Maj 25 2018 09:02:59
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Cormoran Cortec czy Corcraft ?
kafarek
Witam
Może ktoś używał takiego sprzętu i coś ciekawego na ich temat wie?
xpx chcicdan

Grzes77
Kołowrotków Cormorana z wolnym biegiem mam równo 10 szt od tych najtańszych po te droższe. Nigdy się na nich nie zawiodłem łowiąc drobne ryby i kilkukilowe karpie. Jakie wybierzesz będzie dobrze. Wędki mam z Cormorana ale feedery i też nie powiem złego słowa. Feeder o cw 230g ma bardzo smukły blank i jest tani. Karpiówaki też dadzą radę, nie będę pisał w 2 temarach Wink.
Ja sprzęt Cormorana będę zawsze polecał bo jest dobry i tani.
Wracając do kołowrotków, to mam w większości Cormorany, chociaż do spina mam różne Daiwy a do spławików Drennany Wink.

stan2010
Coś od Cormorana zawsze mam w sprzęcie od bardzo wielu lat. Obecnie marka Cormoran należy do Daiwy, więc o czymś to świadczy Wink. Grześ wspomniał o feederach. Ja też mam. Mój 'heavy' ma 4,2m i zdecydowałem się na niego po dokładnym wymacaniu :w00t: odpowiedników Daiwy i Shimano. Najbardziej odpowiadała mi praca Cormorana w porównaniu z tymi dwoma bezradny.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

seb@s
Grześ jak Ci się spisują te Drennany ?? Miałeś jakąś bonusową rybkę żeby sprawdzić moc Pfft.

Grzes77
Powiem Ci, że spisują mi się zajebiście. Ryb bonusowych nie miałem, kilka sztuk karpi kilówek i leszków kilkanaście takich 1-1, 5 kg. Ale ja je kupiłem nie po to by targać na nie kilkukilowe karpie (do tego mam inne zastawy epławikowe czy feederowe) a po to by na spławiczek dłubać białoryb. Wybierając te kołowrotki miałem jeden cel, miały być dedykowane do odległościówki i misć składane korbki, do tego kupiłem 3 szt za pół ceny. Różne słyszałem zdania o tych kręciołach ale ja nic złego o nich nie powiem. Dla mnie swoje cele spełniają, gorzej by było, gdybhm miał jeden kołowrotek do wszystkiego, wtedy bym Drennana nie wybrał. Rozpisałem się, bo pamiętam jak na forum SiG uzer Ostap (u nas chyba Palibrzuch o ile się nie mylę Wink) pisał mi, ze to szmelc mądrząc sie w temacie dziś kupiłem (chociaż ja go o porade nie prosiłem) ze kupiłem badziewie. Ja każdy zakup dokładnie przemyślam i wiem co i do czego mi jest potrzebne. Drennany do odległościówki będą jak znalazł, jeśli nie spodziewamy się vokazów +1, 5 kg Wink.

Semi
Tak patrzę na alledrogo że te Drennany to takie nawet drogie są w porównaniu do Cormoranów.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

stan2010
Tomek, Drennan zawsze miał sprzęt powyżej średniej jakości, więc i ceny. Miał sporo nowości /obecnie już tak nie wyszukuję ich/. 20+ lat temu była pasta Drennana do dociążania przyponów z plecionki, żeby leżały na dnie. Ceni się i jego prawo. Cormoran miał trochę chudych lat, ale pod skrzydłami Daiwy wyraźnie znowu nabrał rozpędu i cały czas daje za niższą cenę w porównaniu z konkurencją wcale nie gorszy sprzęt. Tonąca plecionka Cormorana była jedną z pierwszych na rynku, tak samo, jak kołowrotek z wolnym biegiem i jednoczesną sygnalizacją brania. Obecnie firmy co roku dają nowości, więc może zdarzyć się bubel nawet najlepszym upl.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

seb@s
Dzięki Grześ za opinie Wink. Pytałem z czystej ciekawości bo powoli będę chciał skompletować zestaw do odległościówki tyle że chcę mieć kijek 3 częściowy i plus kołowrotek. Zazwyczaj łowiąc na dołkach muszę mieć świadomość przyłowu w postaci większego karpia.

Grzes77
To sobie odpuść Drennany przy fakich przyłowach. Ja do mocniejszej karpiowej odległościówki mam Daiwe ale nie pamiętam modelu, a Tobie to polecam [url]http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=5874/[url]. Kolega ma ten kręcioł w wersji 2500 nie potrzeba nic lepszego Wink.

Semi
Tą Daiwę w Decathlonie można czasami wyrwać taniej. Też się na nią czaję, chociaż się zastanawiam czy mi potrzebna.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

seb@s
Ciekawa ta Daiwa Wink. Gdy przyjdzie czas co do kompletowania sprzętu wezmę go pod uwagę.

Grzes77
http://www.wedkar...ts_id=3912
Ja mam ten model do łowienia na ciężkie spławiki większych ryb i do spiningu i naprawdę jest godny polecenia. Ninja powinna służyć Ci przez długi czas Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się