Luty 23 2018 07:04:51
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Lekki spinning - kołowrotek do 250 zł
marekt
Cześć

Poradzie jaki wybrać kołowrotek do lekkiego spinningu ... kij xenon 2,90m / do 5- 15g. Nie chce Shimano
Nie chciał bym, żeby wysiadł przy holu większej ryby, bo zdążają się takie przyłowy nawet na najmniejsze przynęty.

https://www.facebook.com/Szanti2-1846767895651723/
Grzesiek88
Witam
Kolego podaj do jakiej kwoty szukasz.Z Shimano kup Twin Powera 2500 lub stelle to nie będziesz się bał i hol większych ryb.Mam Oba w wielkości 2500 i c2000 i polecamouch
<<<<www.ezawoz.pl>>>>

Semi
Kolega szuka do 250 zeta, w tytule jest. Wink
Dozbieraj 50 zeta i Red Arca, lub Zaubera kupisz. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

woblerangeln
Racja, mam też zaubera.Kręciołek dobry w swojej cenieWink
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

marekt
Ja do tej pory używałem kołowrotka MISTRALL AMUNDSON FD 1000

[img]http://images8.fotosik.pl/134/63d08f0695ba466a.jpg[/img] is not a valid Image.

Mam go od trzech lat i w sumie nie jest zły, ale jednak podczas holu czegoś większego czuć że się meczy i czegoś mu brakuje. Dałem za niego 120 zł, wiec nie ma co narzekać.

Czas na zmiany wiec ogólnie chce zakupić zestaw - kołowrotek i wklejanke.
Ten Red Arca, ale jest ciut drogi. Zainteresuje się Zauberem.

Może jeszcze jakiegoś kija ? Typowego na okonie i mętnookie. Oczywiście wklejanka ...

Semi
Ten Red Arca, ale jest ciut drogi. Zainteresuje się Zauberem.

No niestety Ryobi Zauber wcale tańszy od Spro Red Arc nie będzie, ale warto uzbierać te 5 dych więcej i kupić coś lepszego. To zakup na lata.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

marekt
Czy Zauber w wersji 1000 jest dobry , w sensie, ze nie za mały ?
Raczej nie używam żyłek grubszych niż 0,18.

Semi
Moim zdaniem za mały, ja mam dwa Red Arki wielkości 4000 i to wcale nie są duże kołowrotki, jedynie pojemność szpuli się zwiększa znacząco. To samo jest z Zauberem. Ja brałbym minimum 2000 lub nawet 3000.
Semi.

marekt
Wiec wybór padł na Zaubera 2000.

czy do tego dobrym wyborem będzie Konger WRX World Champion Tango 270/10g ?

Semi
Fajny kijek. Bratankowi kiedyś na okonia coś podobnego z braciakiem pod choinkę sprawiliśmy. Do tej pory chwali nas pod niebiosa. Wink
Semi.

marekt
No Semi. Gratuluje. Dokonałeś za mnie wyboru. Teraz się módl żebym i ja był zadowolony Shock

woblerangeln
Kołowrotek z serii ,,3,, czyli 3000 jest rozsądnym kompromisem, jeżeli chcesz mieč kołowrotek do ,, wszystkiego,,....1,2 jak i 4,5 nie będą spełniać twoich potrzeb w pełni. Zawsze sprawdz też czy kręciołek jest dobrze wyważony z kijem, jak zamontujesz go do wędki to środek ciężkości musi być za końcem szpuli w kierunku szpicy wędki. Ma to wpływ na komfort łowienie, szczególnie jak się łowi długo...jak od strony szpicy wędka jest przeciążona to należy dociążyć dolnik.Frown
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Werem
marekt,może zastanów się nad Tango 300/11 gr...
Mam taki kij, tylko z młynkiem Team Dragon 920 iZ, dla mnie rewelacja.

marekt
No to proszę dobrać mi jeszcze plecioneczkę. W większości przypadków, będę łowił na bardzo czystej i głębokiej ( 5-10 m ) wodzie.

woblerangeln
O,15, będzie w sam raz.

szpadel
woblerangeln napisał(a):

O,15, będzie w sam raz.

Plecionka 0,15 do lekkiego spiningu? Na czystej wodzie i ewentualnie pod kija World Champion Tango 270/10g ?

Semi
Szpadel ma rację, ja do kija do 25 CW używam 0,16 a tu trzeba zejść dużo poniżej. 0,10-0,12mm to już sporo jeżeli kupi się firmową plecionkę. Kumpel używa 0,06 na podobnym kiju pod okonie, ja wolę używać żyłek w tym wypadku.
Semi.

woblerangeln
Ja, mőwię o takiej plecionce, która ma rzeczywiste 0,15mm a niw w nazwiw.Bo miałem już takie na ktőrych napisane było 0,10 a po zmierzeniu okazała sie 0,24.Ja producentom nie wierze w propagandę w marketingu i do sklepu idę zawsze z suwmiarką elektroniczną i sam badam średnicę..Uwierzcie mi że prawdziwa plecionka 0,6 nie istnieje .Raz taką miałem to rwała się przy lekkim naprężeniu, mogłabyć jedynie na ukleje...Ja moje 0,15 to kupuję jako,0,10 albo dobrej firmy np. Berkley albo Spiderwire 0,12 bo są ,, słabo oszukane,,.Staram się kupować z metra bo łatwiej można zmierzyć.Mierząc należy naciągnąć fragment sznura i zmierzyć z umiarkowanym dociskiem, wtedy się ździwicie na jakie plecionki rzeczywiście łowicie.., kiedyś kupiłem na spuli 240 m plecionkę o,32 firmy WFT.Wdomu po zmierzeniu okazała się 0,55m...!

Semi
Ano zdaję sobie z tego sprawę że produkty większości firm produkujących plecionki są niezgodne z deklaracjami producenta. Też używam Spiderwire, wydaje mi się że jest w miarę wiarygodnej grubości, no niestety nie mam elektronicznej suwmiarki. Wędkarz na błędach się uczy, zakupiłem kilka plecionek które mi się wydawały fajne a po pół sezonu do kosza poszły. Teraz używam Spiderwire i Power Pro. Na nie nie narzekam. Miałem jakąś Berkleya to mi strasznie kolor straciła po dwóch wypadach z szarego na biały i zaczęła się strzępić, więc zaliczyła kosz. Może jakąś podróbę wyhaczyłem, nie wiem.bezradny
Semi.

stan2010
Spiderwire był pierwszą firmą, z której byłem zadowolony. Potem doszło Power Pro, a ostatnio STREN. Wszystkie, jak najcieńsze, chociaż STREN SONIC nawet 0,25 Wink Z Berkleya też nie byłem zadowolony conf, chociaż może szukałem kwadratowych jajo, bo są tacy, którym ona pasuje /preferencje regionalne :*/.
PS. używał 'klasycznych" plecionek o ciasnym splocie. Są one głośniejsze na przelotkach od linek obrabianych termicznie.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się