Maj 28 2018 01:19:59
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kij na sandacze
piotr23b
Witam.
Poszukuje kija na sandacze (spining) do łowienia z podbicia i opadu, sporadycznie używany na szczupaka.
Przedział cenowy 150-200 zł.
Dziękuję za pomoc Smile

herass
Witaj ,ja używam takiej,nie jest ona może nowa ,ale jest nie zastąpiona.
http://allegro.pl/shimano-twin-power-zander-special-270-10-40g-i4776315322.html
Jeśli nic nie bierze na sześć wędek ,pora rzucić siódmą : D
http://www.youtube.com/watch?v=0FUSKO_6NFA

Dariusz foss
Mam pytanie dotyczące ,kija na sandacze chodzi mi o różnice miedzy spiningiem tzw.zwykłym a typu zander, o co tu chodzi czym one miedzy sobą się różnią,zamierzam w tym roku trochę uszczuplic populację tej rybki w naszej Wiśle,a z racji tego że raczej wole zasiadki gruntowe postanowiłem zakupic owy kij tylko mam dylemat z dl. optymalna oraz masą wyrzutowa .

abus74
Kolego Dariusz foss kije typu Zander są dedykowane pod konkretną rybę, czyli pod sandacza. Jeżeli poszukujesz kija typowo na sandacze to internet jest naszpikowany informacjami na ten temat. Od siebie mogę dodać, że kij powinien mieć akcję szczytową z "betonowym" dolnikiem tak, aby można było w tempo zaciąć sandacza. Jeżeli chodzi o CW kija nauczyłem się jednego, że nie ma co przesadzać. Do kogutów i do gum max 25g ołowiu używam jednego kija o długości 2m i CW do 18g. Kijkiem tym operuje doskonale na łódce jak i często rzece Odrze okolice Wrocławia. Wink
Machaj wędą ryby będąWink

abus74
piotr23b napisał(a):

Witam.
Poszukuje kija na sandacze (spining) do łowienia z podbicia i opadu, sporadycznie używany na szczupaka.
Przedział cenowy 150-200 zł.
Dziękuję za pomoc Smile

Kolego doskładaj troszkę monety i spraw sobie Mikado Inazume Flash Zander do 22g długość wedle potrzeb i będziesz mega zadowolony.ouch

Dariusz foss
Kija już upatrzyłem i właśnie ten kij ma dwa metry,wydawało mi się że będzie za krotki ale jeśli piszesz ze będzie ok ,to rozwiałeś me zaniepokojenie ,ma byc tylko na sandacze ale kto wie co w jego jeden z końców przyłoży.

Semi
Dariusz foss napisał(a):

Kija już upatrzyłem i właśnie ten kij ma dwa metry,wydawało mi się że będzie za krotki ale jeśli piszesz ze będzie ok ,to rozwiałeś me zaniepokojenie ,ma byc tylko na sandacze ale kto wie co w jego jeden z końców przyłoży.

Z pływadła będzie ok, ale z brzegu to już nie bardzo. Druga sprawa, to CW, tutaj musisz przemyśleć czym w tej Wiśle chcesz łowić te sandacze, ja przeważnie używam kija 25 lub 30 g CW, ale zdarza mi się czesać późną jesienią głębokie doły gumą na główce 30 g lub więcej kijem do 50 g CW.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

abus74
Pływadło czy nie mi odpowiada długość 2m. Oczywiście to już kwestia gustu i każdy powinien dopasować kijka pod siebie. Mam też TD Dragona 2,40 i leży w pokrowcuSmile kijek fajny ale po kilku godzinach machania ręce odpadająSmile

Semi
Oczywiście to już kwestia gustu i każdy powinien dopasować kijka pod siebie.

Pewnie że tak. Ja na przykład kijem 2,40 m nie mogłem dosięgnąć do oddalonych dołów w Narwi i Bugu i kupiłem 2,70. Teraz się zastanawiam nad 3 m kijem, bo mam kilka miejsc na Wiśle, gdzie z brzegu ciężko mi kijem 2,70 dobrać się do ryb. Mówię tu o łowieniu z brzegu, nie mam pływadła.

kijek fajny ale po kilku godzinach machania ręce odpadają

Bez przesady, kiedyś cały dzień ze szkalkiem się szalało i było ok, a teraz po kilku godzinach machania kijem który waży kilkanaście dkg ręce odpadają. ?? Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

abus74
Bez przesady, kiedyś cały dzień ze szkalkiem się szalało i było ok, a teraz po kilku godzinach machania kijem który waży kilkanaście dkg ręce odpadają. ?? Wink[/quote]

Kiedyś człowiek był piękny i młody a teraz zostało tylko I huha A tak na poważnie Wisła szeroka i pewnie głębsza od Odry, ja wędkuję max na 7-8 metrach i raczej woda spokojna.
Edytowane przez abus74 dnia 27-01-2015 22:28

RichiS52
abus74 napisał(a):
....kijek fajny ale po kilku godzinach machania ręce odpadająSmile

I tak własnie jest i będzie, jesteśmy co raz wygodniejsi Wink
Co do długości wędek spinningowych, to będzie tyle różnych odpowiedzi ilu jest wędkarzy, takie już jest to nasze wędkarstwo Wink

Ja osobiście wole wędki krótkie, 180cm do 200cm ale to też zależy gdzie wędkuje, jeżeli z brzegu np. na kanale gdzie jest głęboko już przy brzegu biorę wędkę tą samą co na łódkę, jeżeli wybieram się na rzekę z brzegu to zabieram kij 210cm lub 240cm, dłuższych spinningów nie używam, bo jak kolega już napisał, po kilku godzinach mam dosyć spinningowania Wink
Z ciężarem wyrzutu jest podobnie, trzeba się do ciężaru przynęt dopasować, moje kije są o rożnym CW , w granicach 10gr do 80gr Wink

PS; Używam tylko kijów pod multiplikatory Wink
Edytowane przez RichiS52 dnia 27-01-2015 22:35
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

Dariusz foss
Kij ma za zadanie oblawiać stanowisko tuż przed jego opuszczeniem więc odpadają wielogodzinne wyprawy, z reguły jestem zbyt leniwy a po ostatnich listopadowych przygodach z sandaczami i bobrami uniemożliwiającymi nocne zasiadki na mej miejscówce, z której udało mi się ku memu zdziwieniu wyciągnąc cztery sandacze na kukurydzę. Postanowiłem kupic sobie taki kij tym bardziej ze ostatnie przygody z feederem i plątaniem plecionki podczas rzutów, uświadomiły mnie że nie ma wędek wielofunkcyjnych a co do połowów z pontonu to raczej nie zamierzam z niego łowić On ma na celu transport mej osoby w niedostępne miejsca w naszej dzikiej Wiśle. W nawiasie te cztery sandacze na kukurydze są z tego samego miejsca lecz z kilku sezonów ,ale miejsce rokuje, coś je tam trzyma .

woblerangeln
Co do kija na sandacza , to są dwie szkoły.1 to kij b. twardy na którym dobrze wyczuć można przynętę, dobrze można zaciąć sandacza..., ale niestety ryby podczas holu często się odhaczają.....2 szkoła to w miarę miękki kij na którym gorzej wyczuwa się brania i trudniej zacina się sandacza ze względu na twardy pysk.., ale hol ryby jest bardziej komfortowy i ryby się tak często nie spinają . Ja przeważnie dobieram kij do stosowanej przynęty i nie interesuje mnie co na kiju tak ktoś napisał., zander albo bass jest mi to obojętne .Jest to podejście subiektywne producenta sprzętu.pa1pa
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się