony metr.
W końcu jest na brzegu ja jak we śnie nie pamiętam końcówki holu i lądowania ryby.
Już lekko uspokojony przystępuje do mierzenia i... 103,5 cm jest w końcu się ziściło marzenie, waga 9,40 kg.
Pamiątkowe fotki, chwila dla nacieszenia się sytuacja i delikatne zwrócenie wolności wspaniałemu stworzeniu niech da początek następnym pokoleniom aby i inni mogli przeżyć podobne chwile szczęśliwości.
Domariu dodał/a następującą grafiki:
zdjcie0272_1.jpg zdjcie0270_1.jpg zdjcie0006_1.jpg zdjcie0005_1.jpg zdjcie0004_1.jpg

Frown

Semi
Dla takich chwil własnie wędkujemyouch. Też kupę lat czekałem na swoją metrówkę, też tak jak Ty uczyłem się od ojca rzemiosła, tylko że woził mnie nad Bug SHL-ką nie komarkiem. Wink Piękne szczupaczyskoCool, mój był dwa cm mniejszy i dużo chudszy. Wink
Fajnie że odzyskała mamuśka wolność, to jest zdrowe podejście do wędkarstwa.Angry
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

herass
Graty ,piękna sztuka Grin
Jeśli nic nie bierze na sześć wędek ,pora rzucić siódmą : D
http://www.youtube.com/watch?v=0FUSKO_6NFA

wedkarz2309
No to się marzenie ziściło - piękna ryba, świetna relacja, oby więcej takich opowiadań!!ouch

Gratuluję pięknej życiówki i życzę, kolejnej metrówki:;/

Oczywiście wielkie Cool, za zwrócenie rybie wolności - to się chwali!!Angry

sikora krystian
Piękny smokouch

Grzes77
Fajne opowiadanie ouch, ryba piękna, podejście do wędkarstwa Angry.
Czekam na kolejne drapieżniki łowione przez Ciebie, metrówki nie padają często, ale kto wie, może w tym sezonie padnie kolejna, tego Ci życzę Wink.

Domariu
Dziekuję Wszystkim za dobre słowo Wink
Mam jeszcze nadzieje na okonia 50, narazie zyciówka 43 cm
w tym roku planuje właśnie pochodzic za duzymi garbusami ale to dopiero na jesień. podobnie jak za szczupakiem, a że są u nas takie bestie to wiem na 100% w tamtym roku koledzy złapali odpowiednio 113 i 115 cm obydwa wypuszczone tak więc nadzieja jest Wink pozdrawiam i zyczę Wszystkim spełnienia wędkarskich marzeń i nie tylko wędkarskich beer
Frown

Semi
Dzięki temu że wypuszczamy okazy jest szansa na bicie rekordów życiowych. Taki krokodyl żeby wyrosnąć musi wiele przeżyć, zarówno czasu jak i przeciwności losu.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

szpadel
Myślałem, że trochę z tą wagą przeholowałeś, ale jak zobaczyłem zdjęcia to sam uśmiech pojawił się na twarzy Cool Mega wypasiona ryba!Gratulacje!

Kondzio154
Piękna przygoda Ciebie spotkała, ryba faktycznie wypasiona.

Gratuluję tej i życzę kolejnych rekordów.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Bobo team
Konkretny kaczor ouch graty !!!

Rybcio
Piękna mamuśka ouch Widzę że dalej będzie siała strach na białej rybie Angry
Gratulacje Cool
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?