Luty 25 2018 18:24:46
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Łowienie nad Kanałkiem Żerańskim
solinho
Witam,chce się dowiedzieć ile osób łowi na kanałku żerańskim.Wink
Są tam duże leszcze szczupaki bolenie krapie ale słabo biorąSad
Edytowane przez Labedziak dnia 28-01-2008 23:25

Szuler
Łowie Łowię. Byłem nawet w weekend ale niestety wiatr uniemożliwiał zobaczenie jakiegokolwiek brania.
Na kanale najczęściej łapię na boczny trok okonie i można nawet ładne okazy złapać. Nie wiem jak w okolicach Nieporętu ale na wysokości giełdy samochodowej jest most kolejowy pod nim możesz spokojnie zasadzić się na dobrą rybkę.

Solinho,powiedz mi,a ty łapiesz tam czasami.
Moze wymienimy się doświadczeniami.

Bo ja bolenia nigdy tam nie złapałem. Największa ryba to szczupaczek ok 50 cm na kopytko z główką 15g.

Post edytowałem,z trzech zrobiłem jeden.
Edytowane przez Labedziak dnia 28-01-2008 23:28

eee1912
witam.. Ja łowie na kanale żerańskim od paru lat, i powiem Ci tyle że tak jak w tym roku nie było już chyba nigdy odkąd tam jeżdżę..z ostatnich 4wypadów udało sie złowić 1 leszczyka ok 1kg..... Ale co do miejsc to moim zdaniem najlepsze są w okolicach żerania od mostu do "zakrętu" przy ul płochocińskiej.. Frown

marec-ki
Witam. Jak sytuacja na kanale wygląda teraz tzn, w okresie zimowym ? gdzie najlepiej się wybrać, że coś połapać (pobawić się nawet z płotkami i małymi leszczykami), a nie tylko wpatrywać się w spławik Pfft W necie nie ma zbyt dużo info na temat wędkarstwa nad kanałem. Jedyne informacje jakie udało mi się znaleźć to, że jeszcze 6 lat temu było to eldorado 2-kilowe leszcze to norma ponoć. Potem ostatnie wpisy na temat kanału jakie znalazłem to rok 2006 i bardzo negatywne. Ponoć jakość wody przekracza ileś tam razy normy, ryby jak na lekarstwo ... ogólnie syf, kiła i mogiła conf nigdy tam nie byłem, a że ponoć woda w zimę nie zamarza myślę się tam wybrać za tydzień w weekend o ile pogoda i zdrowie będą OK Wink może ktoś będzie chętny też na wypad nad wodę o ile tam warto ?
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
smerw4
ja jeżdżę na kanał koło mostu na kobiałkę i muszę powiedzieć ze mam tam dobrą miejscówkę na białą rybę leszcz krąp płoć ale drapieżnik też czasem tam tłucze

marec-ki
A jak wygląda tam sytuacja o tej porze ? lód jest czy nie ma ? Jaka głębokość i na co najlepiej łowić (przynęta i zanęta) Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Semi
Dzisiaj jechałem do Legionowa i przyjrzałem się kanałkowi , jest rozmarznięty i można spokojnie połowić. Mam kumpla z Marek , często tam łowi, wybieramy się w przyszłym tygodniu w sobotę pograsować ze spławiczkiem. Ostatnio był w zeszłą sobotę, łowił na pinkę i ochotkę ,na pinkę zero brań, wszystkie brania były na ochotkę, złowił parę ładnych płotek , parę krąpików , leszczyka i kilka okoni. W weekend trzeba być wcześnie rano, sporo ludzi tam przyjeżdża i może być problem ze znalezieniem miejscówki.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Solina
No Panowie łapiecie tam coś? Ja tam ciągle łowie i w sumie na razie lipa... największego leszczyka złapałem tam 35cm.
Pozdrawiam Maciek Wink

Semi
Byłem na kanale wczoraj, łowiliśmy do 24.00 złowiłem leszczyka kilaczka i kilka mniejszych, niedawno złowiłem 2 linki 30cm. Przy mnie wczoraj gość wyjął ładnego bolenia i jazia na spinning, także rybka tam jest , tylko trzeba być cierpliwym. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Solina
No nieźle Smile teraz w sobotę śmigam myślę ,że jakiś leszczor wpadnie Wink gdzie dokładnie łowisz? ja niedaleko tej elektrowni...
Pozdrawiam Maciek Wink

Semi
Właśnie się wybieram na nockę nad kanał, łowię w pobliżu miejsca gdzie kanał markowski wpada do królewskiego.
Semi.

Solina
Kolega wyciągnął szupaczka ost. przy elektrowni Wink
Pozdrawiam Maciek Wink

Solina
Dzisiaj mam zamiar na nockę jechać na leszcza(własna zanęta) i sandała są w ogóle tam sandacze??
Pozdrawiam Maciek Wink

senti
Achamd napisał/a:
Dzisiaj mam zamiar na nockę jechać na leszcza(własna zanęta) i sandała są w ogóle tam sandacze??

Achamd , sandacz tam jest na 100% , ja osobiście jeszcze tam sandacza nie złowiłem ale moi znajomi wielokrotnie.

Wybrałeś już miejsce na dzisiejszą nockę? Kilka dni temu mój znajomy nałapał pięknych leszczy na miejscówce naprzeciwko giełdy po drugiej stronie kanałku w pobliżu mostu kolejowego.
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

Solina
Ja mam zamiar iść na elektrownie koło modlińskiej podobno też tam ładne sztuki pływają.A Ty łowisz tam na kanale kiedyś możemy się spotkać na wspólne wędkowanie.
Pozdrawiam Maciek Wink

Solina
Witam! właśnie wróciłem z nocki było dobrze nastawiłem się na leszcza z gruntu i sandała.Na grunt połowiłem kilka krąpi, 3 leszcze jeden 37cm (rekord życiowy) Na sandacza łowiłem też z gruntu tylko na fileta z Uklejki miałem 3 brania!! żadnego nie wykorzystałem chociaż zrobiłem "luz na żyłce"żeby mógł połknąć jedno było tak silne branie ,że wędka wyskoczyła mi z podpórki może to nie był sandacz??odjechał kawałek i koniec.disa
Pozdrawiam Maciek Wink

senti
W tą sobotę znajomy wybrał się z ojcem na Kanał Żerański w celu połowu sandacza. Dzień wcześniej dzwonił ,że miał na kiju wielką rybę ale po długim holu zestaw nie wytrzymał i rybsko się zerwałą.
W sobotę liczył na powtórkę no i się nie przeliczył. Nastawiali się na sandacza a wyciągneli wielkiego suma na żywca. Sum miał około 215cm a waga przycieła sie po 50 kg.
Dodam kilka fotek. Zaraz będe je miał.

Ryba wróciła do wody. Opiszę dokładniej jak się dowiem więcej detali .

senti
Dodam na szybko dwa zdjęcia a w wolnej chwili postaram się zdać szczegółowe relacje z połowu.

[img]http://images43.fotosik.pl/148/78ddd70b81a36aeem.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://images38.fotosik.pl/145/bfaae1f029ce2920m.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://images44.fotosik.pl/149/bc655457ec5455f2m.jpg[/img] is not a valid Image.

Trochę rozjaśniłem zdjęcia - Labedziak.

images46.fotosik.pl/149/fe35f7e982d9843em.jpg
images41.fotosik.pl/145/c5d82b9b4d8bdc28m.jpg
images39.fotosik.pl/145/6ffa83c516767115m.jpg
Edytowane przez Labedziak dnia 22-06-2009 17:14

zdenek halfar
Bardzo fajna ryba ...myślę ze będzie miała około 65-70kg ogon jest pięknie pełny i gruby ..gratuluje! jeżeli go naprawdę wypuścił, to bardzo nisko się kłaniam łowcy!!!
Edytowane przez bobo160 dnia 22-06-2009 20:46

Solina
Ja zawsze wiedziałem,że tam jest RYBA! ja ciągle próbuję sandała złowić na elektrowni.
Pozdrawiam Maciek Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się