Luty 25 2018 22:18:46
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Łowienie nad Kanałkiem Żerańskim
Semi
Nie mając pomysłu gdzie jechać na ryby pojechałem nad Kanał Żerański. Nad woda byłem przed 15.00. Kilka osób już siedziało, a jak tylko wypakowałem sprzęt z bagażnika to jeszcze dwa auta i trzech jegomości wędkarzy się pojawiło. Zrobiło się tłoczno, bo bez pytania zaczęli się rozpakowywać ze dwa metry ode mnie. No cóż, namieszałem paszy, rozwinąłem spławikówkę, podneciłem i łowy czas zacząć. Wszyscy dookoła łowili na żywca, chyba z osiem osób, kurde nie wiedziałem o co biega. Ale wygadali się szybko. Wczoraj ktoś szczupaka złapał trójaczka i fama poszła. huha Nie omieszkałem roześmiać się w głos jak usłyszałem dlaczego wszyscy łowią na żywca. Ech ludzie, ludzie. Byłem rodzynkiem wśród żywcówek i jako pierwszy złowiłem rybę, był to krąpik około 20 cm. Po chwili trafiła się podobnej wielkości płotka. Oho, dzieje się coś, miałem nadzieję na owocne łowy. Sielanka trwała godzinę. W tym czasie złowiłem kilka krapi, leszczyka i kilka płotek, a potem nastała cisza. Żywcowcy siedzieli z posępną miną a ja razem z nimi. Posiedziałem do 20.30 myśląc że złowię jakąś ukleję i postawię na sandacza, bo gruntowcy się zwinęli zniechęceni, ale gdzie tam, uklei ani widu ani słychu, mogłem płotkę jakąś zostawić i wyfiletować, no ale Polak mądry po szkodzie. Nie widząc sensu dalszego siedzenia trzeba było uciekać do domu.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Semi
Bzyku do mnie z wieczora dzwonił że łowi się co nieco na kanale. Ładna płotka i leszczyki podchodzą. Pojechał bym w weekend, ale opłatę mam zrobioną na Białą Podlaską, za duży koszt żeby dwa okręgi opłacić w jednym miesiącu. Znając życie to jak w lutym zapłacę mazowiecką składkę to mrozisko przyjdzie i pokanałowane będzie.disa
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Semi
Znów Bzyku dziś doniósł że gruba płoć weszła w kanał, już podobno jeden obok drugiego siedzą kormorany na dwóch nogach i młócą codziennie ile wlezie obok Straży Pożarnej w Nieporęcie.Smile
Semi.

Semi
Semi napisał(a):

Znów Bzyku dziś doniósł że gruba płoć weszła w kanał, już podobno jeden obok drugiego siedzą kormorany na dwóch nogach i młócą codziennie ile wlezie obok Straży Pożarnej w Nieporęcie.Smile

18.Na odcinku Kanału Żerańskiego od mostu w Aleksandrowie do Zb. Zegrzyńskiego w okresie od 1 listopada do 31 marca
obowiązuje zasada "Złów i wypuść".

No i w końcu będzie więcej ryb za kilka lat i w Bugu i w Narwi i w Zalewie Zegrzyńskim, no i przede wszystkim w Kanale Żerańskim. Skończy się zimowa rzeź niewiniątek. PZW Mazowsze w końcu idzie po rozum do głowy, będę mógł łowić piękne płocie w Kanale bez tłoku, no bo po co łowić jak trzeba wypuszczać, niewielu wędkarzy będzie w tym okresie tam łowiło. WinkCool
http://ompzw.pl/m...bjhczy.pdf
Semi.

lberlinski
O ile będą prowadzone kontrole na tym odcinku...
d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg

Semi
Gdzie jak gdzie, ale nad kanałem to rzadko kiedy nie byłem kontrolowany, także liczę na to że te kontrole PSR nadal są kontynuowane( w 2015 roku praktycznie nie łowiłem nad Kanałem Żerańskim także nawiązuję do wcześniejszych lat). Wiem że oszołomy będą kombinować z zabieraniem ryb, ale nie będzie to taka skala jak było, że dziennie potrafili kilkaset kilo wytargać z wody jak ryba wchodziła w zimowisko. Moim zdaniem powinni całkowicie zakazać połowu na tym odcinku, ale niech tam, ten przepis też trochę chociaż ukróci masowe trzebienie ryb na zimowisku.
Semi.

lberlinski
Niby racja i też mnie to cieszy ale wiem jakie tam są realia... Mocno trzymam kciuki żeby to się udało choć dla mnie powinien panować całkowity zakaz połowu na tym odcinku w tym czasie.

Semi
Mam trochę wolnego i chyba w środę ruszę nad kanałek z feederkiem i spławikówką. Był ktoś ostatnio, łowią coś tam ludziska?? Płotka powinna się już ruszyć, do tego może trochę ryb dopłynie do miejsca gdzie łowię przez wprowadzenie c&r na sporym odcinku kanału. Z tego co słyszałem to łowi tam teraz dużo mniej wędkarzy przez to ze nie można zabierać ryb.Wink
Semi.

lberlinski
Wieści z pierwszej ręki z weekendu Wink.
Na kanale przy Straży w Nieporęcie można połowić płotki , płocie i troche mniejszego leszcza. Na spina można polatać za okoniami bo gryzą a i czasem się szczupak trafi Wink. Z tym , że ludzi jest mniej jest prawda i rzeczywiście można trochę spokojniej połowić. Co do c&r jest małe ale bo jak zwykle jak ktoś się może czegoś doszukać to się doszuka ... Zakaz zabierania ryb obowiązuje na kanale ale np. na małej rzeczce Samicy która do niego wpada już nie. Więc ludzie którzy ustawiają się przy niej a mimo wszystko rzucają do kanału zabierają ryby ...

Semi
Dzwoniłem do kumpla Bzyka, nęcą co nieco i łowią płocie i okonie na czerwone robaki, także umówiłem się z nim na środę na wspólne wędkowanie, zobaczymy czy cosik tam połowimy.Wink
Semi.

Solina
Witam starych wyjadaczy Wink , dawno mnie tu nie było.Jak tam efekty na kanale? Powiem szczerze ,że czasami zdarza się podjechać na okonia czy tam bolenia bo reszta ryb już raczej zjedzona na kanale Smile
Pozdrawiam Maciek Wink

Semi
Ja już nie jeżdżę, byłem chyba z raz w tym roku. Głównie z braku czasu, może jesienią kilka razy skoczę.bezradny
Semi.

Dominiko
Solina - no powiem Ci że kiepsko, byłem ostatnio to szkoda gadać ;/

Solina
Jeżeli chodzi o łowieniu w lipcu na kanale to jest najgorzej.Na jesieni da radę wydłubać jakiegoś sandacza ale to rzadkość.
Pozdrawiam Maciek Wink

Solina
Siema wszystkim! byłem jakoś tydzień temu z kolegą, lekka okonióweczka i małe paporszki posżły w ruch ok 50 okoni w tym jeden 30cm Wink
images84.fotosik.pl/56/f4349bb02268be03m.jpg
Pozdrawiam Maciek Wink

lberlinski
A na obrotówki coś próbowałeś? Wink

Solina
Nieee, dobrze atakowały tylko na paprochy w kolorze brązowym Wink na obrotówki to wakacje klenie łowiłem na kanale.
Pozdrawiam Maciek Wink

lberlinski
A jak ze szczupaczkiem sprawa wygląda?

Solina
Wiesz co odpusciłem kompletnie szczupaka i sandacza w tym roku bo go już nie ma Wink jakieś pojedyńcze sztuki się trafią , ale bez szału w mojej okolicy modlińsa-płochocińska. Dzisiaj jade powalczyć z okoniami jeszcze Wink
Pozdrawiam Maciek Wink

lberlinski
No to pochwal się wynikami kolegoWink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się