Listopad 19 2018 15:33:49
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Poczatki.....
Marek1985
Witajcie. Jaki sprzet na wisle..... zaczynam i chce lowic na rzece bo mam ja niedaleko domu. Poprosze o info jaka wedka, mlynek i zestaw. Jak ktos z okolic pulaw.... to chetnie sie z kims zabiore na rybki.

stan2010
Są Koledzy z Twoich okolic i to z wynikami, więc pomysł na wspólny wyjazd, moim zdaniem, bardzo dobry Cool. Z bliska zobaczysz 'co w trawie piska' i łatwiej będzie zdecydować się na sprzęt Wink.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Marek1985
No wlasnie tak chyba najlepiej. Samemu ciezko.

Semi
Musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim jaką metodą chcę łowić, jakie ryby no i ile chcę przeznaczyć na sprzęt. Bo jak na razie to tylko wiemy że chcesz łowić na Wiśle i nic więcej.
A tak poza konkursem, to staraj się pisać ze znakami polskimi, bo jakoś tak ciężko się czyta Twoje posty. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Marek1985
Wiem, wybaczcie za błędy ale pisałem z telefonu.

Oczywiście interesuje mnie metoda spławikowa i gruntowa. Sprzęt który wybrałem to:

Daiwa Luna FL360T 3.90 + kołowrotek Shimano AX 2500FB
Robinson Kinetik Feeder 3.60 + kołowrotek Asahi SRX 3000

Planuję łowić na Wiśle oraz na jeziorach i stawach.

Karta wyrobiona.
Edytowane przez Marek1985 dnia 11-06-2015 18:02

Piorek
Fajny sprzęt. Myślę, że dobrze wybrałeś - przynajmniej na jeziora. Na dużej rzece nie łowiłem to się nie będę wypowiadał.

Mój pierwszy kij miał może dwa metry, dzisiaj na rynku nikt by pewnie za taki nie dał 10zł. Natomiast pierwszy mój kołowrotek to tzw. betoniarka - badziewie niesamowite ale ryby się łowiło. Inne czasy były a ja byłem dzieckiem.

Pozdrawiam i połamania

Marek1985
no ja mam trzecią wędkę kupioną na targu - 3.60 z kołowrotkiem a całość kosztowała 100 zł. Ciężar jak cholercia i łowić na tym to można ale na pewno nie ryby.

Marek1985
wkradł się błąd - Daiwa Laguna FL360T

Semi
Na każdy sprzęt można coś złowić. To co wybrałeś da radę, tylko trzeba wiedzieć jak się zabrać do roboty. Dlatego polecam poczytać dział spławikowy
http://www.narybk...orum_id=46

i gruntowy-feeder na naszym forum.
http://www.narybk...orum_id=43

Masę znajdziesz podpowiedzi i wskazówek. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Marek1985
Sprzet kupiony, zestawy zlozone. Dzis na rybki.

Marek1985
Po powrocie stwierdzam, że obie wędki są naprawde fajne i praca z nimi to nie to samo co tą z targu za 40 zł. Dziś łowiłem na dwie, feederem na koszyk i Daiwą na spławik. Obie metody baaardzo przypadły mi do gustu. Narazie nie chcę iść na wisłę bo wydaje mi się, że bedzie mi ciężko ogarnąć brania.

Teraz pytanie, czy mogę feederem łowić ze spławikiem 7g na małą rybkę - chodzi mi o szczupaczka.

Semi
Feederem możesz łowić bez wniku na spławik, trochę utrudniają małe przelotki szczytówki, ale śmiało da się radę. Własnie i koledze początkującemu kupiłem feederka, będzie nim łowił i z gruntu i na spławik, to taki uniwersalny kij dla początkującego wędkarza żeby za dużo sprzętu nie kupował.Wink
Semi.

Marek1985
odnalazłem 3 wędkę Konger Patrol 4.10 5-25g + kołowrotek Master 804.

Sprzet ciężki i daleko mu do tego co kupiłem teraz.

Podroznik
Początki są ciężkie, ale obecnie w necie jest mnóstwo informacji. Jak będziesz kiedyś dokupować sprzęt to nie bierz już nic z targu, tylko poczytaj jakieś recki Wink
Czasem popiszę coś o wędkarstwie na moim blogu http://rybka.waw.pl/

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się