Maj 28 2018 05:09:54
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Forma do ciężarków boczny trok.
Semi
Pomysł podsunął mi Paweł Brzuskiewicz (WOBLER-W1), zrobił z kawałka aluminium dwie foremki do bocznego troka więc i ja postanowiłem coś w tym stylu sobie zrobić. Zacząłem szukać materiału, lecz oblazłszy wszelkie graciarnie w pracy nic co by się nadawało nie znalazłem, w związku z czym odwiedziłem alledrogo i kupiłem sztabkę aluminiową o wymiarach 80 mm szerokości, 10 mm grubości i 240 mm długości.

www.narybki.net/forum/attachments/dscf8595.jpg

Dziś znalazłem chwilę czasu, ruszyłem dupsko od biurka i polazłem do kumpli na mój stary dobry warsztat, na którym przepracowałem 15 lat. Mają tam wiertarkę kolumnową i wszelkie niezbędne narzędzia do wykonania mojej formy. W pierwszej kolejności przeciąłem kątówką płaskownik na pół, następnie złożyłem do kupy i wiertłem fi 4 przewierciłem dwa otwory po rogach w które wkleiłem distalem dwa bolce żeby połówki formy ustabilizować. Następnie wywierciłem w społowieniu trzy otwory, pierwszy fi 6,5, drugi fi 7 i trzeci fi 7,5. Mniejszym wiertłem fi 3,5 wykonałem dodatkowo płytki dowiert na baryłkę krętlika, a później po rozpołowieniu na płasko nawierciłem wiertłem fi 6 delikatny dołek na ucho, oraz poszerzyłem otwory od góry na wlew i wyszło takie cudo.Wink

www.narybki.net/forum/attachments/dscf8603.jpg www.narybki.net/forum/attachments/dscf8598.jpgwww.narybki.net/forum/attachments/dscf8601.jpg

Jeszcze testów nie było ale myślę że już nigdy nie będę musiał kupować pałeczek do bocznego troka. Shock
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzes77
Wygląda nieźle, daj koniecznie znać, jak odlejesz trochę pałeczek. Wszystko co zrobimy sami sprawia wiele frajdy, dziś miałem czas i dorobiłem koszyczków, mam już tyle, że w tym sezonie chyba nie będę musiał już ich robić. Pałeczki szybciej się zużywają, więc musisz sobie ich narobić sporo, pozdrawiam i czekam na fotę gotowych wyrobów Wink.

Semi
Grzes77 napisał(a):

Wygląda nieźle, daj koniecznie znać, jak odlejesz trochę pałeczek. Wszystko co zrobimy sami sprawia wiele frajdy, dziś miałem czas i dorobiłem koszyczków, mam już tyle, że w tym sezonie chyba nie będę musiał już ich robić. Pałeczki szybciej się zużywają, więc musisz sobie ich narobić sporo, pozdrawiam i czekam na fotę gotowych wyrobów Wink.

Za dwa tygodnie na wsi będę odlewał, bo w Wawie teraz nie mam za bardzo warunków. Pochwalę się jakie wyjdą. Mam wagę elektroniczną, także podocinam sobie pałeczki do żądanej wagi.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Semi
Dziś trochę jeszcze formę zmodernizowałem, doszły jeszcze dwa kanały o średnicy 5 mm.

www.narybki.net/forum/attachments/dscf8609.jpg

Korzystając z faktu że po południu zostałem w domu sam, posmrodziłem trochę w kuchni i za pomocą puszki po konserwie zrobiłem odlew kontrolny. Wynik jak najbardziej zadowalający.ouch

www.narybki.net/forum/attachments/dscf8615.jpg

Te na dole wszystkie już obrobiłem na gotowo na 8 gram. Te większe jeszcze nie obrobione i mają od 17 do 27 gram. Elektroniczna waga kuchenna spisuje się wyśmienicie, mogę kombinować z wagą pałeczek z dokładnością do grama.Wink
Muszę sobie jeszcze jakieś szczypce boczne do cięcia sprawić, bo kombinerkami ciężko ołów się tnie. Miałem gdzieś kiedyś, ale diabeł ogonem nakrył, znajdę pewnie jak nie będą potrzebne.
Semi.

Exodus
Pięknie Ci to wyszło Wink Moment się pewnie zwróci praca Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

stan2010
Miodzio patyczki Cool.
Dawno temu :ld: na szybko i na wariata owijałem sreberkiem po czekoladzie okrągły ołówek wtykałem do ziemi w doniczce /bez badyla Wink/, oczko-krętlik był na spodzie, wyciągałem ołówek i wlewałem ołów do tutki, ale była to sztuka na raz bezradny. Jedna tutka = jeden ciągarek Wink.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Semi
Dostałem zamówienie od braciaka na kilkadziesiąt sztuk, ale czekam aż na wieś na urlop pojadę, nie chce mi się w kuchni na gazie smrodzić w bloku. W piecu CO dużo szybciej to się robi. Muszę też pociąć i poważyć bo najwięcej nam schodzi 8-10 i 12 gram.Wink
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się