Maj 28 2018 04:59:49
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Lekki spinning - kołowrotek do 250 zł
szpadel
Ja używam plecionek power pro ściąganych z USA i w swoich parametrach zawsze się wyrabiały i nie wyobrażam sobie żeby taką nawet w rzeczywistości 0,15 założyć do takiego kija. Jak Ty chciałbyś tym rzucać małymi przynętami?Nie wspominając już że moc linki jest nieadekwatna do mocy kija.
Przy mierzeniu linek zwróć uwagę, że plecki nie mają idealnie okrągłego przekroju.
Biorąc warunki na łowisku do takiego kija bym zakładał żyłkę, która by spokojnie wystarczyła nawet przy przyłowie w postaci większego okonia czy szczupaka. Ewentualnie założyłbym nanofila, który zdaje egzamin.

woblerangeln
Ja, zasugerowałem 0,15 jako ,, uniwersalną,, do kołowrotka 3000, bo takową używam na sandacze, ktőra oficjalnie ma wymiar 0,12mm i sprawuje się super... Ale przeczytałem jeszcze raz pierwszy post i kolegoa mial na myśli kupno wędki o cięzarze wyrzutu od 5g...do 15g, i w takim wypadku plecionka musi być0,10 , max 0,12 i kołowrotek z serii 2000 .Oczywiście każdy robi jak uważa.., najważniejsze to dobrać sprzęt do ryby którą chcemy złowić a w tym przypadku jeden kij do wszysrkiego to ,, za mało,, bo na okońia jest inny i na szczupaka też inny...Również metoda ma duży wpływ na rodzaj sprzętu..Ten kij który kolega wytypował jest zbyt delikatny by skutecznie zaciąć twardogłowego sandacza, ale na okoňia i pstrąga jak najbardziej optymalny..
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

woblerangeln
Semi ja też kiedyś kupiłem Fireline Berkleya, szarą 0,12 i po dwóch połowach była cała postrzępiona inne ptej firmy używam na Renie w ciężkich warunkach bo same kamienie i zaczepy i nic się z nimi nie dziejeTe szare to były na 1000% podrobione...AStan ma rację że dobra to taka ktôrej splot jest gęstypa1pa
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Semi
Dlatego też do łowienia okoni używam żyłki 0,14-0,16 mm. Na plecionce mi sporo ryb spadało. Na rzece używam kija do 18g CW, na wodach stojących okoni nie łowię. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

stan2010
Fireline Berkleya była moją pierwszą huha i... no właśnie. Odbarwiała się, bo rozklejała się. Włókna rozdzielały się. Miała być u mnie do DS na początku lat 90-tych. Nie pamiętam już, czy przeczytałem, czy usłyszałem znacznie później, że podobno była dedykowana do trollingu ?? właśnie z powodu konstrukcji linki.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marekt
Wędka i kołowrotek już wybrana.

Konger World Champion Tango 300 1-10g
RYOBI Zauber 2000

Teraz chciałem jeszcze dokupić plecionkę, ale jest wielka szansa ze kupie podróbkę. Poczytałem sobie to co pisaliście i już mam jakąś wiedze na temat.
Dokupie dodatkową szpulkę i będę używał tak plecionki jak i żyłki. Z czasem sam stwierdzę co jest lepsze dla mnie.

Sprzęt zakupuje u tego Pana na allegro.

http://allegro.pl...id=1837941

A że dostaje rabat w postaci tańszej plecionki, wiec chciałem żebyście mi pomogli wybrać coś z tej listy powyżej. Interesuje mnie coś w granicach 0,8 - 0,10 mm w cenie do 100 zł

To będzie moja pierwsza plecioneczka której będę używał ...

Kurde, już łatwiejsze jest budowanie łódek zanętowych niż wybór sprzętu hahaha

https://www.facebook.com/Szanti2-1846767895651723/
Semi
Ja to nie pomogę, nie używałem żadnej z nich, ale jak tak patrzę na ceny plecionek Jaxona i Kongera( jakaś nowość czy co?? )to mnie serce boli.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

szpadel
Ja bym brał oczko większy kręciął bo zauberki są mniejsze.
Nie kombinuj z tymi plecionkami bo będziesz żałował. Chcesz tak bardzo plecionkę to kup nanofila. Za 60 zł kupisz 125 metrów i przetestujesz ją. Piszę, że przetestujesz bo jest tyle opinii co użytkowników. Ale w Twoich warunkach powinna być oki. Tylo trzeba pamiętać, że należy stosować węzły zalecane przez producenta, powoli zaciskając i na mokro. Mówię o nanofilu, bo żadnej plecionki tak cienkiej nie uzywałem

woblerangeln
Nanofil nie jest typową plecionką.Ceny tej linki na zachodzie od premiery do teraz spadły aż o 200 procent bo się źle sprzedaje. Nanofill za to nie przesadza z tym co pisze a faktycznie jest jeśli chodzi o grubość.W testach jako minus podawają ,, szybkie zużycie,, ale jak będziesz używał od czasu do czasu to jest Ok! Jeśli częściej to lepiej wyłóż więcej kasy.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się