Luty 23 2018 07:06:48
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » O wszystkim
 Drukuj temat
Mój wymarzony staw
Abramis
Jako , że staw troche zarósł do okoła, kupiłem kose spalinową i troszkę pokosiłem aby było jak dojść do stawu , gdyż chwastów było prawie po pas.
images81.fotosik.pl/164/76d4aef3c015fd32m.jpg

images82.fotosik.pl/164/a0fb30fcf1db377am.jpg

images82.fotosik.pl/164/021ad78db7389ae1m.jpg
Po trzy dniowym nęcęniu łowiska (,,jeziorko'' 2ha)u nas w mieście wieczorową porą. Wybrałem się na ryby na nockę posiedzieć ze świetlikami by złowić lina. Ogólnie brań było niewiele , jedną rybkę straciłem , a to co złowiłem czyli karp pełnołuski 43cm , leszcz 45cm w nocy i kilka karasi pospolitych nad ranem plus kilka kiełbi na siatkę 1mx1m wywiozłem na drugi dzień do stawu , po tym jak się wyspałem w domu .Ogólnie nie miałem innych zdjęć jak to w wannie (nagrałem tylko filmik z wpuszczania rybek ale nie bardzo wiem jak wstawić)
images83.fotosik.pl/164/d8e0e35eee5f02cem.jpg
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
Exodus
Filmy na yotube najlepiej wgrać Wink Z daleka fotka zrobiona, to tak znikł troche ten zbiornik Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Abramis
Exodus napisał(a):

Filmy na yotube najlepiej wgrać Wink Z daleka fotka zrobiona, to tak znikł troche ten zbiornik Wink

Pomyślę nad tym youtubem , a fotka z daleka gdyż stojąc przy stawie nie ma szans by zrobić zdjęcie całego ,,dołka''.

Do stawu trafił kolejny ,,większy '' karpik , tym razem trafiło na mnie , po ok 10min walce znalazł się w podbieraku. Troche szczęśliwie , że nie było długich odjazdów , co mnie bardzo zdziwiło na rybkę tej wielkości. Karpik miał 78cm długości (ciekawe ile ważył), od razu się zwinąłem bo chciałem go dowieźć w dobrej formie.
images83.fotosik.pl/166/6cc9ceb350002e8dm.jpg
Było buzi...
images82.fotosik.pl/167/59e9d5cdef9db8f7m.jpg
... i do wody , niech cieszy swoją wielkością , mam nadzieję że jeszcze się spotkamy ouch
images83.fotosik.pl/166/06d40edcdee26345m.jpg

Exodus
Tylko o tych wiesz dużych rybach, jednak najbardziej będzie cieszyć jak już staw trochę lat popracuje Wink

Abramis
Exodus napisał(a):

Tylko o tych wiesz dużych rybach, jednak najbardziej będzie cieszyć jak już staw trochę lat popracuje Wink

A to na pewno , póki co to nie mam już w planach wpuszczania dużych ryb , chciałbym mieć jeszcze jednego , dwa karpie pełnołuskie takie 5kg+ ale takich spróbuję się dochować z tych co zostały wpuszczone (dosyć dobrze rosną) o czym dam znać wkrótce , gdyż udało mi się we wrześniu złowić 2 z 4 karpi pełnołuskich które wpuszczone były jako pierwsze w kwietniu Wink. Miło mimo wszystko usiąść nad stawem powędkować z tym dreszczykiem emocji , że kolejne branie to może być ,,ta'' wielka ryba. Jakoś nie ciągnie mnie nad wodę , gdzie nie ma szans złowienia jakiegoś okazu Smile

Abramis
Korzystając z pięknej , słonecznej pogody jaka uraczyła nas na początku września , postanowiliśmy się wybrać z rodzinką , na cały dzień nad staw , pogrilować i opalić się trochę. Było by to bardzo dziwne , gdybym nie zabrał ze sobą oczywiście wędki. Grilowanie swoją drogą , a wędka czekała na rybkę , troszkę rybek połowiliśmy , ale z tych , które zasługują na szczególną uwagę kilka fotek poniżej.
images84.fotosik.pl/176/e8eb861ccef59930m.jpg
Złowiliśmy kilka wzdręg (chyba 5 szt.) z tą na zdjęciu na czele (największą) .
images83.fotosik.pl/176/b213043ca2fd88a1m.jpg

Trafił się również linek , o dziwo jedyny w stawie jakiego mieliśmy , który od przełomu kwiecień/maj podrósł ok 10cm ouch
images82.fotosik.pl/177/ccd667dfb1838b24m.jpg
Następnie , jakaś spora rybka (byłem pewien , że jeden z karpi bezłuskich (gdyż te były wpuszczane dużo większe)
images82.fotosik.pl/177/4f30031a2c64d51am.jpg

images82.fotosik.pl/177/feed805f237bfeffm.jpg
A tu miłe zaskoczenie , jeden z 4 karpi pełnołuskich wpuszczonych w kwietniu (poznałem po ułamanej płetwie odbytowej gdyż mam filmik z wpuszczania rybek i 1 karp miał uszkodzoną płetwę odbytową na co zwróciłem uwagę) Na szczęście ładnie się zrosła .
images84.fotosik.pl/176/df265e2b43f97aecm.jpg
Karpik miał 47cm - ładnie podrósł (ok 20cm) z czego bardzo się ucieszyłem , żadnych zadrapań , chorób , nawet nie było widać żeby narzekał na brak pożywienia ouch. W idealnej kondycji wrócił do wody .
images82.fotosik.pl/177/f80abbfe75cb8a30m.jpg
Trafił się także jeszcze jeden pełnołuski 45cm (z tych ,,kwietniowych'' ) co wskazuje że tak samo przyrósł co poprzednik , gdyż ten wcześniejszy (z ułamaną płetwą) był minimalnie większy gdy go wpuszczaliśmy od reszty.
images81.fotosik.pl/177/139df490a5e24366m.jpg

Semi
Nie masz dużo ryb jeszcze to i przyrosty będą większe, mała konkurencja w zdobywaniu pokarmu, miałem tak samo, później już jak się staw zapełni, żeby mieć dobre przyrosty trzeba karmić.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Abramis
Semi napisał(a):

Nie masz dużo ryb jeszcze to i przyrosty będą większe, mała konkurencja w zdobywaniu pokarmu, miałem tak samo, później już jak się staw zapełni, żeby mieć dobre przyrosty trzeba karmić.Wink

Przez sierpień i wrzesień wykarmiłem 25kg worek kukurydzy Smile , ale masz rację , dlatego zacząłem zarybiać drapieżnikiem i karpi w następnym roku trochę ograniczę , o ile nie zrobi tego w między czasie nasza najlepsza koleżanka - wydra disa , gdyż staw jest jeszcze nie ogrodzony conf

Exodus
Wydra Wink a jak ona się tam dostała ? sa jakieś wody niedaleko ? Miły zwierzaczek Wink

Abramis
Exodus napisał(a):

Wydra Wink a jak ona się tam dostała ? sa jakieś wody niedaleko ? Miły zwierzaczek Wink

Jeszcze się nie dostała ale jest mała rzeczka ok 4-5km od stawu , a przy stawie ok 20-25m od stawu rów melioracyjny który odprowadza wody z okolicznych pól do rzeczki wiec zakładam , że ten ,,zwierzaczek'' się pojawi . Jak nie jesienią to wiosną (obym się mylił) Smile

Abramis
We wrześniu do stawu trafiło również troche rybek. Nareszcie się przełamałem i złowiłem upragnionego lina , o ile pamiętam kilka lat wcześniej brały trochę większe i trochę częściej , ale kilka sztuk udało się złowić w przedziale 30-37cm.
images81.fotosik.pl/196/56cc8bb7d32a2436m.jpg
Trafiła się też jedna ,,płotka'' 31,5cm która też wylądowała w stawie beer (obok lin 37cm)
images82.fotosik.pl/196/35ac965610c3bc81m.jpg
Trochę karasi pospolitych i leszcz 48cm (sorki za zdjęcie w wannie , ale nad stawem nie zrobiłem tym rybom żadnego zdjęcia)
images82.fotosik.pl/196/c72536c1593560bam.jpg
Kolejne dwa linki Wink...
images84.fotosik.pl/195/ba71a90d977ce4e6m.jpg
Do stawu trafił także większy karaś pospolity , jak na razie największy z tych wpuszczonych (28cm)
images82.fotosik.pl/196/089e2ba6a0281a62m.jpg
... I zacząłem powoli akcję ,,drapieżnik'' , szczupak 35cm i 2 okonie 28 i 30cm
images84.fotosik.pl/195/36492b8ca64b495em.jpg

images83.fotosik.pl/195/51a273d85379f4cem.jpg

images83.fotosik.pl/195/80bcf214082a9e01m.jpg

Abramis
Jako , że łowienie linów szło mi raczej słabo podczas urlopu gdyż chciałem pozyskać troche większych sztuk by miały możliwość przystąpienia do tarła w następnym roku, postanowiłem wybrać się do znajomego dokupić ,,pare'' sztuk . Były tylko dwulenie liny więc zakupiłem 11kg narybku sleep

images83.fotosik.pl/206/5d74c9f4234971bbm.jpg
Kupiłem przy okazji kilka karpików koi , a dokładnie 12szt. (małe urozmaicenie)
images82.fotosik.pl/207/5fa10c9c4ca111b9m.jpg
Linki mniej-więcej tej wielkości od 7cm do 23cm
images84.fotosik.pl/206/b464b57b00d29e09m.jpg
Karpiki koi wszystkie podobne wielkościowo
images83.fotosik.pl/206/65de42e6ae4f6b1am.jpg
W stawie zaczął pokazywać się rdest wodny i do na dosyć głębokiej wodzie (ok 2m) , rośliny pokazały się już w maju-czerwcu (jeszcze gdy woda była bardzo czysta). Myślę , że nie powinien się rozrastać ze względu na mętność wody , ale by nie ryzykować dokupiłem również 20 sztuk amura ok 30cm (różnica wielkości na zdjęciach poniżej)
images82.fotosik.pl/207/6fb192a3437a607dm.jpg

images83.fotosik.pl/206/69165c6044310426m.jpg

images84.fotosik.pl/206/5182feb9570ea0c0m.jpg

Semi
No to już masz w stawie sporo gatunkówouch. Niech teraz szybko rosną.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Abramis
Semi napisał(a):

No to już masz w stawie sporo gatunkówouch. Niech teraz szybko rosną.Wink

Oj takk Semi , niech rosną. Brakuje mi tu jeszcze paru gatunków ryb , m.in. sandacza , ewentualnie za jakiś czas węgorza i miętusa. Na pewno nie wpuszcze suma , bo bardzo zależy mi na linach.sleep

Semi
No i masz rację że nie myślisz o sumie w takim stawie, ile nam ryb kilka sumków wyżarło w naszym stawku... Linki i karpiki wszystkie poniżej 20 dkg(czyli wszystkie z dwuletnich zarybień, nic nie ocalało), jakieś kilkaset sztuk za dwa lata, przynajmniej przyrosty miały ogromne. Dwa lata nam zajęło żeby wszystkie odłowić, bo na wędkę nie chciały brać.
Semi.

Abramis
Semi , a duże te sumy miałeś u siebie w stawie ?? Rozum mi mówi jedno , a rozsądek co innego. Oczywiście sum jest bardzo smaczny i nie ma dużo ości. Lubię też rybkę zjeść , od czasu do czasu. Ale to co potrafi zrobić w stawie to masakra. Mam przyklad u znajomego (stawek 50mx25m i 3m głęb.) wpuszczono z 50 sumów . Większość ok 40cm , było kilka sztuk po 3-4kg. Było tam wpuszczone 2 beczki narybku lina.Na początku (pierwszy rok) rzucało się na dno i zaraz brał linek taki ok 10-15cm. Po roku zdarzał się czasami , po dwóch latach zniknął. Były także inne ryby, jak karpie ,amury , płotki i mnóstwo karasia srebrzystego. Wpuściłem tam ok 100 okoni od 25cm do 37cm i kilka linów do 1kg. Sumy odławialiśmy na wędkę brały przeważnie takie do 80cm. O tych dużych cicho było, ale wiadome że tam były. Po ok 5 latach staw został spuszczony , zostało kilkanaście amurów po 2-4kg , kilka karpi 3-6kg troche karasia i kilka sumów do 11kg. Po linach, okoniach, płotkach ani śladu. Dlatego zrezygnuję z suma ,może za pare lat jak będzie dużo ryby wszystkich gatunków i będą odbywały tarło regularnie to może wtedy wpuszczę 1 suma , max 2 szt.Wink... Ale nad tym się jeszcze będę zastanawiał by nie żałować później Smile
A propo wpuszczania w połowie października do stawu trafiły dwa przyzwoite okonie i jeden szczupak (39cm).
30cm
images81.fotosik.pl/211/a038db57525c693fm.jpg
i 38cm
images84.fotosik.pl/211/14cba0ae314758e5m.jpg
Z tego cieszę się szczególnie , gdyż już kawał ,,garbusa'' z niego Cool
images82.fotosik.pl/212/8080f71b34b7b588m.jpg
Edytowane przez Abramis dnia 04-12-2016 12:32

Semi
Mieliśmy 4 czy 5 sztuk, wpuszczaliśmy kijanki 40 cm, po ponad dwóch latach miały po 85-95 cm i wagę około 5 kg. Mój staw jest dwa razy mniejszy od stawu Twojego kolegi, a jak on na takie bajorko tyle wpuścił sztuk to i tak dziwne że cokolwiek mu tam zostało, u mnie te kilka sztuk wymiotło całą drobną rybę.
Semi.

Exodus
Suma też bym sobie darował, chyba że jednego, ale to też rożnie może być. Kaczki też coś mogą przynieść na nogach Wink

Abramis
A więc z ewentualnością wpuszczenia suma czekamy kilka lat ouch , zobaczymy co się będzie działo z rybkami w stawie do tego czasu sleep
Pod koniec lata , zaczęły się dni z obfitą ilością deszczu (padało całe 3 dni) i w stawie przybyło ok 15-20cm wody. Poniżej kilka fotek z wyższego poziomu wody w stawie.
images84.fotosik.pl/214/7f5a902ea27a22d7m.jpg

images83.fotosik.pl/214/c2b5a065441e11f4m.jpg

images82.fotosik.pl/214/bcb594a66560b31bm.jpg
Oczywiście rura wylotowa spełniała swoją powinność i odprowadzała wodę w szybkim tempie . Nie było by nic w tym złego gdyby nie fakt że drobnica trzymająca się w strefie przybrzeżnej była wciągana razem z wodą (piszę tu o narybku wzdręgi).
images83.fotosik.pl/214/04522f54e2ae8c13m.jpg
Nie zastanawiając się długo pojechałem do ogrodniczego i kupiłem kawałek siatki ogrodowej o drobnych oczkach i zamontowałem ją na rurze, by zapobiec ucieczce narybku. Ogólnie nie byłem przekonany do tego rodzaju zabezpieczenia disa, ale trzeba było szybko działaćSmile.
images81.fotosik.pl/214/02dbdbeeb1f82a08m.jpg
Kilka dni później ogrodziłem staw sznurkami (taka prowizorka)i wstawiłem znak teren prywatny , wstęp wzbroniony . Miało to na celu ostrzeżenie osób nieporządanych przed wejściem do stawu. Gdyż jako , że staw jest dosyć głęboki może się ktoś w nim utopić. A więc jeśli się tak stanie (odpukać ) to na własną odpowiedzialność .
images82.fotosik.pl/214/333cd70255ac2920m.jpg
Moje obawy co do zabezpieczenia rury wylotowej były słuszne. W listopadzie b.dużo padało , wylot się zapchał i w kilka dni poziom lustra wody w stawie zwiększył się o ok 1m , wylewając również na pole sąsiada conf .Kilka centymetrów wyżej i staw przelał by się górą do rowu melioracyjnego(po prawej stronie). Trzeba było założyć wodery , wejść po pas do wody i pierzchnią do lodu przebić siatkę. Normalny poziom wody w stawie wrócił po ok 5 dniach. Teraz jest ok 2cm wyżej i woda cały czas przelewa się rurą (czyli w sasadzie tak jak ma być).
I pytanie do was , czy macie jakieś propozycje , jak zabezpieczyć rurę wylotową , by nie uciekała drobnica i by nie osadzały się rośliny , które z czasem zatykają wylot ??
images83.fotosik.pl/214/05ec67925b663a22m.jpg

Semi
Musisz ogrodzić rurę drobną siatką w promieniu około pół metra i na wysokość odpowiednią i zostawić wylot rury otwarty, innego wyjścia nie ma. Cały syf roślinny zatrzyma ogrodzenie z siatki a woda będzie swobodnie schodziła rurą, drobnica też nie powinna się przebić przez siatkę, chyba że naprawdę mikro rybki, ale to nic nie poradzisz, musiał byś kilka razy dziennie nad stawem się pojawiać i pilnować spustu zaślepiając otwór rury drobną siatką, a to już bardzo uciążliwe. Myśmy kanałek wykopali malutki i woda sama się wysącza, ale mój staw dużo mniejszy.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się