Październik 19 2018 06:38:38
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Sprzęt wędkarski » Wędziska
 Drukuj temat
Spławikówka
Mich101
WitamWink
Nie wiem jak zacząć,może tak...... Niedawno kupiłem dwa Kołowrotki pod spławikówkę. Niestety pojawił się problem w postaci braku takiego wędziska. Nie będę przecież 10letniej wędki dawał do nówki sprzętu , ale nie o tym miało być.huha

Prosiłbym Was o doradzenie ,propozycję jakiegoś wędziska. Preferuję teleskopy.
Musi ,nie musi.... być to wędka 3,6m. Łowię głownie jeziora do 3m głębokości,o małym uciągu. Głównie liny , karasie do 1,5kg- głównie pod te ryby z łodzi. Najlepiej jak by była nie duża dł. transportowa co mi się do VW polo zmieści .Myślałem nad Shimano,Cormoran. C.W max 30 g.

Max budżet 200zł za 2 sztuki.Nie musza być takie same . Może ktoś ma sprawdzone teleskopy pa1pa

Ryby będą czy nie będą - wędkarz zawsze wali z wędą

POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
Soltys
Ze swojej strony mogę Ci polecić wędkę jaxon eternum tele mino 360-25. Lekka, i delikatna, ale spokojnie też można na nią targać liny w grążelach, poza tym ładnie wyglądaWink. Z tym że koszt to jakieś 150zł, ale naprawdę warto. Mam ją od kilku lat i spisuje się świetnie, niejedną rybę już wyciągnęła. Kupiłem też sobie matcha 4,20 za 470zł i wcale nie powiem że jest lepszy od eternuma. Teraz przymierzam się do zakupu następnej ale dłuższej, 4,20 albo nawet 4,5m. Jak się łowi z brzegu przy trzcinach to jednak dłuższa wędka się przydaje.

Mich101
Witam,Zamiast sławikówki kupiłem feedera mikado oraz kołowrotek Mistrall Magic Carp 3000 z wolnym biegiem. Jednak albo tu jest jakiś problem, albo się nie znam.Mianowicie ten kołowrotek ma regulacje hamulca u góry ok chodzi , wolny bieg chodzi , wyłącza się po przekręceniu kolbką .Jednak od czego jest to pokrętło na dole .Nie ma żadnej reakcji czy kręcę w lewo czy prawo.Szpula chodzi tak samo.

Trochę już się zajmuję Wędkarstwem.Jednak to mój pierwszy kołowrotek z wolnym biegiem ....To chyba powinna być też regulacja hamulca.

images66.fotosik.pl/668/a0454eb3c592b63emed.jpg

P.S Zmieńcie nazwę tematu, chyba że mam założyć Nowy Wink
POZDRAWIAM MICH101

..........................................................................................................................................
Raj utracony...

Soltys
Tym pokrętłem na dole regulujesz "siłę" wolnego biegu. Włącz wolny bieg, wtedy pokręć tym pokrętłem i szpulą, i zobaczysz o co biegaWink.

Mich101
Dzięki Sołtys.To takie buty.Trochę techniki i się gubię huha
POZDRAWIAM MICH101

Raj utracony...

Mich101
Jednak jakiś teleskop też potrzebuje.Jak myślicie lepiej jaxon czy robinson. Ma to być wędka pod liny , karasie. Woda stojąca do 2,5 mWink, na spławik.Do 100 zł
POZDRAWIAM MICH101

Raj utracony...

Semi
A daj Ty sobie spokój z teleskopem za takie pieniądze. Poużywasz sezon i wywalisz do śmieci, szkoda kasy. Szukaj jakiegoś matcha, można teraz w dobrym pieniądzu coś znaleźć, nawet i używka jakaś będzie lepsza niż teleskop.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Exodus
Mich101 napisał(a):

Jednak jakiś teleskop też potrzebuje.Jak myślicie lepiej jaxon czy robinson. Ma to być wędka pod liny , karasie. Woda stojąca do 2,5 mWink, na spławik.Do 100 zł

Kupuj to co potrzebujesz. Ja mam jaxona od 6 lat chyba i jest Wink 5 metrów długi Wink
Jak masz pare razy tym zarzucić to szkoda wyrzucać kasy Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Semi
Tak tylko że za stówkę kupi już matcha. Wink Chrześniakowi kupiłem w zeszłym sezonioe CARBOMAXA Kongera 3,9m za 80 złociszy z groszami i sam się zastanawiam czy by i sobie nie kupić na zapasowe wędzisko które by na wsi czekało żeby z Wawy sprzętu nie ciągnąć. Teleskop to teleskop, powyciera się i do wyrzucenia a taki match to na lata będzie.Wink Oczywiście jak wolisz teleskopy to nie będę na chama przekonywał i w tej stówce czy to będzie Robinson czy Jaxon to jeden grzyb.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Semi
cupido toshima tele float 330 10-30g. Exo nie denerwuj bardziej.Jeden dzień wolnego 3 rzut i po wędce.I to delikatny rzut. Wyjęłęm to co się klinuję to ma gr. ok. 4mm. a to co pękło jak ma 1,5mm

No tak Michu, jak Ci Semi dobrze radził to żeś papierowe gówno kupił, jaki mądry człowiek w tych czasach za tą kasę kupuje wędkę teleskopową.Kij
Semi.

Semi
Semi napisał(a):

A daj Ty sobie spokój z teleskopem za takie pieniądze. Poużywasz sezon i wywalisz do śmieci, szkoda kasy. Szukaj jakiegoś matcha, można teraz w dobrym pieniądzu coś znaleźć, nawet i używka jakaś będzie lepsza niż teleskop.

Sprzedawcy w dzisiejszych czasach dążą do jednego- wyprodukować jak najmniejszym kosztem i tak się dzieje, dlatego trzeba przed kupnem poczytać co nieco w sieci co się opłaca a co nie. Razem z moim pierwszym teleskoppem Jaxona z serii ORION (solidna seria z lat dziewięćdziesiątych, nie jakieś teraźniejsze papierowe dziadostwo) kupiłem składanego feedera Silstara w podobnej cenie. Na feedera łowię do dnia dzisiejszego, o teleskopie już dawno zapomniałem.
Semi.

Mich101
Semi napisał(a):

cupido toshima tele float 330 10-30g. Exo nie denerwuj bardziej.Jeden dzień wolnego 3 rzut i po wędce.I to delikatny rzut. Wyjęłęm to co się klinuję to ma gr. ok. 4mm. a to co pękło jak ma 1,5mm

No tak Michu, jak Ci Semi dobrze radził to żeś papierowe gówno kupił, jaki mądry człowiek w tych czasach za tą kasę kupuje wędkę teleskopową.Kij

Niestety, Teraz już to będę wiedział. Mądry po szkodzie. Może to dlatego ,że nigdy nie kupowałem sprzętu tylko go dostawałem w prezencie za darmo. Teraz już wiem dlaczego same teleskopy hahaha.Niestety cenię sobie wygodny transport i teleskopy mi odpowiadają

Mam nadzieje , że zmienię nastawienie co do wędzisk. Mam jeszcze feedera mikado trython zafoliowany.Jeszcze nie użyty oby był trochę lepszy.. Myślę, że spodoba mi się ta metoda.

Ogólnie znam takiego gościa. On zawsze mówił, że sprzęt do 200zł to będzie zawsze chińszczyzna. Tylko pod różnymi nazwami i ładniejsze opakowania ...

Jednak nie każdego stać od razu na sprzęt od 300zł w górę. Niby pracuję i na razie kawaler. Niestety inne wydatki też są.Pomału dojdzie się i do tego.

Każdy łowi tym na co go stać

Moim zdaniem nie jestem gorszy od innych. Nie mam żadnej wędki, kołowrotka pow. 200zł.Chociaż nie którzy nad wodą tak sądzą.Postrzegają się względem il.,jakości sprzętu ,a nie umiejętności . Nie chcę tu nikogo atakować tymi słowami.

Najlepszy sprzęt był przed laty.Mojego taty znajomi mają sprzęt firmy ABU GARCIA.Nie jedną wojnę przetrwały.Starodawne, pięknie nie wyglądają, ale są nie zawodne.

POZDRAWIAM MICH101

POZDRAWIAM MICH101

Raj utracony...

Semi
Ogólnie znam takiego gościa. On zawsze mówił, że sprzęt do 200zł to będzie zawsze chińszczyzna. Tylko pod różnymi nazwami i ładniejsze opakowania ...

Jednak nie każdego stać od razu na sprzęt od 300zł w górę. Niby pracuję i na razie kawaler. Niestety inne wydatki też są.Pomału dojdzie się i do tego.

A jakie 200 zł, dobrą spławikówkę dużo taniej kupisz, tak samo jak kołowrotek do niej. A chińszczyzna?? Skazani jesteśmy na ich sprzęt i wcale nie jest zły. Ja zaczynałem od leszczyny i jałowca i nie lubię wywalać kasy na świecące węglem wędziska za 1000 zł.
Semi.

Exodus
Mich, to nie wędka łowi, a wędkarz Wink Też sobie powiedziałem że nie dam za wędke ogromnej ilości kasy Wink też mnie nie stać Wink
Poprostu kupiłeś trefna wersje Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się