Październik 23 2018 03:49:05
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Dziś na rybach: PZW-2015
woblerangeln
I znowu sobie efektownie połowiłeś .Tak trzymać ! ouch
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

wedkarz2309
No już powoli zaczyna wiać "nudą", bo ciągle tylko te bolenie od dobrego miesiąca, przeplatane od czasu do czasu, sandaczemPfft
Ale tak chyba już będzie do końca rokuPfft

david2
To fakt że nudno już od tych sandaczy i bolków. Czas na szczupaka. Dzisiejszy 62cm. Pływa dalej Wink
images76.fotosik.pl/82/3a67902baedec4a3m.jpg

images76.fotosik.pl/82/4e2119815ac8bc81m.jpg

Semi
Wczoraj zrobiłem wypad jednodniowy na wieś, a że nie było co zbytnio robić to dupsko na rower, plecak na plecy, spin sznurkiem przywiązałem do roweru i nad Bug. Miałem na wsi tylko patyka szczupakowego do 30 g CW, więc za bardzo nie było jak za okoniami połazić, żałuję że nie wziąłem z Wawy okoniówki, bo pasiaczki skubały kopytka i udało się cztery wydłubać w granicach 22 cm każdy, miałem na kiju też i większego, chyba okonia, bo nie widziałem, spiął się przy brzegu. Pobić było dużo, ale sprzęt nie ten, jeszcze żebym zabrał ciężarki do bocznego troka i pudełko z paprochami to była by zabawa nawet i na sztywnym kijaszku, a tak to połaziłem trzy godzinki, na fajrant złowiłem jeszcze szczupaczka skróta i trzeba było uciekać bo ciemno się robić zaczeło. Zrobiłem rowerem chyba z 10 km i dupsko mnie dziś boli że szok, człek nie przywykł do jazdy rowerem. Miałem motorkiem skoczyć, ale nie wziąłem nic ciepłego na motor, a jazda w temp. około 4 stopni bez ciepłego ubrania do przyjemnych nie należy. Na rowerze moment się rozgrzałem.huha Może jeszcze w grudniu uda mi się skoczyć na te okonie będąc lepiej przygotowanym.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

wedkarz2309
Znowu przytrafiła się tygodniowa przerwa, ale wczoraj, w końcu wróciłem nad wodę. Na dzień dobry, 70 cm boleniowego szczęścia. Później wyjechał jeszcze taki pod 65 cm (na zdjęciu).

Pierwszy śnieg.
images76.fotosik.pl/103/5225b44f128989d6med.jpg

woblerangeln
Piękna sztuka ,Brawo! Cool
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

wedkarz2309
Dziś powtórka. Tym razem, 3 bolenie od 65 do 70 cm + nocna zębata osiemdziesiątka.

Jak duży musi być boleń, żeby strzelił grot w kotwicy, bardzo renomowanej firmy? Nie musi być wcale duży, wystarczy, że ma spasione 70 cm.
images78.fotosik.pl/108/b37688d8ab0e51d2med.jpg

woblerangeln
Zazdroszcze tobie tych odzańskich boleni...disa Bo u mnie na renie jak na lekarstwo.Raz tylko jednego trafiłem Wink.Koryto rzeki równo uregulowane i prawie żadnych naturalnych zatoczek gdzie mogłyby się ryby wycierać...Nie ma uklei ,a wiadomo tam gdzie ukleja ,tam też jest boleń.Inaczej wygląda sytuacja jakieś 200 km na południe ode mnie .Tam rzeka ma bardziej naturalny charakter i jest dużo bolenia i suma.U mnie to głównie sandacz i brzana.Dlatego jak trafi mnie się taki ok 50cm na moich wodach to będę mile zaskoczony. Na razie to przeżywam twoje połowy boleni i myślami wracam do moich kontaktów z tą waleczną rybą na j. Rożnowskim i na wiśle w ok. Połańca.

Kotwicę jak widać już na tej rybie złamałeś ! Teraz mogę ci życzyć jeszcze złamania wędki podczas holu tej ryby ! huha

wedkarz2309
No to faktycznie nie za ciekawie masz na tym swoim odcinku rzeki, skoro żadnych klatek, bo boleń najbardziej kojarzy się chyba z warkoczami... Nie zazdroszczę i życzę mimo to, wielkiej rapy!Frown

Nie nie, wędki, to ja nie chcę łamaćPfft No, chyba, że byłby to warunek, złowienia metrowego boleniaouch

wedkarz2309
Na "konto" wpadają kolejne trzy bolenie. Dwa z serii "60+" i jeden pow. standardu, który w końcu nie spadł w trakcie holu. Grube 77 cm. Mimo kapryśnych przez cały dzień boleni, grudzień otwarty bardzo fajnie.

Na zdjęciu tego nie widać, ale był konkretnie spasiony.
images77.fotosik.pl/130/2d9e74ad7711d5admed.jpg

woblerangeln
Brawa dla pogromcy boleni...Cool

wedkarz2309
Jaki tam pogromca, to się nazywa fartouch

Wczoraj, kolejne trzy sztuki. Największy miał 70 cm. W przeciwieństwie do poprzedniego wypadu, który miał miejsce dwa dni wcześniej, nie grymasiły. Łykały przynęty głęboko, ale na szczęście, za każdym razem, tylna kotwiczka "dyndała" luźno i nie było żadnych krwawień, ani wypinania ze skrzeli.

Nawet krętlik nie wystawał.
images77.fotosik.pl/136/b9ac1ebd6eacaf88med.jpg

Semi
Też grubaśny bolesław, upasły się na zimę.Angry
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

wedkarz2309
Grudniowa zabawa, trwa. Dziś bardzo dłuuugo szły za przynętą. Nie wszystkie zdążały ją "zagryźć" (taki pod 70, już miał otwartą paszczę, ale woda się kończyła, byłem na końcówce "ręcznego dociągnięcia" i nie było szans, zdecydował się o ułamek sekundy za późno). Finalnie, udało się wyjąć trzy sztuki. "Śledź" pod 60 cm, siedemdziesiątka (72 cm) i osiemdziesiątka (79 cm).

Osiemdziesiątka zdążyła, "dociągałem" i wyłoniło się rybsko, otworzyło się "wiadro" i petarda...
images76.fotosik.pl/142/b3ecde8fb768a540med.jpg

jerry123
Zazdroszcze bo ja zlowilem w zyciu tylko jednego malutkiego bolenia i to przez przypadek przy lowieniu na muche. Chociaz sa we Wisle kolo mnie i nieraz probowalem z nimi pogadac to jednak nie mam do nich szczescia . Zrobilem kilka blach dla kolegi wedlug jego zamowienia tzw boleniowek i cos tam mowil ze lowil bolki. Ja przy tym nie bylem ale mu wierze bo nie jest to taki lejwoda najakiego wyglada.Wink

wedkarz2309
jerry123, w maju za nimi poganiaj, jak będzie podniesiona wodaouch

Nie zawsze wyciąga się trzy bolenie - tym razem (wczoraj), tylko jeden. Ale za to gruby i silny. 72 cm.
images76.fotosik.pl/164/7f7af6e0d67e46c6med.jpg

woblerangeln
Pięknie na zdjęciu wygląda.Widać chętnie te 70tki z tobą współpracują .Może jakaś 80tka się w końcu skusi..Wink

Semi
wedkarz2309 napisał(a):

jerry123, w maju za nimi poganiaj, jak będzie podniesiona wodaouch

Nie zawsze wyciąga się trzy bolenie - tym razem (wczoraj), tylko jeden. Ale za to gruby i silny. 72 cm.
images76.fotosik.pl/164/7f7af6e0d67e46c6med.jpg

Robi wrażenie rybskoouch Mariusz, zbudowany jakby na podwodnej siłce non stop przesiadywał i koksował się od wiosny.Wink
Semi.

wedkarz2309
No te jesienne są fajne, bo są spasione. Ale nie wszystkie, bo nawet w grudniu trafiają się chuderlakiPfft

wedkarz2309
Wczoraj bardzo krótki wypad. Starczyło czasu na dokładniejsze obłowienie tylko trzech basenów. Efekt, to boleń 70 cm (był tak silny, iż myślałem, że będzie coś lepszego) i mały, ok. 50 cm szczupak.

Siedział przy dnie.
images78.fotosik.pl/168/621d2a876fc11019med.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się