Sierpień 19 2018 04:12:23
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wędkowanie w Roermond
gr33l
Zacząłem jeździć do Roermond na rybki, wędkuje już długo, ale tam nie mogę nic złowić, nie wiem co źle robię????

Exodus
Przyczyn miliony, na początek poczytać porady dla początkujących. Poszukać jakie ryby tam pływają, a potem czytać jak dany gatunek się łowi Wink To wsio Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

RichiS52
gr33l napisał(a):

Zacząłem jeździć do roermond na rybki wędkuje już długo ale tam nie mogę nic złowić nie wiem co źle robię.

Łowisko w Roermond jest duże, kilka rozlewisk i rzeka Maas, ale powiem że jest to ciężkie łowisko dla początkującego i nie tylko, byłem kilka razy na tym łowisku, ale moją łódką. Wyniki nie były zadowalające, trochę szczupaczków i okoni. Z brzegu nie łowiłem, to i nic napisać nie mogę.
Teraz pytanie, jaką metodą łowiłeś tam do tej pory? Może w ten sposób coś da się ustalić i pomoc Wink No i gdzie łowiłeśWink
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

gr33l
Jestem wędkarzem już 24 lata, mój tata, bracia łowimy od małego, a łowie na metodę feeder i na jedną karpiówkę.
Robię zasiadki naprzeciwko tego certum handlowego z ciuchami.

I nie jestem początkujący, mam doświadczenie na rzece, wędkowałem zawsze na odrze w okręgu wrocławskim.
Morze tu w Reormond nie sprawdzają się nowości wędkarskie, takie jak pellet.
Trzeba łowić na stare, proste zasady, prosta zanęta i białe i czerwone i.t.pWink

woblerangeln
Witaj gr ! Nie wiem czy wiesz że na wodach w ok. Roermond możesz łowić tylko na rzece Maas. Na wszystkich rozlewiskach ,,przy rzece ,,można łowić tylko w dzień i należy mieć extra zezwolenie,kiedyś nazywało się ono Aqua Terra .Jest tam dużo szczupaka,okońia i leszcza,ale szczupaka zabierać nie wolno..Ja kiedyś dużo łowiłem jakieś 1 km. Od twojego miejsca na rozlewisu i łowiłem tam piękne leszcze takie 50tki ,w ciągu dnia do 20 sztuk nie było problemu złowić...łowiłem na białe albo na dmuchany ryż,ale to było już jakieś 15 lat temu i nie wiem jak to wygląda teraz.Frown
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

gr33l
Ja wędkuje z Vis planne,r nie ryzykuje złapania mandatu, ale przyszłym roku robię kartę wędkarska w Niemczech, bo polskiej nie uznają u mnie. Dzięki za podpowiedz spróbuje tez na larwy pszczół możne będzie jakiś rezultat czas pokarze.
Edytowane przez Exodus dnia 25-05-2015 19:04

kesu
Szukaj-zmieniaj łowisko. Głębokość i rodzaj dna są ważne a może i blizkość połączenia z rzeką. Poza tym ryby może jeszcze na tarliskach, u mnie też ostatnio było słabo ale za miesiac dwa dwóch wędek nie obrobię.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

RichiS52
..... w Roermond możesz łowić tylko na rzece Maas. Na wszystkich rozlewiskach ,,przy rzece ,,można łowić tylko w dzień i należy mieć extra zezwolenie.....

Tak było do roku 2012, od 2013 można łowić bez żadnych dodatkowych zezwoleń Wink
Zytat:
Seit 2013 sind die Maasseen (Maasplassen) in der zum VISpas gehörenden Landesweiten Gewässerliste aufgeführt. Man braucht also keinen zusätzlichen Erlaubnisschein mehr um in den Maasseen angeln zu dürfen.
Link do strony ; www.sportvisserijnederland.nl/vispas/, po prawej stronie pod Vispass jest polska flaga, klikasz w nią i ściągasz wszystko po polsku w PDF Wink
Edytowane przez RichiS52 dnia 25-05-2015 21:46
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

woblerangeln
Richi a to dobra wiadomość ! Bo choć to zezwolenie kosztowało tylko chyba 6,50..na rok to oststnio przed paru laty jak chciałem kupić to go nigdzie nie mięli,mówili mi w sklepach wędkarskich że mają je koła wędkarskie z Roermond.... W takim razie jeśli rozlewiska rzeki Maas są włączone w skład ogólnie dostępnych wód to napewno skorzystam i się tam znowu wybiorę żeby powędkować. FrownDięki za info...Wink
Bez wielu rzeczy można żyć,,ale bez wody i kontaktu z naturą dla wielu jest to praktycznie niemożliwe......

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się