Luty 17 2018 20:24:37
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Lowrance LCX-18c
bartek67a
Witam na moim poście. Temat dotyczy echosondy jak w tytule i pomocy rady oraz doswiadczenia. Więc zacznę od tego że już tak dobrze było a jak zwykle trzeba coś pokombinować. Miałem echosondę humminbirda wade view i chciałem ją zrobić uniwersalną na 2 łodzie. Miałem stojaki okablowanie (zostało po wcześniejszych łodziach) i w sumie się udało. Na jednej większej miałem cały zestaw komplet który kupiłem a na drugiej (ponton) przetwornik także humminbirda lecz od innego echa. Na tym właśnie nie oryginalnym zauważyłem że echo rysuje dno jakieś górki pagórki itd ale... ryb nie do końca a ławice dorsza pode mną pływały. Nie było się nad czym zastanawiać (z racji tego że pływam więcej pontonem) tylko zakładać oryginalny przetwornik. " Nooo teraz to ok ". Od razu po wypłynięciu była różnica. Wszystko widoczne łącznie z rybami - wystarczy dobrze napłynąć i ok. No ale polak (a na pewno ja) zawsze kombinuje bo jak jest dobrze to może być lepiej. No niestety nie do końca. Kupiłem echosondę właśnie lowrance lcx-18c. Fajna kolorowa wiekszy ekran gps ect. Wypłynęliśmy wraz z kolegą któremu sprzedałem mojego humminbirda i po przypłynięciu na swoje punkty zrobiło się nie fajnie. On na echu ma zapisy a ja tylko dno. Okazuje się że echo nie odczytuje ryb a ustawienia sonaru są poprawne. Jakąś rybkę w toni raz na 3 godz i to tyle. I teraz właśnie pytanie czy przetwornik już się napracował i ma dość ? czy może jest uszkodzony (ale dno rysuje poprawnie głębokość itd także) ? W 90 % on jest oryginalny więc raczej nie szukał bym tutaj tego że ktoś go podmienił. Zauważyłem też że jak zaczynam płynąć to na wolnych obrotach jeszcze czyta ale lekko dodam gazu i już koniec odczytu. W humminbirdzie (niby stare echo) zapis był przy wiekszej predkości poprawny. Nie wiem czy kupić nowy przetwornik czy szukać innych przyczyn. Proszę o wasze sugestie. pozdrawiam

bobo160
bartek67a napisał(a):
Nie wiem czy kupić nowy przetwornik czy szukać innych przyczyn. Proszę o wasze sugestie. pozdrawiam

Bartek, sprawdź dokładnie ustawienia na echu - moje echo Lowrance HDS5 odczytuje prawie wszystko przy prędkości 20 km/h. a więc u ciebie ustawienia, bądź zmiana przetwornika.
Wiadome jest, że łowiąc nie pływamy 20 km/h, ale echo potrafi odczytać dno i ryby przy takich prędkościach.
Nie znam tego echa LCX18c i nie mogę znaleźć żadnego opisu w j. Polskim ani Niemieckim.
Edytowane przez bobo160 dnia 16-11-2014 11:37
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

bartek67a
Raczej ustawienia nie bo kombinowałem i nic nie wykombinowałem. Teraz przywróciłem ustawienia fabryczne i jeszcze raz sprawdzę ale....

bobo160
Masz do tego echa oryginalny przetwornik ?

bartek67a
Czy oryginalny -- 100% nie wiem bo na nim są numery itd ale jest to skimmer i oryginalna wtyczka itd wiec chyba tak

bartek67a
To echo jest żadko spotykane i fakt mało o nim w necie dlatego też zastanawiałem się nad kupnem ale cena itd --jak zawsze. Ja mam do niej polską instrukcje i niby wszystko ustawione jak trzeba poza tym może to menu jest obszerne ale moim zdaniem nie jakoś bardzo trudne mimo że w angielskim. Poza tym raczej nie ma tam opcji pokazuj dno a nie ryby hihi. Echo odbite powinno pokazywać wszystko a na zoomie tym bardziej. Ona już przy 8-10 km/h nie pokazuje obrazu.

bobo160
Poszukaj w necie, czy można pod to echo podłączyć inny przetwornik.
Każde echo ma przypisany przetwornik, ale może przy twoim jest możliwość zamiany.
Przetworniki różnią się - nie zawsze przetwornik 83-200kHz będzie optymalny pod dane echo, np. HDS różni się od przetwornika DSI, i te przetworniki nie specjalnie podejdą pod echo serii combo - mogą prawdopodobnie występować takie objawy jak u ciebie.
Jaka u ciebie jest częstotliwość przetwornika ??
Edytowane przez bobo160 dnia 16-11-2014 12:21

bartek67a
Jak dzwoniłem do lowrance polska to na wstępie stwierdził gość że lipny jest przetwornik i do mojego wędkarstwa dorszowego zaproponował mi 83/200 hst-wsbl (jeśli nie pomyliłem to ten mi proponował). Pytanie czy przetworniki się psują ? czy to na pewno to bo wydać 350 zł za coś co się okaże bzdurą troszkę bez sensu. Mam przetwornik 200 khz.

Teraz jeszcze jedna sprawa. Jak wziąłem do ręki przetwornik tamtej echosondy (humminbird którą sprzedałem sąsiadowi a o której mowa na początku) to walił w rękę. Było czuć mocne stukanie no i słychać puk puk puk. Ten przetwornik nie robi nic. żadnych słyszalnych uderzeń ani żadnego czucia w ręku.

Bobo160 a u ciebie słychać i czuć prace przetwornika ?
Edytowane przez bartek67a dnia 16-11-2014 12:33

bobo160
bartek67a napisał(a):
Teraz jeszcze jedna sprawa. Jak wziąłem do ręki przetwornik tamtej echosondy (humminbird którą sprzedałem sąsiadowi a o której mowa na początku) to walił w rękę. Było czuć mocne stukanie no i słychać puk puk puk. Ten przetwornik nie robi nic. żadnych słyszalnych uderzeń ani żadnego czucia w ręku.

Bobo160 a u ciebie słychać i czuć prace przetwornika ?

Jeśli w echosondzie przełączę na na częstotliwość 83kHz to słychać i czuć sygnał na przetworniku.
Częstotliwość 200kHz używamy do gł. góra 30 m. a poniżej tej głębokości ustawiamy na częstotliwość 83kHz.
Ponadto na morskie połowy najlepiej nadaje się przetworniki z opcjami częstotliwości 50-200kHz.

bartek67a
teraz podłączyłem aku do echosondy i na sucho faktycznie słychać i czuć pracę przetwornika ale nie jest ona równa. na pewno nie jest też tak silna jak w tamtej echosondzie i tamtym przetworniku humminbird. Teraz już całkiem zgłupiałem bo skoro on pracuje to już nie wiem czego to wina. najlepiej było by pożyczyć przetwornik hahah ale od kogo.

bobo160
Jeśli nie jest równa praca przetwornika, to może być główną przyczyną twojego problemu. Taki przetwornik może być uszkodzony.
Przy jakiej częstotliwości słyszysz pracę przetwornika ?
Edit:
Znalazłem pasujący przetwornik do twojej echosondy: http://www.mybait...-1203.html
Jak widzę pod twoje echo pasuje tylko jeden przetwornik, który pracuje na stożku 20° i tylko na częstotliwości 200kHz, a taka częstotliwość nadaje się do głębokości 30 m. góra... !! więc na szukanie dorsza w morskich głębinach możesz zapomnieć.
Edytowane przez bobo160 dnia 16-11-2014 13:42

bartek67a
Mój przetwornik ma tylko 200 khz i przy tej częstotliwości czuje i słusze prace. Jest to jednak 6 udeżeń i sekunda przerwy. jakoś tak. Akurat tam gdzie łowie to dorszyk chodzi na 20 metrach ale to teraz - wcześniej lub później wiadomo będzie gdzie indziej. W lowrance polska pytał jakie głębokości mnie interesują więc chyba nie tylko jeden przetwornik pasuje do niej. wolał bym taki bardziej uniwersalny więc tak jak piszesz 83-200 lub 50-200 bo oba mają węższy stożek. Według tego co piszesz to ta echosonda nie nadawała by się do morskiego wędkarstwa a to chyba raczej nie możliwe skoro ma gps itd. Poza tym w menu jest opcja zmiany na 50 khz tylko że w momencie kiedy chcę z niej skorzystać wyskakuje informacja że mój przetwornik jest tylko 200khz.

Teraz nawet jak zmieniłem prędkość (chart speed) to przetwornik stuka chwile szybko tyk,tyk,tyk a za chwilkę tyk--tyk--tyk i znowu szybko. coś tu jest nie tak pytanie czy przetwornik czy echosonda ?
Edytowane przez bartek67a dnia 16-11-2014 13:59

bobo160
bartek67a napisał(a):

Według tego co piszesz to ta echosonda nie nadawała by się do morskiego wędkarstwa a to chyba raczej nie możliwe skoro ma gps itd.

No nie tak dokładnie napisałem... chodzi tu o pracę przetwornika na 200kHz, która nie nadaje się na morskie połowy dorsza, a echo z możliwością GPS, to nie znaczy, że tylko na morze się nadaje.
bartek67a napisał(a):
Jak dzwoniłem do lowrance polska to na wstępie stwierdził gość że lipny jest przetwornik i do mojego wędkarstwa dorszowego zaproponował mi 83/200 hst-wsbl (jeśli nie pomyliłem to ten mi proponował). Mam przetwornik 200 khz.

Powróćmy do tego co zaproponował ci przedstawiciel Lowrance Polska... i on ma 100% rację, że ten co posiadasz przetwornik nie nadaje się na morskie połowy dorsza... i to samo ja ci mówię Wink
Echo... też nie jestem pewien czy się nadaje bezradny Jeśli nie ma w echu możliwości przełączania częstotliwości, to ci nie pomoże zmiana przetwornika na nowy o parametrach 83-200kHz. choć też może być możliwość, że echo wykryje nowy przetwornik i wtedy zmienna będzie opcja w menu sonaru o ustawieniu tych częstotliwości.

EDIT:
Poza tym w menu jest opcja zmiany na 50 khz tylko że w momencie kiedy chcę z niej skorzystać wyskakuje informacja że mój przetwornik jest tylko 200khz.

A no widzisz... jednak jest możliwość przełączenia częstotliwości - a więc twoje echo nadaje się na morskie dorsze z głębin, ale tylko zmień na przetwornik 83-200kHz (tańszy) albo na 50-200kHz (droższy, ale typowo morski)

Pozdrawiam i mam nadzieję że trochę pomogłem Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 16-11-2014 14:12

bartek67a
Nooo na pewno pomogłeś tyle że jeszcze jedna kwestia jeśli możesz. W menu echa mam 200 i 50 khz więc co będzie jak kupie tańszy przetwornik 83-200 który mi proponowali w lowrance polska ?

stan2010
Pobrałem instrukcję US Twojego echa. Wynika z niej, że model "18" i "19" różnią się tylko wielkością wyświetlacza. Stron pod 200... Najważniejsze to, że musisz kupić '50/200', bo nie wynika z opisu, żeby obsługiwała '83'. Mogłeś kupić 'okazyjnie' wersję na wody słodkie :*. Czyli masz przyzwoite echo, ale pośrednik/sprzedawca namieszał, żeby było taniej.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

bobo160
Moim zdaniem podepniesz ten przetwornik, u mnie w menu echosondy nie ma możliwości przełączania na 50kHz, a na 83 lub 200kHz.
Wierzę w to, że taka możliwość ukaże się w menu jak bym podpiąłbym przetwornik 50-200kHz. Wersja mojej echosondy HDS5 jest również sprzedawana z morskimi przetwornikami 50-200kHz.

stan2010
Sądzę , że wypada, jeżeli masz w pobliżu i można byłoby , sprawdzić z oboma przetwornikami echo, co pokaże w menu.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

bartek67a
No niestety ale nie ma nikogo w pobliżu. Jutro dzwonie do lowrance polska i zamawiam przetwornik. nadmienie ze mam w menu 50-200 i zapytam co bedzie jak podepne 83-200. dzieki Wam za opinie . pozdrawiam

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się