Kwiecień 22 2018 22:08:21
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
The Gambler Cup 2016
bobo160
W dniu 23.07 odbyły się zawody w połowie drapieżnika na rzece Maas, te zawody zostały pierwszy raz zorganizowane, a organizatorami byli nasi znajomi Michael i jego syn Dennis, z którymi obecnie współpracuję zawodowo.

Już w piątek zawitaliśmy w przystani portowej "Jachthafen Jan de Groot" w miejscowości Lithoijen, chociaż obecność była nie obowiązkowa, stawiło się 11 załóg ouch
Jak tu nie być...!? gdy już w tym dniu zjawiają się znani wędkarze, z którymi można kilka słów zamienić przy zimnym piwku beer

Na miejscu byliśmy około 18 godz. Zwodowaliśmy łódź i rozłożyliśmy namiot, a gdy już wszystko było na miejscu, sięgnęliśmy po zimnym piwku i zaczęło się poznawanie pozostałych uczestników - zapoznanie trwało do 2 godz. w nocy Smile
s10.ifotos.pl/mini/137161661_apnrseh.jpg
s2.ifotos.pl/mini/FOT1689JP_apnxpaw.jpg
W sobotę rano pobudka o godz. 6, toaleta poranna, kawka, kilka przemyśleń co do strategii na ten dzień, przypomnienie regulaminu, rozdanie marek i list z możliwością wpisania wymiaru i zaznaczeniem jakiego gatunku została złowiona ryba.
s10.ifotos.pl/mini/IMG-20160_apnraxa.jpg
s2.ifotos.pl/mini/IMG-20160_apnrane.jpg

Aby zdobyć jak największą liczbę punktów w milimetrach, trzeba było złowić komplet i to jak największych z możliwością podmiany mniejszej na większą, komplet ryb danego gatunku to: 3 szczupaki, 3 okonie, 7 sandaczy.
Dopłynięcie na linię startu chwile nam wszystkim zajęło, bo trzeba było przepłynąć na linię startu około 1 km.
s2.ifotos.pl/mini/FOT1690JP_apnxnrr.jpg
s2.ifotos.pl/mini/FOT1691JP_apnxnrx.jpg
s10.ifotos.pl/mini/FOT1692JP_apnxnrn.jpg
s2.ifotos.pl/mini/FOT1693JP_apnxnrw.jpg
s2.ifotos.pl/mini/FOT1694JP_apnxnrq.jpg
s5.ifotos.pl/mini/FOT1695JP_apnxnxx.jpg
s2.ifotos.pl/mini/136202021_apnxnnh.jpg
s2.ifotos.pl/mini/136203701_apnxnnx.jpg
s10.ifotos.pl/mini/137002221_apnxnnn.jpg
s2.ifotos.pl/mini/137186081_apnxnne.jpg
s2.ifotos.pl/mini/137265671_apnxnnw.jpg
s10.ifotos.pl/mini/137267891_apnxnns.jpg
s10.ifotos.pl/mini/137543911_apnxner.jpg
s10.ifotos.pl/mini/137760321_apnxnen.jpg
Start nastąpił o 8 godz. niektórzy pognali na dobre miejscówki oddalone o 15 km. z bardzo szybkimi łodziami, które sprzężone były z silnikami 150, 100 KM, no cóż... moją 15-stką nie polecę przecie disa pozostało nam zostać tuż za linią startu tuż przy śluzie, co o dziwo... połowa Team-ów też tak zadecydowała.
Próba złowienia sandacza na DropShot przez pierwszą godzinę nie powiodło się, przy czym widzieliśmy Dennisa i Michaela jak wyciągają sandacze jeden za drugim:*
Zmieniłem wędzisko i założyłem większą gumę 6" SEA SHAD (BASS ASSASSIN) koloru Chicken on a Chain, po kilku podbiciach uderza pierwsza ryba (szczupak) z wymiarem 723 mm. o godz. 9.15 Wink
s10.ifotos.pl/mini/FOT1698JP_apnxpeq.jpg

Gdy inne Teamy zaczęły powoli opuszczać miejscówkę, postanowiliśmy i my też, z pochmurnego nieba zaczęło się przebijać coraz bardziej słońce, wiec oczywistym było zmienić metodę, tym razem zmiana przynęt na woblery i ustawienie się na Trolling.
Po przepłynięciu 1,5 km przy brzegu rzeki na głębokości 4-5 m. uderza na Richiego woblera Rapala Minnow Rap-MR 11 FT kolejny drapieżnik około 450 mm. zaliczyłby się na miarkę, ale przy burcie wypina mu się Kij
Przy wpływie do kolejnej przystani na rzece, po 10 min. na mojego woblera (również) Rapala Minnow Rap-MR 11 FT uderza kolejna ryba, z wymiarem 533 mm. o godz. 10.46
s10.ifotos.pl/mini/FOT1699JP_apnxhpw.jpg

Po sfotografowaniu ryby okazuje się że zapomnieliśmy przy każdej rybie położyć markę, która kwalifikowała zdjęcie z wymiarem ryby Sad Próba dodzwonienia się do Dennisa za pierwszym razem nie powiodła się, a tu nerwy i czas powoli nam ucieka... po krótkim czasie jest tel. od Dennisa, objaśniam mu co i jak, że po wczorajszym piwku i krótkim śnie, mózg nie pracuje tak jak powinien Smile - idą na kompromis, bo byli świadkami połowu tej ryby i również okazało się, że ktoś też zawalił z tą marką sprawę - wraz z ryba wypuścił do wody i markę, huha w tej sytuacji jesteśmy już spokojni i nadal możemy się skupić na połowach.
Pozostaliśmy w miejscu ataku ryby i ponowiliśmy próbę inna metodą złowić kolejnego drapieżnika.
U Richiego na obrotówkę podbicie okonia i spinka Sad po obstukaniu miejsca po 15 min. zrezygnowaliśmy, postanowiliśmy nadal Trollowac w górę rzeki.
O godz. 12.10 ląduje na miarce kolejny drapieżnik złowiony przeze mnie na woblera IZUMI Shad Alive 145 MD (suspending) z wymiarem 820 mm.
s5.ifotos.pl/mini/FOT1700JP_apnxhxs.jpg

Postanowiliśmy dalej ciągać przynęty, bo w południe i to przy mocnym słońcu trudno przechytrzyć sandacza, a jednak.... o godz. 12.35 ląduje na macie kolejna ryba z wymiarem 600 mm. złowiona przez Richiego na woblera, ale na jakiego, nie wiem... !? bezradny - musi się Richi wypowiedzieć.
s2.ifotos.pl/mini/FOT1701JP_apnxhnh.jpg

Czas mijał bardzo szybko, każda minuta jest ważna w takiej rywalizacji, szkoda było czasu by sobie zdjęcia robić z rybą, nawet nie było czasu by coś przegryźć.
Słońce coraz bardziej przypiekało - w prognozie pogody na ten dzień miało być pochmurnie, a tu "Klara" mocno grzeje Smile wszyscy uczestnicy w długich spodniach i bluzach, a nawet co niektórzy w kurtkach.
Richi zapomniał swojego nakrycia na głowę, a już w południe "łysinka" jego była tak spieczona, że jajka sadzone można na niej było smażyć huha

Przepłynęliśmy dość spory kawal rzeki pod nurt ciągając przynęty, postanowiliśmy teraz z nurtem, ale długi czas bez ryby. Zatrzymaliśmy się na płachcie (3 i 2 tygodnie wcześniej niezłe tam gryzły drapieżniki z czego jeden szczupak 90 cm.) głębokości do 5 m. na płachcie i średnim spadzie do 9 m.
Zmiana na przynęty gumowe - tym razem postanowiliśmy obrzucać płachtę i jej krawędź. Częsta zmiana przynęt i kolorów, tego dnia nastawiłem się na większe przynęty, powtórzyłem ponownie przynętą z rana 6" SEA SHAD (BASS ASSASSIN), ale bez podbicia u mnie i u Richiego, dowiedziałem się, że z rana ciemne gumy miały powodzenie, ale w południe bez rezultatu na nie, postanowiłem założyć LUNKER CITY SHAKER 8 koloru seledynowego, po drugim rzucie, po paru obrotach korbą uderza kolejna ryba z wymiarem 510 mm. o godz. 15.01 ląduje na miarce Wink
s5.ifotos.pl/mini/FOT1702JP_apnxrxa.jpg

Jeszcze kilka rzutów gumami bez rezultatu i postanowiliśmy ponownie pociągać woblery, a nóż uderzy jakiś szczupły, który da nam kolejne oczekiwane milimetry... Niestety, tuż przed 16 godz. (godzina zakończenia zawodów) coś zrywa mi cały zestaw na głębokości 5 m. a mój wobler utrzymywał się na 3.5 m. gl. nie zauważyliśmy oboje tego zdarzenia :*
Punkt 16 godz. wyciągamy zestawy z wody i płyniemy do przystani - czas dotarcia każdej jednostki do 30 min. udało nam się być przed czasem.
Przepakowanie sprzętu do samochodu, zabezpieczenie łodzi itd. podanie listy i zdjęcia ryb z wymiarami i wreszcie oczekiwana chwila wytchnienia - przydało by się teraz mocno schłodzone piwko, każdy o tym marzył, ale trzeba było na to poczekać do 19 godz.
Jak zwykle przyszedł czas zadawania pytań, każdy każdego wypytuje o rezultaty, w sumie nie liczyliśmy ogólnej miary, ale po rezultatach i opowieściach innych, jakie połowy mieli i ile sztuk złowili, byliśmy pewni że nie zajmiemy ostatniego miejsca, ale przypuszczalnie liczyliśmy na 12-10 miejsce.
Przyszedł czas spotkania się w tawernie portowej, kilka małych zimnych piwek przed kolacją i po niej,
s5.ifotos.pl/mini/DSC4729JP_apnxrwp.jpg
s5.ifotos.pl/mini/DSC4731JP_apnxrwr.jpg
s10.ifotos.pl/mini/DSC4733JP_apnxrwn.jpg
s2.ifotos.pl/mini/DSC4734JP_apnxrwa.jpg
s10.ifotos.pl/mini/DSC4735JP_apnxrsp.jpg

Po kolacji oczekiwana chwila na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.
Zaczyna Michael... pierwsze podziękowaniem sponsorom, w sumie około 1400 euro od sponsorów na nagrody i Pokale, podziękowanie za obecność uczestnikom pierwszych zawodów The Gambler Cup ouch
dochodzi do ogłaszania wyników, zaczynając od 15 miejsca, a zajmują je dwie dziewczyny, narzeczona Dennisa Annika i jej kolezanka Meike - każde miejsce było wynagradzane, także i Team Diva też coś dostały w nagrodę.
s10.ifotos.pl/mini/DSC4755JP_apnxxpe.jpg
Ogłoszenie wyników do 9 pozycji, a nas w tej części wyróżnionych jeszcze nie było Shock Michael proponuje przerwę na dyma i zimne piwko na tarasie, a później miała nastąpić dalsza cześć wyróżnienia i nagradzania.
Po 30 min. ponownie spotykamy się w tawernie i ponowne odczytanie pozostałych wyników, tym razem odczytuje wyniki w złowieniu największych ryb z danego gatunku, nam niestety nie udało się zakwalifikować do tej listy wygranych - brakło 30 mm aby o 3 miejsce w szczupaku powalczyć disa
1 miejsce 855 mm.
2 miejsce 850 mm.
3 miejsce 850 mm.
Okoń, niespodziewanie Team Diva (dwie dziewczyny) zajmują 1 miejsce o długości ryby 44 cm. Cool
2 miejsce 352 mm
3 miejsce 340 mm.
Sandacz
1 miejsce 700 mm
2 miejsce 675 mm
3 miejsce 610 mm
Każdy wyróżniony dostaje puchar i nagrodę w postaci bonu lub nagrody rzeczowej.
Następuje powrót do odczytania pozostałych wyników od 8 pozycji w dól, przy 7 miejscu Michael odczytuje wynik 3030 mm. i już wiemy, że jesteśmy wyżej, bo w pamięci wyszedł nam wynik 3190 mm. Przy odczytaniu naszych imion i podaniu wyniku, zostaliśmy wyróżnieni pucharem i bonem w znanym sklepie wędkarskim. Usmiech

s10.ifotos.pl/mini/DSC4864JP_apnxxeh.jpg
Miejsce 5 zajmuje załoga, Tom i jego syn, z wynikiem 5180 mm. która w tym roku startowała w mistrzostwach Europy i zajęła dobry wynik, wyprzedziła nas znacznie, bo o ponad 1890 mm.
s2.ifotos.pl/mini/DSC4870JP_apnxxne.jpg

Do pierwszego miejsca już walczyły najlepsze tego dnia załogi, tj. Uli Kösters & Frank Wesker, Michael Böckmann & Bianca Rempe, Beeke & Sascha, czy też Michael i Dennis Klokow, którzy startują również w znanych zawodach "NKSnoekbaarsvissen" i zajmują czołowe miejsca (jeśli ktoś jest zainteresowany, może zaglądnąć pod ten link: http://www.nksnoe...jzentafel/)
4 miejsce zajmuje Michael Böckmann i jego żona Bianca Rempe (team Sniper) z wynikiem 5285 mm.
s5.ifotos.pl/mini/DSC4878JP_apnxxex.jpg
3 miejsce zajmuje Uli Kösters & Frank Wesker z wynikiem 5800 mm.
s2.ifotos.pl/mini/DSC4881JP_apnxxwq.jpg
2 miejsce zajmuje Beeke i Sascha z wynikiem 6090 mm.
s10.ifotos.pl/mini/DSC4891JP_apnxxsn.jpg
1 miejsce zajmują Michael i Dennis Klokow (team The Gambler) z kompletem ryb i wynikiem 6655 mm. Cool
s2.ifotos.pl/mini/DSC4901JP_apnxxsw.jpg
s10.ifotos.pl/mini/DSC4906JP_apnxxsq.jpg

No tak.... jak to bywa, trzeba było to jakoś uczcić beer w sumie tego wieczora, do późnej godziny, około 3 w nocy, zimnego piwka wyssaliśmy 125 litrów SmileSmileSmile
Ciężko było rano wstać i się pozbierać, ale do 13 godz. udało nam się wszystko ogarnąć i o godzinę później zameldowałem się w domu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zajętego miejsce w tych zawodach i w 100% na kolejne The Gambler Cup 2017 już się meldujemy Wink
Chciałbym przy tym podziękować organizatorom tych zawodów, Michaelowi i Denisowi i wszystkim innym, którzy się do tego przyczynili, za to że mogliśmy się świetnie bawić w ten weekend 21-23.07.2016
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

Semi
Wspaniały weekend, połowiliście, spotkaliście fajnych ludzi... ouch
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Labedziak
No to gratuluje fajnej przygody, a tak się martwiliście że nie połowicie.Cool

A widząc po zdjęciu, to Richi pewnie do dziś odchorowuje to łowienie w słońcu bez czapeczki upl
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

RichiS52
Zawody The Gambler Cup 2016 były moimi pierwszymi zawodami w połowach z łodzi i to mi się nawet spodobało, dzięki Bogdanowi i jego kontaktom z organizatorami zawodów ouch
Miejsce które zajęliśmy było naprawdę bardzo dobre, tym bardziej że bylismy na tej wodzie dopiero trzeci raz, dwa treningi i oczywiście same zawody Wink

Łowiłem przynętami gumowymi dość pokaźnych wymiarów z myślą złowienia czegoś w postaci okazu cwak , ale miałem tego dnia trochę pecha bezradny
Szczupak +42 spina się przy burcie, ładne branie na woblera przy "Trollingu" i nie zdążyłem nawet wędki do reki wziąć i ryby już nie było, no i ten okoń na obrotówkę tez pokazał ogon Wink
Woblery którymi na zawodach łowiłem, były to Rapale Tail Dancer FT 30, 11cm , schodzące na głębokość około 6m. Trochę łowiłem Calewą i Algą 2 ale bez rezultatu Wink

Łysinę spaliłem, ale już jest OK!. Jedzenie z grilla i piwko z beczki smakowało oczywiście wyśmienicie o której do namiotu z tawerny wróciłem tak naprawdę nie pamiętam
beer beer beer huha

PS:Czekam z niecierpliwością na powtórkę Wink
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

Exodus
Richi naspiał:

Łowiłem przynętami gumowymi dość pokaźnych wymiarów z myślą złowienia czegoś w postaci okazu , ale miałem tego dnia trochę pecha

Brak współpracy, robi sie to tak : Dzwonisz do Semiego, po chwili rozmowy masz to co potrzebujesz. Wypływacie na łowisko, jedna wędka przywiązana za korpus granatu, druga do zawleczki. Po zarzuceniu przynęty i opadnięciu na dno, Bobo zacina i zawleczka wypada.
Po godzinie, jedziecie po przyczepkę i macie z 20 ton ryb Wink Zabieracie nagrody i jedziecie na kolejny konkurs Wink
Dzieki za opis Bobo Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Norbert
Fajnie połowiliście i miejsce też super Wink. Myślę że za rok będziecie dużo lepiej. Cool
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Kondzio154
Fajny wynik. Gratulacje panowieCool
SQUID Suwalski Team Karpiowy

https://www.faceb...amkarpiowy

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
stan2010
Macie następne ciekawe doświadczenie i dobry wynik, który może być tylko lepszy w następnych latach Cool.
Powodzenia des.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się