Lipiec 18 2018 07:04:25
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wędkarstwo wg Grzes77
Grzes77

Kolejne pomysły mojej mózgownicy dotyczące łowienia na methodę, oczywiście sprawdzane przeszło rok, więc dopieszczone Wink.

Grzes77

Porównanie podajników, wielkość i kształt, dla tych, co zastanawiają się jakie kupić Wink.

Exodus
Bardzo dobrze widać Wink ogrom tego masz Wink
Dzięki za chęci wstawiania filmów Wink
Pozdrów Igora Wink zrobie z tego newsa Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Grzes77
Dzięki za pozdrowienia, mały się uśmiechnął jak go cmoknąłem z pozdrowieniami od wujów z forum, pozdrawia tym samym Was wszystkich Wink.
Co do filmów, to ostatnio sporo zaliczam 3-4 godz. wypadów, same płocie, więc nie ma czym się chwalic, ale materiału zbiera się multum, no i są wyniki większe niż przeciętnych łowiących obok wędkarzy, więc micha mi się zawsze cieszy. Dążę do tego, by pokazać skuteczność łowienia przy pomocy tanich własnych zanęt i co można zrobić samemu, nie wydając fortuny. Podajniki też te tańsze nie są gorsze od tych drogich, ja wolę na tanie Behry łowić, bo chociaż sporo towaru przyjmują, jeszcze kilka tematów mam do nakręcenia, więc temat się będzie rozwijał jak zdrówko pozwoli Wink.

Edit:
Exodus napisał(a):
...ogrom tego masz Wink...

Żeby wybrać coś pod siebie trzeba sporo kupić i przetestować, dlatego zrobiłem film, żeby ci, którzy się zastanawiają nad wielkością i możliwością podajnika mieli już trochę naświetlony temat. Ja samych Behrów kupiłem 60szt, zostało mi na chwilę obecną około 50szt, a łącznie podajników mam około 150szt, licząc średnią około 8zł/szt wychodzi, że trochę poświęciłem środków na odnalezienie swojego ulubionego sposobu na methodę Wink.
Edytowane przez Grzes77 dnia 13-10-2015 09:33

Norbert
Powiem Ci że masz tych klamotów. Fajnie zrobiony filmik pewnie mi się przyda bo znalazłem łowisko na którym pływają takie leszcze.

images68.fotosik.pl/1262/9722aafd34870f6bm.jpg

Ten został podhaczony na za płetwę.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Grzes77
Ostatnio cieszyłem się bardzo, bo kupiłem nowość Koszyk do metody Browning Hydrus Method z foremką. Przez pudełko to wygląda wszystko ekstra, ale gdy rozpakowałem, to zachwyt mija. Foremka i koszyk wygląda trochę tandetnie. Raczej nie będzie można załadować sporej ilości zanęty, trochę chyba nietrafiony zakup, no ale po środowym testowaniu dam cynka, jednak już nie liczę na wiele ;(.
Tego koszyka nie polecam, bo mały i tandetny jak za taką kasę.
Norbert świetna zabawa z methodą, a jeszcze na komercji, to już relax na maxa Wink.

Semi
Zacząłem i ja kombinować z rzecznymi zestawami na bazie porad Grzesia, tylko zamiast koszyczka zanętowego używam ciężarków z krętlikiem 40-60 gram, a przypony z włosem robię z plecionki 0,10mm. Jak łowiłem tradycyjnie, to i splątania mi się zdarzały, a i masę pustych brań było(brań to mało powiedziane, porządne gięcia feedera, kij do wody uciekał a zaciąć nie szło). Zacząłem stosować zestaw somozacinający, stopowałem ciężarek z dwóch stron stoperkami, tak, że przesuwał się po lince max 20 cm. Skuteczność wzrosła. Dzięki Grześ za cenne porady. Tradycjonalistą wedkarskim jestem, ale jak spróbowałem to już będę używał, bo wiem że taki zestaw jest naprawdę w rzece bardzo skuteczny.ouch
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzes77
Semi mam jeszcze kilka pomysłów i kilka rzeczy już przetestowanych. Kilka filmów wraz z nośnikiem szlag trafił i nie zdążyłem ich dorzucić. W tym sezonie planuję pokqzać od siebie:
1. Przetestowane przeze mnie koszyczki ze strzykawek jednak działające na innej zasadzie niż zwykłe (do końca nie zdradzę) jednak na moich wodach PZW biły tradycyjne zestawy i metodę na głowę,
2. Moją wersję bocznego troka, bo przy zwykłym bywa, że tracimy sporo koszyków przy zarzucie stosując jak ja żyłki 0, 16 i koszyki 20-30g.
3. Sposób przygotowania peletów do metody by za każdym razem wychodziły tak samo, bo jeszcze w necie nie widziałem sposobu powtarzalnego i jak widzę niektórych to się dziwię czemu takie herezje pokazują,
4. Porównam działanie rożnych produktów, m.in. bentonitów Górka, Gliny Natura i i Matsfishing, które odpowiednio kosztują 8, 6 i 4 zł, ciekawi mnie skąd ta różnica w cenie się bierze i czy faktycznie przekłada się to na działanie.
5. Mam jeszcze inne plany ale nie wiem czy będzie na wszystko wystarczająco czasu, oby Wink.

Edit: 6. Zacznę wstawiać ryby do Toplisty, w tym sezonie kilka by się załapało, ald csekałem na większe i w końcu wyszło jak zwykleWink.
7. W lato poświęce czas i materiały bolonce na Wiśle.
8. Może zdradzę jak robie własnd tanie i skuteczne zanęty Wink.
Edytowane przez Grzes77 dnia 22-01-2017 07:02

Semi
A dlaczego taką cienką żyłkę używasz?? Ja na stojące wody to minimum 0,18 a nawet 0,22 przy lekkim feederkowaniu a na Bug 0,25-0,28 a nawet 0,30mm na jednym kiju czasami w pogoni za tymi grubszymi rzecznymi klockami.Wink
Nie zauważyłem zmniejszenia ilości brań stosując żyłkę główną grubszą, odległości rzutowe też wystarczające. Do tego żadne koszyki mi nie odlatują niespodziewanie i mam większy komfort przy spotkaniu z grubszą rybą w miejscach gdzie jest dużo podwodnych zaczepów.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzes77
Żyłkę 0,16 stosuję najczęściej na swoich zestawach bo łowię na pickerki na poblkskiej zaporówce, gdzie 90% połowu stanowią płotki. Pozostałe 10% to leszczyki i niekiedy trafi się karpik kilówka. Nie potrzebuję grubiej a przypony mam 0,12 i to jest zestaw na moich wodach optymalny. Pokażę a i Ty zacziesz tak zestawy budować zobaczysz Tomek i przyznasz mi rację Wink. Na rzeki często stosuję 0, 30, Wisła niekiedy wymaga mocy, ale nie zawsze ja najczęściej na tej rzece używam żyłek 0,22 Wink.

Semi
Aha, rozumiem, zaporówka faktycznie nie wymusza grubszych żyłek, ja spławikiem cienko łowię z wiosny, nawet główna 0,12, za to specyfika moich łowisk nie bardzo mi pozwala łowić cienko z gruntu. Na zaporówki nie jeżdżę a mówiąc szczerze łowiąc feederem nie nastawiam się na te mniejsze rybki, od tego jest u mnie spławiczek.Wink
Semi.

seb@s
Punkt 3 bardzo mnie interesuje Wink. Takiej wiedzy nigdy za wiele a wiadomo że dobrze przygotowany pelet to podstawa.

Grzes77

Idzie petarda Wink.
Edytowane przez marec-ki dnia 28-05-2017 20:41

Grzes77

Po "małych modyfikacjach" mojego kanału na YT startuję z nową szatą filmów, będzie krócej, treściwiej i sporo moich pomysłów nie tylko w feederze, więc można zmienić tytuł na "Wędkarstwo wg Grześ77" beerWink.
Sorki za usunięcie tych starych filmów, ale trzeba iść do przodu Wink.

Labedziak
Dzięki Grzesiek za pozdrowienia beer ouch
Obejrzałem do końca, ciekawe, spróbuje wykorzystać na rzece u mnie.

Jak będziesz dodawał następne filmy, to daj linka do filmu miedzy video] Link [/video
Ten przycisk z Youtube coś nie działa.disa

www.narybki.net/forum/attachments/d.jpg
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Grzes77

Teraz moje rozkminki o skrętce. Fajny zestaw przegrywający jednak i to zdecydowanie z wcześniej pokazanym bocznym trokiem.

Proszę również szanowną administrację o zmianę tematu z feeder na "Wędkarstwo wg Grześ77" beer Wink. Sorki Andrzej robiłem jak mi napisałeś i nie mogłem dodać nomalnie filmu.

Zmieniłem, teraz film działa.
Temat też zmieniłem.

Edytowane przez Labedziak dnia 12-11-2017 19:29

Semi
Tytuł Ci zmieniłem, ale film któryś z chłopaków zrobi bo z telefonu nie umiem. Film też dopiero za dwa tygodnie luknę bo straszne tu obciążenie sieci, tylko w plusie jest net.
Semi.

Grzes77
Dzięki wielkie beer Wink

Grzes77
https://youtu.be/...

Niby banalna sprawa, jednak moim zdaniem często i niepotrzebnie udziwniana wysublimowanymi węzłami. Prostota i jeszcze raz prostota moim zdaniem zawsze wygrywa i jest lepsza. Film raczej dla początkujących, jednak nie tylko, bo i niektórym "miszczom" się przyda Frownbeer
Edytowane przez Labedziak dnia 24-11-2017 17:43

Grzes77
https://youtu.be/...
Zapraszam do kolejnych moich "tajemnic". Warto zosać do końca materiału beer.

Edytowane przez Semi dnia 10-12-2017 23:06

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się