Wrzesień 23 2018 20:12:15
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Dziś na rybach: PZW-2018 + 2017
Dawid
Tak , bat 6m z amortyzatorem (gumą) chowaną do środka . Najlepsze rozwiązanie na wody które lubią zaskakiwać przyłowami a przy dłubaniu małego białorybu totalnie nie przeszkadza.

Piorek
Piękny prosiak. Gratulacje!!!
Jezioro też super wygląda.

Cormoran
Przyłów na żwirowni o pow 43,29 ha Frown karpie niestety nie współpracowały.
Karaś 44cm

images82.fotosik.pl/720/0856dfd9d7131d24m.jpg
Edytowane przez Cormoran dnia 28-07-2017 16:17

Abramis
Fajne rozwiązanie z tą gumą , nigdy nie wiadomo co może być przyłowem bezradny... Gratulacje karasia Cormoran, to już okaz ouch
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
stan2010
Gratuluję takiego przyłowu Wink. Zgrabna :;/
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Cormoran
Cztery dni na żwirowni przyniósł jednego 12 kg amura. :;/ pływa dalej.
images84.fotosik.pl/734/f85fa9923ded34e3m.png
Edytowane przez Cormoran dnia 06-08-2017 19:21

Semi
Widzę że ochłoda też była. Wink Fajny amurek.ouch
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Cormoran
Przede mną nocka na zbiorniku wyrównawczym elektrowni Rybnik ouch.

images82.fotosik.pl/745/f63d9e8354302f12m.jpg

Dawid
Pierwsza jedynka w spławikowych Shock
Dawid dodał/a następującą grafikę:
21765133_1396722443777469_7574690770448162189_n.jpg

Abramis
Gratulacje Cool
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
wodnik1624
Wczoraj w sobotę, od 11-15 na łodzi, początek wędkowania na żywca zapowiadał się nieźle. Jednak potem aktywność deszczu i może ciśnienie, doprowadziło do dnia bez ryb. Nawet karasie pod spławikiem ospale pływały, to i szczupak zamilkł.
images83.fotosik.pl/917/2da4b0ccccf57eecm.jpg

images82.fotosik.pl/919/4ab97bf396aff142m.jpg
Cmaciej

http://www.przyrodnikwielkopolski.flog.pl
Semi
Wczoraj i ja w końcu dwie godzinki poobcowałem z rzeką ze spinningiem. W sumie to był plan z rana pograsować ze spinem, a przed południem zjeść coś, wypić kawę i pojechać z feederkirm i spławiczkiem posiedzieć za białorybem. Spinning wypalił, w sumie złowiłem dwa małe okonie ledwie wymiarowe i miałem pięknego strzała chyba bolenia, bo mi odpalił aż łapa zadrżała, odjechał z 10 m w prawą stronę ekspresem i się wypiął. Po powrocie znad rzeki przyszedł znajomy i poprosił żeby mu pomóc w odłowieniu ryb ze stawu, zaczął już proces spuszczania wody rurą regulującą stan wody w stawie, a potem podłączył 3 pompy. Byliśmy ciekawi co tam pływa, bo staw był regularnie zarybiany, ale wydra się panoszyła i w sumie nie wiadomo było na ile szkód narobiła. Jak zostało pół metra wody to wcale to różowo nie wyglądało, japońców miliony, a innych ryb ani widu ani słychu, jak już niewiele wody zostało to wleźliśmy w woderach z dużymi podbierakami i zaczęliśmy to śmiecie odławiać. Czasami jakiś linek się trafił, jakiś złociak nieduży, ale konkretów brak, za dużo jeszcze wody było i nie wszędzie dało się wleźć. Urobiłem się jak głupi, a efektów brak, wydra chyba zrobiła mu niezłą rzeź. Wziąłem sobie do stawu 10 małych linków i kilkanaście złotych karasi. Ma jeszcze w poniedziałek próbować więcej wody spuścić, może grubsza ryba gdzieś tam jeszcze siedzi.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

MatiQ
Dopiero teraz dostałem czucie w palcach po dwóch zasiadkach podlodowychhahaha
W niedzielę wybrałem się na pobliski staw - celem było rozpoczęcie sezonu, efekty były mizerne w postaci kilku okonków. Grubość lodu około 10cm, wiatr do tego silny mróz, łowiłem metodą spławikową i na mormychę na głębokości 1m-1,5m
images81.fotosik.pl/1005/935c0ed6f3151300m.jpg

kolejnym celem była wyprawę na Kozłową Górę (500h) ale wiatr, temperatura poniżej 15st nie wpływała dobrze na połowy, lód gruby prawie 20cm, szukaliśmy ryb na głębokościach różnych od 1m do 3m, ale bez rezultatów, chyba trzeba czekać, aż temp. pójdzie w górę, czas miło spędzony nad wodą to się liczy

images84.fotosik.pl/1005/bb7fa1ad2fa9ff90m.jpg

images81.fotosik.pl/1005/3f353238e11ac63cm.jpg

Exodus
MatiQ jak chcesz mieć efekty na lodzie , to zastosuj metodę na robaczka. U mnie tylko brzamy się łapały. Wink
Wiercisz przerębla i wokół swojego siedzenia czyścisz lód ze śniegu, tak by było widać co jest po drugiej stronie lodu Wink Rozbierasz się do naga i siadasz na stołeczku. Po godzinie zaczynasz się trząść z zimna i wprawiasz robaczka w ruch. Potem ryby podchodzą pod powierzchnie, a ty zakładasz na hak białego i łowisz Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

MatiQ
Dziś ponownie wybrałem się powędkować pod lodem, celem były towarzyskie zawody wędkarskie na pobliskim stawie, jednak zdecydowaliśmy się pojechać na wodę 20 hektarową, pogoda wręcz idealna po 9 było już lekko na plusie do tego słoneczko, żyć nie umierać, grubość lodu 20cm, łowiliśmy na głębokości 1,5m ale nim zestaw opadł na dno, wieszały się krąpiki i płotki.
images83.fotosik.pl/1008/7f00bca5cd4a9e94m.jpg

W pracy pospawałem sobie amatorski stojaczek na wędkę, oczywiście składany - własne dzieło cieszy najbardziejShock

images82.fotosik.pl/1011/153240f62b9cc14fm.jpgimages82.fotosik.pl/1011/b9ff92e4b3429d29m.jpg

Przenieśliśmy się bliżej brzegu, gdzie głębokość mnie zaskoczyła prawie 3m - strzał w dziesiątkę, drugie spuszczenie mormyszki na dno i pach, szczupaczek pełny ikry, szybka fotka i spowrotem do wody.
images83.fotosik.pl/1008/180315fcb367406am.jpg
Moja dotychczasowa największa ryba złowiona tą metodą, zabawa super, no i dużo szczęścia szczupak zacięty za boczną wargę, myślę, że był to jeden z ostatnich wypadów pod lód, siedzieliśmy do 13, ale później prócz drobnicy nic większego się nie uwiesiło, dzień bardzo udany, pozdrawiam
beer

MatiQ
Niedzielę miałem spędzić w domu po wczorajszej mini imprezie, lecz znajomi namówili mnie na wypad nad wodę, pogoda wręcz idealna na otwarcie sezonu, zbytnio nie miałem czasu przygotować się więc zabrałem to co najpotrzebniejsze, wybór padł na wodę PZW, dopływ rzeki do zbiornika 500h, łówiłem na kukurydzę, dumbelsy, i robaki, miałem kilka pustych puknięć i jedno porządne branie, na brzegu zameldował się karaś, pierwszy w tym roku i od razu życiówka, kolega złowił podobnego, zaś drugi miał więcej szczęścia i udało mu się złowić karpia, ludzi nad wodą dużo, ale nie ma co się dziwić, milym zaskoczeniem była kontrola Wink
images84.fotosik.pl/1025/69abe66b2330586dm.jpg

images84.fotosik.pl/1025/fa2829f6f04db80fm.jpg

images83.fotosik.pl/1025/4565b3771ae958f7m.jpg

MatiQ
Półtora tygodnia temu byłem na zalewie Kozłowa Góra 014 PZW, pogoda minusowa w nocy, w dzień kilka stopni powyżej, szaro buro i ponuro, dwa feederki, na jednej białe robaki, na drugiej kuku, czerwony, dumbels, woda jak studnia, u kolegi to samo, ale kawa i poranne śniadanie smakują nad wodą wymienicie, więc dzień na rybach zaliczam do tych pozytywnych Wink

images81.fotosik.pl/1038/bec31792618d6986m.jpgimages82.fotosik.pl/1038/f91355f90a387c03m.jpgimages82.fotosik.pl/1038/50991357499d69e0m.jpg

Dzisiaj wybrałem się z narzeczoną, i rodzicami na otwarcie sezonu grillowego, na tą samą wodę, słoneczko +20 st, więc jak tu nie zabrać wędekFrown Wiedziałem, że feederki to będzie zły pomysł, bo więcej człowiek będzie zajmować się czymś innym niż wędkarstwem, więc zabrałem dwie karpiówki, jedna poleciała do wody z czerwonym robakiem, drugą postawiłem na halibutowym dumbelsie, efektem tego były dwa leszczyki w granicach 35cm, oraz kilka płoci przed 20cm, pierwsze moczenie nóg w wodzie i opalanie zaliczone, woda się budzi do życia, to dobrze, bo majówka tuż tuż i chyba tą wodę zaatakujemy na dłuższą zasiadkę, duży plusem była kontrola, którą miałem tam pierwszy raz odkąd łowię na tym zbiornikuouch

images83.fotosik.pl/1036/d6c3719eaa1306f8m.jpgimages81.fotosik.pl/1038/d4890903dd381d4fm.jpgimages83.fotosik.pl/1036/59099016692728f1m.jpg

wodnik1624
Dziś z Wielkopolskiej żwirowni zameldował się przed 9.00 rano mały szczupaczek który wziął na spinninig okoniowy.
Kolega wrócił do wody, bo był przyłowem.
Cmaciej

http://www.przyrodnikwielkopolski.flog.pl
Semi
Weekend spędziłem nad Bugiem, w sobotę oczywiście uruchomiłem mojego motóra po zimie, dwa feedery w pokrowiec i pognałem około 10.00 nad rzekę. Jak zajechałem na miejsce to mi mina zrzedła, woda jeszcze potężna, ale zmontowałem jeden zestaw żeby gdzieś na spokojniejszej wodzie połowić.
www.narybki.net/forum/attachments/img_20180421_112820.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/img_20180421_112832.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/img_20180421_112841.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/img_20180421_113201.jpg

Ale gdzie tej spokojniejszej wody szukać, co chwila rwałem na czepach przypony, dobrze że nawiązałem ich sobie zimową porą trochę. W końcu i koszyk urwałem i postanowiłem zmienić miejsce na zatokę połączoną ze starorzeczem. Tam też zarówno zatoka
www.narybki.net/forum/attachments/img_20180421_113540.jpg

jak i starorzecze jeszcze potwornie zalane

www.narybki.net/forum/attachments/img_20180421_113545.jpg

Woda zalała krzaki i nie da się z wędka dojść do miejsca w którym można by było połowić. Pobawiłem się z pół godziny stojąc w gumowcach do łydek w wodzie i łowiąc na stojąco z feederem w dłoni, ale znów urwałem kilka przyponów i dałem sobie spokój. Plecy mnie strasznie od tego stania bolały więc nie było sensu się męczyć dłużej, trzeba było uciekać do domu. Jeszcze jutro do roboty i mam urlop do 06.05, jak mi się uda szybko znaleźć jakiś samochód, bo szukam czegoś nowszego niż moje styrane A4 to od razu uciekam nad Bug, woda opada, trzeba żeby jeszcze ze 30 cm opadła i zatoka oraz cypel pomiędzy zatoką Bugu a starorzeczem będzie wolny od wody i da się łowić.
Semi.

krzysiu wedkarz
Ja ostatni tydzień spędziłem nad rzeką ale bez większych efektów, woda w Bugu spada strasznie szybko w mojej okolicy i ciężko o brania, co jedyne napatrzyłem się na wielkie karpie, tołpygi czy też sandacze które "pokazywały" się na wylewiskach, niestety sporo ryb nie mogło nawet przystąpić do tarła z powodu takiego spadku wody, starałem się pilnować też kłusoli ze spinningami i kilku amatorów udało się pogonić, z jednym doszło nawet do rękoczynów.
Wędkarstwo to nie Hobby , to styl życia

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się