Sierpień 19 2018 12:06:10
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Zakupy na aliexpress
trolisko
Witam, chciałem zapytać kolegów o zakupy na stronie aliexpres, ponieważ są atrakcyjne ceny, a dokładnie chodzi o kołowrotek z wolnym biegiem. Niskie ceny wiadomo, chciało by się kręciołka z górnej półki za mniejszą kasę.
Panowie, kupił ktoś z Was na tej stronie kręciołka z wolnym biegiem, w miarę dobrego?
Proszę o wypowiedź zakupionego kołowrotka karpiowego, czy warto zainwestować w chińskie dzieło.

stan2010
Obecnie ze wszystkimi zakupami jest loteria, a zwłaszcza przez internet. Praktycznie wszystko jest produkowane w Chinach. 15/20 lat temu marka była gwarancją jakości, a obecnie skończyło się, więc bardzo rzadko warto płacić za 'produkt markowy'. Aliexpress jest tak ustawione finansowo, że nie opłaca się im sprzedawać kompletnego bubla. Sprzedający dostaje pieniądze dopiero po pozytywnej opinii kupującego, który ma trochę czasu na zaopiniowanie. Powodzenia
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Semi
Tak między nami to nie warto, ściągają znajomi różne gadżety wędkarskie i kołowrotki również ściągali, ale jakość taka jak tych z Lidla. Po sezonie użytkowania luzy, ocieranie kosza o body. Szkoda pieniędzy.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

stan2010
Masz rację, ale najtańsze rzeczy błyskawicznie posypią się bez względy na miejsce zakupu i jednak jest faktem, że tam można kupić za mniejsze pieniądze. Te same rzeczy są w Polsce przynajmniej ~2 razy droższe bezradny
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

trolisko
Dziękuję serdecznie, Panowie nie wszystkich stać na kręciołki powyżej kwoty 300zl, a łowić się chce na odległosci ponad 200 m. Sad
Może jednak coś godnego (w miarę) do polecenia.

stan2010
Z moich doświadczeń, to nie kupowałem/nie kupię przez internet ani kołowrotka, ani wędziska. Tak samo, nie wezmę używanego sprzętu o nieznajomego. Cokolwiek kiedyś kupiłem używanego od nieznajomego, miało większe lub mniejsze wady. 'Dobre' używane rozchodzi się w otoczeniu sprzedającego.
Czy koniecznie musi być z wolnym biegiem ?? Kije karpiowe mają przed kołowrotkiem blokadę linki przy otwartym kabłąku, którą można w najgorszym razie samemu zamontować. Dawno temu zacząłem łowić bez wolnego biegu, a podobno coraz więcej użytkowników wraca do klasycznych kołowrotków, bo jest mniej elementów do psucia się. Za ~150,- można kupić przyzwoitą maszynkę w PL /odpukać- łatwiejsze reklamacje/, ale nie będę w stanie doradzić którą, bo co roku jest wysyp nowości i już tego nie ogarniam disa. Zwróciłbym raczej uwagę, żeby kołowrotek nie miał ekspresowego nawijania ponad 1:6, bo wtedy przekładnia musi być zrobiona z naprawdę dobrych materiałów z powodu dużych nacisków na zęby trybów. Szukałbym czegoś w okolicach 1:5 ze średnią liczbą łożysk. Powodzenia Wink.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

michal184
Witam ja na aliexpres brałem pare fantów między innymi sygnały .Decydując się na chińszczyzne musisz mieć świadomość że jakość tych produktów jest adekwatna do ceny,z drugiej strony obecnie prawie każda firma tam produkuje sprzęt.Robią to firmy topowe,ostatnio np.wywaliłem pół paczki haczyków firmy Korda bo były tępe,po zagłębieniu się w temat okazało się że zaczeli robić je w chinach .Cena jednak dalej jest europejska.W chinach produkcję otworzył Penn,ESP Dajwa chyba prologic.Podobnie wygląda temat z przynętami robione są w jednej firmie i rozsypywane do różnych opakowań.Jak dla mnie to taki mały kancik ale każdy chce zarobić ☺
Zawsze należy pamiętać o pochodzeniu, bo to dzięki naszemu otoczeniu w dzieciństwie kształtuje się nasz charakter i dobre serce.

Semi
Czekam na przesyłkę, w końcu sie przemogłem i z pomocą córki zrobiłem zakupy. Kupiłem 500 metrów plecionki sumowej ośmiosplotowej, 100 kompletów po 6 sztuk stoperków, łączniki do feederka oraz 20 sztuk adapterów(krętlik z agrafką i koralikiem) do feedera. Zobaczymy co przyjdzie, najbardziej mi zależy na plecionce bo zapłaciłem za nią niecałe 13,5 dolara, a dolar tera tani. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

michal184
Jesli ktos zdecyduje sie na zakupy na aliexpres proponuje zakupy przez aplikacje WISH.Lepsze ceny i lepsza polityka bezpieczenstwa
Zawsze należy pamiętać o pochodzeniu, bo to dzięki naszemu otoczeniu w dzieciństwie kształtuje się nasz charakter i dobre serce.

lberlinski
Czytałem opinie o plecionkach z Ali i na jednym spinningowym forum chwalono kilka modeli Wink. Oczywiście nie są one aż tak dobre i dokładne (pewnie będą przegrubione ) jak te z najwyższej półki ale na ciężki łowienie w Bugu napewno się przydadzą.
Co do krętlików i innych łączników raczej bym nie ryzykował .
[img]http://d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg[/img] is not a valid Image.

Semi
Używam już od kilku lat, dostałem od znajomych łożyskowane i zwykłe baryłkowe i gwarantuję że nie odbiegają jakością od tych sprzedawanych w naszych sklepach wędkarskich, w końcu to te same krętliki z tej samej fabryki.huha
Semi.

lberlinski
A no chyba , że tak Wink. Pamiętam jak raz połaszczyłem się na koszczyki do feedera po 90g , takie ładne długie z Marywilskiej ( a może to jeszcze ze stadionu dziesięciolecia disa) . Co kilka rzutów pękał krętlik i było po koszyku...
[img]http://d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg[/img] is not a valid Image.

michal184
W Chinach pletki i kołowrotki robi Daiwa,można je kupic na wishsh, shimano robi pare modeli u azjatow tez mozna kupic taniej na wish.Korda robi w chinach,naczynia biwakowe fox robione sa w chinach mozna kupic na wish.Alarmy Jaxona tluczone sa w Chinach na alieeexpres i wish mozna je kupic o polowe taniej.Przyklady mozna by mnozyc w nieskończonosc..

Semi
O widzisz, dobrze wiedzieć, dzięki Michał.ouch
Semi.

michal184
Jak bede mial chwile to wam pare linkow do aukcji podrzuce.

michal184
https://www.wish.com/search/daiwa#cid=59db44539aefe62b9fb2b1ed

lberlinski
Fajne bluzy mają Wink ciekawe jak z jakością tego ...ma ktoś ?

Semi
Ja tam za ciuchami się nie rozglądam. Córa moja coś tam kupowała z ciuchów i nie jest zadowolona, na kilka kupionych szmatek dwie chyba w miarę były.
Semi.

stan2010
Wlazłem na tego 'wisia' i odpuszczę go sobie Pfft. Po pierwsze, niektóre oferty bardziej niż księżycowe ze znaczkiem [reklama] Np. jakiś kołowrotek /w dziale Daiwa/ za ~260,- a podobno cena bez promocji ~6700,- huha
I jeszcze jedno. Internet z kabłówki z ich antywirusami zerwał połączenie ze 'stronką' bezradny Może przypadek ??
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Semi
Pewnie że przypadek, niektóre antywirusy tak reagują, a oferty jak to oferty, tak jak wszędzie, jedne korzystne drugie nie, trzeba szukać. Nikt Ci Staszku nie mówił że wszystko za półdarmo znajdziesz. Wink
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się