Maj 28 2018 01:33:43
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
PET boat
pluton2000
Staszek a która śruba będzie lepsza i dlaczego ?

Ta mosiężna jakby miała większe łopaty.

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=62_257_260&products_id=4031

www.modelemax.pl/images/sklep/lodzieAkcesoria/230965.jpg

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=62_257_260&products_id=15468

www.modelemax.pl/images/sklep/lodzieAkcesoria/716007.jpg
Spro Red Arc 10400

stan2010
Sam zastanawiałem się nad tymi mosiężnymi śrubami pięciołopatowymi, ale zrezygnowałem z powodu ceny przynajmniej 4x wyższej w zależności od wielkości i modelu. Śruby mosiężne tego producenta mają większy skok, więc bardziej obciążają silnik. Nie zanosi się, żebym kupił te śruby dla sprawdzenia poboru prądu. W Twojej łódce jest napęd tak ustawiony, żeby śruba powodowała pracę silnika w jego maksymalnej sprawności. Zresztą wszystkie napędy ustawiam w ten sposób, bo wtedy są najmniejsze straty na grzanie silnika. Te czarne śruby są mocne i sztywne. Nie zmieniają geometrii pod obciążeniem tak, jak czerwone i niebieskie z niezbrojonego tworzywa.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

pluton2000
Dzięki Staś za wyjaśnienie, czyli krótko mówiąc nic nie zyskam tą mosiężną śrubą poza większym grzaniem silnika.
Spro Red Arc 10400

stan2010
pluton2000 napisał(a):
... czyli krótko mówiąc nic nie zyskam tą mosiężną śrubą poza większym grzaniem silnika.

i szybsze rozładowanie akumulatora Smile.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

pluton2000
A taką 40L lub 45L ?

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=62_257_260&products_id=14666

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=62_257_260&products_id=14668

Ta jest chyba podobna budową do tej co mam w tej chwili ?

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=62_257_260&products_id=14663

www.modelemax.pl/images/sklep/lodzieAkcesoria/Aero40L3lop.jpg
Spro Red Arc 10400

stan2010
Wybacz, ale nie wiem... Musiałbym pomacać :w00t:
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

pluton2000
Oki rozumiem, dzięki.
Spro Red Arc 10400

stan2010
Zastanawiam się, czym kierują się ludzie kupując łódkę zanętową. Próbowałem uszczęśliwić kogoś PETbutem_3f i nie udało się przez prawie cztery miesiące, chociaż elementy są o jakości powyżej średniej, a proponowana cena pokrywała tylko koszt ich zakupu disa.
Nie pomogła nawet darmowa reklama na fejsie. Natomiast komentarze, które się tam pojawiły.... :w00t:
Dzisiaj "3f" przestał istnieć, a będzie najnormalniejsza szczotka. Przyznam się teraz do pewnej manipulacji :*. W żadnym filmie "3f" nie ma dźwięku z jej pływania, bo silnik bezszczotowy jest bardzo głośny. Nie dlatego, że bezszczotkowy, tylko z powodu znacznych obrotów powyżej 10K. Nie sięgnę po silnik 3f puki nie będzie takich o obrotach 300-350/V. Przy obrotach około 10K /850x12V=10200/ słychać PET-a 20m od brzegu.
Będzie tradycyjnie igarashi/motraxx 555, ale zostanie Lipol przy śrubie jak w pancerniku. Dzięki temu popływa prawie trzy godziny, a waga całości, to 3kg Wink.
Po tej przeróbce całkowicie rezygnuję z jednostkowych wynalazków, które nie będą wstępem do seryjnych składaków bezradny.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

marec-ki
Zastanawiam się, czym kierują się ludzie kupując łódkę zanętową.

Tu masz odpowiedź:

... całkowicie rezygnuję z jednostkowych wynalazków ...

Mówiłem Ci Staszek. Nie marnuj czasu na cudaki tylko rób konsekwentnie kadłub który nie przypomina, a jest łódką !!
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Exodus
Satn popre Mareckiego. Za 20 lat na forum to powinieneś być czołowym producentem łódek Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

palibrzuch
Chcielibyście mieć choć 1% wiedzy na temat łódek co Staszek Shock

To że lubi wynalazki to ja w 100% go rozumiem.

marec-ki
Bym coś jeszcze napisał ale obawiam się że ktoś to źle odbierze dlatego zadam jedno ważne pytanie:

Ile łódek już zostało sprzedanych ? Sorry ale taka jest prawda.

Ja tam nie wątpie, że Staszek ma wiedzę ale trzeba to umieć zamienić w $$
Edytowane przez marec-ki dnia 26-03-2016 20:24
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
palibrzuch
Uwierz mi że $$$ to nie wszystko czego człowiek w życiu potrzebuje.

Staszek jest dorosły x2 i zdaje sobie sprawę z tego co robi.

stan2010
Pół godziny temu przywlokłem się z prac ręcznych Smile
Pisz co chcesz, bo po komentarzach na fest_zbuku i korespondencji na all... nic już mnie nie rusza huha.
Masz rację Cool. Trzeba było z gotowych klocków składać wynalazki i wciskać kit o 'profesjonalnej produkcji', a nie kupować apkę za 3K, żeby sprawdzać śruby. Przez trzy lata poszły- drewniak, Exobut, petbut szczotka za nie więcej niż cena materiałów, plus reanimacja pancernika i przedsprzedażne picowanie węglarki Pfft. Trzech użytkowników moich wypocin jest na forum i też coś napisali Wink. PET 3f po zmianie silnika też odpływa.
Trochę za wcześnie wyrywasz się z $$, bo brakuje jeszcze trochę czasu do dopieszczenia mydelniczki, a dotychczas wszystko było pół darmo. Chociaż nareszcie z tym skończyłem cwak.
Wreszcie prawie jest najgorsza forma w mydelniczce, czyli płyta podłogowa do złożenia całości Usmiech.
Nie marnuj czasu na cudaki tylko rób konsekwentnie kadłub który nie przypomina, a jest łódką !!

A nie przyszło Tobie do głowy, że w większości kadłubów wmówiono nabywcom, że to są łódki ?? Pień drzewa na wodzie, to też łódka, a na dodatek ekologiczna Wink.
I jeszcze jedno. Wolałbym mieć hammera niż ferrari Wink.

PS. dzięki cudakom, wiem znacznie więcej, a ostatecznie Ty też możesz na tym skorzystać faja
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Wymianę silnika już prawie popełniłem i muszę przyznać, że w nadbudówce nic już się więcej nie zmieści, bo jest tam bardzo ciasno.
Wymagało to trochę rzeźbiarstwa pół-artystycznego. Silnik szczotkowy jest trzy razy dłuższy i ma dwa razy większą średnicę od 3f. W efekcie PETbut dorobił się nochala. Dostał też polski regulator dwukierunkowy obsługujący lipole, to znaczy, że nie pozwoli całkowicie rozładować akumulatora odcinając zasilanie. Ma jeszcze wbudowaną funkcję "bezpiecznego powrotu do brzegu", czyli po spadku napięcia poniżej 3V na celę zmniejsza sam z siebie gaz do/o 50% Cool.
Zobaczyłem przypadkiem 'ekstremalny kajak', i jak podaje 'producent ABS-ów', ma "najlepszą na świecie aparaturę 6kanałów z zasięgiem 1000m". PET-boat ma taką samą aparaturę Usmiech. Jeżeli ta apka jest najlepsza na świecie, to dlaczego sam producent aparatury RC nie podaje jej zasięgu, a na YT wyniki testów jednak się różnią od zapewnień polskiej ofercie ??. W powietrzy wychodzi ponad 1500m, a na ziemi nieco lepiej niż 600m. Woda jednak bardziej tłumi niż orne pole. Chyba wszyscy słyszeli, że radary są ślepe przy powierzchni ziemi, bo zanika/rozprasza się sygnał wielokroć silniejszy od takiej apki.
Będzie filmik z oryginalnym dźwiękiem 3f huha. Muszę tylko reanimować domowego kompa po nachalnym instalowaniu W10 wbrew mojej woli Kij.
stan2010 dodał/a następującą grafiki:
img_0877.jpg img_0874.jpg img_0878.jpg img_0880.jpg img_0876.jpg

Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Taaa Wink PET boat to faktycznie śmiesznota, ale ja jestem z niego zadowolony, bo dla mnie ważniejsze jest jak pływa, a nie czy jest podobny do czyichś wyobrażeń o wyglądzie 'łódki'. Niby nie honor, bo pływaki z butelek, ale z tego samego materiału robią polary, dakron i liny. Napompowane pety trzymają ciśnienie od września, czyli ponad pół roku Usmiech. Porównując z innymi 'łódkami'- nie ma lżejszych /może enigmy Wink/, nie kiwa się jak huśtawka, nie ochlapuje siebie jak płynie i może więcej udźwignąć niż waży.
Chyba go zostawię sobie cwak.

A teraz sami posłuchajcie, dlaczego rezygnuję z silników bezszczotkowych bezradny.

[youtube]https://youtu.be/Y7IJgLHNSGo[/youtube]

Edytowane przez Labedziak dnia 17-08-2017 12:27
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Zadzwonił dzisiaj do mnie armator pierwszego PET'a... :w00t: I.... nie rzucał 'jobów', tylko jest zadowolony Wink. Dzięki łódce /łowisko ponad 150m/ dostał już w tym roku 11 amurów Cool. Po przepłynięciu około 3km /10 wywózek/ woltomierz pokazał spadek z 12,8V na 12,0V. Miodzio pa1pa. A, że nie jest podobna do 'handlowych' ??... }{... Pfft
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

pluton2000
Witam.

Tak jak Staszek pisze, łódeczka PET sprawdza się super i jestem zadowolony w 100%. Spadek na voltomierzu z 12,8V na 12,5-12,4V po przepłynięciu Petem około 5,6km.
Dzięki łódeczce udało się złapać jak narazie 11 amurów w przedziale 80-90cm i wadze od 8kg do 10kg i dwa karpiki 4,7kg i 6,8kg.
Przepraszam za brak maty ale stara się rozpadła i jestem na etapie kupna nowej. Rybki szybko wróciły do wody i rosną dalej.
images77.fotosik.pl/610/770609afb5701a8cm.jpg

images75.fotosik.pl/609/048a8933ec7492c8m.jpg

images78.fotosik.pl/609/5ef9f7b79b7b9b62m.jpg
Spro Red Arc 10400

stan2010
PETboat-a 3f już nie ma bezradny.
Najpierw wywędrował silnik /będzie do fruwaka/, a teraz są dwie drzewienne skrzynki, jako 'plywaki'. Składałem je ponad trzy tygodnie, żeby nie przeszkadzały w mydelniczkach i zużywałem nadmiarowe epoksydy. Dziobo/zadki wyszły pancerne, bo są sklejone z dobrych fornirów z przekładkami z włókna szklanego. Można taranować ABS-y. Pływaki zagruntowane epoksydami /tak jak cały Exo_boat/ i tryśnięte akrylem rozpuszczalnikowym. Widać drewno, bo zero szpachlówki. Pływaki pet zachowam dla siebie. PET ze szczotkowym ważył 2920g, a po wymianie pływaków 4330g. Doszło jeszcze na dnie na dziobach zabezpieczenie przed kamieniami. Akumulator bez zmian, więc pokona 3+km na jednym ładowaniu.
Rozdział butelkowców uważam za zamknięty pa1pa.

Recepta na lekkie łódki, to bryła ze styropianu lub balsy z cienkim laminatem epoksydowym od zewnątrz i lipolami na pokładzie.
Powodzenia Wink
stan2010 dodał/a następującą grafiki:
img_0913_-300.jpg img_0929_-_300.jpg img_0930_-_300.jpg img_0931_-_300.jpg img_0932_-_300.jpg

Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Wreszcie udało mi się zmienić program do edycji filmów...
Po drobnym zastanowieniu stwierdziłem, że jednak warto wykorzystać PETy, które zostały i.... Wink

[youtube]https://youtu.be/cGTzZrTlM7g[/youtube]

CDN.... mam nadzieję bezradny
Edytowane przez Labedziak dnia 17-08-2017 12:28
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się