Maj 21 2018 11:15:58
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Łowienie nad Kanałkiem Żerańskim
Semi
Jak tam chłopaki sytuacja nad kanałem?? W piątek chyba będę miał wolne i mam zamiar wyskoczyć opłacić w końcu kartę a przy okazji posiedzieć nad kanałkiem. Przychodzi pora na ciąg płoci, mam cichą nadzieję że się w tym sezonie wstrzelę, bo w tamtym trochę przeziewałem. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

marec-ki
Daj znać jak będziesz jechał to może akurat będę miał wolniejszą chwilę. Zajadę to się pogada Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Semi
Będę około 10.00 nad wodą, może pół godziny poślizgu się trafić, także jak masz ochotę to wdepnij. Wink Dzwonił dziś mój szpieg znad kanału, Bzyku, mówi że ludzie już siedzą i coś łowią, umówiliśmy się na jutrzejsze łowienie, posiedzi się ze dwie godzinki i zobaczy co tam w trawie piszczy. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

marec-ki
A w piątek to nie dam rady - praca.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Semi
Tak jak planowałem, wybrałem się wczoraj nad kanał. Wziąłem spławikówkę i czerwone robaki, oprócz tego jakieś spławiki, przyponówkę, pudełko z haczykami i krzesełko. Taki mało zobowiązujący wypadzik towarzyski i mający na celu opłacić w końcu kartę wędkarską, bo ciężko się było przybrać. Wink
Przesiedziałem nad kanałem coś koło trzech godzin i w sumie miałem z pięć brań, z których wyjąłem jedną rybkę, płoteczkę wielkości dłoni. Przy okazji obadałem teren. Dowiedziałem się że w okresie późnojesiennym i zimowym grasowała po kanale koparka. Tam gdzie w tamtym roku ustawiałem grunt na maksa 1,5 metra teraz będzie ponad trzy i to po opadnięciu wody, bo wczoraj ustawiałem na długość wędziska 4,20m i było na styk. Wink
Piękna jamka, coś czuję że po tym pogłębieniu jeszcze więcej ryb będzie tam szukało schronienia i pożywienia. No cóż, czas pokaże, mam nadzieję że jak temperatura skoczy w górę to uda mi się znów wyskoczyć i posiedzieć kilka godzin. Wink
Semi.

lberlinski
Dziś odwiedziłem kanałek z kolegą w Nieporencie. Przy kładce trwały zawody spławikowe koła z Ursynowa , więc poszliśmy 300m dalej. Kolega rzucał na troka , ja na blaszkę nr.1 obciążoną 5g ciężarkiem (metr przed blaszką). 1,5h rzucania i żadnego kontaktu z rybą. Zwineliśmy się a w tym czasie po drugiej stronie przyszedł jakiś gość ze spinem. Pierwszy rzut i na brzegu melduje się patelniak. No cóż, odrazu widać kto potrafi łowić...Wink Mimo to , warto było przy tej pogodzie pobyć nad wodą.
[img]http://d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg[/img] is not a valid Image.

Solina
Witam! byłem wczoraj i dzisiaj.Efekty marne jeden dość spory okoń na żywca z gruntu i około 5 brań nie zaciętych pewnie jakieś maluchy Wink
Pozdrawiam Maciek Wink

Solina
Cześć, wczoraj poszliśmy na spina efekt okoń 31cm i szczupły 51cm. Wink
Pozdrawiam Maciek Wink

Solina
witam! byłem wczoraj na kanale koło płochocińskiej. Pojechaliśmy z kumplami na leszcza. Udało sie 5 szt. największy 42cm całkiem nieźle. Wink
Pozdrawiam Maciek Wink

Solina
Witam! byłem z tyrzema kumplami na noc. Celem połowu był sandacz mi wpadły 3 szt. 30,40,55cm. Kolegom niestety nic nie wpadło...
Pozdrawiam Maciek Wink

Semi
Byłem dziś chyba ze trzy godziny nad kanałem ze spinem. Połaziłem pomachałem nic nie złowiłem. Zero kontaktu z rybą. Coś mnie te drapieżniki niezbyt lubią. Wink Kilku wędkarzy siedziało, lecz żadnych grubszych ryb nie mieli. Ot jakieś tam płoteczki i krąpiki. W piątek przyjeżdża do mnie kumpel, w sobotę rano śmigamy na rybska. Miał być kanał, ale poważnie się zastanawiam czy jest sens. Gdzieś na rzece to by człowiek może jakiegoś leszczyka złowił, tylko przeraża mnie ta rzesza weekendowych wędkarzy.Smile
Semi.

Semi
Dziś od godziny 5.00 rano do 15.00 siedzieliśmy z kumplem nad kanałem. Szału nie było. Złowiliśmy kilkanaście płotek i krąpi, a kolega łowiąc na czerwone robaki złowił cztery wymiarowe okonie w granicach 20 cm. Mieliśmy posiedzieć do 22.00 z nastawieniem na sandacza, ale choróbsko mnie jakieś złamało. Siadło mi gardło i dostałem gorączki 38 stopni. Nawet w wakacje coś się do człowieka przyszwenda.Smile Zaaplikowałem sobie końską dawkę leków, może szybko puści, w poniedziałek mam zamiar na nockę jakąś wyskoczyć, trzeba się ostro kurować.
Semi.

Semi
Pomimo złego samopoczucia nie usiedziałem z rana w domu. W sumie to pojechałem ze względu na kolegę, który przyjechał do mnie na weekend na ryby. Siedzieliśmy od 7.00 do 11.00. Jedno branie na białe robaki i malutki okonek. Po drugiej stronie kanału jakieś zawody trwają. Ludzi masa, muszą być jakieś lepsiejsze te zawody. Łowią malutkie krąpiki i ukleje. Nie widziałem aby ktokolwiek złowił coś większego od dłoni. Ryba gdzieś dała drapaka z kanału, miejscowi mówią że taka nędza już od tygodnia. Do końca sierpnia daruję sobie kanał, poczekam aż płoć zacznie brać, dopiero pojadę.
Semi.

Semi
Kumpel dał mi cyna że gruba płoć w kanał weszła i nieźle żeruje, mamy w planie wyskoczyć we wtorek w okolice Nieporętu. Nie wiem czy wolne dostanę bo by już człowiek ze spławiczkiem posiedział parę godzin nad wodą. Mam też chęć z godzinkę bocznego troka potrenować. Wink
Semi.

stan2010
We wtorek to ja młodego pilnujęSad, żeby nie wszedł w szkodę ?1! Kij.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Waldemaro91
Witam, łowił już ktoś z was w tym roku nad kanałkiem? Są już jakieś wyniki?Frown

tapi
Też jestem ciekaw co się dzieje na kanale ????????

Semi
Dziś kilkugodzinny wypad nad kanał, szczegóły tu:
http://www.narybk...ost_189586
Ryby może niewielkie, ale brania były częste. O dziwo zero płoci, a w Nieporęcie podobno aż woda mleczem spływa taka rzeż. Śmieliśmy się z kolegą, że nie dadzą rady się przebić w górę kanału na tarło, tylu wędkarzy na wlocie z Zegrza do Kanału Żerańskiego. Wink
Semi.

Semi
Ruszam chyba w sobotę posiedzieć nad kanałem, pogoda ładna to trzeba wykorzystać. Wink
Semi.

Solina
Cześć Panowie, wczoraj siedziałem na Kanale nic specjalnego sie nie dzieje parę krąpi z gruntu i nic więcej. Wink
Pozdrawiam Maciek Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się