Styczeń 16 2018 16:32:47
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Dziś na rybach: PZW-2017
samsam
Norbert napisał(a):

Samsam ładnie połowione ouch.

Ilościowo trochę było ale nie ten kaliberPfft
dziś ponownie wybrałem sie na ten sam zbiornik, niestety efekty mizerne. Tylko 8 plotek, bardzo zimno był i wszystko zamarzało, człowiek się tylko wkur...ł bo wszystko dosłownie w kilka chwil zamarzało i w dodatku ten zimny wiatr(--). jutro odpuszczam, jadę w przyszły weekend.

samsam
Wczoraj udało mi się wyskoczyć na rybki-wynik to około 30 płotek, dziś podobnie do tego kilka okoni. Chyba muszę zmienić zbiornik i ponownie zapolować na dużego leszcza bo już łowienie płotek mi się nudzi...

Semi
Próbowałem i ja wczoraj z feederkiem z puszką mielonki w kieszeni i kilkoma czerwonymi robakami z kompościaka nad Bug się dostać. Na asfalcie szło spoko, trochę deszcz siąpił, ale nie ślisko. Za to jak zjechałem z asfaltu to zaczęły się schody, ujeżdżony śnieg na polnej drodze rozmiękł i nie szło jechać, po dwóch piruetach zawróciłem, moze i dobrze, bo spotkałem po drodze znajomego ze Straży Granicznej i okazało się ze Bug na moim odcinku płynie tylko w jednym miejscu i to na zakręcie gdzie cholernie głęboko i nurt ekspresowy, tam gdzie się wybierałem jeszcze zamarznięty, to i tak bym nie połowił. Jak się utrzyma taka pogoda to za tydzień będzie już wszędzie płynął. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Semi
Zamontowałem dziś kufer do Romana i z braciakiem pojechaliśmy się odstresować na nadbużańskich bezdrożach. Woda ogromna, nie dojechaliśmy do miejscówek letnich, po dołkach wszędzie woda, wogóle nad rzekę to ciężko nawet enduro dojechać, wszystko rozmiękło i wszędzie kupa wody. Trochę błocka na sobie i na motorach żeśmy z powrotem przywieźli. Wink

www.narybki.net/forum/attachments/sam_2310.jpg

Nawet dwóch wędkarzy spotkaliśmy, ale bez efektów.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

zenonpz
Dzisiaj korzystając z pięknej pogody postanowiłem pojechać i zobaczyć co się dzieje nad pobliską rzeką. Gdy zajechałem szok, z 20 wędkarzy, tylu jeszcze nie widziałem na tej rzeczce. Niestety tylko 5 dłubało ploteczki, reszta spining i za drapieżnikiem. Jak spytałem czy szczupak bierze to usłyszałem: "dzisiaj nie ale w tygodniu to ładnie połapaliśmy". Byli tam starsi, tatusiowie z dziećmi, nauka idzie od góry, drodzy wędkarze.

Dariusz foss
Dziś wybrałem się na rekonesans nad Wisłę oto ma relacja ,za tydzień start a tu to,
images82.fotosik.pl/408/6422d472cbe45558m.jpg

images84.fotosik.pl/408/2d0e9d43368439ebm.jpg

images83.fotosik.pl/408/bc6d09883ea78292m.jpg

images81.fotosik.pl/408/cf4c371057773886m.jpg

kesu
Ja wczoraj zaliczyłem rozpoczęcie sezonu. Miała być Barycz i podchody do miętusa ale przez wysoką wodę skończyłem nad Odrą. Byłem późno nad wodą bo po 16-tej ale zaliczyłem trzy brania na federkach na czerwone . Jedno wykorzystałem ale był to tylko klenik pod 30 cm. Po zmroku cisza. Słyszałem już o złowionych kleniach dwójkach więc nie ma co siedzieć w domu.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Dariusz foss
Dziś pierwszy raz na rybach,co prawda zaskoczył mnie dojazd na łowisko.Nawet quad nie da rady przebrnąć ,więc musiałem zrezygnować z mej ulubionej miejscówki i udać się w inne miejsce. Brań brak tylko klucze żurawi i mnóstwo przelotów gęsi
images81.fotosik.pl/423/b4019ec90f959dadm.jpg

images82.fotosik.pl/424/ec87b1577755160dm.jpg

images84.fotosik.pl/423/5af4fa63ce2facbbm.jpg

images81.fotosik.pl/423/eb5f99b1a340697bm.jpg

images84.fotosik.pl/423/de91dd1d19a77e59m.jpg

Dariusz foss
Dziś na ryby miałem nie jechać,lecz pogoda pokusiła mnie na mały wypad nad Wisłę .Brań brak lecz widok rzeki tak szerokiej i pełnego koryta odzwierciedla jej wielkość.
images84.fotosik.pl/426/fd2d79479ceb5980m.jpg

images83.fotosik.pl/426/c2c094ca91c62124m.jpg

Dariusz foss
Dziś na rybach nie bylem ,lecz nie pokonam siły jaka ciągnie mnie nad wodę.Rozlewiska nie ustępują jak widać ale żurawie są .Jutro wodery i jazda na swe stare śmieci.WinkFrownShock[img][/img]
images82.fotosik.pl/428/7b3f397af08473a0m.jpg

Dariusz foss
Dziś ponownie nad wodą ,na swym starym dobrym miejscu .W końcu miła wizyta co prawda Policji wodnej z Bydgoszczy,kontrola zezwolenia i poszli jak kuny,nawet mój pies był zdziwionyWink
images84.fotosik.pl/430/505ae837feb03227m.jpg

images81.fotosik.pl/430/d3c7a2bfdb52318dm.jpg

images81.fotosik.pl/430/da95f93df0b3d145m.jpg

images82.fotosik.pl/430/03369d22655d1c49m.jpg

images83.fotosik.pl/430/13805e48ccd23b7dm.jpg

Grzes77
Zacząłem dziś sezon od pickerka i feedera. Kilka takich płotek podeszło i po około 3 godzinach oglucony odpuściłem sobie. Gdyby nie wiało to gym bata rozłożył I pewnie efekt byłby lepszy, ważne jednak, że nie zblankowałem Wink.
Grzes77 dodał/a następującą grafiki:
pierwsza_rybka_2017.jpg 20170319_133818-900x675.jpg

Dariusz foss
Moje ostatnie wypady nad wodę,czyli czwartek na swym starym miejscu przed opaską .Pogoda w miarę jedno mikro branie.W piątek znów nad wodą w miejscu awaryjnym gdzie wolno toczące się zawirowania ukrywają za uskokiem dna doskonałe warunki dla ryb .Dwa brania jedno nawet, nawet,zbyt wolna reakcja z mej strony,i po.Pogoda przepiękna ,gorąco na krótkim rękawku cza było siedzieć a właściwie leżeć.Dziś zimno wiało,i nic się nie działo.Ale jutro też jest dzień.Droga obsycha,Norka jak zwykle kręci się ,pogoda w kratkę ,woda jeszcze bardzo zimna ,a i usiedzieć w domu nie idzieWink

images84.fotosik.pl/458/0c32c6db250800ecm.jpg

images83.fotosik.pl/459/982e13373c1332c0m.jpg

images83.fotosik.pl/459/8ba55a5e0cc859eam.jpg

images84.fotosik.pl/458/f2fdb4ee76b6e829m.jpg

Dariusz foss
Dziś wypad nad wodę i pierwsza ryba kleń.
images84.fotosik.pl/460/cae8fb067d26d904m.jpg

Grzes77
Dziś łowiłem na pobliskiej zaporówce od 15 do 19 na dwa pickerki jeden methoda drugi bango. Na methodę 3 krąpie a na bango jeden + - 40cm leszczyk. Plan minimum wykonany bo o kiju nie zszedłem jednak satysfakcji wielkiej nie miałem szczególnie gdy pod koniec wędkowania na uboczu zauważyłem rybie łuski większe niż money pięciozłotowe, to musiałbyć prawdziwy okaz disa.

kesu
Wczoraj od 16-tej do 20-tej nad Baryczą na jej ujściowym odcinku z główkami.
Brań sporo na kuku, około ośmiu a tylko dwa wyjęte klenie do 35 cm.
Brania gwałtowne, krótkie ostre gięcie kija bez szans na jego złapanie i zacięcie. Prócz tego na białe gruntowe uklejki a koło zmroku krąpiki.
Działo się wiele ale moja skuteczność do bani }{ .
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Grzes77
Wczoraj "zaliczyłem" pobliską zaporówkę wędkując między 15 a 20. W sumie to bardziej potestować nowe wynalazki Prestona na 2 pickerkach.

Powiem cytując Lecha " jestem za a nawet przeciw" Wink.

Ogólnie rozwiązanie techniczne wyprzedza o całą epokę inne firmy. Montując rurkę na żyłce mamy możliwość dostosowania się do każdych warunków poprzez podłączenie podajników, koszyków, banjo itd. Ja znalazłem jeszcze inny sposób nęcenia dzięki tej rurce ale to nie tu i teraz Wink.

Przez cały czas miałem wskazania na szczytówkach, co przełożyło się na kilkanaście brań z czego 5-6 z krótkim odjazdem z hamulca i tu doszedłem do meritum, tzn nie zaciąłem nawet jednej ryby chociaż używałem tych samych przyponów co ostatnio, wtedy była 100% skuteczność przy podajniku i hybrydzie Mikado.

Widocznie muszę dać stoper za rurką bo przy 20g banjo w moim przypadku nie występowało samozacięcie.

Jeszcze taka mała uwaga. Domyślam się, dlaczego Gozdawa zrobił dobrą promocję na najmniejsze banjo. Moim zdaniem nie będą się sprzedawać, gdy widzę średnią wersję, która dla mnie jest maluteńka, więc nie wyobrażam sobie tej micro. Dla mnie wersja największa L powinna mieć jeszcze kolejną XL. 

Tak na zakończenie, gdy tylko ukażą się w sprzedaży podajniki do methody Prestona z rozcięciem umożliwiającym ich  montaż na rurce, to od razu je zamówię, powinny ukazać się niebawem, ponieważ w sieci już są materiały z tymi podajnikami a do tych banjo muszę się dopasować, by razem spędzać przyjemne chwile nad wodą Wink.
Grzes77 dodał/a następującą grafikę:
20170404_154305-1024x768.jpg

samsam
Przez 3 ostatnie weekendy byłem na kilkugodzinnych wypadach spławikowych na zalewie w Cieszanowicach. Ryb zawsze połowiłem do znudzenia , tylko rozmiar nie powalał. Wśród tej drobnicy były też płocie do 30cm, fajne wzdręgi (3szt powyżej 25cm) oraz jaziki do 30cm. Utrapieniem na tym zbiorniku jest sumik karłowaty, który pobiera każdą przynętę...

Grzes77
W ubiegłą niedzielę byłem na pobliskiej zaporówce z pickerkami - pierwszy w tym sezonie blank.
W tygodniu to samo miejsce z odległościówką i gruntówką - około 20 - 30 szt drobnicy na spławiki.
Wczoraj to samo miejsce i sposób łowienia - wynik podobny ok 20 - 30 szt drobnicy - PZW szału nie ma.

Moris
Dawno nie zaglądałem na forum, bo i na ryby nie chodzę. Mało mam na to czasu. wszystko przez moją żonę. Urodziła mi niedawno bliźniaki i to one są teraz na pierwszym planie. Udało mi się jednak wyrwać w niedzielę na spinningowe mistrzostwa koła. Odbywały się na Zalewie zegrzyńskim w Serocku w dwóch turach. Ryby oczywiście brały bardzo słabo. Co prawda łowiłem okonie, ale wszystkie były niewymiarowe. Największy miał 17,5cm. Na 20 zawodników tylko czterech zgłosiło ryby. Ja niestety nie. Poza tym stało się nieszczęście - podczas płynięcia na miejscówkę chciałem zmienić miejsce na łódce i straciłem równowagę i prawie wypadłem z łódki - złapałem się krawędzi i nie wypadłem całkiem, ale zmoczyłem d..pę i plecy. Łódka przechyliła się i nabrała wody. Zamoczyło się parę rzeczy kolegi. Na szczęście nie było strat w sprzęcie. Mieliśmy przeze mnie przymusową przerwę na wylewanie wody z łodzi moimi kaloszami. Po zakończeniu tury spłynęliśmy do przystani. Zjadłem coś ciepłego, żeby mieć siłę i chęci na drugą turę.
W drugiej turze pływałem z gościem, z którym pływałem w ostatnich zawodach w tamtym roku. w tamtych zawodach ja złowiłem tylko dwa okonie, a on szczupaka, w miejscu, które wybrałem. Wczoraj on od razu nastawił się na szczupaka, ja próbowałem skusić okonia. Pływaliśmy po różnych miejscówkach - na spadach, na blatach i na skraju grążeli, ale brań nie było. Kiedy została ostatnia godzina zawodów, stwierdziliśmy, że płyniemy na całkiem płytką wodę, z wystającymi grążelami i polujemy już tylko na szczupaki. Po kilku rzutach kompan wyciągnął szczupaka 55cm. Trochę mnie to zdeprymowało, bo znów miejsce wybrałem ja. Dalej jednak zmarznięty i nadal jeszcze mokry orałem grążele jerkami bez efektu. Przestawiliśmy się na jeszcze płytsze miejsce i zacząłem obławiać je algą 1. W końcu na 20 minut przed końcem zawodów ostre uderzenie i udało mi się wyjąć szczupaka 74cm. Wygrałem II turę, zająłem trzecie miejsce w mistrzostwach i zgarnąłem nagrodę za największą rybę. Mimo bezrybia w pierwszej turze, to były całkiem fajne i emocjonujące zawody.
Najlepsza muzyka to house.
http://www.youtub...KVxX1A2Nog

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się