Listopad 12 2018 19:01:26
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Plecionka potrzebna od zaraz ;)
Dominiko
Witam, jestem nowy na forum więc proszę o łaskawe przyjęcie i tolerancję dla być może mojej skromnej póki co wiedzy Wink Dużo przeczytałem ostatnio w temacie doboru plecionek, decyzja padła na ośmiosplotową generalnie z powodu konstrukcji jak i niezawodności wykonania splotu Wink Pozostaje tylko marka i tu zgłupiałem, rozpiętość cenowa jest dosyć spora bo widziałem nawet powyżej stówki. Zainteresowała mnie plecionka nihonto Mikado, jej cena jest w miarę przyzwoita, bo jakościowo wygląda dosyć dobrze, przez chwilę miałem ją w łapkach w wędkarskim. Pytanie jak z jakością- miękkością wytrzymałością trwałością już w terenie, na tych cechach bardzo mi zależy. Raczej nie bawię się w zaczepiste tereny jak wisła bo to mało co wytrwa. Planuje połowić sandacza może szczupaka, okonie. I czy cicha jest. Bóg zapłać za podpowiedzi czy warto bawić się w ten zakup Wink

Semi
Nihonto ośmiosplotowe ma dobre opinie jak na swoją niewielką cenę, także jak kupisz i przetestujesz to będziesz wiedział czy Ci pasuje. Też się przymierzam w tym sezonie ją potestować, ale dopiero na jesieni, jak zacznę ze spinningiem latać. Kilku znajomych już mi ją polecało, oprócz tego że traci kolor, to złego słowa o niej nie mówili. Tak jak pisałem cena śmieszna, także i wymagania w stosunku do niej nie powinne być zbyt wygórowane, ale skoro daję radę, to dlaczego by nie spróbować na nią łowić.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Moris
Najlepsza plecionka w przyzwoitej cenie to zwykła czterosplotowa Power Pro. Mikado ma przyzwoite wędki, ale nie plecionki.
Najlepsza muzyka to house.
http://www.youtub...KVxX1A2Nog

bobo160
Ja natomiast mogę polecić pletkę WFT First 8 KG Line, którą przetestowałem i co nieco o niej już napisałem w tym temacie: http://www.narybk...ost_203358
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

Dominiko
Semi napisał(a):

Nihonto ośmiosplotowe ma dobre opinie jak na swoją niewielką cenę, także jak kupisz i przetestujesz to będziesz wiedział czy Ci pasuje. Też się przymierzam w tym sezonie ją potestować, ale dopiero na jesieni, jak zacznę ze spinningiem latać. Kilku znajomych już mi ją polecało, oprócz tego że traci kolor, to złego słowa o niej nie mówili. Tak jak pisałem cena śmieszna, także i wymagania w stosunku do niej nie powinne być zbyt wygórowane, ale skoro daję radę, to dlaczego by nie spróbować na nią łowić.

No właśnie tak przeglądając oprócz informacji że traci kolor to nie widziałem żeby ktoś narzekał, w sumie chyba większość żyłek nie na jakimś wypasie traci ten kolor. Biorąc właśnie zadziwiająco niską cenę jak na takie cechy w tej cenie chodzą 4 splotowe chociażby innych firm, ja bym jednak stawiał na tą octo. Może dziś podbiję i kupię? W sumie jak nie kupię to się nie dowiem mogę tylko ufać opiniom Wink

miloszek
Tracenie koloru to jest standard. Ojciec z tego co wiem to uzywa mikado i sprawdza mu sie. Podobno ostatnio wyszly z gratisami , woblerki. W sumie mogl bym ojcu kupic nowa bo obecna jest na wykonczeniu.

Dominiko
A gdzie twój tato łowi? Bardziej mi chodzi o to czy takie trudne miejsca typu kamieniste jakieś zaczepiste? Bo to najlepsze miejsce na sprawdzenie niezawodności Wink

miloszek
Tak jak pisałeś na wiśle mu się zdarzało łowić wiec jest progres. Przeważnie łowi na wodach stojących i tam mu się jej świetnie używa.

Dominiko
Czyli o roślinność się pewnie nie zaczepia, szumi bardzo?

miloszek
Czy szumi i czy sie zaczepia musial bym sie zapytac bo niestety sam nie wiem Pfft

miloszek
Dobra dowiedziałem się, podobnież nie szumi a z tym zahaczaniem to wiesz jak jest, zależy jaki teren, nawet najlepsze się zrywają. Podobno radzi sobie bardzo dobrze Wink

Dominiko
A ja akurat dzisiaj kupiłem, bo na prawdę odniosłem wrażenie że to bardzo solidna rzecz. Nabyłem dwie sztuki 0,16 i 0,18 a jeszcze teraz dodatkowo dorzucają do nich woblery, ciekawe czy to limitka czy już na stałe Wink
images77.fotosik.pl/552/47c29a60d0f32235m.jpg

images75.fotosik.pl/551/3f63014dcdd0f73am.jpg

Dominiko
Uwaga uwaga przybywam po krótce ze wstępną opinią, nie jest to może wpełni merytoryczny poparty ogromną wiedza wpis ale napiszę to co zdążyłem zauważyć po paru wypadach nad jeziorko i starorzecze. Plecionka jest bardzo miękka wręcz śliska jakby "nawoskowana" ? Łatwo się wyrzuca, nie plącze ( raz mi się zakręciła ale bezproblemu udało mi się uratować sytuację). Nie rozciąga się, sprawia wrażenie dosyć mocnej i soldnej, dobrze kontaktuje z przynętą, ładnie daje znać o braniu. Na szpuli układa się dosyć zgrabnie. Nie łowiłem na mega zaczepistym pełnym ostrych kamieni i roślinności terenie więc nie powiem jak z jej przecieraniem się, to wypróbuje przy następnym razie w może gorszych dla plecionek warunkach. Jedyny minus to lekko ubabrane kolorem łapki ale to nie spotkałem się jeszcze z plecionką która by tego nie czyniła - tak więc całkiem ładnie jej poszło. Ciekawe jak pójdzie na zaczepistym.

Semi
Czasami niedrogie produkty też nadają się do użytku. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Dominiko
właśnie powiem Ci że się mile i pozytywnie zaskoczyłem, w sumie tak na luzie do tego podszedłem a tu proszę Wink Zobaczymy, jeszcze ją trochę pomeczę co by stestować dalej

miloszek
Przez weekend pobawiłeś się? Jak wrażenia, jakiś fajny okaz nawinałęś?

Dominiko
Będąc w długi weekend na działce ( okolice Łomianek, Czosnowa ) postanowiłem spróbować swoich sił i powiem wam ze wykluło się z tego całkiem przyzwoite podsumowanie, w mocnym szoku udało mi się bez wiekszych przeszkód ( jedynie opór rybiej strony i czas ale to sama przyjemność ) wyłowić pięknego bolenia, nie giganta ale całkiem ładną sztukę, także zdała wydaje mi się egzamin na piątkę Wink

miloszek
to fajnie, bolenie w wiśle to dobre spryciarze, co większy wyciągnąć to szacun, tymbardziej że słyszałem że na żyłkę też łowią, ile ważył skubaniec?

Dominiko
2.90 kg. Nie jakiś gigant ale byłem z siebie niezmiernie dumny Wink

miloszek
Czy ja wiem czy nie gigant wiadomo, że do rekordu Polski mu brakuje ale "kawał" ryby. W takim razie gratuluję udanego weekendu Wink Siły pewnie trochę z ciebie wydusił.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się