Październik 22 2018 03:21:44
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Dziś na rybach: PZW-2015
Labedziak
Nowy rok, nowy temat (T)

Dziś na rybach: PZW-2015

Od dziś opisujemy nasze wyprawy wędkarskie z całego roku 2015 w tym temacie.
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

wedkarz2309
2015, uważam za otwarty! A pomógł mi w tym pstrąg potokowy, który miał 36 cm. Dalej było już z górki.

Ostateczny wynik, to kilka pstrągów do 40 cm i lipień 30 cm.

Ryba dnia, którą oceniłem na 42-43 cm, została spartaczona.

Otwarcie udane? Zdecydowanie tak, aczkolwiek jest niedosyt.

images67.fotosik.pl/488/14659e3a949103b3.jpg

Semi
Byłem i ja dziś, można powiedzieć na rybach. Rano skoczyłem opłacić kartę i z braciakiem pojechaliśmy po 10.00 zobaczyć co się nad Bugiem dzieje. Wiatrycho tak dawało że oddychać ciężko było, ale jakoś przebrnęliśmy przez błocko nadbużańskie i dojechaliśmy do rzeki. Wzięliśmy po feederku i paczkę czerwonych robaków z kompostownika( nie ma problemu żeby je znaleźć, trzeba tylko głębiej grzebnąć). Zatoka nad którą byliśmy nie miała nawet kawałka lodu, chociaż miejscami w nurcie płynęły niewielki kry. Usiedzieliśmy całe pół godziny i uciekliśmy, zimowe kurtki nie chroniły skutecznie przed wiatrem. Dawno już w styczniu nie byłem na rybach, a tu proszę i karta opłacona i pierwszy wypad zaliczony, chociaż bez brania.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

wedkarz2309
Drugi tegoroczny wypad (za pstrągiem), za nami.

Było bardzo ciężko, gdyż przynęty były odprowadzane, a jak już zdecydowała się ryba na "muśnięcie", to po chwili spadała (tak, każdy z nas - było nas trzech (m.in. GolasDGL) - spiął po przeszło 40 cm rybie).

Jednak, coś się udało wyjąć, a rybą dnia, był równo 50 cm pstrąg, który jest moją nową życiówką.

Zadowolony? Zdecydowanie tak, jednak po spiętej "45", mały niedosyt pozostaje.

images68.fotosik.pl/492/6973e5e88d9d9b8a.jpg

Moris
Ja dziś trochę pochodziłem po lodzie, ale efekty były mizerne. Kilka niedużych okoni, żadnego większego garbusa.
Najlepsza muzyka to house.
http://www.youtub...KVxX1A2Nog

Soltys
Od Nowego Roku na lodzie byłem 3 razy. Cały czs nastawiałem się na okonia na blaszkę i na mormychę. Efekty mizerne, może dlatego, że jezioro jeszcze nie do końca poznane (pierwszy rok studiów w Olsztynie). Było troszkę okonków do 20cm, uderzył też szczupaczek 35, a dzisiaj pierwszy ładny okoń w tym sezonie podlodowymWink. Mam nadzieję że będzie ich jeszcze trochę. Pogoda dzisiaj fatalna, od rana niskie ciśnienie i cały czas dość szybko spadało, deszcz tylko chwilami przestawał padać, na lodzie plucha z topniejącego śniegu. Jutro się już nie wejdzie, lód z 10-12cm ale już zaczyna być kruchy przez tą odwilżSmile. Coś ta zima w tym roku nie może się zdecydować.
images69.fotosik.pl/509/19eef539eea7337dm.jpg

wedkarz2309
Ufff. Po niemal 2 tygodniowej przerwie, powrót nad wodę Wink
Dzień bardzo "pokręcony". Największa ryba, to samica, która miała równo 40 cm.

images66.fotosik.pl/529/b702ef3fa01db917.jpg

Exodus
Po prawie dwóch latach znów można napisać Wink

Rzeka Raba i 3 godziny wedkowania. Kompletnie bez ryby, myślałem że może jakaś uderzy w tu cisza. Wink Ciekawe jest to że pare lat temu nie potrzebowałem okularów by ryby zobaczyć, a dziś nawet w okularach ich nie widzę huha Coraz gorzej na tej rzece.
Za to wiatr wiał jak trza. Jutro wisła i pogoń za kleniem. Na pstrąga jeszcze dwa tygodnie czasu Wink
Za to uszkodziłem woblera, uderzając nim o kamienie. Kabłąk się zamknął sam Wink
www.narybki.net/forum/attachments/2015-01-17-1577.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/2015-01-17-1574.jpg
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Exodus
Dziś wisła i znów cisza. Łowiłem na bardzo małe woblerki i też nawet małego skubnięcia nie było. Kompletna cisza, nawet wedkarzy nie było Wink
Może za tydzień będzie lepiej Wink
www.narybki.net/forum/attachments/2015-01-18-1578.jpg

Domariu
Witam, dzisiaj zaliczyłem drugi wypad ze spinem w tym roku. Celem były okonki i udało się wydłubać 5 sztuk dwa maluchy, dwa średniaki i jeden na 23 cm. Wszystkie złapane na dropa. Następny wypad może we wtorek. Pozdrawiam.
Frown

wedkarz2309
No niestety, nie zawsze można łowić "godne" pstrągi. Wczoraj działo się całkiem sporo, kropasy żerowały dobrze, jednak brakło trochę jakości. Dwie największe ryby, to waleczne samce, które miały po 35+ cm.

Minusem tego dnia, było znalezienie urwanej świeżo gumy, która miała hak z zadziorem, którego nie powinno być.

Pierwsze w tym roku, łowienie przy białym puchuWink
images67.fotosik.pl/551/42c76aeec376f9f4.jpg

Exodus
Dziś gonitwa za kleniem, bez brania. Około 2 godziny łowienia.
Za tydzień będzie można łowić pstrągi u mnie, także liczę na jakiegoś Wink
Testowałem też moje woblery, pięknie trzymają się wody Wink

Exodus
Kolejny dzień na rybach, poza tym że domarzłem to nic szczególnego się nie działo. Przelotki zamarzały i czasem nawet zarzucić się nie dało Wink Jednym słowem zimno Wink
Exodus dodał/a następującą grafikę:
2015-01-25-1595.jpg

Dariusz foss
Pierwszy raz w tym sezonie na łowisku ,Wisła okolice Bydgoszczy pogoda nawet nawet lecz od godziny 10 do 14 brak brania ,woda zimna od czasu do czasu tylko kaczki się gonią.Jedyny plus to po powrocie do domu apetyt jak diabli Wink
Dariusz foss dodał/a następującą grafikę:
001.jpg

GolasDGL
Dzisiaj pierwsze wyjście z feederami w tym sezonie w poszukiwaniu Kleni, 3 godziny a jedyne drgnięcia szczytówki były spowodowane podmuchem wiatru lub nurtem. Także trzeba jeszcze poczekać na pierwsze Kleniki Wink

Exodus
Oj działo się dziś Wink
Sypał śnieg i było nawet bardzo przyjemnie na rybach.
Urwałem woblera, czyli kolejna strata. Klenia nie złowiłem. 2 godzinki tylko dziś Wink
Jutro znów na rybska, tylko tym razem na pstrąga Wink
www.narybki.net/forum/attachments/2015-01-31-1609a.jpg
Exodus dodał/a następującą grafikę:
2015-01-31-1609a.jpg

Exodus
Dzis otwarcie sezonu pstrągowego. Chyba za bardzo chciałem go złowić, bo nic nie złapałem i pełno błędów, to się nazywa chytrość Wink
Do tego pozbawiłem się 36 zł, czyli dwóch woblerów Wink Co mi dało do zrozumienia, by nie cackac tak woblerów papierami, bo i tak skończy na zaczepie huha
Łowiłem dziś na rzece Stradomce, rzeka która prawie się nie zmienia, pełno zaczepów.
Stan podwyższony, woda mętna, dobra na pstraga, bo można podejść cwaniaka blisko Wink
Jednak były lepsze odemnie Wink
Exodus dodał/a następującą grafiki:
2015-02-01-1621a.jpg 2015-02-01-1611a.jpg

wedkarz2309
Styczeń zamknięty pozytywnie. Co prawda, rzucania było bardzo mało ( wypad "szkoleniowy" ) i tylko kawałek dnia do łowienia, ale ryby dopisały. Mój największy kropas, to samiec 41 cm, a kolegi największy potok, to samica 43 cm.

Poza tym, były też nieco mniejsze sztuki, a oto jedna z nich.
images67.fotosik.pl/587/e9882f841a3ec849.jpg

Exodus
U mnie dalej cisza, trza zapłacić frycowe i znów szukać dobrych stanowisk Wink
Ogólnie tylko domarzłem Wink

wedkarz2309
Otwarcie lutego (4.02.), było bardzo trudne, ryby były bardzo kapryśne, ale finalnie udało się wyjąć kilka pstrągów. Dwa największe, miały 43 i 40 cm. Co cieszy, ten 40 cm, wyjechał po raz drugi. Pierwszy raz, złowiłem go 16.01. Siedział dokładnie w tym samym "pokoju". A więc, najkrótszy miesiąc w roku, otwarty pozytywnie.

images68.fotosik.pl/598/889e833a7b55472b.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się