Lipiec 23 2018 15:54:12
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Dziś na rybach:Łowiska komercyjne, specjalne, prywatne 2016,2017 i 2018
seb@s
Wczoraj po południu wybrałem się na jeden z okolicznych dołków na płocie. Znajomy jeździ i twierdzi że biorą Wink. Sprzęt w samochód i jadę. Po kilku minutach nad dziurkami, na start delikatnie po kuleczce zanęty, w końcu ochotka na hak i można zacząć zabawę. Brały takie jak palec i trochę większe. Cieszyłem się i z nich bo mogłem przetestować zestaw spławikowy po modyfikacjach i mogę powiedzieć że osiągnąłem zamierzony cel. Tak chciałem też zobaczyć na mormyszkę, puszczam na dno podnoszę i uderzenie, zacinam, plomba hahaha. Co to jest, walka piękna tym bardziej że główna 0.08. Jeśli to okoń bo też tam są to kilogram. Po chwili widzę brzuch ryby i w pierwszej chwili myślałem że japoniec. Ryba się obraca, szczupak hahaha i obcina pod samym przeręblem. Mógł mieć 50 cm. Szkoda że go nie wyjąłem, tak będzie pływać z kolczykiem. Po tym szczupaku płotki zaczęły fajnie brać i w sumie złowiłem ich koło 20 sztuk. Pogoda przyjemna, delikatnie na plusie bezwietrznie. Lód miał 11 cm.

seb@s
Wczoraj że znajomym byliśmy na pstrągach Pfft. To nie żart hahaha w okolicy Torunia jest pewna woda towarzystwa wędkarskiego, tam co roku odbywają się zawody i po zawodach można wędkować. Nie powiem że liczyłem na tego choćby jednego Wink. Po godzinie 8 zaczęliśmy łowić i patrzymy trafiają się pojedyncze sztuki. Noo to jest szansa musieliśmy czekać na swoją kolej. Jeden wędkarz w ciągu 15 minut wyciągnął 4 sztuki. Na zbiorniku było ponad 20 wędkarzy. Najlepsze jest to że każdy złowił minimum 2 a większość miała komplet czyli 5 sztuk. My pomimo walki do samego końca byliśmy bez brania. To hobby bardzo uczy pokory Wink.

Norbert
Sebas one powinny brać na wszystko. Kolega mnie namawia na takie łowienie i z tego co opowiadał dużo łowi tęczaków na małe obrotówki Wink.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

seb@s
Nam po prostu nie brały inaczej nie umiem tego wytłumaczyć Pfft. Jedną próbowałem na krewetki koktajlowe podobno skutecznie i faktycznie na nie łowili u nas bez brania. Drugą wędką delikatnie pinka ochotka i jeden złowił 3 praktycznie na same pinki. Może po prostu musieliśmy zapłacić tzw frycowe. Na blaszki też próbowaliśmy i dupa.

seb@s
Dziś po południu pierwszy godzinny wypad z długą wędką na okoliczny dołek popróbować na japońce Wink. Już po kilku minutach miałem pierwszego niedużego na brzegu. Łowiłem blisko trzcinek na 30 cm gruncie. Przynęta skórka od chleba Pfft. łącznie miałem ponad 20 sztuk i oprócz tego było też kilka brań. Trzeba będzie ruszyć na jakiegoś większego zwierza Wink. Tak też chcę spróbować na jakąś ładną płoć na jednym z dołków.

seb@s
Dzisiaj pojechałem z metodą zobaczyć na Zduny, bardziej chodziło mi o przetestowanie nowego pikerka do metody jak i delikatnego koszyczka Pfft. Wody w stawach dużo wszystkie aż czubato pełne. Zauważyłem jak na brzegu siedział sobie kormoran, był dosyć daleko na jego szczęście hahaha. Usiadłem na średnim stawie. Przez 3 godziny nie miałem żadnego brania, nie ukrywam byłem bardzo zaskoczony biorąc pod uwagę że to już taki czas na te rybki na tym łowisku. Stawy wyglądały jak martwe. Dłuższą chwilę zajęło mi znalezienie miejsc na dnie gdzie nie było takich feszyn. Jak już znalazłem takie miejsca nie było brań.

Grzes77
We wtorek 25 kwietnia 2017r wybrałem się nad Oleśnikową Dloinę, gdzie zabrałem podstawowy sprzęt i brata, który nie wędkował ponad dwie dekady.
Miałem do wyboru stanowisko nr 9 na "głównej" części zbiornika i 7 na mniejszej części " za groblą".
Wybrałem 7 bo tam lepiej operowało słońce i nikt w tej części nie siedział, natomiast na "głównej" części łowiło ok 10 karpiarzy. Ja zabrałem dla siebie pickerka i feedera, taki sam zestaw zrobiłem dla brata. Łowiliśmy tylko na methodę. Ponieważ siadłem w rogu, to ok 20m ode mnie z brzegu podnęciłem z ręki sobie miejsce tak 3-4m od brzegu i tam lokowałem zestawy. Ogólnie u wszystkich karpiarzy widziałem tylko 2 karpie takie ok 5-6 kg. My z bratem mieliśmy brania non stop.
Złowiłem ogólnie ponad 20 leszczyków od 20 do 52cm, 3 japońce, największy 38cm (życiówka), amura 67cm i 3 karpie 64, 68 i 74cm. Brat miał podobny wynik z tą różnicą, że miał 2 karpie i około 30cm płotkę na 8m dambla. Gdy odchodziliśmy do samochodu pogawożyliśmy chwilę z właścicielem, który fajnie podsumował nasze łowienie. Powiedział, że wędkarze to specyficzna grupa, jedni będą narzekać, że karpie nie brały bo była zmienna pogoda a inni powiedzą (ja i brat), że mieli "kupę" brań, bo pogoda była sprzyjająca. Ja jestem mega zadowolony, bo wszystkie karpie i największe ryby złowiłem na 3m black drafta z najdelikatniejszą szczytówką i żyłką główną 0.20. Ten zestaw był przeznaczony na leszki dla tego frajdę miałem nie ziemską. Mój brat to dopiero był w szoku, na początku był zdziwiony pod kątem używania maty, następnie podajniki do methody, cztery życiówki plus pierwszy w życiu złowiony karp i to od razu +70cm, bezcenne chcicdan Wink.

Poniżej dwie foty, na pierwszej ja i mój największy karp a następnie mój brat z pierwszym w życiu karpiem Wink.
Grzes77 dodał/a następującą grafiki:
20170425_181450_1.jpg 20170425_154453.jpg

wodnik1624
Niedziela 15.10.17, łowisko Dąbrowa k. Poznania.

Gdy o godzinie 8.20 dotarłem na zbiornik, to przez pierwsze 40 minut, wyjołem tylko okonia 23 cm na spinning. Gdy koleżanka z narybki.net dojechała do mnie, to po przezbrojeniu na grunt, od 9-15 zero brań. Żadnego trącenia w koszyczek, poprostu cisza.
Cmaciej

http://www.przyrodnikwielkopolski.flog.pl
wodnik1624
Dnia 30.10.17 po huraganie Grzegorz, wybrałem się na spinning za okoniem. Zaczynałem, od obrotówek 1 i 2 i woblerów, jednak bez brań. Gdy zmieniłem na wahadło 9 gr miedziane, to w trzecim rzucie nagłe przytrzymanie na 0.18, i wyjołem szczupaczka. Uderzył z brzegu ze spadu. Walka była któtka i jakaś niemrawa, bo tylko jeden odjazd. Nie mierzony, ale na oko miał do 60 centów. Kolega bezpiecznie powrócił do wody.

images82.fotosik.pl/897/b7761cf7f470c091.jpg
Cmaciej

http://www.przyrodnikwielkopolski.flog.pl
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się