Luty 17 2018 20:14:38
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
PET boat
stan2010
Poinformowano mnie dzisiaj, że 'drewniany pet' w ostatni łyk-end zaliczył wypad na Mazury i przeżył spotkanie z wiatrem i falami :w00t: Podobno całkiem nieźle Usmiech.
Czekam teraz na samochodowe wentyle, żeby zamienić nimi moje wynalazki w nakrętkach. Po roku stwardniała guma i nie wiem, czy problem w gumie, czy w tym, że nie zmyłem pasty do lutowania z rurek ?? Może właśnie pasta przyśpieszyła twardnienie gumy bezradny.
Butelkowiec w nowym wcieleniu dostanie silnik GT, większego lipola i nadbudówkę z laminatu epoksydowego... Bardzo odpowiada mi mały ciężar pływaków Wink.
Właściwie, to przez PETy wdepnąłem w katamarany, od których tak się odżegnywałem, ale o nich już w innym temacie faja

CDN Wink
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

pluton2000
Ja zaraz zmieniłem na wentyle samochodowe. Bo te co były, nie mogłem napompować butelek. Teraz pompuje pompką nożną bez problemu, PETy mają napompowane 2,2 atmosfery.
Jeszcze muszę te płaskowniki aluminiowe wywalić i zrobić mocowanie w jednej linii z wałem napędowym. O te płaskowniki lubi się zahaczyć trzcinka czy jakiś inny śmeć i to spowalnia PETa. A poza tym PET spisuje się rewelacyjnie. ouch
pluton2000 dodał/a następującą grafikę:
dsc_0006-2.jpg

Edytowane przez pluton2000 dnia 19-10-2016 19:46
Spro Red Arc 10400

stan2010
No to się tłumaczę Smile
Zależało mi na tym, żeby jak najmniej wystawało z nakrętek, a u 'gumniarzy' koło mnie, mieli tylko maszynki do samochodów pancernych i chcieli dyszkę od sztuki Kij. Sądziłem, że wynalazki zostaną u mnie, ale życie zweryfikowało wcześniejsze założenia. PETy nabijałem pistoletem do przedmuchiwania przez końcówkę z uszczelnieniem gumowym. Teraz będę miał cztery zgrabne maszynki za mniej niż dwie dyszki Wink.
Te płaskowniki usztywniają zamocowanie steru i osłony śruby, na której leży łódka na lądzie bezradny
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

pluton2000
Staszek ja wiem że te płaskowniki trzymają osłonę śruby i mocowanie steru. Przerobię to troszkę, żeby mocowanie osłony śruby i steru było w jednej linii z wałem.
Spro Red Arc 10400

stan2010
Minął miesiąc i mam wreszcie te maszynki. Są praktycznie takie same, jak te z wulkanizacji /mieli dwie ostatnie i takich już nie mieli mieć/, ale... Te dwie są z mosiądzu i chromowane, a te azjatyckie z aluminium z pasywowaną powierzchnią /udają tytan hahaha/. Nie wsadziłbym ich jednak w koła samochodowe. Można teraz pompować z pompek rowerowych, samochodowych i na stacji benzynowej. Wzrosła jednak długość pływaków z 70cm na 76cm bezradny. 'Nadymałem' do PETy 1,0/1,1atm i to w zupełności wystarczy.

CDN Wink
stan2010 dodał/a następującą grafikę:
pet300_01.jpg

Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

stan2010
Mam sentyment do butelkowca Wink. Planuję zrobić przez zimę dla siebie pływadło z jednego powodu. Waga wynalazku. Szczotka i Li-pol da 'ciszę' i max. 3,5kg. Nie wiem ciągle, która szczotka /pięć do wyboru i różne akusy/. Płyta i reszta konstrukcji będzie z kompozytu /epoksyd i balsa/, więc lekkie i sztywne. Chodzi mi po głowie odmienna, niż dotąd, konstrukcja napędu, ale o tym później. Mam nadzieję, że wreszcie sam zacznę używać moje konstrukcje nad wodą od przyszłego roku. Pożyjemy, zobaczymy Wink
PS. od jesieni 2016 PETy trzymają ciśnienie Usmiech
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się