Styczeń 21 2018 01:26:19
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Dziś na rybach: PZW-2017
Labedziak
Dziś na rybach: PZW-2017

Od dziś opisujemy nasze wyprawy wędkarskie na wodach PZW Z roku 2017 w tym temacie.
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Moris
Dziś w końcu na lodzie. Brały słabo, ale kilka się skusiło. Bez okazów. Największy 28 cm.

images84.fotosik.pl/280/0c65aa7e8ff3fa8am.jpg
Najlepsza muzyka to house.
http://www.youtub...KVxX1A2Nog

samsam
Dziś małe otwarcie sezonu na Zalewie Sulejowskim, trochę drobnicy się uczepiło (płotki i okonie). W sklepie nie mieli jokersa, więc ratowałem się zanętą, ale to nie to samo.... Sąsiad obok ładnie zanęcił jokersem i miał 2 łopaty 55+i do tego kilka mniejszych.
Jutro chyba powtórka z rozrywki (niestety też bez jokersa tdo) faja

samsam
Tak jak pisałem powyżej tak zrobiłem, niestety dziś duży leszcz nie współpracował... Złowiłem kilka mniejszych , takich do 40cm do tego ładne krąpie kilka płoci i 2 okonie. Jak się uda to za tydzień powtórka...

Abramis
Ojciec też był na lodzie wczoraj i dzisiaj i słabiutko , miejsce nęcone na leszcza a tylko trochę drobnicy połowił. Ciśnienie skacze za dużo by oczekiwać cudów , mimo to miał szczupaka ok 1,5kg na mormyszkę, uderzył w locie gdy opadała na dno . Mówił że trochę walki było , widział już go i przy dziurze obcinka bezradny
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
shaman111
Niedziela miała upłynąć pod znakiem płotek i leszczy na spławik jednak ani jedne, ani drugie nie chciały współpracować. Co innego krąpie.. brały jeden za drugim.. rozmiar idealny na sandacza na martwą rybkę 8-12cm Wink jeden się trafil ponad 20cm.. nagle brania kompletnie zanikły. W takich sytuacjach zwijam spławik i wyciągam kij z blaszką. Może minuta łowienia.. i strzał.. pochodził konkretnie na kiju.. zapięty za samą skórkę na cztero centymetrową blaszkę. Bądz co bądź moją największa ryba na lodzie {} 62cm 1.63kg. Oczywiście pływa dalej :;/
s2.ifotos.pl/mini/201701150_aeesxsx.jpg
Nie zabieraj karpi

Samymi rybami człowiek żyje Wink
...............................................
pozdro

KEEP MOVING FORWARD

seb@s
Dziś pojechaliśmy że znajomym na jezioro próbować na płocie. Lód 15 cm pod nami jakieś 5 metrów. Brania ryb praktycznie po wpuszczeniu kul zanęty, najczęściej brały drobne krąpiki na zmianę z płotkami. Niemalże każde wpuszczenie kończyło się rybką. Brak wiatru i bezchmurne niebo czyli idealne warunki Wink. Oczywiście nie mogło zabraknąć butli gazowej i fasolki, coś ciepłego do zjedzenia i od razu więcej energii do łowienia. Wypad jak najbardziej ok tylko zabrakło jakiegoś większego leszczyka Pfft. Mam nadzieję że będą się trafiać na zawodach z Koła.

shaman111
Dziś od 7:30 do 15stej na lodzie ... zaczęło się od spinki szczupaka, poprzez zmarnowanie pół dnia na obławianie bezrybnego środka wody w poszukiwaniu okoni Wink Decyzja na obławianie strefy przybrzeżnej okazała się strzałem w dziesiątke, na głębokości koło 2,5m na blaszkę wziął szczupaczek 49cm

i1203.photobucket.com/albums/bb394/shamank1/1_1.jpg

Poźniej nastały próby mormyszkowę ale płotki i okonie w wielkości 8-10cm skutecznie zniechęciły mnie by poza próbami połowić dłużej...

nagle na blaszke przy strzcinach strzał jak z kopyta.. hol .. ciężko skomentować to trza przeżyć.. ledwo przecisnałęm go przez otwór ale jest, całe 89 cm Wink

i1203.photobucket.com/albums/bb394/shamank1/2_1.jpg

Wrocił cały i zdrowy do wody co zostało uwiecznione na nagraniu.
Polobiegałem jeszcze blisko rośłin, na przemian z mormyszką i błystką ale trafiały sie malutkie okonie, potem znowu szczupaczek ok 40cm..
a na sam koniec znalazłem miejsce bytowania okoni.. po ponad 7 długich godzinach łowienia.. trafiłem ok sześc sztuk w granicach 20-25cm w ostatnie 10 minut łowienia Wink

i1203.photobucket.com/albums/bb394/shamank1/20170120_140524.jpg
Nie zabieraj karpi

pozdro

KEEP MOVING FORWARD

Semi
Ale rozbójnik, latem na niego zapoluj jeszcze.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

shaman111
Latem człowiek rzuca i rzuca i nic nie chce brać, zimą blaszka 5cm na okonie i biorą szczupaki hahaha
Nie zabieraj karpi

pozdro

KEEP MOVING FORWARD

samsam
Sobota i niedziela na rybach...
Sobota to około 20szt leszcze, krąpie (od 20 do 42cm) oraz jeden leszek 55cm. Było też sporo drobnego okonia i jazgarza.
Niedziela to był właśnie ten dzień...5szt leszczy i krąpi 30-40cm oraz 9szt od 50do 61cm, Do tego 6szt spiętych-raz żyłka strzeliła a raz hak się prawie wyprostował (gamakatsu), tego dnia nie złowiłem ryby mniejszej jak 30cm ( nie licząc jednego podhaczonego okonka). W niedzielę łowiłem od 7 do 13.

W sobotę miałem zabawną sytuację....Łowie sobie rybki w 2 przeręblach na spławiki. Na jednej wędce branie , hol i rybka na lodzie, kątem oka obserwuje drugi spławik, nic się nie dzieje. Zajęty odhaczaniem rybki naglę słyszę jakiś hałas przy drugim kiju- patrzę podpórka przewrócona a z przerębla wystaje już tylko końcówka kija....confconfconf Jakież było moje zdziwienie...co się stało...jakim cudem wędka (60cm) wylądowała w przeręblu o śr 20cm...jak to... przecież jej nawet nie ruszyłem. Widziałem tylko jak znika 5,5metra pod wodą conf Była to wędeczka zakupiona kilka dni wcześniej, która po kilku godzinach łowienia bardzo mi przypadła do gustu. Miałem ze sobą też trzeciego kija, który był z mormyszką, przerobiłem ja na spławik i przez 3 kolejne godziny wędkowania rozmyślałem nad tym co się stało...jaka to wielka ryba zabrała mi wędkę. Myślałem już nad powrotem do domu, na jednej z wędek kolejne branie, ale ryba podczas holu jakoś dziwnie się zachowuje, nie mogę wyczuć co jest po drugiej stronie. nagle widzę , że zamiast ryby mam zahaczoną żyłkę z zatopionej wędki , szybko ją złapałem i wyholowałem zatopiony sprzęt Usmiech:w00t: Okazało się, że na haku zatopionej wędka znajdował się ...leszcz...całe...30cm...conf Gdybym nie wyholował tej rybki to powiedział bym , że wędkę zabrał mi jakiś potwór....
Widziałem już takie rzeczy w necie ale, żeby mnie starego wygę taki leszczyk przechytrzył....

Semi
He he, mały chudy ale leszcz.huha Kurde tyle pięknych leszczy do topa byś miał, za raz komplet by był, gdzie kurna foteczki??KijWink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Abramis
Gratulacje , fajne rybki połowiliście ouch szczególnie szczupak (wiem co to znaczy na lekkim sprzęcie) osobiście aż tak dużego nigdy z pod lodu nie złowiłem ale miałem takie do 3,5kg na mormyszkę i na blaszkę... walka wypas Cool
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
samsam
Semi napisał(a):

He he, mały chudy ale leszcz.huha Kurde tyle pięknych leszczy do topa byś miał, za raz komplet by był, gdzie kurna foteczki??KijWink

Dokładnie Semi, mały chudy ale byk. Obok mnie poławiało wtedy 3 innych wędkarzy, nie obyło się bez śmiesznych uwag...hahaha

ps fotki będą następnym razem, chyba w ten weekend też się wypiorę pooddychać świeżym powietrzem nad przeręblem Wink

seb@s
To Ci się samsam trafiło Cool. Taki leszcz z podlodówki musi dopiero walczyć a co dopiero kilka takich Pfft. Shaman Angry.

samsam
seb@s napisał(a):

To Ci się samsam trafiło Cool. Taki leszcz z podlodówki musi dopiero walczyć a co dopiero kilka takich Pfft. Shaman Angry.

Leszcze powyżej 50cm na wędce podlodowej to już fajna zabawa, przy żyłce 0,12 hamulec pięknie gra. Najważniejsze to oderwać rybę od dna aby nie straszyła pozostałych...Fakt, trafiło się biorąc pod uwagę dzisiejsze wynikidisa

Sobota i niedziela na rybach.
Sobota 6 leszczy od 40 do 52cm do tego trochę drobnicy (2 duże szt spięte).
Niedziela niestety nie złowiłem nic większego jak 30cmconf, kurcze nawet nie miałem brania czegoś większego, ryba dziś nie współpracowała- widziałem , że dwóch gości złowiło po leszczu powyżej 40cm ale były one zahaczone za płetwy, żaden nie miał haka w pysku.
Coś mi się wydaje, że sezon zimowy powoli będzie się kończył- przynajmniej tak wynika z prognozy pogody na luty..

seb@s
Dziś wypad na inne jezioro na większe płocie Pfft. Po 9 zaczęliśmy wędkować a było nas 3, osobiście traktowałam łowienie jako sprawdzenie czego można się spodziewać na zawodach które będę mieć za tydzień. Na początku było szukanie gruntu na którym były najlepsze brania, płocie trafiały się już fajne takie od 18 do 22 cm. Znajomy trafił taką na 25 cm już śliczna i grubiutka. Łowiliśmy na 8 metrach, pogoda słonecznie i było delikatnie mroźno. Lód strzelał niesamowicie miał 18 cm ale wiadomo naprężenia są duże i w pewnym momencie między nogami w lodzie tak jakby ktoś świdrem robił hahaha. Byście musieli widzieć moją reakcję Wink. Brania systematyczne ogólnie miałem ponad 60 sztuk i złowiłem na mormyszkę nawet miarowego okonia. Z ciekawostek przyszło dwóch morsów i zrobili sobie kąpiel w przybrzeżnych wodach.

Semi
Byłem dziś służbowo w Zegrzu, wracając zatrzymałem się przy plaży i polazłem zobaczyć co tam łowią na lodzie. Siedziało kilka osób ale szału nie było, jakaś płotka i okonek tylko u jednego z wędkarzy.
Semi.

samsam
W niedzielę wybrałem się razem z bratem zapolować na płotkę i okonia. Okoń nie współpracował ale płotek połowiliśmy po około 60szt na głowę ale żadna z nich nie była większa jak 25cm. Ludzi na lodzie sporo, lód ma jakieś 30cm....

Norbert
Samsam ładnie połowione ouch.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się