Listopad 19 2018 12:19:41
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Nasze okazy
 Drukuj temat
Na wędkarskim szlaku
Exodus
marec-ki napisał(a):

A piniendze skąd na to wziąć ? Pfft

Chcesz mieć dużo siana, zadzwoń do bociana. Bocian ma, to Ci da huha
Piorek coś wykombinuje Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Piorek
Hehe, na brak siana to i Piorek nic nie wykombinuję huha

W drugi weekend czerwca szykuję mi się ciekawa zasiadka nad urokliwą wodą... Mam nadzieję, że się poholuję jakieś karpiszony.

Piorek
Witajcie

najwyższy czas zaktualizować temat. Od ostatniego wpisu zaliczyłem kilka zasiadek ale nie miałem czasu żeby dokładnie je opisać. Tak w skrócie:

3 - 5 czerwca: Zasiadka na wodzie PZW, której zdjęcia możecie zobaczyć w poście wyżej. Pojechałem z czystej ciekawości, musiałem się przeprawić na drugi brzeg (po skosie pewnie z 500 metrów). Woda jest urokliwa ale nie bardzo jest gdzie się rozbić. W zasadzie są dwa miejsca na rozbicie obozu. Namiot rozstawić i tak musiałem na górce, którą dzieliłem z dużymi mrówkami. Brania się nie doczekałem ale bez wcześniejszego przygotowania miejscówki nawet się nie spodziewałem, że coś skubnie. Pojechałem z ciekawości i już wiem, że odpuszczam ten zbiornik, przynajmniej na razie.

10 - 12 czerwca: Mały Szwałk. Zasiadka z Kondziem. Pogoda w kratkę. Kondzio miał dwa brania - niestety spinki. Ja też dwa brania - leszcz i karaś. Zasiadka udana, na Szwałku można kapitalnie odpocząć. Kto tam miał przyjemność być to wie o czym mówię.

17 - 19 czerwca: jezioro PZW, które obławiałem wiosną. Miałem już tam nie jechać latem ale namówił mnie kolega. Kolega siedział od środy, ja od piątku. Kolega ostatniej doby doczekał się brania, na macie wylądował karp 9 kg, który mnie również bardzo ucieszył - wędkowanie we dwójkę to w końcu praca zespołowa. U mnie bez brania.

24 - 25 czerwca, jezioro PZW w granicach administracyjnych Gdańska. W zasadzie jedna nocka. Pojechałem spotkać się z kolegą i przy okazji potestować echsondę, którą niedawno kupiłem. Pierwszy dzień wakacji więc spodziewałem się, że gdzieś w pobliżu może być imprezka. Nie pomyliłem się. Nad jeziorem było głośno, strzelały fajerwerki. Bez brania.

7 - 10 lipca, jezioro Miłoszewskie. Liczyłem, że w końcu coś złowię. Generalnie ryba żerowała, może rewelacji nie było ale inne stanowiska łowiły. U mnie znowu bez brania.

29 -31 lipca, jezioro Miłoszewskie. Kolejny wyjazd bez brania. W tym czasie ryby zostały złowione tylko na czterech stanowiskach, z czego trzy znajdują się po przeciwnej stronie jeziora.

8 - 10 sierpnia, jezioro dzierżawione. Udało się znaleźć małe, ciekawe jeziorko. Zupełnie nieatrakcyjne pod względem turystycznym oraz z małą presją wędkarską. W zasadzie to miałem 7 ha wody tylko dla siebie. W jeziorze jest trochę karpi ale jak dowiedziałem się od dzierżawcy większość w granicach 5-8 kg. Kilka lat temu była tam niezła przyducha, która "wykończyła" wiele pięknych ryb, m.in. karpi. Jednak nie wszystkie, także szansa na większe okazy też jest. W końcu się przełamałem i złowiłem dwa karpie. Po obydwa musiałem wypływać łódką także zabawa była przednia. Karpie w dobrej kondycji oraz "niekłute" także mimo niewielkich rozmiarów powalczyły ładnie.

narybki.net/forum/attachments/karp_nwp2.jpg

narybki.net/forum/attachments/karp_nwp.jpg

12 - 15 sierpnia, jezioro dzierżawione, te co ostatnio. Zachęcony poprzednią zasiadką postanowiłem jeszcze raz się tam wybrać. No i dobrze zrobiłem. Udało się złowić dwa karpie(niekłute) oraz ładnego karasia. Po raz pierwszy łowiłem na plecionki. Miałem obawy, że drażnić mnie będzie ich pływalność ale moje obawy były na wyrost i plecionka sprawdziła się doskonale.

narybki.net/forum/attachments/2016_08_13_0830.jpg

narybki.net/forum/attachments/2016_08_15_0800.jpg

narybki.net/forum/attachments/karas_nwp.jpg
Piorek dodał/a następującą grafiki:
karp_nwp.jpg karp_nwp2.jpg 2016_08_15_0800.jpg 2016_08_13_0830.jpg

Kondzio154
Powoli się rozkręcasz z tymi karpiami. Oby na jesieni wyskoczył jakiś fajny klocekWink
SQUID Suwalski Team Karpiowy

https://www.faceb...amkarpiowy

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Exodus
Piorek bardzo dobry wynik, graty Wink Kodzio, kurcza, no klocka mu życzysz Wink raczej dużego karpia. Klocka można ......... Wink

marec-ki
No Piotrek szalejesz z tymi wypadami Wink ale z pewnością zaprocentuje to w przyszłości bo w końcu trening czyni mistrza Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Piorek
Cześć,

udało się coś ostatnimi czasy złowić więc jest to dobry moment aby trochę odświeżyć temat.

Tak w skrócie:
Miałem dwa tygodnie urlopu i postanowiłem trochę powędkować. Celem był karp. Dokładniej dziki karp z dzikiej wody.

Przez dwa tygodnie regularnie jeździłem i próbowałem go złowić(głównie nocki). Pierwsze pięć nocek przesiedziałem bez pika i zacząłem się zastanawiać czy jakiegokolwiek karpia uda mi się złowić podczas urlopu. Nachodziły różne myśli: A to może źle miejsce wytypowałem? A może przypony źle zrobione? Może moje kulki karpiom nie pasują? Może pogoda nie sprzyja?

Mimo wszystko postanowiłem być konsekwentny i trzymać się szczególnie miejsc w których łowiłem, bo to moim zdaniem jest najważniejsze. Żadna kulka, czy najlepszy przypon nie pozwoli złowić karpi tam gdzie ich nie ma. A odwrotnie? Owszem, jeżeli są karpie można je złowić na najprostszą kulkę, na nie najlepiej wykonany przypony czy tępy haczyk. Oczywiście dbam o te elementy a chciałem tylko podkreślić jak w moim przekonaniu ważne jest miejsce, w którym łowimy.

No i wreszcie się coś ruszyło. Po pięciu nockach wreszcie jakieś branie. Niestety spinka. Ale później było już tylko lepiej. Po szóstej nocce trafił się karp 8,2 kg (niestety fotki brak). Natomiast po siódmej, rewelacja. Karp jakiego się nie spodziewałem, mój nowy Personal Best: 18,4 kg. Ryba najprawdopodobniej nie była wcześniej na haku, brak jakichkolwiek śladów blizn na pysku. Generalnie bicie rekordów wagowych nie jest moim głównym celem ale przyznam się, miło jest taki rekord poprawić.

narybki.net/forum/attachments/18_4_2_n.jpg

Ponadto trafił się jeszcze jeden grubasek - 11,2kg.

narybki.net/forum/attachments/11_2_n.jpg

Pozdrawian
11_2_n.jpg 18_4_2_n.jpg

Edytowane przez Piorek dnia 25-09-2016 22:10

Semi
Cierpliwy jesteśAngry, tyle dni bez brania, ja to pewnie złapał bym za spinning i za innymi rybami się uganiał, albo płotki na spławik łowił.Wink Cierpliwość się opłaca widzę. Nowy rekord karpia naprawdę wyśrubowany.Cool
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Exodus
Ładny zestaw karpiszonów Wink Graty i życzę kolejnych 30 kg karpi Wink

marec-ki
Elegancko Piotrek Wink

Dobra robota Cool
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Kondzio154
Gratuluję cierpliwości, a przede wszystkim rekordu. Należało sięWink
SQUID Suwalski Team Karpiowy

https://www.faceb...amkarpiowy

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Piorek
Sezon 2016 powoli dobiega końca. Podsumowania jeszcze nie piszę bo nie wiadomo co przyniesie pogoda ale pogodziłem się z myślą, że już w tym roku na zasiadkę karpiową nie pojadę.

Od ostatniego wpisu zaliczyłem cztery zasiadki. Dwie na dzikiej wodzie - bez brania. Jedna na Krążnie, po trzech dobach jak pakowałem się w deszczu nawet miałem branie. Niestety linka główna pękła. Nie wiem czemu, albo przetarła się o coś na dnie albo trefna była.

Jedna zasiadka na jeziorze Miłoszewskim - niestety bez brania. Ogólnie na całym łowisku praktycznie bez brań. Warunki zimowe.

narybki.net/forum/attachments/508_n.jpg

narybki.net/forum/attachments/img_0519_n.jpg

narybki.net/forum/attachments/img_0512_n.jpg
img_0512_n.jpg img_0519_n.jpg 508_n.jpg

Edytowane przez Piorek dnia 15-11-2016 13:20

marec-ki
Klimatyczne fotki z tego Miłoszewskiego Wink

Aby do wiosny !! Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Semi
No tak, zima przyatakowała, chociaż kto wie czym nas aura jeszcze zaskoczy w tym sezonie. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Exodus
Fotki fajne Wink W taka pogodę to bym już nie siedział na rybach Wink

Piorek
Czas na krótkie podsumowanie:

Po względem wędkarskim zakończony niedawno rok 2016 był dla mnie udany. Wydaję mi się, że całkiem niedawno zaczynałem wiosenne wędkowanie a już wyczekują kolejnej wiosny. Czas minął szybko, wypadów było sporo. Sezon zacząłem jeszcze kalendarzową zimą ale zakończyłem w połowie listopada. Po cichu liczyłem, że może jakiś wypad uda się zrobić w grudniu ale niestety nie wyszło.

W porównaniu do poprzednich lat wędkowałem na 4 nowych wodach, w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zawitam na 3 z nich. Wyników rewelacyjnych nie miałem ale nie narzucałem sobie żadnej presji. Plan przed sezonem był taki żeby wędkować możliwie często i to zrealizowałem. Oczywiście chciałoby się tych ryb łowić więcej, być może zdobyte doświadczenie zaprocentuję w przyszłości.

Wszystkie karpie złowiłem na wodach o niedużej dużej populacji tej ryby ale i zarazem znikomej presji wędkarskiej. Z kilku wypadów na topowe komercje (Krążno, Miłoszewo, Mały Szwałk) wróciłem o kiju. Na pewno zabrakło trochę szczęścia ale i trochę lekceważąco podszedłem do tych zasiadek, szczególnie na jeziorze Miłoszewskich.

Poznałem kilku ciekawych ludzi, nowe wody, pobiłem swoje PB i już z niecierpliwością oczekuję nowego sezonu. Na koniec wrzucam dwa największe okazy sezonu w trochę innym wydaniu niż pokazałem Wam wcześniej(wiosenna 12tka oraz wczesnojesienną 18stkę).

narybki.net/forum/attachments/12_2016_05.jpg narybki.net/forum/attachments/18_4_3.jpg
18_4_3.jpg 12_2016_05.jpg

marec-ki
Ładne karpiszony ouch

Narobiłeś smaka Piotrek takimi fotkami Wink

A najgorsze jest to, że zima nam się rozkręca Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Abramis
Piękne karpie , Gratulacje Cool Zastanawiam się tylko który to który ?? Ten większy to pełnołuski?? Bo ten się pięknie prezentuje ouch

marec-ki napisał(a):

A najgorsze jest to, że zima nam się rozkręca Wink

Marecki nie narzekaj tylko na lód śmigaj Pfft
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
marec-ki
Gdybym tylko miał czas Wink

Zresztą nie opłacam złodziejskiego PZW okręg mazowiecki !!
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Piorek
Abramis napisał(a):

Piękne karpie , Gratulacje Cool Zastanawiam się tylko który to który ?? Ten większy to pełnołuski?? Bo ten się pięknie prezentuje ouch ...

Mniejszy jest pełnołuski Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się