Sierpień 20 2018 09:30:34
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Dziś na rybach: PZW-2016
Dariusz foss
Semi u mnie też lipa od 9,30-15 zero brań, jutro powtórkaShockFrown

Dariusz foss
Dziś kolejny raz nad wodą,wypad nr 8 i znów ryby odmówiły współpracy.Pogoda nie sprzyja zimno a nawet padało ,woda spada ,brak aktywności ryb.Lecz czuje w powietrzu zapach ogromnych kleni płynących w kierunku mej miejscówkiWinkShock
images78.fotosik.pl/397/45820e4504f629dfm.jpg

images76.fotosik.pl/397/f0617c678a9bd4b5m.jpg

images77.fotosik.pl/397/95b4705192ffc52fm.jpg

images77.fotosik.pl/397/6bccdf62108d9387m.jpg

Grzes77
Dziś wybrałem się po raz drugi na ryby, tak jak ostatnio na pobliska zaporówkę. Pierwszy raz wypaliłem na spławik i methodę, na tej ostatniej brań nie miałem, więc dziś ruszyłem tylko na ds i moje przezroczyste koszyczki. Jeden zestaw zrobiłem ze skrętka, drugi paternoster. Na skrętkę tylko łowiłem, na drugi zestaw miałem tylko 3 niezacięte brania. Co do ryb, to kilkanaście takich płotek, zabawa na delikatnym pickerku wyśmienita, polecam jak ktoś się waha Wink. Chyba jeszcze za wcześnie na jakieś okazy, może się ruszą, a co do Wisły to wczoraj byłem sprawdzić i woda baaardzo wysoka, nie da się łowić, ja na rzekę to chyba wyruszę dopiero kwiecień/maj a teraz płotką się poświęcę Wink. Dziś mnie ostro przemoczyło, wszystko schnie w warsztacie i na koniec jak wracałem do domu, to pomogłem leśniczemu wypchnąć autko, bo się zakopał, nie wiem czy kilkanaście sekund trwała moja pomoc, a browarka zarobiłem, zaraz sobie grzańca zrobię Wink.
Grzes77 dodał/a następującą grafikę:
pierwsza_ryba_sezonu_2016.jpg

cruzo
Co prawda nie dzisiaj, ale w tamtym tygodniu bylem nad kanałem żerańskim i kanałem królewskim przy zalewie zegrzyńskim.
Wędkarzy było dużo.
Pare płotek i okoni na spławiczek i federka.

images75.fotosik.pl/403/6b82308d95a0c5f7m.jpg

images76.fotosik.pl/403/42baf4c965b49c33m.jpg
Edytowane przez Labedziak dnia 08-03-2016 20:35
połamania kija

kesu
Sezon rozpoczęty . Dziś popołudniowo-wieczorne wędkowanie zaowocowało jednym okonkiem- będzie w kawałkach na hak przy poszukiwaniu miętusów. Pogoda średnia, woda w rzeczce wysoka a i czasu mało. Miała być Odra ale papiery jeszcze nie kompletne, może za tydzień.
Coś czuję że ta wiosna będzie głównie poświęcona poszukiwaniu miejsc na tę porę roku.
Na lato to miejsca mam upatrzone ale na dziś to mam pustkę gdzie jechać.
Uczę się na nowo wody.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Semi
Piotruś, jak już się nauczysz wody to znać daj to przyjadę kiedyś do Ciebie na zasiadkę, poczytamy rzekę razem(T), już od dawna szykuję się nad Odrę, na reszcie największych polskich rzek już łowiłem.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzes77
Dziś między 12:30 a 17:00 posiedziałem sobie nad pobliską zaporówką. Przez pierwsze dwie godziny brania były, ale bardzo chimeryczne, nie mogłem nic przyciąć. Od około 13:00 trochę się ruszyło, a od 16:00 to już było całkiem fajnie. Złowiłem około 20 takich płotek jak na zdjęciu, super zabawa.
Grzes77 dodał/a następującą grafikę:
13032016.jpg

Dariusz foss
Kolejny raz nad wodą brań brak w sobotę pierwszy raz widziałem spław jakiejś ryby,wiec wreszcie coś zaczyna się dziać.Dziś z najmilszych chwil spędzonych nad Wisłą był widok polującego zimorodka ,czyli jak on wrócił to i brania powrócąShock

Derki
Na pierwszy wypad w tym sezonie wybrałem rzekę Wieprz. Próbowałem łowić na białe robaki, pinkę, czerwone oraz kukurydzę. Pogoda dopisała, ale brania już niekoniecznie. Kilka słabych szarpnięć na kukurydzę i czerwonego i cisza. Cóż, początki sezonu nie zawsze są łatwe, ale liczę, że kolejne wypady okażą się lepsze Wink
Derki dodał/a następującą grafiki:
wieprz.jpg wieprz_2.jpg

krzysiu wedkarz
Semi jak coś ja też chętnie się pisze na zasiadke odrzańśką ;-D marzę o łowieniu w tej rzece, ale jakoś nie miałem okazji Smile.
Wędkarstwo to nie Hobby , to styl życia

Kleniowy
Ja wybrałem sie na starą rabe w kłaju i wpadło kilka małych płoci kilka leszczyków największy 32 cm i 3 karasie największy na zdjęciu !
Kleniowy dodał/a następującą grafikę:
20160320_145634_kopiowanie.jpg

Semi
Ładniutki już japończyk, taki to już fajnie walczy. Można przyznać że wypad nad Rabę Ci się udał.ouch
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Kleniowy
na starej rabie byłem już kilka razy w tym roku i zawsze coś złowiłem mam nawet na koncie płoć na 29 cm generalnie fajne łowisko na zimne miesiące. Jedyny minus to niesamowity śmietnik zostawiony przez wędkarzy ! Tak sie zastanawiam skąd tyle śmieci? Jak rozmawiam z wędkarzami to wszyscy są zbulwersowani śmieciami no i wszyscy oczywiście sprzątają po sobie !!!

marec-ki
Normalnie znalazłem dziś 1h Pfft i złowiłem jedną płoteczkę na kanale augustowskim Wink

Jutro może się uda wyskoczyć na 2-3h Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Dariusz foss
Zaraz jadę na ryby,jak zwykle spontan ,po raz piętnasty akcja kleń .Dziś jeszcze na nockę do pracy.Ale każda spędzona chwila nad woda jest dla mnie jak amfa,jestem uzależniony,AA nie wiem czy to już choroba czy pasja.A bym zapomniał wczoraj będąc nad Wislą zaobserwowałem nietoperza w dzień zerującego na tafli wody,zbierłl z niej jakieś owady,Dziwny jest ten świat .ShockFrown

krzysiu wedkarz
Ostatnio zaliczyłem dwa wypady na rzekę bug. Pierwszy typowo rozpoznawczy, wytypowanie miejsc do tegorocznych połowów.. Znalazłem dosyć ciekawy odcinek rzeki, łowiłem już wcześniej w tamtych okolicach, udało mi się złowić tam kilka większych leszczy karpi oraz amurów, na karpiach chce się w tym sezonie głównie skupić.
Pierwszego dnia zanęciłem troszeczkę grochem oraz pszenicą, drugi wyjazd zaowocował już sporą liczbą brań. Udało się złowić kilka większych krąpi, a także jednego większego jazia oraz klenia. O dalszym rozwoju sytuacji będę informował na bieżąco.
Wędkarstwo to nie Hobby , to styl życia

Semi
Dziś kumpel wywiózł mnie nad Bug w okolice Małkini, tylko po drugiej stronie rzeki.
Rozbiliśmy się nad starorzeczem, fajna dosyć głęboka woda w granicach 3m.
www.narybki.net/forum/attachments/sam_2165.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/sam_2162.jpg
Rybki drobne jakieś tam połowiliśmy, płotki, krąpiki i ukleje, grubszego nic się nie trafiło.
www.narybki.net/forum/attachments/sam_2158.jpg
Nawet Straż wodna przepłynęła obok, ale nas nie kontrolowali, może dla tego że poprosiłem żeby sobie drugą stroną starorzecza popłynęli bo mieli zamiar po spławiku mi przepłynąć i władowali się dwa razy na mieliznę. Wink
www.narybki.net/forum/attachments/sam_2159.jpg
Po południu przyjechał do nas kolega Robert swoim motórem, wstyd by mi było postawić mojego Romana przy jego sprzecie, ale w terenie nie miał by ze mną startu. Wink
www.narybki.net/forum/attachments/sam_2169.jpg

Posiedzieliśmy, pogadaliśmy

www.narybki.net/forum/attachments/sam_2172.jpg

Zjedliśmy kiełbachę z ognicha i dzień minął

www.narybki.net/forum/attachments/sam_2176.jpg

Zapowiadali taki ciepły dzień, ja jednak jakoś nie odczułem dzisiaj tego ciepła, wiatrycho nas nieźle przerzeźbiło. A jeszcze na koniec żeby było weselej władowałem się w błocko samochodem i trzeba było do wioski po ciągnik lecieć.upl
Semi.

Derki
Z racji pięknego, słonecznego dnia postanowiłem wybrać się nad zalew w Nieliszu. Od samego przyjazdu doznałem zawodu w postaci niskiego stanu wody. Moja ulubiona "miejscówka" zawsze charakteryzowała się głębokością około 1,5 m, ale teraz wątpię żeby było tam 0,5 m. Dobrze, że słońce dopisało i ryby chętnie wchodziły na płytką wodę aby korzystać z kąpieli słonecznych. W efekcie czego wpadło kilka leszczy około 30 cm i kilka płotek. Liczyłem na przebudzenie karasi, no ale dobre i to Smile

Dariusz foss
Dziś kolejny raz nr 19 wyprawa na klenie i jazie nad Wisłę ,pogoda super i jest pierwszy sporo czasu oczekiwany kleń,sezon na te rybki uważam za otwartyFrownShock
images78.fotosik.pl/479/b7b9a4f4f5356bb8m.jpg

Grzes77
Niedziela i poniedziałek u mnie minęły szybko i na pobliskiej zaporówce. Jak zwykle płocie 20+, tylko tym razem te największe nie przekraczały 26cm. Testowałem po raz kolejny wymyślony przeze mnie zestaw, coś w połączeniu bocznego troka i skrętki, pokaże niebawem, brania małych płoci są bardzo czytelne, szczytówka pięknie i szybko gnie się ku wodzie, no i najważniejsze zero splątań Wink. Dziś odbiorę przesyłeczkę, a jutro nad wodę na kilka godzin, kusi już mnie Wisła, ale zobaczę co wybiorę, może zaporówkę, bo płotki wysypki jeszcze nie dostały na tym zbiorniku Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się