Październik 22 2018 21:02:02
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Namiot dwuosobowy
Piorek
Witam,

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem solidnego namiotu. Jeszcze nie podjąłem decyzji czy kupię go w tym sezonie ale myślę, że to dobra pora aby zrobić szersze rozeznanie w temacie. Mam zamiar używać jego w okresie od maja do września, 4-5 razy w ciągu roku. Maksymalnie mogę wydać na ten cel 800 zł i ani grosza więcej. Ma to być taka większa jedynka, która w razie potrzeby zmieści też dwie osoby - oczywiście zdaję sobie sprawę, że będzie wtedy ciasno.

Podstawowym kryteria wyboru:
- solidność oraz jakość wykonania,
- łatwość rozkładania i składania,
- łatwość wychodzenia - nie chciałbym, zaspany w nocy wychodząc do brania odpinać trzech zamków,

Mniej ważnymi aspektami są:
- waga (namiot będę woził w aucie i nie ma większego znaczenia czy będzie ważyć 7 czy 11 kg),
- wielkość transportowa (jak wyżej).

Niespecjalnie znam się na namiotach i dlatego proszę o wszelkie podpowiedzi i sugestię. Wstępnie zastanawiam się nad trzema modelami Anacondy:
- Namiot Moon Breaker II
- Dawn Breaker II
- HiSider II

Dlaczego Anaconda? Marka cieszy się dobrą opinią wśród karpiarzy oraz udziela pięcioletniej gwarancji, co niewątpliwie jest dużym atutem. Jeżeli ktoś ma doświadczenia z wyżej wymienionymi modelami to proszę o opinię. Oczywiście nie upieram się, że koniecznie ma to być Anaconda dlatego proszę o ewentualne propozycję namiotów innych firm, które spełniają podane przeze mnie kryteria oraz których używaliście i możecie z czystym sumieniem polecić.

Pozdrawiam

Dawid
Siema ! Może trochę nie na temat ale...wiesz ja tam się nie znam , ale wiem że 800zł to kupa siana , a z kupą siana to można już zawojować . Powiem tobie tak , bierz cokolwiek , byle miało to narzutkę . Używać będziesz go rzadko, więc jak już jedziesz to wyśpij się godnie :ld:

Tandem , Prologic , Anaconda, Ultimate , Mivardi itd.. każdy jest solidnie wykonany , renoma na rynku zobowiązuje, IMO najważniejszym punktem powinna być narzutka. No chyba że lubisz skraplanie się pary i kapanie na nos nad ranem , to łykaj bez narzutki {}

Niech wypowiedzą się użytkownicy ww. namiotów , też chętnie poczytam .

Pozdrowienia !

marec-ki
Używam JRC Contact 2 Man już 3 sezon, a kupiłem jako dwu letni używany, czyli w tym roku leci mu 5 rok i nadal dobrze się spisuje ouch

Największa wada ? chyba podłoga, aczkolwiek dopiero w tym roku wymieniłem kawałek 1x2m na wejściu tam gdzie najczęściej się chodzi. Reszta trzyma się jak nowa.

Po tych 2 i kawałek sezonu karpiowania wiesz na co bym zwracał uwagę kupując teraz namiot ? Okno z tyłu !! Uwierz mi namiot z oknem z tyłu w upalne lato daje sporą przewagę nad namiotem bez okna. Ewidentnie czuć różnicę na korzyść tego z oknem. Delikatny przewiew powietrza robi wtedy robotę ouch

Tandem Baits ? wystarczy poczytać opinie o serwisie TB i odpowiedź nasuwa się sama.

Polecam Anacondę. Dlaczego ? Anaconda nie bawi się w serwis. Tam jeżeli wada produktu wynika ewidentnie z wady danego egzemplarza to masz wymieniany uszkodzony produkt na nowy. No i 5 lat gwarancji to też duży plus Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
stan2010
Kiedyś sporo czasu spędzałem w namiotach i popieram 'narzutkę', w zwykłych namiotach zwaną 'tropik'. Bardzo podnosi komfort nocowania. W słońcu jest chłodniej, a w nocy cieplej z powodu izolującej warstwy powietrza między dwoma płótnami. Nawet w czasie deszczu jest nieco ciszej, ponieważ krople walą w górną powierzchnię.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

gatun0
Fakt, skraplanie się pary wodnej w namiocie bez narzuty to jakas masakra. Szczególnie na rybach po % Pfft . Narzuta niweluje ten efekt. Przydaje się również w chłodniejsze nocki. Okno z tyłu namiotu również bardzo ważny element. http://allegro.pl...84438.html Namioty tej firmy też sprawdzają się bardzo fajnie, nie są może popularne w PL ale spędziłem już kilka naprawdę zimnych nocek dokładnie tym:http://allegro.pl...4278375543 namiocie i musze powiedzieć że jak dla mnie to prawdziwy Mariot Wink

siwy1982
Witam, a może pomyśl o parosolu jak na pięć nocek w roku to powinno wystarczyć.
Ja używam taki parasol Anaconda Basecamp MST 1000.A namiot jaki też czasami używam jest firmy CHUB ale niepamiętam jaki to jest model.Co do tego skraplania się wody to ja raczej uważam że w zależności z jakiego materiału jest namiot wykonany.
A mam poròwnanie bo parasol Anaconda jest z materiału oddychającego i nic mi sie tam nie skrapla a ten namiot CHUB nie i tam mam problem wlasnie ze skraplaniem i to bez ròżnicy czy założe narzute czy nie, do oby dwuch tych rzeczy mam te narzutki jak i podłogi ale nigdy nie biore ze sobą bo jak dla mnie to tylko zbędne kilogramy.Wink
A i jeszcze jedno to te narzutki są raczej na zimne pory roku żeby odizolowac zimne powietrze od miejsca sypialnego, bo po założeniu overwrap powstaje izolująca poduszka powietrznaWinka co do zamkòw to raczej nie powinneś mieć problemòw bo zamki są raczej zrobione na dużych ząbkach do szybkiego otwierania a ja osobiście to 95% nocek w namiocie śpie przy otwartych drzwiach albo mam tylko jedną strone zasuniętom żeby właśnie nie bawić się w otwieranie podczas brania gdzie człowiek i tak zrywa się na szybkiego nieprzytomny,zaspany to bardzo szybko można z drzwiami wyjsc z namiotu huha
pozdrowionka od Tomka
Edytowane przez siwy1982 dnia 07-06-2014 10:52

Kondzio154
Może ktoś jeszcze się wypowie?

Też myślę o nowym namiocie i zastanawiam się na któryś z tych modeliWink

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Kondzio154
Kondzio154 napisał(a):

Może ktoś jeszcze się wypowie?

Też myślę o nowym namiocie i zastanawiam się na któryś z tych modeliWink

No i zdecydowałem się. Wybór padł na model Anaconda AirBorne. namiot był już na pierwszej zasiadce. Tak na szybko mogę napisać, że posiada duże okna, szczególnie te na tyle. Jest dość wysoki-165 cm. No i spaliśmy w nim w dwóch. Dwa łóżka weszły jak widać na zdjęciach i miejsce jeszcze zostało, zarówno za łóżkami, jak i na środku. Oczywiście na pewno nie jest to pełnowymiarowa dwójka. Kilka zdjęć:

images69.fotosik.pl/56/8caddf2d4f9858cam.jpg

images68.fotosik.pl/57/a187ae226aebad2bm.jpg

images66.fotosik.pl/56/59dcfe2b865ccb4am.jpg

Jedynie co mi się nie podoba to podłoga, która jest trochę większa niż powierzchnia namiotu. Przy maksymalnym napięciu namiotu pozostają luzy, tzn trzeba ją w kilku miejscach zakładać.

Najpierw zastanawiałem się, czy przypadkiem nie jest to od innego modelu i czy jej nie odesłać. Sam sprzedawca za bardzo nie wie. Po rozmowie z osobami posiadającymi inne namioty, nie Anacondy otrzymałem info, ze tak może być.

Ma ktoś z Was jakieś zdanie na ten temat?

botek123
Witam! Kondzio, mój kumpel ma moon breakera i podłoga jest taka jak powinna być ouchMoże już przeżyłeś jakąś zasiadke z nowym namiocikiem?Widze że nie masz narzuty?Nie skrapla sie na głowe{} Nie ma problemu z wodą, przez taką ilość okien?
Pytam, ponieważ także planuje zakupić namiot, mam ~1000zł na namiot.Wolałbym aby był z narzutą, może ktoś coś polecić?Najchętniej anaconda, skłaniam się ku moon breaker`owi, tylko boje sie czy w lato to nie będzie szklarnia?Kumpel w lato nie siada więc trudno mi wybrać upl
Pozdrawiam KARPIORZ!

Kondzio154
Napiszę tak jak wcześniej w sumie jestem zadowolony, namiot przeżył jedną 3 dniową zasiadkę. Padał na niej deszcz. Problemów z wodą nie było, ze skraplaniem też za bardzo. Okien oczywiście nie musisz wszystkich otwierać.

Boisz się przy moon breakarze o szklarnie w lato, tutaj na pewno nie będzie tego problemu.
Kupiłem bez narzuty, ale w planach chcę ją dokupić, bo na pewno nie zaszkodziWink

Co do podłogi rozmawiałem z innym użytkownikiem i jest taka sama. Nie jest to jakiś problem, więc na razie dałem sobie z tym na spokój.

Piorek
Witam,

mój wybór padł na Anaconda Dawn Breaker II. Długo zastanawiałem się czy wybrać ten model czy Moon Breaker II. Niestety producent też w wyborze nie pomaga. W przypadku Moon Breakera nie udało mi się ustalić jego faktycznych wymiarów, różne źródła różnie podają a w katalogu Anacondy także są podane dwa wymiary.

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Rozłożenie sprawiło mi nieco problemów ale jest to mój pierwszy namiot i nie bardzo wiedziałem jak się za to zabrać. Producent w katalogu podaje, że jest to namiot dwuosobowy ale faktycznie jest to duża 'jedynka' chociaż zmieści także dwie osoby. Duży plus to daszek, możliwość odpięcia przedniej ściany oraz okno z tyło. Minusy to brak folii na okna i niezbyt gruba podłoga. Zobaczymy jak się będzie w sprawdzał w trakcie sezonu.

images70.fotosik.pl/683/f4a9d80117253ebcm.jpg

images67.fotosik.pl/685/bd48d7face9ba473m.jpg
Edytowane przez Kondzio154 dnia 13-03-2015 22:21

Kondzio154
Potwierdzam- fajny namiocik. Miałem przyjemność wcześniej go rozstawiać. Dwa łóżka wejdą, ale trochę pod kątem, albo o ścianki opierać.

Niemniej jednak dla jednej osoby miejsca wystarczająco wraz z rzeczami.

Osobiście dla mnie trochę za niski, no ale każdy coś innego lubiWink
SQUID Suwalski Team Karpiowy

https://www.faceb...amkarpiowy

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się