Październik 24 2018 00:28:04
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » O wszystkim
 Drukuj temat
Mój wymarzony staw
pluton2000
Odsuń rurę ( kolanko ) 2-3 metry od brzegu.
Spro Red Arc 10400

Abramis
pluton2000 napisał(a):

Odsuń rurę ( kolanko ) 2-3 metry od brzegu.

To też jest wyjście , ale jak dla mnie troszkę nie estetycznie będzie wyglądało i jak coś się będzie działo z wylotem to daleko do kolanka będzie , a w tym miejscu gdzie jest kolanko teraz to całkiem blisko brzegu jest głęboko. Myślę , że raczej coś w stylu tego co proponuje Semi Cool z tym , że w tym miejscu co jest kolanko wybudować pomościk (taki mały wędkarski) ok 0,5m wys.ponad kolankiem a kołki od pomostu (przednie ) w odl. ok 0,5 m do przodu mogą służyć jako paliki do których przymocuje się drobną siatkę ogrodową (na której będzie zatrzymywać się wszelki syf-rośliny) i tak w strone brzegu. W rezultacie będzie stabilna siatka przymocowana do kołków od pomostu oddalona ok 0,5 m od kolanka zabezpieczająca dostęp do rurybeer . Zaś pomost będzie nad kolankiem na wysokości ok 0,5m , a kolanko będzie odsłonięte. Uważam że 0,5m wyżej wystarczy , jeśli kolanko jest odsłonięte to nie zdąży napadać by poziom wody w stawie podwyższył się o pół metra . Ewentualnie jakąś ,,klapę'' w pomoście by mieć dojście do kolanka .Myślę , że takie rozwiązanie jest najlepsze , ale to już się zrobi w czerwcu-lipcu , gdy poziom wody w stawie się troszke obniży. Chyba , że ktoś ma lepszy pomysł Pfft
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
Abramis
Tradycyjnie , zarybienie , tym razem ostatnie już w tym roku ouch . Pod koniec października byłem umówiony w gosp.rybackim po odbiór narybku sandacza. Oczywiście interesował mnie ten większy (zeszłoroczny) , ale prawde mówiąc wątpiłem , że coś będą mieli. Zjawiliśmy się na 2 dzień po odłowach i ktoś nas uprzedził , większy narybek został wykupiony. Mieli go bardzo mało , zostało tylko 8 sztuk , które wzieliśmy oraz cała masa narybku z tego roku więc tego też kupiliśmy , ale nie za dużo ( a dokładnie 64szt.) , gdyż nie jestem pewien czy małe wzdręgi (tegoroczny narybek) będą dość małe by posłużyć za pokarm. Czas pokaże. Poniżej kilka zdjęć wpuszczonych rybek Wink

images83.fotosik.pl/227/be92f061400e5123m.jpg
Te większe , mam nadzieję , że przeżyją i będą miały szansę się wytrzeć za dwa lata.Wink A tym czasem będę próbował złowić jakiegoś w następnym roku Frown by sprawdzić jak przyrastają.
images83.fotosik.pl/227/64c074d325a864b8m.jpg

images83.fotosik.pl/227/4152a2baf3080436m.jpg
Większość narybku jesiennego była mniej-więcej tej wielkości.
images81.fotosik.pl/227/79ea96cecd48f292m.jpg
Chyba największy z tegorocznego narybku.
images83.fotosik.pl/227/9a03ee7a33df17a0m.jpg

Semi
Trochę tych rozbójników widzę zapuściłeś, jak mają żarcie to szybko rosną, będą czyściły staw z drobnicy.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Abramis
Zobaczymy ile urosną w następnym roku Wink ... mam nadzieję , że z 15-20cm Smile O te ,,czyszczenie'' drobnicy właśnie mi chodzi . Ponadto mało kto ma szanse zarybiać od zera. Wolę dmuchać na zimne i już się zabezpieczyć , przed atakiem niepożądanych małych rybek Pfft ... chodzi mi tu głównie o karasia srebrzystego , ciekawe kiedy się pojawi , ile lat na to będzie potrzebował (nie wpuszczony). Chcę również utrzymać równowagę biologiczną w stawie drapieżnik-biała ryba , by rybki nie karłowaciały. Tak w połowie stycznia zrobię podsumowanie wszystkich wpuszczonych rybek , by to zgromadzić w jedym poście ouch

seb@s
Rozmiarowo naprawdę fajny dołek ouch. Obyś tylko nie miał problemu z leszczami.

Abramis
seb@s napisał(a):

Rozmiarowo naprawdę fajny dołek ouch. Obyś tylko nie miał problemu z leszczami.

Dzięki im większy zbiornik tym mniej pracy przy nim potrzeba ouch O ile wiem leszcz może sie wytrzeć z wzdręgą lub płocią , oby nie , ale jak tak sie stanie to się wpuści więcej drapieżników (mowa o okoniu) nie wiem jak wyjdzie z sandaczem , ale to już wyjdzie w nastepnym roku czy im pasuje czy nie. Póki co żaden jeszcze nie zdechł Wink ... to może będzie im środowisko pasowało ouch

Exodus
Czemuś kongera nie wpuścił do zbiornika Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Abramis
Exodus napisał(a):

Czemuś kongera nie wpuścił do zbiornika Wink

Nie przejdzie w słodkiej wodzie Wink ... Ale węgorza wpuszczę jak zbiornik ,,dojrzeje'' Wink

Exodus
Musi przejść kwarantanne i całkiem sobie dobrze poradzi. Wink

Abramis
Z tym masz rację , ale nie w stawiePfft . Może pozostańmy przy naszych rodzimych gatunkach Wink

Norbert
Abramis świetna robota Wink. Taki staw to marzenie wielu wedkrzy. Teraz tylko czekać aż rybki podrosną i zaczną przyginać szczytówkę Frown.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Abramis
Norbert napisał(a):

Abramis świetna robota Wink.Teraz tylko czekać aż rybki podrosną i zaczną przyginać szczytówkę Frown.

Dzięki Norbert , nareszcie marzenie się spełniło ouch , choć nie było łatwo Wink

Exodus
Abramis marzenie się spełniło, teraz będzie walka co mi ryby wynosi z łowiska Wink

Abramis
Exodus napisał(a):

Abramis marzenie się spełniło, teraz będzie walka co mi ryby wynosi z łowiska Wink

Możliwe... Oby nie... Zobaczymy czy uda mi się staw ogrodzić w tym roku co nadejdzie ouch

Abramis
Zgodnie z tym co napisałem wcześniej , nadszedł czas na małe podsumowanie zeszłego roku. Jako , że poprzeni rok był pierwszym rokiem istnienia stawu (zalania go wodą). Wszystko co się działo wokół niego było związane głównie z zabiegami pielęgnacyjnymi i zarybieniami. sleep Do stawu trafiły:
-karasie pospolite do 23cm i jeden większy 28cm (443szt.)
-amury 25-30cm (20szt.)
-wzdręgi 20-27cm (23szt.) i ich narybek (rybki się wytarły)
-jazie 15cm (3szt) i 1 szt. 33cm
-klenie ok 10cm (2szt.)
-karpie pełnołuskie 25-43cm (17szt.)
-karpie bezłuskie 30-48cm (21szt.) +3 szt. większe (8-10kg)
-karpie koi ok 12cm (12szt.)
-liny 7-23cm (243 szt.) + 5szt. 30-37cm
- płoć 31,5cm (1szt.)
-leszcze 2x45cm i 48cm (3szt.)
-kiełbie (ok 50szt.)
Z ryb drapieżnych :
-okonie 28cm ,2x30cm i 38cm (4szt.)
-szczupaki 35cm i 39cm (2szt.)
-sandacze 10-15cm (64szt.) i 25-30cm (8szt.)
Cel na ten rok :
-ograniczyć Frown10-15 szt. karpi w przedziale 2-3kg oraz leszcza 1-2szt. przed tarłem.
-kontrola wzrostu poszczególnych gatunków ryb na tyle , ile to możliwe Wink
-manipulacja drapieżnikiem (dopuszczanie) adekwatnie do tego , jakie gat. ryb wytrą się w stawie
- z zarybień ewent. płoć której prawie nie ma w stawie , oraz karaś pospolity, lin bo tych ryb nigdy za wiele
-budowa małego pomostu nad rurą wylotową
-ewent. dosianie trawy
-ewent. ogrodzenie stawu (z tym może być problem , gdyż w czerwcu ruszą roboty budowlane domu)
tego typu ,, siatką''Smile
images82.fotosik.pl/296/8714f74cc25f3d08m.jpg
Myślę , że to by było na tyle na dzień dzisiejszy i większość (jak nie wszystkie) z założeń uda się zrealizować ouch

Semi
Masz już spore pogłowie ryb ouch. Wzdręgi to się plenią jak wściekłe, także sandaczyki będą miały co jeść.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

zenonpz
Witam, masz bardzo fajny stawik i mi się taki marzy.Co do ogrodzenia panelem to będziesz musiał w podmurówce zabetonować jakieś mocowania, tak żeby połączyć panel z betonem.Jak tego nie zrobisz to pośrodku panela wydra będzie mogła go odgiąć i przedostać się.Ja jak grodziłem u kolegi to zastosowałem siatkę 3,5 mm oczko 50x50 mocowany drut dolny w 3 miejscach do betonu.Poza tym łatwiej spadki na siatce wykonać.

Abramis
zenonpz napisał(a):

Witam, masz bardzo fajny stawik i mi się taki marzy.Co do ogrodzenia panelem to będziesz musiał w podmurówce zabetonować jakieś mocowania, tak żeby połączyć panel z betonem.Jak tego nie zrobisz to pośrodku panela wydra będzie mogła go odgiąć i przedostać się.Ja jak grodziłem u kolegi to zastosowałem siatkę 3,5 mm oczko 50x50 mocowany drut dolny w 3 miejscach do betonu.Poza tym łatwiej spadki na siatce wykonać.

Dzięki za radę , na pewno wezmę to pod uwagę przy montażu ouch, zastanawiam się jeszcze , czy nie użyć krawężników betonowych wys. 30cm i wkopać je w ziemię 25cm by 5 cm wystawały nad ziemię... Pomysłów jest wiele (muszę też troszkę pomyśleć o kosztach) jednak by ogrodzić cały staw z tyłu , po bokach ok 0,5m od granicy z sąsiadem i w przód od stawu z 10 m to będę musiał ok 400m panelówki użyć Sad

zenonpz
Dobrze kombinujesz, można tez kupić płyty betonowe 2mx0,5 m, słupki dać co 3 m wtedy idzie jedna cała i pół drugiej. Płyte wkopujesz 30 cm w ziemię 20 cm pozostaje nad ziemia. Siatkę wypuszczasz tak żeby zachodziła 10 cm za płytę( oczywiście od zewnątrz ogrodzenia).Jest to według mnie najlepszy i najtańszy sposób ogrodzenia stawu.Obecnie testuje go na stawie prywatnym i przez 3 lata nic nie przedostało się, a wcześniej to norki bardzo duże spustoszenie w stawie zrobiły.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się